• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

12. července 2016 
Alkohol u nás nefrčí, vůbec nepijeme. v té částce za jídlo je i drobná drogerie - šampon, sprcháč, toaleták, zubní pasta atd, ale i tak mi to přijde oproti většině z vás nějak hodně nebo co.
10. říj 2015 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 tak leda zkopírovat sem svůj jídelníček, aby ho ostatní okomentovaly? :slight_smile: My se fakt za jídlo domů pro 4 do 6 tis plus mínus vejdeme v pohodě, a to kupuju jen bezlepkové mouky, takže násobky cen běžné pšeničné mouky. Ale myslím, že velký rozdíl dělá jídlo mimo domov, někdo to počítá do toho, někdo zvlášť, někdo vůbec :slight_smile: Je rozdíl, jestli za oběd mimo domov platíš 25 nebo 125.
10. říj 2015 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 no venku vůbec nejíme, manžel si nosí obědy z domova, já jsem na RD takže jím doma, dcera ve školce a to do toho nepočítám. Tak třeba dnes máme řízky z krkovice (stála mě 100,-) mám z toho 6 řízků + z kostí vývar se zeleninou pro dceru na polévku. K tomu brambory a kompot (ten zbyde i na zítra). Manžel jde na noční takže si veme do práce to, co bude k obědu, dcera bude mít tu polévku, na mě k večeři taky jeden řízek zbyde, dám si ho s chlebem. K snídani byl chleba s domácí marmeládou. ale to je prostě jen dnešek
10. říj 2015 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 Buď v klidu, my ve dvou dáme kolem 5-6 tisíc. Největší položku dělá ovoce a zelenina, to máme denně. Stejně tak maso, které máme často, kvalitní šunky a sýry. Polotovary nekupuju, ale vařím víceméně denně. Povětšinou to, co uvařím k večeři, máme druhý den k obědu do práce, někdy si na oběd zajdeme (a to je pak minimálně stovka za jednoho). Občas peču, ale ani jeden to už moc nejíme. Pečivo skoro nekupuju a když už, tak jen žitný nebo celozrnný chleba, který taky není nejlevnější. Občas kváskový chleba peču, ale to teď moc nestíhám. Každopádně vím, že kdybychom nutně potřebovali ušetřit, tak se to dá. Ale z velké části na úkor kvality, což samozřejmě nechci.
10. říj 2015 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabriela_85 Nic si z toho nedělej :slight_smile: U nás totéž.... Jsme čtyři - děti 4 a 1,5 roku. Dcerka jí ve školce (pokud tam tedy je), já na RD, synek jí se mnou, ale porce dospělého člověka. Běžně si rozdělí půlkilovku holandie k svačině. Takže účet za jídlo.... no bývalo to kolem 5500 teď tak 7000 + drogerka 1000 + léky 500- 1000 (ono se to nezdá, ale je to tak, když jsou děti marod, v lékárně jsme pořád) Kupuju základní věci - celozrnné nebo vícezrnné pečivo, hodně mléčných výrobků, sýrů, šunka... ovoce, zelenina. Synkovi lepší neslazené přesnídávky (sní tak 10 měsíčně) nebo velká pyré z DM. Myslím že je za jídlo tolik právě kvůli těm mléčným výrobkům a masu, pro které chodím k řezníkovi.
10. říj 2015 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@gaba_h jj u nás jsme všichni masový, maso milujeme, děti taky, mléčné výrobky - jak jsem psala opravdu hodně hodně jogurtů, to jsou dva denně pro děti a jeden pro manžela, já to nejím, ale kupuju lepší, kolem 10,- za kus, takže to je 30kč denně jen jogurty, navíc kupuju hodně sýrů, dražší šunku, hodně lučinu, cottage, gervais - přijde mi to pro děti vhodnější než taveňák a chutná jim to a to asi taky dělá hodně no....a to maso - to je zlo :grinning:
10. říj 2015 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 tak to kupujeme podobné věci, taveňák jsem neměla snad pět let... Malý jogurty u nás nemají cenu, kupuju po půl kilu. My jednou týdně ryby, pak hovězí.... no nasčítá se to. Ale nelituju, většinu věcí co vydrží kupujeme v akcích (těstoviny, rýže, šťávy) U nás padle litr mlíka denně. Beru to tak, že se snažíme kupovat kvalitní věci, tak to holt něco stojí.
