Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Ahoj koníkovky,
  jdu na vás s dotazem. Čeká nás zápis do ZŠ.
  Nicméně ráda bych syna přihlásila do nespádové ZŠ, neboť ji máme asi 5 minut chůze od našeho bydliště, spádovou školu máme asi 20 minut.
  A teď k dotazu, musím syna přihlásit na obě školy ? Nebo jen k té nespádové ? A co když ho nevezmou, drží spádová škola místo automaticky ? Zkoušela jsem hledat na netu, ale nějak z toho nejsem moudrá.
  Moc děkuji za odpovědi

  Ahoj Koníkovky,
  máte některá zkušenosti s pobytem dítěte na dětské chirurgii na Bulovce ? Já tam byla se synem, když mu bylo 6 měsíců a teď už je mu 6 let, tak je to už docela dlouho 😀. Čeká ho zákrok v narkóze. Pokud půjde vše dobře, tak v neděli nastoupíme, pondělí bude zákrok a v úterý domů. Mohu mu vzít sebou nějakou svačinu ? (Myšleno kapsičku, nějaký kukuřičný chlebík, prostě něco baleného, co nemusí do ledničky).
  Je docela vybíravý, nejí maso, šunku, sýr… tak jsem myslela, aby se dojedl po snídani, obědě 🤷🏼‍♀️😀
  Děkuji za rady i zkušenosti

  Ahoj koníkovky, věděla by jste některá, jak vypočítává OSSZ ošetřovné, když jsem nastoupila do práce a hned po 4 odpracovaných dnech jsem musela nastoupit na očr.
  Děkuji všem

  Ahoj Koníkovky,

  poradíte čističku vzduchu ? Vůbec se v tom nevyznám. Potřebuji do dětského pokoje cca 15-20m2.
  Už týden mají kluci rýmu, kašel. Dokonce jim to padlo na průdušky. Zvažuji i nějaký zvhlčovač vzduchu, aby se jim lépe spalo.
  Za každou radu moc děkuji a pošlu ❤️

  Ahoj Koníkovky,

  Chci se zeptat, tento týden jsem nastoupila do zaměstnání konkrétně 16.9., bohužel jsem zjistila, že zaměstnání mě nijak nenaplňuje. V úterý 21.9. by jsem měla podstoupit vstupní prohlídku u firemního lékaře (dříve neměl čas). Pokud se rozhodnu a poměr ukončím nejspíš k 20.9. nebo 21.9. budu muset prohlídkou přesto projít, či nikoliv.
  Moc děkuji za odpověď

  Ahoj koníkovky, opět jdu na vás s dotazem.

  V současné době pobírám rodičovský příspěvek, který budu mít dovybraný k 31.12.2021, naskytla se mi možnost zaměstnání od půlky září. Jedná se o nového zaměstnavatele, u žádného zaměstnavatele nejsem v současné době vedená (měla jsem smlouvu na dobu určitou).
  Až podepíšu pracovní smlouvu, mám, někde něco nahlašovat ? Nějaký úřad, pojišťovna…

  Předem moc děkuji za vaše rady.

  Ahoj koníkovky, jdu na vás s dotazem. Ráda bych si pořídila chytré hodinky. Původně jsem měla v plánu si vybrat Apple Watch, bohužel by zřejmě nešli propojit s mým telefoním dědečkem (kupován 2017) mám IPhone SE 128GB, takže variantu velikost pětky s vnitřkem šestky.

  S jakými hodinkami máte dobré nebo naopak špatné zkušenosti ?
  Cenový strop je 12-13 tisíc, pokud to bude půlka zlobit se nebudu 😀
  Všem moc děkuji za rady, zkušenosti

  veru93
  20. črc 2019    Čtené 394x

  Žijeme s Lipa Landem.

  Ahoj všem, kdo moji recenzi čtete.

  Jsem mamina 2 kluků. Jéni (3,5 roku), který se se mnou podílel na testování a Matýska (1 rok), i ten občas přiložil prstík bráchovi na displej.

  Díky Modrému Koníku jsme dostali příležitost testovat tuto aplikaci s názvem Lipa Land. A ráda bych Vám jí nyní ve stručnosti představila.

  Lipa Land podle mého názoru hezky propojuje vzdělávání, zábavu a vývoj těch našich malých človíčků. Aplikace je určena pro děti v rozmezí 3-6 let, ale nikoliv jen pro ně. S Jéňou si zahrála různé hry i jeho téměř 72 prababička.

  Tento vzdělávací sytém se soustředí na tři oblasti.

  TĚLO,

  děti se zde učí, jaké jsou správné hygienické návyky, rovněž zde pochopí, jak se správně, a hlavně bezpečně zachovat v různých situacích. Poslední, ale ne méně důležitá je motivace dětí ke zdravému pohybu.

  MYSL,

  každé dítě potřebuje trénovat paměť a ukládat do ní znalosti, ty získá i díky této aplikaci. I citovou stránku dětí a jejich zdravé navazování lidských vztahů učí Lipa Land. Jako bonus zde děti pracují i se svojí kreativitou.

  SVĚT,

  všichni se snažíme dětem předávat to dobré pro jejich vlastní budoucnost, ale měli by znát i dějiny. Pokud chceme pro naše děti hezkou budoucnost, měli bychom je naučit lásce a šetrnému zacházení s přírodou, aby nežili na hromadě odpadků a zvířata a rostliny neznali jen z učebnice.

  Tohle všechno se mohou děti naučit v rámci jedné, podle mého názoru hezky graficky a jednoduše (hlavně srozumitelně) zpracované aplikaci.

  Lipa Land je nyní na 3 měsíce zdarma, funguje jak na systémech Android, tak i na iOS.

  Tak si ho pojďte stáhnout také.

  Tak, co máte staženo?

  Pojďme si společně aplikaci otevřít, a už vidíme 4 části. Hry, aktivity, pohádky a relaxace.

  HRY, jsou rozděleny do kategorií Království, Velkoměsto, Kouzelníci, Vesmír a Piráti.  Je zde celkem 26 her, od jednoduchých po složitější.

  AKTIVITY, hrajte si, povídejte a tvořte. Nejsem úplně kreativec, a tak jsem ráda, že zde mám možnost se nechat inspirovat. Dozvídám se zde, co vše budu potřebovat pro daný výtvor, a navíc mi pomůže i obrázkový postup jak krok po kroku, něco pěkného s dětmi vytvořím. Když nechceme tvořit, můžeme si jen tak povídat

  POHÁDKY – knížky, audioknížky a obrázkové knížky. Opět se setkáváme s kategoriemi Království, Velkoměsto, Kouzelníci, Vesmír a Piráti.

  Poslední částí je zde RELAXACE, znovu zde máme kategorie jako u pohádek a her. Jedná se o relaxační více či méně příjemné zvuky.

  Tak a máme tu shrnutí.

  PLUSY!

  • Jedná se o jednoduchou, hezkou a velmi obsáhlou aplikaci, která zabaví nejen děti.
  • Zároveň zajímavou formou něco nového naučí.
  • Moje děti usínají při zhasnutém světle, možnost použít mobil a číst jim pohádku z něho beru jako velké plus, jak je nerušit ani lampičkou, ani listováním v knize.
  •  I my maminky, můžeme být unavené, protože Lipa Land myslel i na nás a vytvořil zde audioknížky a my si můžeme odpočinout a poslechnout pohádku spolu s dětmi.
  • Zahrajte si na ,,dýdžeje“ a dětem upravte relaxační zvuk podle svého.
  •  Velkou výhodu vidím v možnosti nastavit počet kapitol, které budou přehrány a také možnost zvolit délku času (počet minut) přehrání relaxační hudby.

  MÍNUSY!

  Aplikace se občas zasekne a na obrazovce se objeví – Za chvilku to naskočí, ale již nenaskočila (stalo se mi to celkem 2x za 14 dní) - takže vlastně žádná hrůza.

  Závěrem bych ráda poděkovala, za možnost testovat aplikaci Lipa Land. Konečně mohu říct, že když půjčím telefon nebo tablet synovi, má to smysl.

  Za moji rodinu DOPORUČUJI 

   #test_lipaland #recenze #zkusenosti_lipaland

  #test_lipaland
  ➕ Velmi oceňuji u aplikace možnost volby mezi čtenou a audio pohádkou.
  Někdy jsem i já unavená a raději si pohádku 👩‍👦‍👦 jen poslechneme.
  Otázky na konci kapitol jsou moc hezké, ale většinou po pohádkách už kluci spí, takže si čtu spíš já 😀.
  ➕ možnost volby, kolik kapitol u pohádky přehrát

  Hry: otestováno máme celkem 14 her.
  Většinu Jéňa pochopil sám, prozatím ho nadchli všechny. Miluje dopravní situace, krizové řešení problému, rád loví odpadky z moře a teď propojuje barevné tratě pro vláčky.

  (2 fotky)

  Dnes jsme otestovali další hry. A sice HUSTÝ PROVOZ (pomocí závor, respektive překlikávání barev na semaforu se řídí doprava, jsou zde auta, vlaky, chodci i cyklisté) - Jéňa (3,5 roku) - sám pochopil, co je cílem hry. ŽIVOT PRINCEZNY ( cílem hry je postarat se o princeznu- nakrmit, umýt a obléknout ji) - tuto hru jsem testovala sama a vrátila se tak do dětství. Hra dětem ukazuje jak by měli vypadat správné hygienické a stravovací návyky. POTVŮRKÁRIUM je hra u které nemusíte vůbec nad ničím přemýšlet, prostě a jednoduše jen prstem po displeji ,,malujete” různé tvary a vznikají Vám pod prstem prapodivné potvůrky. Hra je spíš pro uklidnění než pro vzdělání. Svojí potvůrku si vytvořil i syn Matěj (1 rok).
  Na závěr dne jsem klukům přečetla pohádku o ZÁVOĎÁKU ZDENDOVI, oba kluci hezky a klidně usnuli. Pohádka vypráví o napravenèm závodním autíčku, které pochopilo, že předpisy na silnici platí pro všechny a když je někdo nedodržuje může zažít ošklivé lapálie.
  Aplikace má hezkou grafiku a velmi lehce se v ní pohybuje.
  Dětem se může nastavit časovač nebo se podívat jak se jim v jednotlivých hrách vede, případně kolik času u které hry už strávily.

  #test_lipaland

  (3 fotky)

  Dnes bylo u nás šílených 37 stupňů, a tak jsme se vypravili k rodičům koupat se do bazénu. Kluci se v bazénu hezky vyřádili a když Maťa ulehl do kočárku k odpolednímu spánku, tak si Jéňa půjčil můj telefon a uvelebil se pod palmu.
  Začal testovat dvě hry v kategorii Velkoměsto, konkrétně se jedná o hru s názvem SEMAFORY, která učí dítě, při jaké barvě je možné jít/jet a při, které se musí zastavit, zároveň dítě musí pozorovat, zda se neblíží jiné vozidlo, aby nedošlo ke srážce.
  Vzhledem k tomu, že si Jéňa přeje kolo, je prima, že ho aplikace učí pravidla silničního provozu.
  Druhá hra, která nadchla i mě se jmenuje MĚSTO V NESNÁZÍCH, cílem hry je pomoci lidem v různých situacích. Například k nemocnému poslat lékaře, k požáru poslat hasiče, k přeplněným popelnicím popeláře a zloděje samozřejmě chytá policie.
  Hra je velmi ze života, před 2 měsíci jsme volali hasiče do protějšího panelového domu kvůli požáru bytu, před měsícem manželovi ukradli motorku tak jsme volali policii. Naštěstí sanitku jsme už dlouho volat nemuseli (ťuk ťuk), ale za to když jdeme třídit odpad, potřebovali by jsme číslo na popeláře, některé kontejnery prostě přetékají k prasknutí.
  Tolik z dnešního testování her.
  Nakonec děti uspali poslední 2 kapitoly z pohádky TAJEMSTVÍ ZTRACENÉHO POKLADU.

  #test_lipaland

  (3 fotky)
  veru93
  Zpráva byla změněna    1. črc 2019    

  25.6.2019 mi přišla skvělá zpráva a sice, že jsem byla vybrána pro testování aplikace Lipa Land.
  Když jsem si přečetla přijatou poštu tady na koníkovi, vyskočila jsem a vyjekla radostí, rodina moc nechápala, co se vlastně děje. Když jsem manželovi a synkovi vysvětlila, že jsme vyhráli testování této skvělé a hlavně české aplikace, začali sdílet nadšení semnou.
  Hned jsme si aplikaci stáhli do telefonu. První věc, kterou jsme zkusili byli audioknížky a starší syn Jéňa (prozatím neumí číst) trefně vybral pohádku s názvem Můj táta automechanik. Proč trefně ?? Protože jeho táta ještě nedávno pracoval jako automechanik 😉. Manžel poslouchal pohádku s námi a hned komentoval, co je reálné a co naopak spíš pohádkové.
  A tak začalo naše testování....
  #test_lipaland

  Dobrý večer milé koníkovky,

  chtěla jsem Vás požádat o spolupráci, sdílejte prosím mezi své známé, kteří se pohybují v okolí motorek.
  Včera nám byla před panelákem na Hůrce v Kralupech nad Vltavou z parkoviště ukradena motorka Yamaha tdm 850, tmavě zelené barvy. Stalo se tak mezi 12-14 hodinou. Motorka váží přes 200kg, takže není možné aby ji někdo sám naložil do auta.
  V případě, že by jste ji někde zahlédli nebo někdo nabízel díly, Kontaktujte mě prosím.
  Budeme rádi za jakékoliv informace.
  Předem díky Veronika

  Rovných 70 dní