• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

18. srpna 2017 
Ahojky taky prispeju:slight_smile: My jsme tri v rodine ja, manzel, dcera 3,5 roku a kazdy tyden jedeme udelat nakup potravin kde nechame 1 300kc takze to vychazi na mesic za jidlo pro triclenou rodinu 5 200kc. A mame se fajn vychazi to akorad.....
29. zář 2015 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My s manželem, uděláme jednou za měsíc velký nákup cca za 2 000,- a s tím vystačíme celý měsíc, jak kdy. Mého manžela je lepší šatin, nežli život, je to jedlík :slight_smile:
29. zář 2015 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj my jsme čtyři já, manžel syn 10 let a druhý syn 9 měsíců a za jídlo utratíme tak 7 000 ,- ale chtěla bych to trochu stáhnout :slight_smile: obzvlášť když vidím ostatní příspěvky
30. zář 2015 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme tři, zatím. U nás je to v rozmezí cca 6 - 10 tis. Záleží na vyžranosti domácnosti. Na jídle nikdy nešetřím a raději rodině dopřeji. Když malá chce něco, tak jí to koupím. Manžel je dost nenažraný a rád a často vymetá lednici. Vaření na dva a více dnů u nás nemá cenu, vždy se to ten den sní nebo zbude jen na jednu porci.
1. říj 2015 v 11:53  •  čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ted jsem pro zajímavost sečetla září a jídlo domů 6800 Kč (včetně oslav), tři členové rodiny jídlo v institucích 2150 Kč.
2. říj 2015 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás je 5- dva dospělý, z toho nenažraný manžel a tři děti. Za jídlo domů dáme určitě kolem 10. tisíc, když v tom zahrnu i příkrmy a kojenecká mléka. Za jídlo v institucích kolem 2.5OO- nevím přesně, protože složenky platí manžel.
Na jídle nešetřím, kupuji dětem na svačiny nejkvalitnější šunku a pečivo, atd. Stáhnout to je moje přání, ale asi to nepůjde, protože děti jedí čím dál víc a jídlo je čím dál dražší.....Holt šetříme jinde
2. říj 2015 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka jaké pečivo je "nejkvalitnější"?
2. říj 2015 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to tu tak čtu, tak my utratíme fakt dost za jídlo. Jak to děláte, že tolik neutratite? Já si říkám každý měsíc, že tenhle musíme utratit míň.:confused: my jsme 2 dospělí a syn. Utratíme za jídlo měsíčně 8000tis a někdy víc. No a to si myslím, že neutrácím vyloženě za blbosti. Já vařím skoro každý den obědy, manžel chodí na obědy domů.
2. říj 2015 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 sice nejsem @kocicinka, ale zareaguju na to pečivo. Nejkvalitnější pro mě je kváskový chleba nebo čerstvé pečivo (rohlíky, dalamánky, housky) z pekárny. Největší shit naopak bochníky strouhankové hmoty (protože tomu se snad ani chleba říkat nedá) z velkých supermarketů, těsně následované pečivem z mražených polotovarů.
Když pominu chuť a nutriční přínos, tak je tam bohužel i markantní rozdíl v ceně - velký bochník Šumavy v Albertu stojí kolem dvacky, mnohem menší bochníček v mojí nejoblíbenější pekárně U Antonína kolem 45,- Kč. Cvrček u Kabáta je půlka za 18, celý tedy skoro za 40. Čerstvé chleby na trzích jsou v podobných cenových relacích.
2. říj 2015 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lenka5731 Nekupuji ho v supermarketu, ale v jedné malé pekárně u nás, kde mají kváskový chleba (kupuji hostivařský pecen) a i kváskové housky ty stojí 5 kč jedna, ale jsou fakt výborné, ručně pletené, nezgumovatí....