10. říj 2015 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 Přítel má k druhé večeři každý den půlkilový jogurt, tak vím, o čem mluvíš :grinning: Aspoň občas se snažím dělat domácí, ale to musí mít minimálně dvě ty skleničky. Já mám radši kefír nebo acidofilní mléko, ale cenově to vyjde podobně. Lučinu taky občas kupuju, ale snažím se jí i dělat.
U šunky se pod 22 Kč nedostaneme, sýry taky kupujeme aspoň trochu lepší, takže ta cena je znát. Tavený sýr jsem neměla minimálně 15 let, je to hrozná sra.ka.
10. říj 2015 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
takže nejsem divná jo???? :grinning:
10. říj 2015 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
U nás je to zhruba kolem 5 tisic s tím že obcas jdeme na obed k rodicum nebo nam nabali jidlo :slight_smile: Jsme zatim 2 dospělí :slight_smile:
10. říj 2015 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 tak na to že jste 4 a je to za všechno jídlo mi to zas až tolik nepřijde. My jsme v září utratili v obchodáku 6800, plus jídlo v institucích 2150. Ale v tom obchodáku je to i včetně drogerie, v září nějaké školní pomůcky, dort na oslavu, vícedenní návštěva, asi 4 dvoulitrovky burčáku, další alkohol ... (takže to není zrovna reprezentativní měsíc, jindy tohle nekupujem a utratí se míň :grinning: )Ale jak jsem psala jinde, ovoce máme ted vlastní a máme ho tolik, že ho jíme furt a zeleninu moc nekupujem, jiné ovoce taky víceméně ne. Malé jogurty nekupuju, ani jiné dezerty a podobně, jen ovocné Hollandie v akci za 10 Kč, kupuju půlkilové jogurty v akci, Hollandii, selský od Olmy nebo smetanový Max a děti to jedí s marmaládou, javorovým sirupem nebo cukrem muscovado z MS. Hodně ted jedí ovesnou kaši, nejraději by ji 2x denně :slight_smile:, dostávají ji s máslem a javorovým sirupem (asi jim ho tam dávám moc, že to tolik chtějí), k tomu nějaké ovoce :slight_smile:
10. říj 2015 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabriela_85 podle me mate naprosto normalni utratu za jidlo, my s muzem ve dvou snime podobne, nekdy i draz. Je to dost penez, ale radsi je za to jidlo dam, nez se skrtit na nesmyslne nizkych castkach.
10. říj 2015 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabriela_85 tak u nás by se třeba jedno jídlo nejedlo za sebou k obědu a pak ještě k večeři. A druhý den taky ne. A ani bych si tedy nedala k večeři řízek s chlebem, to je na mě docela těžký jídlo na večer. Ale asi když to člověk takhle naplánuje a řeší tak se dá dost ušetřit.. :slight_smile:
10. říj 2015 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@mpbk tak u nás si teda manžel dá radši v práci k večeři teplé jídlo, byt stejné jako měl k obědu než housku se salamem, která ho tak nezasytí. Jak jsem psala, jsme masožravci a opravdu mi k večeři řízek nevadí, já ani sladké nesnídám, jen vyjímečně, když si zapomenu koupit šunku nebo sýr,nemám to ráda. Naprosto normálně vařím na dva dny stejné jídlo, nevidim na tom nic špatného a ani ne tak kvůli úspoře peněz, ale hlavně kvůli uspoře času.
10. říj 2015 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak u nás 2 dospělí a 3měs. miminko za jídlo drogérku, UM a maso měsíčně utrácíme +- 6000kč. Nakupujeme hodně v akci a do zásoby když je v akci mléko, vezmeme i dva kartony nez bude další akce. Máslo do mrazáku a pak jen vytahuju. Olej, cukr, lepší těstoviny a vše co vydrží taktéž. Maso taky v akci nakoupím do zásoby naporcuji a zamrazím. Brambory, cibuli, česnek, mrkev máme domácí taky marmelády, přesnídávky. :slight_smile: Jak vás více píše kdyby chlap nebyl takový mlsoun tak ušetříme, ale on je jak tasemnice přitom je to hubeňour :grinning: (nespravedlnost).
10. říj 2015 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
V lednu jsem do této diskuze přispívala s tím, že měsíčně za jídlo a drogerii dáme ve 2 dospělých a 1 dítěti cca 10-12 tisíc. No a můj plán byl tyto náklady snížit na 8-10 tisíc a to se mi povedlo :slight_smile: Takže aktuálně dáváme v průměru za jídlo 7000kč + 700kč dcera jídlo ve školce a drogerie udělá v průměru kolem té 1000kč. Určitě by šly náklady ještě snížit a pokusím se o to a za 10 měsíců napíšu jak jsem byla úspěšná. :grinning:
10. říj 2015 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Tak u nás 2 dospělí. Máme týdně velký nákup za +- 50 euro. Mléko a podobné kupujeme v akcích třeba 3 balíky. Drogerie se vejde do 50 eur a to musí vše dojít v jeden měsíc jinak je to i méně. Dohromady tedy kolem 250-300 euro maximálně. A když je přítel v zahraničí tak taky ušetříme, protože na to abych sobě vyvařovala jsem moc pohodlná a raději si vezmu chleba. :grinning:
10. říj 2015 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@tanak jak na to???? :grinning:
10. říj 2015 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 jsme na tom stejně. Měsíčně jen za jídlo dáme 8tis někdy víc za dva dospělí a syn 2,5roku.
Ani si nedokážu představit jak bych to měla udělat aby jsme utratili míň.(samozřejmě bych byla ráda kdyby to bylo míň) Každý den k obědu maso a zelenina a ovoce taky něco stojí. Na tom ani šetřit nechci. Náš syn zeleninu a ovoce miluje a jsem ráda, že toho sní hodně.
10. říj 2015 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 Začala jsem více plánovat a trochu jsme omezili jídlo mimo domov :slight_smile: Sice si občas zajdeme do restaurace, ale ne tak často. Taky jsem začala na výlety balit svačiny i pro nás...Pro malou jsem vždycky měla pití i jídlo, ale pro nás jsme kupovali hnusné "rychlojídla" př. v ZOO, v dinoparku atd...:slight_smile: Jako s celkovou částkou cca 8700,- za jídlo a drogerii jsem vlastně spokojená, ale jak tu čtu, že holky vyjdou třeba s polovinou (což mi přijde šílené), tak mám motivaci naše náklady ještě o trošku snížit :slight_smile:
10. říj 2015 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@tanak tak mi venku nejíme opravdu vůbec, max v léte zmrzku ale jinak ne, kdyz nekam jedeme beru jídlo sebou. jídelníčky dělám, opravdu nevím jak to srazit. ne že by to bylo nejak extra potřeba, ale kdyz tady vidim ty sumy tak to nechápu. já asi fakt nejvíc utratim za zeleninu, ovoce - to se u nás denně sní opravdu hodně, ty sýry - gervais, lučina, cottage ty jsou celkem drahé...ale zase nechci děti šidit, naopak, jsem ráda, že to mají rádi, že milují dýně, cuketu, ryby...hold to asi nepůjde.
10. říj 2015 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gabriela_85 zdravím, tak jen tak zkusmo jsem nakoukla do této diskuze, když jsem tu hledala něco a nestačím se divit. Tak aby sis nepřipadala divná...minulý měsíc jsme utratili celkem 17tis za jídlo, drogerka a sem tam nějaký benzín, ale to je třeba tak tisíc, možná max.2...Já to nechápu :zipper_mouth: :zipper_mouth: a to je fakt jen jídlo domů, žádný venkovní papkání..to jde z jiný kapsy :wink:
10. říj 2015 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
10. říj 2015 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabriela_85 "Šidit" rodinu na jídle, do toho bych šla až v krajní nouzi, kdyby mi nezbylo nic jiného... ono šetřit je fajn, ale taky žijeme jen jednou a abych na konci života vzpomínala na to, že jsme si občas nemohli dopřát třeba lososa, zajít si na sushi atd.. to by mi asi bylo líto. Ovšem jiná situace je, když fakt ty peníze na živobytí nejsou, to pak jdou nějaké rozmařilosti stranou. :frowning2:
10. říj 2015 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@gabriela_85 Třeba Cottage a "lučinu" kupuju v Lidlu. Kolikrát lepší kvalita a o několik korun levnější. Stejně tak i šunku. Ale prostě to ovoce a zelenina je šílený. Podle mě jediným řešením je kupovat prostě jen sezónní věci, ideálně třeba rovnou ze sadů, pokud nemáš možnost mít svoje nebo od rodiny (což my nemáme). Maso povětšinou kupuju v Makru velké balení a pak naporcuju do mrazáku. Stejně tak tam kupuju i čerstvé ryby - jednak mají obrovský výběr, jednak i ceny fajn.
10. říj 2015 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ja vás važne obdivujem, my sme 2 dospelý a dve deti 8 a 1,5 roka a za jedlo na mesiac minieme 10 000-12 000, u nás sa na kvalite jedla proste nešetrí a radi sa zajdeme na dobré jedlo do reštaurácie. Neraz som rozmýšľala, že by sme mali šetriť, ale vždy keď sme sa o tom s manželom rozprávalali tak sme vždy došli k názoru, že proste musíme šetriť niekde inde.
10. říj 2015 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@xpila Lidl je super. Tam nakupuji nejradši. I ovoce a zelenina se mi tam většinou líbí, ale většinou kupujeme u vietnamce.

@gabriela_85 já jsem to nemyslela vůbec tak, že je to špatné, dělá se to hodně, že se navaří i na druhý den. U nás by to ale zbylo. Děláme si nákup po cestě z práce až podle toho na co máme chuť. A večer jí manžel většinou lososa, tuňáka nebo jen sálat a já jen něco lehkého. Až bude dítě tak už se asi bude muset plánovat trochu víc dopředu. Ale myslela jsem to tak, že s tímhle systémem by se dalo docela ušetřit.
10. říj 2015 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@anieluska taky bych raději šetřila jinde, jídlo je "palivo" pro tělo, takže tam bych rozhodně nešetřila, pokud bych nebyla vyloženě bez peněz.
10. říj 2015 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mpbk A tím jedním jídlem dvakrát za sebou to povětšinou dělám tak, že k tomu pokaždé dám jinou přílohu, tak se to pak tváří jako jiné jídlo :grinning: Jinak Lidl mám taky ráda, i na to ovoce a zeleninu. Sice nejblíž mám Tesco (jak malé, tak i hypermarket), ale tam jezdím minimálně.
10. říj 2015 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to budeme muset asi taky něco omezit, jsme pětičlenná rodina půl roční dvojčata zatím plně kojená, už ale začnou příkrmy a desetiletá dcera, vařím denně polévky i hlavní jídla, snažím se aby jídlo bylo kvalitní, ale samouřejmě vše s rozum. Taky už mě napadlo, že by stačila gulášová polévka s pečivem, hlavně teď, když mám spostu práce s dvojčaty, ale asi jsem si rodinku rozmazlila. Takže naše útrata 8-9 tis., ale je pravda, že si manžel dopřává klobásečky a pod. z Globusu.
11. říj 2015 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek