• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

14. července 2017 
My jsme čtyři a vzdy po výplatě jedeme na velký nákup okolo 6000 Kč a pak každý víkend nákup za 2 500 - 30 00 Kč. ..a v týdnu v samosce nechám max 200 za pečivo. .. v tech nákupech je i drogerie teda...
21. zář 2015 v 19:48  •  3 děti - čeká miminko, termín má v únoru 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpbk me to fakt prijde v pohode ;) dnes jsem byla v obchodech ve meste a nakoupila si tak na 5 dni urcite. Zitra budu delat kure s ryzi, kure u reznika vyslo na 100 Kč a ryze na 40 Kč... to bude tak na 2 obedy. Pak jsem v lidlu koupila 3 baleni sunky s minimalne 90 procenty masa to je dalsich 60 Kč pak pastiku za 20 Kč, tavenak za 30 Kč, kilo a pul veprovyho za necely 200 Kč jeden den z toho budou rizky a dalsi den z toho mam v planu delat prirodny platek na fazolkach. Fazolky 30 Kč. Brambory 30 kc. 20 rohlíků 30 Kč chleba 20 Kč (10 rohliku a pulku chleba dam zamrazit) smetanu za 15kc na koprovou omacku .. knedlik udelam doma, takze kvasnice za 3kc a kopr a vejce mam doma. Pak jsem koupila 2 mleka za 30 kc 4 pudinky za 16 Kč 2 VELKY byly kogurky za 25 Kč (mame je radi s marmeladou) tu mame doma. Maslo za 30 a pak par rajcat a okurku cca 40 kc. Takze celwkm me ten nakup vysel na tech 700. A je to vice mene jidlo na tech 5 dni :slight_smile: s tim, ze si cca za ty 3 stovky u nas na dedine dokoupim neco na vikend, ale to chci delat svickovou, takze kousek masa a trocha zeleniny... cca dalsich 100kc a je to jidlo na celej tyden. Mame ale domaci vajicka od babicky, ktere jime casto a na milion způsobu (volske oko, vajicko na tvrdo, amolety, michane vejce... a nemyslim si, ze nejak stradame :D jidla mame fakt dost :D a to casto posilame k babicce zbytky pro slepice :D
21. zář 2015 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ell88 každý víkend 2500-30000...to byl asi překlep ne??:blush:
21. zář 2015 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elevina ou, to byl:relaxed:melo byt az 3000:relaxed:
22. zář 2015 v 09:15  •  3 děti - čeká miminko, termín má v únoru 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpbk a tak ve dvou je to asi představitelné, i když u nás bych s paštikou nebo taveňákem neobstála, to by letělo oknem obratem :grinning: Taky by kuře s rýží nebylo ani náhodou na dva obědy... Ale my jsme 4. Pokud ale jsou třeba vajíčka domácí, nebo brambory a další věci, pak je to super, určitě to je na těch sumách znát.
22. zář 2015 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah
říkám, jak nás bude víc, tak ta částka určitě naroste :slight_smile: klidně jednou tak vysoko :slight_smile: tomu věřím :slight_smile: ale zatím se do 4 tisíc fakt krásně vlezeme :slight_smile:
a takovej tavěňák a paštika... to je mňamka :D z taveňáku miluju hlavně pomazánky ( pažitkovou, česnekovou..)
22. zář 2015 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme zatím jeste 3 a utratíme tak 6000-8000 měsíčně včetně drogerie a rekla bych ze si docela dopravame
22. zář 2015 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andrisek123 určitě je to možné, já to nemyslela nějak špatně:slight_smile: každy jí a nakupuje jak uzná za vhodné. Já se snažím nakupovat zdravě, takže to pak skáče. :slight_smile:
22. zář 2015 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my mame teda asi 5000 - 7000 ( podle toho, co kupuji do zasoby -- no hamstrozim ve slevach), ale i s miminem... doslo mi, ze je to i s mlikem, plenama, obcasnym koupenym příkrmem ( většinu varim).... hodne varime,pecu -- teba i susenky, delam si domaci kecup, topinkovku, okurky,leco, sem tam zavarim ovoce ci hodim do mrazaku, nakupuji v akcich--- třeba drogerku jinak ani nekoupim...... je fakt, ze asi ani u nas to není nijak desive, když je to komplet s drogerii.....a to jedeme ve velkem v samponech... mame oba dlouhe vlasy...ale na rovinu, mi jime všechno, hlavne ze je toho hodne, nemusi to byt zdrave :slight_smile:)), ale musí nam to chutnat... takze knedlo, zelo, vepro, gulášek, bramboracky...hmmm mnam....
22. zář 2015 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Když jsem bydlela s přítelem sama, vešli jsme se v pohodě do 3000, vařila jsem pro něj každý den (já mám možnost obědů v práci) a myslím že jsme se nijak neošizovali...nevařila jsem každý den maso, to je pravda, ale vzhledem k tomu, že na to přítel naštěstí nebyl zvyklí z domova (na maso každý den) tak mu to vůbec nevadilo, když sem měla čas, sem tam i teplé večeře, nebo se dojedlo to co zbylo od oběda apod..je pravda že jsem také hodně věcí zamrazovala, nekupuju polotovary nebo hotová jídla...a když už kupuju maso, tak koupím to které je ve slevě a podle toho vařím, přijde mi zbytečné přijít do obchodu s konkrétním požadavkem, že dnes chci hovězí přední a koupit jej za každou cenu, ale je to pouze můj názor....myslím si že jsem nikdy nekupovala nekvalitní potraviny kdy je nižší cena na úkor kvality, ale nechápu když tady čtu že někdo utratí za jídlo pro dva lidi 5.000 a více, to by mě teda zajímal jejich příjem a co tedy nakupují :frowning2: A na druhou stranu nepochopím lidi, kteří kupují konzervy (kde maso prošlo okolo, zamávalo a šlo dál), pytlíkový polívky apod. s názorem, jak hrozně ušetřili
23. zář 2015 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nick1234 to píšeš o nynějších cenách, nebo bylo dávněji? Přijde mi totiž, že za poslední 2 roky ceny hodně vzrostly... Nicméně za 3000 bych si to neuměla představit ani tak, pokud mluvíme o každodenním vaření + víkendy i s večeří. Ale asi je to všude jinak, manžel třeba mívá teplé obědy (venku) a taky večeře (doma), naučila jsem ho na to já, protože ráda vařím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže o víkendu běžně vařím 4 jídla + polívky (min. jednu) + nějaké dezerty. Večeře obvykle nejsou nějak náročné, ale i tak bychom se prostě nevešli do těch 3000 ani omylem :slight_smile:
Je teda fakt, že když mám chuť na tatarák z lososa, tak si neudělám pečené kuře jen proto, že je v akci. Podle nabídky nakupuji výhradně jen ve stavu nouze, kdy mi dojdou veškeré nápady a mám "kulinářské kóma" jak tomu říkám :grinning:
23. zář 2015 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nick1234 maso ve slevě nekupuji nikdy, z toho nemám vůbec dobrý pocit. Nemám totiž moc dobrý pocit ani z normálního masa v obchodě. Ale málokdy se dostanu k řezníkovi. Ona asi kdo projí 3tis nechápe, jak někdo projí více a zase naopak. My bychom se do toho asi těžko vešli. Ale kdyby nebylo zbytí, tak bychom museli, to je pravda. My jsme pro dva okolo 10tis, někdy i o něco více. A nepřijde mi, že bychom jedli úplně nějak královsky. Uměla bych si to představit daleko líp. Např maso z farmy, ovoce/zelenina bio.. apod.
23. zář 2015 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mpbk tak za desítku je tak zelenina a ovoce od farmáře zcela reální, pokud na tom nejedete na kila denně :grinning: Jen si je dobré vybrat a ne se nechat oblbnout nálepkou BIO/EKO v supermarketu :wink:
23. zář 2015 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
u nas je rozpocet na den 200kc.mam tri deti 13,9,2let a skoromanzela.nejstarsi syn prebyva u babicky a tatinek ji casto v praci takze si musime vystacit.rika se ze my zeny jsme kouzelnice nekdy se sama divim.rada pecu levne recepty buchty kolace a co usetrime rozhazime na zmrzlinkach
25. zář 2015 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rencapenca asi tak nějak, myslím, že platí, že každý utratí tolik kolik utratit chce (a nebo může). Je spousta levných a zdravých receptů.
25. zář 2015 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jejda...presne nevim nemame rozpočet co na co...jednou za mesic se udela vetsí napkup a jelikoz mame potraviny u baraku tak se dokupuje....jsme dva dospeli a dve deti 5a4 roky.. spis se snazime mit fin.rezervu na cokoliv
26. zář 2015 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozpočet zatím moc neřešíme. Prvek teprve začíná s příkrmem a u nás dospělých jsem to zatím řešit, co se týká jídla, nemusela.
27. zář 2015 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, jelikož jsem ještě těhu a chodím do práce, tak za jídlo dáme zatím docela dost. Hlavně kvůli tomu, že chodíme s přítelem na meníčka. V práci jsem do večera a jsem tedy ráda, když ukuchtím alespoň něco na večeři. Takže naše měsíční výdaje jsou tak 6-8tis. Když jsem ale byla doma a vařila i obědy, tak jsem za měsíc dala max 4tis. Doufám, že jak budu na mateřské, tak i výdaje budou v rozumné míře :slight_smile: ale když chcete vařit z kvalitních potravin tak ta cena bude bohužel vždy vyšší..
27. zář 2015 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie777 tak my jsme tři dospělý, většinou varim 3-4 jídla.Jíme to pak obden. Držím se hesla že jedno teplé jídlo denně je akorát. Neříkám že občas je výjimka.Ale vepřové,králíka a vejce máme svá. Chlapy jsou více bramborových,a tím usetrime že bereme odpad prasatům takže se vždy vyberou krásné na jídlo. Jinak jednou týdne se udělá velký nákup, pečivo nahazim do mrazaku a jen postupně vytahují. Kdyby jsme byli každý den v obchodě nikdy se nakoupit jen pečivo :slight_smile: Vždy si udelamz jídelníček na týden a podle toho nakupují, i bouzel podle toho co je v akci. Jo a ještě jsem se naučila že i když je ve sleve třeba pom.máslo či šlehačka tak za měsíc či dva se tomu v mrazaku nic nestane.
27. zář 2015 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, tak my jsme taky tři, ale z toho jedno dítě-5 let. za jídlo utratím asi 4-5-tis./měs., ale je to hlavně tim, že vařím jen o víkendu. Přes týden máme všichni jídlo v práci a ve školce..
27. zář 2015 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj všichni, když jsem viděla právě ty částky, tak jsem se chtěla zeptat jestli máte přes týden obědy zajištěné v práci či ve školkách /školách. My utratíme 6-7tisíc (2 dospělí, dvouleté dítě a kočičák). Vařím každý den max. obden. A dělám manželovi i jídlo do práce (nemají zajištěné stravování). Je fakt, že bychom mohli ještě ušetřit, ale vzhledem k tomu, že také pracuji, tak občas spíš řeším čas a nikoli tolik finanční stránku.
27. zář 2015 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak to fakt většině z vás závidím, protože já jsem sama s dvouletou dcerou a za jídlo dáme měsíčně přes 4000,- + 800,- drogerie. Jenže v tom jsou i 3 dny v týdnu dotované obědy v práci a dcera má alergii na mléko a vajíčka, takže nějaké kuře na paprice vyjde bohužel mnohonásobně víc, protože náhražky klasické smetany se pohybuje mezi 40-60,- za 200ml. Litr "mléka" pro ni na kaše, vaření a pečení 40-80,- a "máslo" cca 56,-/250 gramů. Samozřejmě největší část jídelníčku tvoří zelenina, ryby a obecně kvalitní maso, různé druhy obilovin (jáhly, pohanka, kuskus apod.). Třetí měsíc si píšu rozpočet, abych měla lepší přehled o výdajích, protože nás čeká pár měsíců, kdy budu mít pouze plat z částečného úvazku a alimenty, protože mi v únoru končí rodičák, tak jsem zvědavá, co bude. Rezervy v šetření na jídle nějaké máme, ale nijak moc. Jen za to "máslo" dá člověk měsíčně necelé 200,- a to spíš v případě, že z toho nepeču např. bábovku nebo něco jiného..