2. říj 2015 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jitavrtule přesně tak. Kdyby šlo o mě, tak já se spokojím s levnějším a s málem. Ale děti šidit nechci, jsou ve vývinu, tak ať mají kvalitní. Sraček se najedí za celý život ještě dost, tak chci, aby měly aspoň dobrý základ. Bohužel časově nestíhám péct pečivo doma, kdybych to uměla a měla na to čas, tak by to bylo nejlepší řešení.
2. říj 2015 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nezkoušeli jste domácí chléb? Já dělám doma kváskový chléb a je vynikající i jiné celozrnné chleby, máme pekárny, takže to není ani časově náročné, a myslím že jsou levnější, a hlavně opravdu víte, co v ních je, hlavně si tam dávám hodně semínek :grinning: Ani domácí housky nejsou časově až tak náročné, těsto nechám vykynout v pekárnou, a potom už jen tvarování, ale housky pro 5 lidí mi zaberou asi 30 minut času, i s umytým nádobím - nepočítám samozřejmě pečení. Ale chápu že kdo opravdu nemá čas, tak je pro něj i tohle hodně, ale myslím že to ani není tak o čase jako o pohodlnosti :confounded:
2. říj 2015 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se pečiva moc nesní, manžel má svoje bezlepkové, pro nás chleba kupuju v Kauflandu 100% žitný (složení: žitná mouka, voda, sůl, kmín, řepkový olej), je to balíček 425 gramů a většinou s dětmi nesníme ani 2 balíčky týdně, vždy vyhazuju zbytky :slight_smile:, občas koupíme rohlíky, ale to jich kupuju tak 6. Jiné pečivo prakticky vůbec. Děti hodně jedí kaše, nebo něco doma upečeného, naposledy hruškový jahelník.
2. říj 2015 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweet81 ahoj jsme na tom podobne akorad my jeste nemame deti jen pejska a tech 10 tis za jidlo padne jak prd..:( taky varim denne a kazdemu zvlast protoze ja nejim maso a hlavne kupuju kvalitni potraviny
2. říj 2015 v 09:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka já bych třeba teď i doma péct stíhala,ale přiznám se bez mučení, že tak dobrý chleba jako z pekárny zatím prostě "neumím". Občas v nouzi hodím směs do domácí pekárny, ale to se kváskovému chlebu rovnat nemůže ani vzdáleně. A k domácímu kvásku jsem se zatím nějak nedostala. Nicméně mám to na seznamu věcí, které bych se chtěla naučit, když už jsem teda momentálně v domácnosti :slight_smile:
a moc se mi líbí cos psala - že sraček se najedí za celý život ještě dost a že dobrý základ z dětství a z domova je nenahraditelný. Cítím to úplně stejně.

Myslím, že jsem do tohohle fóra přispívala někde na začátku, teď občas mrknu, co je tu za nové příspěvky. Je to docela zajímavá sonda do života českých domácností.
Můžu říct jen to, že na jednu stranu "obdivuju" ty, kteří dokáží vyjít s pár tisícovkama měsíčně (2-3 tisíce jsou pro mě osobně naprosté sci-fi), na druhou stranu je mi jich líto. Jasně, když to jinak nejde, člověk se omezit musí, ale....pokud chci jíst fakt pestře a kvalitně -tak to se za takové částky prostě koupit nedá. Pokud nemáte vlastní zahradu s výpěstky a krávu na mlíko.
Nevěřím tomu, že pokud někdo nakupuje za 2000 měsíčně, že sobě a svým blízkým dopřává 5 porcí ovoce/zeleniny denně, že jedí pravidelně ryby, že kupuje české máslo za 40 místo polského za dvacku, čerstvé mléko místo tetrapaku Euroshopper, čerstvé pečivo místo gumochleba ze supermarketu, kvalitní sýr místo taveňáku.....
Jsem ráda, že nemusím v tomhle směru dělat ústupky, ba dokonce jsem natolik rozmazlená, že se v krámu krom složení taky koukám odkudpak ta věc přifrčela. A španělského králíka si prostě nekoupím i kdyby byl v sebelepší akci. To si radši připlatím za české maso. To samé mléko, máslo, mléčné produkty.
2. říj 2015 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@jitavrtule je pravda, že jsem moc druhů chleba neochutnala, protože to prostě moc nejíme a děti nerady experimenty, ale jednou jsem jedla kamarádkou vychvalovaný kváskový chleba z farmářských trhů a přišlo mi to chuťově fakt kyselé (to je normální u všech?) a už v den koupě to bylo úplně trvrdé. Tak nevím. :slight_smile: Doma jsem nic takového nezkoušela, z lepkových mouk nikdy nepeču.

Já jsem teda asi "zlá", ale děti si nechci nijak zmlsávat a rozcapovat (i tak mi připadají zmlsané až až) :grinning: , takže u nás frčí různé obilné kaše, luštěninová jídla, jídla typu vařené nebo pečené brambory s tvarohem, jahelník, domácí sekaná, která kolem masa projela v rychlíku, to je všechno za pár korun. Jogurt jen bílý. Teď v sezóně švestek, jablek, hrušek se tohle ovoce dá pořídit i do zásoby, stačí zajít někam do polí a natrhat - posbírat si někde, kde je zjevné, že to nikdo nesklízí. Teď nedávno jsme si takhle vysbírali z kopřiv parádní hrušky :grinning: :grinning:
2. říj 2015 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 Tak to musela být nějaký špatný kváskový chleba. Ano, možná mírně nakyslý je, ale naopak vydrží mnohem delší dobu měkký než obyčejný chleba.
2. říj 2015 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jen jsem teda zapomněla napsat, že ta naše částka za jídlo domů (viz. výš) je m.j. včetně všeho, co jsem kupovala v Kauflandu, takže včetně nějakých školních pomůcek, ponožky (270), nemrzka do ostřikovačů (80), drogerie typu kapesníky, toaleťák, zubní kartáčky, pro dceru Lactacyd ubrousky za 80 atd.
2. říj 2015 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsme tři, dva dospělí a dvouletá žabka a za jídlo utratíme cca 5000 za měsíc. Dříve jsme jídlo moc neřešili a plýtvali, dneska jsme téměř bezezbytku :slight_smile: Když zbude pečivo dáváme jej známému pro slípky a on nám zase dává vajíčka, žádné polotovary nekupujeme a zeleninu a ovoce si snažím vypěstovat na vlastní zahrádce nebo dostanu od rodičů. Zdědili jsme veliký zanedbaný sad - dnes je to sice dřina, ale sad jen kvete a sklep mám plný marmelád, kompotů, šťáv a přesnídávek :slight_smile: maso kupuji jen vepřové (od našeho skvělého řezníka) a drůbeží (přímo z vodňanské prodejny) - je tam vždy čerstvé :slight_smile: Máslo používáme obojí. Mě a dcerušce margarín nechutná a manžel zase nejí klasiku :slight_smile:
2. říj 2015 v 11:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak mi jsme čtyři dva dospělý a dvě děti a mesíčně za jídlo utratíme tak 5000 - 6000 korun měsíčně .
3. říj 2015 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedávno jsem to počítala je to asi 5 tis. pro tříčlennou rodinu, jsou v tom započteny stravenky a stravné ve škole a v zaměstnání. Snažíme se kupovat kvalitní jídlo, ale nakupuju i do mrazáku,něco si vypěstujeme ,ryby králíky a vajíčka dostaneme od rodičů. :slight_smile: :wink:
3. říj 2015 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme mít v únoru teprve tříčlennou rodinu. Většinou nakupujeme jednou za týden velký nákup - zejména ovoce, zeleninu, pečivo...(toho je většinou dost, takže dávám třeba půlku chleba do mrazáku...). Předem stanovenou částku nemáme...potraviny jako mléko nakupujeme po 10-ti kusech, takže to stačí koupit jen jednou za čas. Většinou je to tak, že mu napíši, co potřebujeme a on pro to sjede autem... rozpočet je opravdu kolísavý...
4. říj 2015 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme 3 (já, manžel a 4-letá dcera) a měsíčně mám na veškeré nákupy 2.500,- (včetně drogerie, hyg. potřeb, v létě cestou ze školky občas zmrzlinka,....prostě všechno). Já i muž tedy jíme v práci (děláme v restauraci a jídlo máme zdarma), a dcera ve školce (což do toho nepočítám), i tak to ale není moc - člověk musí prostě šetřit kde se dá (a to ne že bych byla takový škrt, když jsme byli jen sami 2, něco sme do sebe kolikrát nasoukali aby nebyl hlad, a jindy jsme si dopřáli). S dětmi jsou prostě spojené zvláštní výdaje, které dost ovlivní měsíční rozpočet. Jednou si dcera šlápne ve školce na brýle (šup - 3.000 v luftě...), pak je zase nemocná (500 lékárna...), atd. atd. Všichni to známe. Večeře míváme většinou studené (to jsem zase ráda, že má dcera "pořádné" jídlo ve školce), vařím o víkendu nebo když mám prostě den volna. Ale snažím se nekupovat moc zbytečností (brambůrky, čoko tyčinky,...) - samozřejmě pro dceru občas něco koupíme, to zas né že né, ale jen opravdu výjimečně, to bych jinak v obchodu nechala 200 jen za takový věci...
4. říj 2015 v 11:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monini28 pokud to má člověk opravdu dobře naplánované, nekupuje polotovary a drogerka je v akci, tak věřím, že se do toho dá vejít:slight_smile:
4. říj 2015 v 11:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2018 (24. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme dva a měsíčně je to okolo 8-10 tisíc. Naštěstí se zatím uskrovňovat nemusíme. A pokud bychom museli, jídlo by bylo ošizeno až na posledním místě. Teda alespoň jeho kvalita. Jsme oba gourmeti a nemáme rádi šizené potraviny a náhražky. Zato máme rádi sebe a proto do sebe nechcem cpát šmakulády, které nám v dnešní době trh nabízí. Proto se snažím kupovat to nejkvalitnější. Nakupuji jak v marketech, tak i na trzích, e-shopech, u místních pěstitelů a chovatelů. Pokud narazím na něco za dobrou cenu, nakoupím toho víc. Třeba naposled 15kg hovězího. Hodím do pulťáku a pak jako když najdu :slight_smile:.
4. říj 2015 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
My máme rozpočet asi 2500,-kč.Jedna dospělá osoba a jedno dítě.Při dvou dospělých a jedno dítě tak do 5000,-kč
4. říj 2015 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás je šest a těch 20000 padne určité...ale na jídle vůbec nesetrime a prakticky nakupuje je jen ve zdravé výživě vybrané potraviny
4. říj 2015 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme zatím dva, nikdy jsem to nepočítala, ale bude to dost. Oba pracujeme z domu, takže vařím většinou i obědy. Týdně tak 1500,- za velký nákup, 500 za drobnosti co zapomenu a snídaně (pečivo). A tak 2-4 jdeme do restaurace (někdy oběd někdy večeře, když nestíhám), což je tak 1000,- v průměru, možná víc...takže tak 12tis. měsíčně a to ještě o víkendech zvou rády babičky :slight_smile: ale je pravda, že máme téměř vždy obě jídla teplá a skoro vždy masová a co zbyde málokdy dojíme, takže kdybychom byli 2+2, tak se najíme za stejný peníze :slight_smile:
4. říj 2015 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofie1 2000,- na mesic a je lepsi satit nez zivit? To si delas asi srandu ne? Tuhle sumu my mame na tyden :astonished: docela by me zajimal vas jidelnicek...
5. říj 2015 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zofie1 jedlík za 2000 na měsíc ? :grinning: :grinning: :grinning: Nevypadla ti třeba jednička před tím číslem? Protože jinak postrádám smysl toho, co si napsala...
5. říj 2015 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek