Jakou vybrat zdravotní pojišťovnu?

melien
11. čer 2015

Ahojky maminky, zvažuji změnu zdravotní pojišťovny, ale s těch všech informací u jednotlivých pojišťoven už mi jde hlava kolem... Mohli by jste mi poradit, s kterou zdravotní pojišťovnou jste spokojené.. případně jestli je to pojišťovna která pracuje s většinou lekařu.. 🙂 moc děkuji za odpovědi..

jarousek123
18. srp 2015

@nellygray Jak by mohla OZP krachovat, když má největší zásobu peněz, proti ostatním pojišťovnám?! Pokud za ní stojí banky a spořitelny, tak asi těžko🙂

leikkka
18. srp 2015

my jsme celá rodina u 209 a spokojenost veliká 🙂

stestickoi
7. zář 2015

V době za mého dětství byla velice oblíbená a častá pojišťovna RBP. Máme ji s přítelem oba, ale chystáme se přejít. Přemýšlíme o ČPZP. Jakou máte zkušenost?

miranda77
7. zář 2015

@stestickoi záleží, co potřebujete :D. My moc spokojení nejsme, hooooodně se pohoršili. Dávají dětem Marťánky, na něco přispějí ... ale mění podmínky, ruší bonusové příspěvky ... my chceme odejít, jen jsem to letos nějak nestihla.

heduska82
7. zář 2015

@jarousek123 tak verim, ze ma zasobu penez, protoze nic nechce proplacet. A ze s ni lekari neuzaviraji nebo rozvazuji smlouvy je bohuzel fakt, ktery jsem si vyzkousela na vlastni kuzi. Uz nikdy vic. A jejich jednani...skoda mluvit!

tehulka12
7. zář 2015

@melien My jsme vsochni u 211 (ministerstva vnitra) a nikdy zadny problem u lekare nebyl.Ja jsem s ni max. spokojena.

stestickoi
10. zář 2015

miranda77: Mirando, nejsem náročná. Ale přesně jak říkáš ty. Nesustále mění podmínky a co mě tedy štve nejvíc, tak že neustále ruší čím dál více programů. Vždyť už neproplácejí ani tu antikoncepci.

lenjii
10. zář 2015

Loni jsem přešla od VZP k VOZP a zatím spokojenost. Mají benefity i pro rodinu, tak tam musím dostat ještě manžela 😀

jarousek123
29. zář 2015

Když to tak sleduju tak VZP docela bída☹ Všichni od ní utíkají. Do zítřka je ještě čas přejít tak asi všichni přejdeme od VZP jinam🙂

jarousek123
29. zář 2015

@akankeo Manželka s dcerou je u VZP a malá má problémy s alergiema a jediné co mi na pobočce VZP paní řekla, že to mají ted všechny děti a že na to nic nepřispívají, tak nevím. Doma máme už tři druhy inhalátorů co radili doktroky a ani jeden nezabírá a VZP ani jeden neproplatila, tak nevím jestli je dobré u VZP zůstat☹((((

akankeo
30. zář 2015

@jarousek123 tak ja se bavila o detech co maji opravdove zdravotni problemy, postizeni, treba downuv syndrom, vzacnejsi metabolicke poruchy apod. Na to je VZP nejlepsi, jine se vam na ozdravne pobyty atd vyprdnout, alergie opravdu dnes ma kazdy, s tim toho moc nenadelate, ja to spis bezu ze sveho pohledu, mam predepsane kompresivni puncochace v tehotenstvi, u OZP to musi jit k posudkovemu lekari, ten nez mi to schvali tak uz tehotna nebudu, takze sem si na tu dobu dvoje musela zaplatit sama (vydrzi jen pul roku tudiz musim mit dvoje), 2000 jen to fiknou, mam mene vysetreni a rentgenu, protoze moje pojistovna je nechce proplacet, VZP je proplaci napriklad panoramaticky snimek zubu, byl po roce potreba udelat znovu, ale musela sem si dalsi 2 roky pockat nez to bylo pruchozi u moji pojistovny, kdybych predpokladany problem mela, tak mam smulu a pojkistovnu to bude stat mnohem vic penec, ale to je asi nezajima, ultrazvuky a vysetreni v tehotenstvi, taky jen to minimum, jinak je problem atd atd a tato vysetreni VZP bez kecu plati. Ono neni moc prijemne prijit k doktorovi a on Vam rekne, ze Vam vysetreni neudela, protoze to Vasepo jistovna neproplati, takze cert vem inhalator, zdravotni peci dostavate v plnem ramci zatimco ja jenom v castecnem...

anehap
30. zář 2015

@akankeo naprosto souhlasím 😉

miluna66
11. pro 2015

Napíšu to stručně jsem u OZP a jsem s ní spokojená. . Každý pojištěnec po přihlášení do vitakarty dostane kredity dle jeho doby pojištění u OZP. Já třeba dostala 300 kreditů a dále dostávám kredity za návštěvu zubaře aspoň 1x za rok 60, dárci krve 1000 kreditů atd.
Kredity pak zdravotní pojišťovna proplácí v různých programech, v různém poměru např. očkování až 450 Kč při uplatnění 300 kreditů, nebo plavání 1kr=1Kč, nebo sauna horší poměr na Kč, vitamíny, rehabilitace atd. Je tam toho hodně. Všechno se to provádí přes internet, přehledně a jednoduše.
Proplácení probíhá tak, že vyfotím účtenku, zadám ji k nim do systému a do týdne (většinou dřív) přijdou peníze na účet .A je škoda toho nevyužít, když to jde.

atillek
21. pro 2015

@miluna66 děkuji za osvětlení, zní to dobře, asi opustím VZP

jhhd
21. pro 2015

Celá rodina jsme u VOZP (vojenská) a jsme moc spokojení.

luciestancova
28. pro 2015

Taky řeším tenhle problém.. jsem u VZP a nikdy mi tahle pojišťovna nic nedala.. sama jsem silná astmatička a trpím alergiemi snad na vše.. Teď jsem těhotná a prvotrimestrální screening mi taky odmítli zaplatit, bojím se toho, že nebudou mít ani žádné bonusy pro naše dítko, které se narodí v červnu 2016. Vůbec si nevím rady s tím, k jaké pojišťovně bych měla přejít, aby to bylo výhodné alespoň pro to dítě. Zvažuji nad ČPZP, ministerstva vnitra a vojenskou. Co byste radili vy? díky za jakoukoliv informaci 🙂

netanel
28. pro 2015

@luciestancova přispívají na první screening 500, jestli ti to neschválili, museli mít důvod. Já například byla zamítnuta kvůli malému nedoplatku na pojistném, chyba zaměstnavatele. Doplatili to a těch 500 jsem dostala.

luciestancova
28. pro 2015

jako důvod mi řekli, že to od prosince už neproplácejí.. tak nevím, nijak dál jsem po tom pak nepátrala, byla jsem na screening v prosinci, dřív to bohužel nešlo.
@netanel

melien
autor
28. pro 2015

@luciestancova mě taky VZP proplatila, donesla jsem účtenku s vyšetření a poslali mi peníze na účet.

luciestancova
28. pro 2015

@melien tak já nevím, byla jsem tam už v listopadu, když už jsem byla objednaná na prosinec a řekli, že od prosince to už neproplácejí, tzn. faktura vystavená v prosinci už nelze. Ještě jsem tam znovu volala, a řikala, že to šlo jen do konce listopadu 2015. Už se s nima dohadovat nebudu, potřebuji hlavně něco "výhodného" pro své dítě (očkování, vitamíny, atd...) a svou rodinu.

netanel
28. pro 2015

@luciestancova to je pravda, že se to muselo podávat do konce listopadu, a od novyho roku by to mělo jít zase, tak je asi jen prosinec takový mrtvý období, to byla smůla. Ale od ledna můžeš žádat o 500 třeba na cvičení, kojící pomůcky a tak.

luciestancova
28. pro 2015

@netanel říkali, že příští rok budou zase nějaké výhody, ale říkala, že se zatím neví jaký.. no uvidím co zjistím o jiných pojišťovnách.. každopádně díky za informace.
Prosím kdo má zkušenosti s jinou zdravotní pojišťovnou, piště komentáře, ráda se dovím, co kdo nabízí, DÍKY

betelgeuzz
28. pro 2015

@luciestancova píšeš, že ti VZP nikdy nic nedala. VZP už několik let přispívá na různé sportovní aktivity, jednu dobu to měli tak, že jsi musela mít potvrzené preventivky a podle toho jsi měla nárok na příspěvek. M si kupuje za příspěvek permanentku do sauny, mně zase permici na plavání. Nyní má každý pojištěnec nárok na 500, pro starší to používáme na moderní gymnastiku, m stále na saunu, já plavání. Každý rok mají preventivní programy, loni jsem si nechala udělat dentální hygienu, letos přispívali na vyšetření znamének, ale nezvládla jsem se objednat. Takže není pravda, že VZP nepřispívá, pokud jsi žádný příspěvek nevyužila, je to tvoje chyba. A je pravda, že příspěvky dávají do konce listopadu, pak někdy během ledna, února vypisují pravidla příspěvků na nový rok. Ale tohle mají uvedené na stránkách a každý si to tam může přečíst. Tady je to, na co přispívali dětem letos http://www.klubpevnehozdravi.cz/deti/ je tam i očkování.

luciestancova
28. pro 2015

@betelgeuzz pokaždé, když jsem o něco žádala, vždy byl ve všem problém a už jsem se na to vy****** a radši si to hradila sama.. Když jsem byla malá, přišpěli mi akorát na nějaký cestovní pojištění, když jsem jela na ozdrav. pobyt k moři.... I naše obvoďačka řikala, že s touhle pojišťovnou je to těžké a člověk se musí obrnit trpělivostí, aby z nich něco vymámil a kdo ví jestli by vymámil, člověk pak nedělal nic jiného, že jen vysedával na pojišťovně nebo na telefonu s nima.. Jak už jsem řekla, ráda si počtu něco o jiných pojišťovnách a pak se rozhodnu...

betelgeuzz
28. pro 2015

@luciestancova zajímavý, mně stačí donýst účtenku a za chvíli mám peníze na účtě. A doporučuji přečíst příspěvky v této diskuzi, ono to není jen o příspěvcích, které ti dá pojišťovna navíc, ale i péči, kterou pojišťovna proplácí.

luciestancova
28. pro 2015

@betelgeuzz opravdu zajímavý a neboj četla jsem

buterflyyyyyyy
28. pro 2015

@luciestancova Ahojky, mám s touto pojišťovnou podobný problém a budu ráda, pokud někdo napíše nějaké informace o jiné, mám v plánu změnit v následujícím období (do konce 3/16). Zajímala by mě ta péče, kterou VZP proplácí 😀 A promiň @betelgeuzz, ale byla jsem hodně nemocná a hodně zákroků jsem si musela hradit sama - samozřejmě to nebyly malé částky.

luciestancova
28. pro 2015

@buterflyyyyyyy no jasněěěě 🙂 i ve příspěvcích výše se o týhle pojišťovně píše 🙂 Jasně - každá má své výhody i nevýhody...ale....co je moc, to je moc :D

betelgeuzz
28. pro 2015

@buterflyyyyyyy tak já nepsala, že VZP platí všechna vyšetření, to ale asi žádná pojišťovna. Jenom mi příjde divný vybírat pojišťovnu podle toho, kolik ti přispěje na vitamíny. A že VZP na nic nepřispěje není pravda.

luciestancova
28. pro 2015

ojééééé, pryč odsud 😀