27. zář 2015 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eva518 muzu Doporučit Objednávat Speciální Potraviny Přes net zkuste provita. CZ. Jsou o dost levnější než v kamenném obchodu a navíc jsem se ted naučila vařit bez mléka. Stačí nám krabice sójového na měsíc. Ale jinak máte Můj obdiv. Chápu že jste v daleko těžší situaci. Držím palce.
28. zář 2015 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vostrandalucka děkuju za reakci. Já občas přes net objednávám, je pravda, že spousta výrobků tam vyjde líp než v obchodě, ale vyplatí se spíš vzít větší nákup kvůli poštovnému a chlazené výrobky (např. Alsan) stejně musím kupovat přímo. Jinak sóju vůbec nepoužívám - není to zdravá ani kvalitní potravina (i když se tak tváří) a hlavně je to velmi často zkřížený alergen s bílkovinou kravského mléka, takže pro dceru sója jako náhražka mléka být nemůže, bohužel. Snažím se hodně vařit a péct doma - i proto, že vím přesně, co v tom je, ale také kvůli ceně. Pokud se stravujete bez mléka dobrovolně bez alergie, tak to klobouk dolů - já jsem dietu bez vajec a mléka držela něco přes dva měsíce, když jsem ještě kojila a sice jsem si postupně zvykla, ale sýry a jogurty mi chyběly strašně moc.
28. zář 2015 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
My asi 5-6000 dva dospělí ,kočka,králík a morče ,chlap říká že se musím krotit s nákupy :grin::grin::grin::grin::grin: někdy je to o dost víc když nakupuju maso do zásoby jako křeček :grin::grin::grin::grin:
28. zář 2015 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas je hodne. Dva dospeli, 3 deti ( 11,2, pul roku), 3 psi a dve kocky. Jen zvirata sezerou 4000 mesicne. Prostredni pije nutrilon 2000 mesicne. Pro obe holky pleny 2000 m. a za jidlo a drogerii jeste cca 10 000.
28. zář 2015 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my utratíme tak do 3tis. za jídlo v Německu, plus asi dalsi dvojku za pecivo, maso, testoviny, atd...a 1500,- za 9timesicnou prdelku (cca 600-UM, 400- pliny, 100 ubrousky, a zbytek 400,- za zeleninu, ovoce, atd. pro ni) :slight_smile: plus za psa 500-1000 za granule, konzervy :slight_smile:
28. zář 2015 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eva518 muzu Doporučit Objednávat Speciální Potraviny Přes net zkuste provita. CZ. Jsou o dost levnější než v kamenném obchodu a navíc jsem se ted naučila vařit bez mléka. Stačí nám krabice sójového na měsíc. Ale jinak máte Můj obdiv. Chápu že jste v daleko těžší situaci. Držím palce.
28. zář 2015 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
my na Slovensku asi cca 70 eur tyzdenne :D
29. zář 2015 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám obědy v práci, přítel si sem tam koupí giros, sem tam salát nebo nestihne vůbec jídlo. Když vynechám nutrilon pro malou, tak za jídlo utratíme měsíčně tak 4-5 tis. (beru nákup vč. drogerky) nepočítám ty obědy v práci. Vím, že by to šlo i levněji. Dovedu si představit i 2-3tis... s tím, že by se člověk ani moc neomezoval...:slight_smile:
29. zář 2015 v 09:29  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2018 (11. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek