• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

12. července 2016 
no dneska jsem byla v penny - platila jsem přesně 301Kč a koupila jsem máslo, smetanu, vajíčka, 5 rohlíků, salátovou okurku, droždí, kmín, dvě jablka, trochu hroznového vína, knedlík /neumím ho :grinning:/, mléko, prdopeče, kilo krkovice v akci a baterie do hracího stolečku. Z krkovice budu mít dva obědy pro mě s mužem a dvě večeře pro dceru v týdnu, z vajec, smetany, prdopeče (mouka je doma) jsem upekla roládu, tu bude mít manžel s dcerou tak do pulky týdne k snídani, jablka jsou ke svačině pro dceru a syna + to víno. Knedlík zítra k segedýnu, který bude i v úterý...nějaké drobnosti z toho samo zbydou, vejce, mléko, okurka atd...zítra budeme péct chleba,tak proto droždí.
já asi opravdu nedokážu ty peníze stáhnout, mě to zase osobně nepřijde tak moc těch cca 7-8 tisíc pro čtyři lidi, když vemu že jogurty kupuju jen dražší, hodně těch mléčných výrobků, ale spíš si říkam, jak může stejně početná rodina vyjít s pěti tisíci a jíst "kvalitně" jak????no asi to jde. nemohl by tady někdo dát jídelníček na celý týden kdo opravdu s těmi pěti tisíci vychází?
11. říj 2015 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No a já včera byla v obchodě, kde jsem nechala 370kč, a bylo to jen na snídani. +čaj a třtinový cukr.
:grinning:
11. říj 2015 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabriela_85 kaše by ti nejedli? půlkilové jogurty kupovat nechceš a dochucovat to něčím doma? Jogurt za 10 Kč stejně většinou není žádná hitparáda. Pokud chcete jet takovouhle "českou klasiku" jako jíte teď, tak to asi už moc levněji nepůjde. Pokud zařadíte mnohem více luštěnin, klesne to samo. Já luštěniny přidávám snad do všech jídel. Když už dělám hovězí guláš, tak na 1 kg masa dám o něco víc než půl pytlíku červených fazolí, vařím do dohromady, fazole se nacucají tou šťávou .. A upřímně, když supermarketová okurka stojí dvacku, tak jí prostě nekupuju, a nebo aspon ne často. To pak kupuju mrkev nebo tak. Pro jablka bych být tebou zajela do sadu, letos nevím, ale loni stály oproti supermarketu snad míň než půlku a kvalita lepší.

U nás se poslední dny jedlo třeba koláč z rýžové mouky s rybízem a jahodama, cizrnové kakaové sušenky s mandl. máslem, ovesná kaše s jav.sirupem, mrkvovo-dýňová polévka s červ. čočkou, cizrna na paprice s brkaší, pomazánka s domácí lučiny s tuňákem, červené fazole s kečupem (Alnatura), hrachovka s krutony z bzl chleba, dnes bude pečená dýně se sýrem a budem venku grilovat krkovici, k tomu 2 papriky a okurka.
11. říj 2015 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, to my jsme za posledních 9 dní nechali v obchodě 32 kč - za rohlíky a majoránku :grinning:
11. říj 2015 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
jo a taky jsme měli domácí sekanou - z 0,5 kg mletého, červených fazolí, pohanky a mrkve. To nosil muž do práce.
11. říj 2015 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky si neumím představit, jaký to je mít rozpočet na jídlo pro 4 lidi kolem 5000, pokud není nějaký zdroj jídla ještě jinde (rodiče, zahrádka apod.). Ale vím, že když víc peněz není, musí to stačit. Ale ta tady tolik diskutovaná kvalita jde podle mě stranou. Další věc je ta, že s kvalitou má problém hodně potravin, které se v Česku prodávají. Moje mamka říká, že jedině na jídle se dá ušetřit, ale nesmí to jít poznat a že je nutné nahradit peníze prací. Ale jsou určité hranice, kdy to už nefunguje. Příští měsíc si začnu schovávat všechny účtenky a uvidíme, za co jíme my, ale obávám se, že za hodně. Manžel je masožravec a taky rád dobroty. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne
11. říj 2015 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem si vzpomněla, že jsme měli kukuřičné těstoviny s cizrnou s kečupem (Alnatura) a se sýrem :grinning:
11. říj 2015 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se "hecla" a rozhodla jsem, že tento měsíc neutratím za jídlo a drogerii víc než 6tis. :slight_smile:. Napsala jsem jídelníček a zatím jsem utratila 2 tisíce (kupovala jsem mošty a jablka do zásoby). Nejvíc utratil manžel - tomu taky budu muset přistřihnout křidýlka :grinning:. Utratíme asi dost strašné peníze na to, že děti mají obědy ve škole a školce, já si tak 3x týdne dojdu na hotovku za 50.-, jinak si beru s sebou do práce "zbytky" :slight_smile:. Za jídlo s drogerií dáme určitě víc jak 8tis. - to je částka s kterou operuju, ale vždycky musím sáhnout jinam.... toto byla částka z dob, kdy jsem byla na MD a psala si výdaje a jídelníčky.... :slight_smile:.
Navíc nekupuju maso, mléčné výrobky (až na máslo) a tvrdé sýry, vajíčka, některé druhy ovoce a zeleniny, brambory..... :slight_smile:.
11. říj 2015 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 no jak tak čtu ty tvoje jídla, to by asi manžel nedal...dcera asi jo, syn je ještě malý...je fakt, že luštěniny u nás teda nejsou skoro vůbec...ale udělat jim čočkovej salát nebo cizrnovou kaši tak mě asi přerazí všichni
11. říj 2015 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edeltraut hele ja to taky udělám. prostě si od výplaty, tu má manžel ve středu vyberu šest tisíc na jídlo a víc prostě nebude a musim s tim nějak vyjít...já teda nemam od nikoho nic, ovoce, zeleninu, maso, vejce - všechno musim kupovat. tak uvidíme, jak to půjde.
11. říj 2015 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 sekanou jsme ted měli taky, ale z kila mletého a bylo to na dva dny + jednou dcera k večeři.
11. říj 2015 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týče rozpočtu za jídlo pro mě a přítele tak to moc není myslím okolo 3tisíc za měsíc ale po každé to je jine ......
11. říj 2015 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabriela_85 7-8tis mi prijde naprosto rozumne..my utratime daleko vic a to jsme jen dva..myslim ze kdyz to jde,kdyz finance vylozene netizi tak nesetrit na jidle..kvalitni strava je zaklad.. Pro me jsou ty castky tady naproste scifi v krame necham 200kc jen za kvalitni maslo, rostline mleko a 6 bio bio vajec..u nas se zije zdrave s velkym ohledem na tyrani zvirat
11. říj 2015 ve 12:27  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017 (34. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lenka5731 Ahoj, jak prosim delas tu cizrnu s bramborovou kasi? Tohle mne zaunalo :slight_smile: Lusteniny se snazim varit jednou az dvakrat tydne, jedno jidlo mame na dva dny. Tak by se mi hodila inspirace :slight_smile: Dekuji!
11. říj 2015 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabriela_85 Mně se právě zdá, že na to kolik máme vlastních surovin utratíme strašné peníze. Navíc od tohoto měsíce máme o 7tis. menší příjem, takže to bude zase veselý si zvykat na horší podmínky :grinning:
11. říj 2015 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabriela_85 Tak manžel si už zvykl, já prostě vařím většinou tak, co považuju za zdravé :slight_smile: Snažím se do jídla dostat nějaké živiny, takže zařazujeme luštěniny, ořechy, vyhýbám se ztuženým tukům, palmovému oleji, GF sirupu, atd. takže výběr v obchodě dost omezen ... Dnes si manžel přidal rajskou polívku s rýží natural a po jednom dítěti dojedl tu pečenou dýni :grinning: Doslova mi vytřel zrak. :grinning: Samozřejmě všichni vždy nechtějí jíst všechno. Např. ty cizrnové sušenky zní netradičně, ale cizrna je chuťově dost neutrální, hodně kakaa jakýkoliv náznak chuti luštěnin úplně přebije. :wink:

@jezzz na internetu je spousta receptů, ale mně se nejvíc osvědčilo v papiňáku uvařenou cizrnu jen smíchat s větším množstvím másla, sladké papriky, osolit a hotovo.
11. říj 2015 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teeda jsem uplne v soku, co jsem si precetla co tu vsechno pisete.. :slight_smile: my jsme 2 a 3-mesicni mimco a uprime ani nevim kolik za co utratim ale utratim celou svoji materskou tzn. 12 tis. za jidlo drogerii, neco pro malého a neco pro sebe.. a vůbec nic neresim, kupuju hovezi, lososa,zeleninu ovoce, proste na co mame chut, vetsinou mame i teplé večeře..
Takze kdyz jsem to tu procetla, tak jsem dosla k zaveru ze je na case to trosku upravit.. :D Takze od listopadu schválne budu kontrolovat kolik, zaco a kde utratim a jsem na to nesmirne zvedava :(
Takze zatim vám děkuju za inspiraci :D
11. říj 2015 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabriela_85 ja si to zkusila a jde to, tech pet tisic. Ale chce to opravdu sednout a jak dojdou v utery letaky (k nam jen Kaufland a Albert), tak si sednout, a vymyslet dle slev jidelnicek na cely tyden.
Zalezi taky, co kdo povazuje za zdrave stravovani, ja treba nejedla nikdy cizrnu a pohanku (klidne bych to ale někdy zkusila), na bio nehraju, ale je pro me zdrava takova strava, ktera je pomerne vsestranna, zahrnuje jednou tydne ryby, lusteniny, i dalsi maso, eliminuje tuky, uzeniny, apod.
11. říj 2015 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bez drogerky tak 10tis... Ale kupuju dost vino, milujeme vino. Mam mimco tak pleny a potreby, takze si myslim pokud sesekam toto tak 7tis. Kupuju kvalitni a bio potraviny.
12. říj 2015 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dva dospělý,jedno dítě ( kojenec na příkrmech) a jednou za 14 dní ještě jedno 11ti leté dítě s bezlepkovou dietou. měsíčně za jídlo máme rozpočet 6 tis. vaří se vždy na dva dny. Zbytky nepřipadají v úvahu,nákupy hodně Penny je nejlevnější na potraviny.
Příkrmy nekupuji, dělám je doma.
12. říj 2015 v 06:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Diky moc, vyzkousim to :slight_smile: Nam teda pridam i maso, bezmasou si dame zemlovku. Mam doma jablka co potrebuji zpracovat.
12. říj 2015 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja pridam take trochu do mlyna :slight_smile: Jsme dva dospeli + batole (1,5 roku). Dcerka zatim neni odplenkovana, takze u nas jsou velka polozka pleny. Koupila jsem ted na bazarku latkove, tak snad to prinese usporu (chtela bych vice deti, takze tu usporu pocitam do budoucna, u dcerky urcite nenastane). Na jidlo mame 5 000 Kc / mesic, varim na dva dny. Kupuji hodne maso, zeleninu, lusteniny, mlecne vyrobky, proste vsehomix. Snazime se jist zdrave. Na drogerii, veci do domacnosti, me obleceni, obleceni dcerky, darky a prani a mhd mam dalsi 3 000 Kc. Suma sumarum 8 000 Kc.

Na usporu mi pomaha si zapisovat vsechny vydaje, nove jsem i zavedla, ze kdyz jeden mesic utratim vice treba na drogerii, tak dalsi mesic mam na drogerii o 30 % nizsi rozpocet. Takze rozpocet je cca 7 200 - 8 000 Kc, podle toho jak moc jsem utracela predchozi mesic.

Taky mi pomaha platit v hotovosti, kartou se utraci nejak snaze :slight_smile:))
12. říj 2015 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky by mě zajímalo jak ovládnout peněženku tak, aby se neutrácelo zbytečně .... jsem taky na MD - ale za chvíli na RD - to bude rozpočet ještě od cca 5 tis.menší - tak to bude masakr - ale předpokládám, že bych šla už na chvíli do práce - uvidíme - ale nevím nevím... a každý den za nic v košíku dávám v obchodě cca 300-500 Kč - je to mazec.
12. říj 2015 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezzz Jooo - karta je zákeřná!!!!
12. říj 2015 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezzz k lusteninam maso moc vhodne neni, zbytecne to zatezuje travici trakt, navic cirna chutna trosku po oriskach, tak aby to pak chutnalo :slight_smile:
12. říj 2015 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akankeo Dikes, to jsem nevedela. Tu kombinaci lusteniny - maso. Uz to budu delat jedine zvlast.
Cizrnu znam, mam ji rada :slight_smile:
12. říj 2015 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatrice.h Jsem rada, ze to ma nekdo taky tak :slight_smile: Protoze vsude ctu, jak je lepsi platit jen kartou, ze tim clovek usetri a u mne je to presne naopak :D
12. říj 2015 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akankeo Já teda luštěniny s masem dělám běžně a nikdy žádný problém.
12. říj 2015 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, tak my (2 dospělí + 2 děti 1a 3 roky) utratíme za jídlo asi 6-7 tisíc. S tím, že maso kupujeme jednou za půl roku a to půl prasete (dáme do mrazáku). Kuřecí a hovězí podle toho, zda je v akci. Zeleninu máme na zahrádce, s ovocem je to horší, jablka letos nejsou, takže zítra jedeme koupit do sadu. Výjde to levněji, než v obchodě. Naštěstí máme sklep, takže je to kde uskladnit. Marmelády a zavařeniny máme domácí.
12. říj 2015 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ziji v zahranici, tak se to tezko srovnava, musim vsak konstatovat, ze projime docela dost, coz se projevilo i na me vaze :slight_smile:.Setrit
by se dalo na jidle. No jo, co nadelam, zatim mne do toho nic netlaci.
13. říj 2015 v 00:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek