• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

18. srpna 2017 
@nonnni Tak když není kde skladovat, tak je to jasný. My máme spotřebu hlavně okurek velkou, těch 50 sklenic za rok rozhodně sníme. Ovoce se snažím kupovat taky čerstvé, jenže hlavně v zimě toho moc na výběr není. Zeleninu beru taky čerstvou.
5. říj 2015 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 mohu se zeptat, proč jste se ptala zrovna na tu šunku? V čen pro vás byla tato informace důležitá?
5. říj 2015 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nick1234 Teď jsem kupovala v Globusu tuším za 14,90 nebo 17,90, už přesně nevím.
5. říj 2015 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@buldam nedovedu si predstavit kupovat ve slevach v Albertu kvalitni potraviny. Uz jen to maso - nevim jak ostatni, ale ja to za kvalitni maso nepovazuju a rozhodne to nekupuju a nejim.
5. říj 2015 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacca11 Maso v Albertu kupuju jen ve stavu krajní nouze (a ta u nás bývá zcela výjimečně, protože běžně mám nějaké maso od řezníka vždycky na mrazáku).
5. říj 2015 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš rozpočet za jidlo + pití, sem tam nějaké vino, pivo když máme navstevu. Celkem měsíčně utracime kolem 4000 Kč s tim ze zelenina, ovoce od rodičů
5. říj 2015 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čtyř člená rodina za měsíc snime tak zhruba kolem 5-6 tis. A to je jenom jídlo bez drogerie. Záleží jaký je měsíc :wink:
6. říj 2015 v 07:28  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čtyř člená rodina za měsíc snime tak zhruba kolem 5-6 tis. A to je jenom jídlo bez drogerie. Záleží jaký je měsíc :wink:
6. říj 2015 ve 12:01  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.tak ja a partner a 1, 5 roční syn dame za jídlo mesicne 8 tisic ale treba minuly měsíc jsem zkusila nakupovat sama jen důležite veci žádné blbůstky a zvladla jsem to se 6000 Kč :slight_smile:
7. říj 2015 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme 3 ( já, manžel a dvouletá dceruška) náš rozpočet na měsíc je různý. Protože mám bezlepkovou dietu a to musím nakoupit adˇ to stojí co to stojí, levná záležitost to není. :unamused: :- Takže sumu nemůžu napsat přesně, každý měsíc je jiná :grinning: Prostě máme se fajn, hlady neumíráme :grinning:
7. říj 2015 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcel78 záleží, jak se k té bzl dietě člověk postaví, jestli jí od rána do večera produkty Schar koupené za plnou cenu a nebo jestli jí i (levné) přirozeně bezlepkové potraviny. Taky máme v rodině celiaka, ale s vyjímkou občasného pečiva pro ostatní jíme bezlepkově všichni. Projíme tolik jako běžná rodina, spíš i míň. Jen holt ta mouka stojí 60-100 Kč/kg. Fajn slevy občas mívá Globus, ale to asi víš. :slight_smile:
8. říj 2015 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě je to složitý, s partnerem nežiju (zatím), dítě nemám (ještě půl roku a pak nějakou dobu ještě vystačím s mlíkem, doufejme), takže momentálně živím jen sebe, a to se přiznám, že vůbec nemám přehled. Na ceny prostě nekoukám a koupím si to, na co mám chuť. Taky je to jiný tím, že doma nevařím (pro jednoho se prostě nevyplatí časově ani cenově ani množstevně - zkuste si uvařit jednu porci něčeho), čímž pádem ale chodím každej den na obědy do restaurací nebo něco popadnu v obchodě, nebo u stánku. Pokud bych to ale měla hodně nahrubo odhadnout, tak momentálně "se" stojím cca 3000?
8. říj 2015 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáme :slight_smile: kupujem k jídlu jen to, co potřebujem (jen nezbytnosti). Já moc nepojím, i když jsem těhotná a přítel se stravuje výhradně v práci :slight_smile:. Když mu výjde noční nebo volno, tak uvařím pro nás za zhruba 40,- Kč (suroviny). :slight_smile:
8. říj 2015 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Úplně to sem asi nepatří, ale můžu jíst v těhotenství obilné klíčky? např. naklíčené mungo fazole, cizrnu apod? Děkuji
8. říj 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ.U NAS TAK MĚSIČNE 4000-4500 TISICE. A TO JSME DVA DOSPELI 8 L SYN A ROČNI BATOLE
8. říj 2015 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikolkaamarianek a kolik utratíte? Nemůžu to najít...
8. říj 2015 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nick1234 může, ale nesmí být syrové, vše jen dobře tepelné upravené.
8. říj 2015 ve 13:30  •  2 děti - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (46. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doma si vedu asi rok přehled o nákladech a za jídlo utratíme cca 5500,- měsíčně s tím, že se nějak neomezujeme a kupujeme i zbytečnosti :wink: . Je pravda, že maso nakupuji v akci a uskladním si ho na mrazák. Myslím si, že by to šlo i snížit, ale zatím se mi do toho nechce. Jsem 4 člená rodina děti 7 a 4.
8. říj 2015 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah za jídlo a spotřební věci zhruba 4000,- Kč měsíčně. Většinou o dost méně, ale kdybych udělala průměr za celý rok tak to výjde zhruba tak :slight_smile:. Fakt si to radši nespisujem. Nevědomost je někdy krásná věc :grinning:
8. říj 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janatrmalova Nějak tomu nerozumím, proč by nemohla syrové obilné klíčky? Ono je v tom v syrovém stavu něco škodlivého? To jsem nevěděla :confused:
8. říj 2015 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janatrmalova @barumat já se tomu taky právě divím, protože vím, že tepelnou ztácejí všechny vitamíny...ale možná jsou v nich nějaké škodlivé látky, které nemůžu v těhotenství, a proto se musejí tepelně upravit?
9. říj 2015 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barumat myslim ze se stojite daleko vic....3000 utratite mozna tak jen za ty obedy kdyz budu pocitat ze je jeden cca za stovku :wink: co pak jeste snidane a vecere? :grinning:
9. říj 2015 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,musím říct,že vařit si jednu porci jídla je opravdu "drahé"..přesně to vidím poslední dobou u nás,kdy každej jíme něco jiného,takže společná jídla všem takřka nevařím a dříve jsem tak chodila v práci na obědy některé dny,teď zjišťuju,že se mi hodně ty kupované obědy promítaly do rozpočtu...takže jsem si dala limit,že svoji porci oběda si doma uvařím do 30Kč max.. a přesně mi to naráží na to uvařit jednu porci..do mrazáku dávat pak,tak to ani náhodou,takže spíše udělám dvě porce a mám tak 2 obědy,což též není ideální si jídlo ohřívat druhý den,ale než to množství vychytám,tak zatím takto...
Zase člověk zjistí,že opravdu ještě rezervy v rozpočtu na jídlo má... :wink:
9. říj 2015 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@holubice.petra No... Snídám kafe s mlíkem, oboje v práci zadarmo, teď jsem k tomu přihodila pytel ovesných vloček s ovocem, koupený asi za pade, který mi vystačí tak na měsíc a půl :grinning: O víkendech jsem na chalupě u našich nebo s partnerem, takže tam mě jídlo nestojí nic, tzn. při stovce za den v pracovní dny mi to dělá cca 2 000, ale většinou platím stravenkou 90,- Kč, na kterou přispívám mnohem míň, takže tak 1 500? No a zbytek do těch tří tisíc právě dělají ty večeře, což je většinou nějaká drobnost, a ovoce a zelenina, co jsem teď začala víc jíst :wink:
9. říj 2015 v 08:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@oksi83 určitě můžeš, já to jedla i syrové, proč by ne? :slight_smile:
9. říj 2015 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás je 5 dva dospělí a děti 3,nejmladšímu 10mesicu a za jídlo a PLENY včetně prikrmu a presnidavek necháme měsíčně cca 10000,- :cry:
9. říj 2015 v 09:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barumat trošku jsem hledala a tohle jsem našla: Syrové klíčky můžou být napadené bakteriemi, ještě dříve než vyklíčí. Choroboplodné zárodky nelze omýt, jediným řešením je klíčky tepelně upravit.
9. říj 2015 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nick1234 Díky za info! :slight_smile:
9. říj 2015 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my (2 dosp. + 2 děti + 1 kojenec) za jídlo dáme cca 5000 + 500 (školní jídelna) + 500 (jídelna ve školce). Snažím se vařit, maso kuřecí kupuju jednou za čas na farmě s tím, že koupím 10 celých kuřat a doma je rozporcuju (stehna, prsa, torzo na polévku). Hodně se ušetří když jezdím na nákup jen jednou týdně a lednička se pěkně dojídá až do nicoty.
9. říj 2015 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak to děláte? :frowning2: my jsme dva + tříletá dcera a roční syn a za jídlo dáme tak 7-8 tisíc měsíčně + drogerie (pleny, kaše, UM pro syna je tak 1500,-) Dcera už jí to co my, takže ta nic extra nedostává. Ale každý den mají se synem jogruty, spoustu ovoce, zeleniny, to hlavně dcerka jí opravdu na kila a miluje to tak jí to nechci odpírat, protože které dítko si v dnešní době místo brumíka vybere salátovou okurku :grinning: každopádně už nevím jak to stáhnout a to nekupuju žádné polotovary, snažím se z 90% nakupovat v akcích a stejně když tady čtu, že dá čtyřčletnná rodina za jídlo za měsíc třeba pět tisíc, tak pro mě je to scifi, nevim, jak to udělat, abych to stáhla byť jen o 1500,-.
10. říj 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek