Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

zuzineckah
24. dub 2016

@marketa11112 a to je právě ono - jen málo lidí je ochotných udělat nějakou zásadní změnu ve svém životě, odepřít si něco ze svého pohodlí a jít za lepším (třeba u vás ten svépomocně postavený barák vs. žádná dovolená)... Je totiž jednodušší brečet a nadávat, případně obíhat úřady o dávky, ale kousnout se, změnit třeba zaměstnání, nebo se dokonce přestěhovat za většími šancemi na dobrou práci, to udělá málokdo 😉 To je obvykle kýbl výmluv proč to nejde. Ano, ne vždycky je to možné, to chápu, ale některé argumenty jsou až směšné, i tady na ně člověk často v diskuzích narazí.
Vidět jen výsledek - že se má někdo dobře, nebo má barák, nebo jezdí po dovolených, nebo prostě žije evidentně v dostatku - to dokáže každý a nejvíc to komentují ti, o kterých jsem psala výš 🙂
Aby nedošlo k mýlce - opravdu teď nemyslím lidi, kteří třeba pečují o rodiče, nebo sourozence, mají velké vazby k blízkým a tím vážný důvod zůstat tam, kde jsou. Nebo ti, kteří mají nějaký vážnější zdravotní problém. Těch se to samozřejmě netýká.

marketa11112
24. dub 2016

@zuzineckah ono je vždy něco za něco, ale to uz není videt. 🙂. ja jsem rada, ze jsme do toho sli. tak do 5 let budeme mit vse na dome hotovo a budeme si ,,jen,, užívat s detma 🙂). bude nas cekat jak to cestovani, vylety, ale i klidne sem tam utraceni za kraviny..... no manzel by chtěl motorku.. trojkolku... tak zase bude na co setrit. 🙂) zase bude krasna vyzva..🙂).....

78marcela
24. dub 2016

@marketa11112 taky nenavidim, kdyz doma sedi nekdo na zadku, coudi jednu za druhou a narika, jak se ma spatne a nic nema. V tomto pripade vzdycky reknu - dobre jim tak.
My teda nekupujeme vino prakticky vubec, nasi delaji svoje vino (a dobre, prodavaji lahev za 50 kc), ale ja to ani tak moc nemusim. Zeleninu a ovoce mame pres sezonu svoje, zavarujem...pres zimu predrazene plastove rajcata proste nekoupim. Je fakt, ze je to pres zimu se zeleninou slabsi, proste se toho dosyta najime pres sezonu. O nejake vyzivove hodnote a vitaminech v zime mam sve pochyby. Koupim max banany, a zeleninu mrazenou.

scai
24. dub 2016

@marketa11112 napsala jste to přesně. Já třeba neznám dny před a po výplatě...neřeším, snažím se pořád kupovat stejně. Je fakt, že se máme dobře a nestane se, že na něco (potraviny) bych neměla peníze. Kupuji i dražší farmářské potraviny, ale jen občas.... jezdím na velké nákupy do Německa, to se vyplatí. No co chci napsat. Ač peníze máme, nerozhazuji. Kupuji ale kvalitní potraviny, gothaj bych třeba nekoupila. Když už, koupím šunku od kosti, ale zase nekupuji denně, max jednou za týden a možná ani to ne. atd....Nechápu ty co hned rozhází výplatu.
Nekouříme, alkohol pijeme minimálně a když tak většinou točené víno. Nebo třeba když jsme ybli na výletě ve Znojmě, nakoupila jsem zásobu lahví dobrého vína.... (ale ty beru spíš na návštěvu)

Nezávidím ostatním, neřeším kdo má a kdo nemá barák. My ho nemáme, na jednu stranu mě to mrzí, nebylo na něho, finančně ani časově. Se životem jsem spokojená, ale tohle se moc nedá v okolí říkat, ono moderní je jen remcat ☹

A kolik utratíme za měsíc za jídlo vůbec nevím, ale asi si to zkusím psát. Ale myslím, že okolo 10 tisíc to bude. Manžel obědy 2000 měsíčně (hospoda 100,- denně), já to budu mít podobně, občas ovařím, ale času je málo. A pak když jedu do Německa, utratím tam většinou tak 4000. Ale to je zase tak na 2 měsíce. No zkusím psát.

Obdivuji ty, co utratí jen 4 tisíce.

kacca11
24. dub 2016

@marketa11112 vidis, je to o prioritach. My se s muzem shodli, ze staveni svepomoci nikdy, ze to nestoji za to narusene zdravi a cas bez spolecnych zazitku. Tim nekritizuji tebe, ty jsi se svym zivotem spokojena a tak to ma byt. Ale my jsme v okoli zase tercem za nas "predrazeny byt" misto ktereho jsme mohli mit svepomoci barak nekde daleko za mestem. Nikdo nevidi, kde pracujeme, kolik to zabere casu a kolik to hlavne muze stoji sil. A jeste se drit na baraku, ktery by neodpovidal nasemu zivotnimu stylu? Ne, dekuji. Mne ten cas a sily za barak proste nestoji. Radeji si uziju kvalitne straveny cas, vylety a dovolene, neco uvidim a zaziju.

kacca11
24. dub 2016

@zuzineckah jak pisu vys, ono jde o to, co kdo povazuje za lepsi. Pro me neni lepsi dum se zahradou nez byt na dobre adrese ve meste. Je to o prioritach a ty ma kazdy nastavene jinak. Nelze obecne tvrdit, ze barak svepomoci na ukor zazitku je lepsi. Pro me ne. Ale ja nekritizuji, ze to ma takhle nekdo nastavene, nebrecim, ze na neco nemam. Umime s muzem hospodarit.

Me zase dostava, kdyz lide, co se takhle na roky uvrtaji v baraku breci a pomlouvaji nas, kteri jsme si vybrali jinak. My jsme podle nich ti spatni a oni chudaci drou a nemaji kvuli tomu cas ani penize. My si samozrejme podle nich niceho nevazime, protoze jsme se rozhodli jinak, nez oni. Nevim, z tohodle pristupu je mi smutno na obou stranach.

kacca11
24. dub 2016

@scai vidis, my si klidne alkohol a ruzne laskominy dopravame. Pokud kupujeme tvrdy, malokdy jdeme pod tisic korun na lahev. Na druhou stranu pijeme malo, na chut, vychutnavame a za alkohol tak rocne utratime daleko mene nez bezna ceska fomacnost. Stacene vino nekupujem, neda se to pit (v nasi oblasti, pokud vam staci vinar ze sveho, je to asi jine), radeji drazsi a v lahvich. To same pivo. My si radeji doprejeme 12ku Plzen, nez nejaky patok za 8,- Kc, ale vzhledem ke spotrebe utratime daleko mene nez jini za ty patoky. Radi se napijeme, ale je to zkratka pro chut a ne pro alkohol jako takovy. Jsem rada, ze se nemusime v utrate prilis omezovat a muzeme si doprat, co mame radi. Takze klidne nasi milovanou susenou sunku za stovku nez gothaj za par korun. Neutratime za jidlo zrovna malo, ale zase ne uplne nejvic, co jsem tu cetla.

prodejto
24. dub 2016

@marketa11112 bude to znít blbě, ale já Ti ten baráček závidím, vyrostla jsem v malém městě, zahrádka jako "kráva" všeho zbytečně mraky, ale mě se hrabání v hlíně líbilo a bavilo, stromky, jak píšeš není nad to, utrhnout si přímo ze zahrádky, a šup s tím do pusy. Teď jsem 19 let v bytovce a dusím se tady, až mi bude líp, stejně chci jednou aspoň malou zahrádku, od každého trochu, pár, jen na chuť, ne abych na tom dřela jako Bulhar, jako za dětství.
Taky jsem hodně zavařovala, hlavně meruňky (od známých z Moravy), okurky, ale všechno musím kupovat, tak už teď tolik nezavařuju, hlavně ne okurky, koupím Znojmia v akci a hotovo.
Nugeta - 10 dkg arašidového másla (mleté nesolené arašídy, lískáče nebo mandle), 20 dkg čoko na vaření, 1 salko, 3-4 lžíce medu, kardamon (koření). Ve vodní lázni všechno rozpustit.
Tymiánový sirup dám do blogu i s fotkou.

prodejto
24. dub 2016

@scai gothaj, ble, to už se mi zvedá žaludek jak to vidím, taky kupuju šunku od kosti, je nejlepší nebo šunku u nás u řezníka, nakrájí přímo přede mnou a vždy si poprosím tence, nikdy toho neberu půl kila, ale jen to, co se sní.

zuzineckah
24. dub 2016

@kacca11 no ano, vždyť to je přesně to, co jsem psala i já, akorát tys to vzala z druhého konce 🙂
Já jsem poukazovala na to, že se mi mnohem víc líbí přístup, kdy má člověk nějaký cíl (který se třeba zdá nedosažitelný) a dokáže za ním jít - v případě zde zmíněném svépomocná stavba na úkor dovolených. To je obdivuhodné, mě velice sympatické a ještě sympatičtější je mi to, že pisatelka neremcá kolik času jim to spolkne a jak se nadřou, jsou s tím srovnání a dokáží se z toho radovat. To je podle mě ukázka toho, že když se chce, všechno jde 😉

Jinak razím spíš tvůj názor, my jsme tedy barák koupili, chtěli jsme zahradu (kvůli bazénu, hřišti, dětem, ne abychom na ní pěstovali 20 druhů zeleniny, což nemůže vydejchat manželův děda, který už se viděl, jak nám sází saláty... 😀 ) a taky být v dojezdové vzdálenosti Prahy ne víc jak 10 min, a to se podařilo. Jo, stálo to peníze, ale máme je, tak proč je neinvestovat? To je přeci naprosto normální. Pracujeme, jsme při síle, víme kolik musíme vydělat, abychom si tenhle standard drželi. Rezervu máme taky slušnou. Tak proč ne? Jestli to někdo vnímá jako mrhání penězi, tak s tím asi nic nenadělám 😎

zuzineckah
24. dub 2016

@prodejto tu nutellu obšlehnu i já s dovolením 😀 děcka ji milují, ale zařekla jsem se, že už ji nekoupím. Kazí mi to babičky, vědí, že mláďata to mají rády, tak naposled jedna z nich dotáhla tu téměř kilovou. Jsem myslela, že mě mrskne!

prodejto
24. dub 2016

@zuzineckah ok, náš mladej na ni taky ujíždí, kdyby se nestyděl, tak ji sní sám.
Teď mám v posteli 🙂 domácí jogurt, snad to bude ok, strašně ráda zkouším nové věci a většinou rozdávám. Včera jsem dělala zázvorový sirup.

zuzineckah
24. dub 2016

@prodejto jak děláš ten sirup? Zázvor miluju!
hele, nechceš si to mrsknout na blog až tady neplevelíme diskuzi? Já bych byla moc ráda a asi nebudu sama 😀

prodejto
24. dub 2016

@zuzineckah jj, proto jsem to sem nedávala, dám i ten tymián, neboj.

lenka5731
24. dub 2016

@kacca11 jen jsem ještě chtela napsat, ze na finance pohlížím jako na jednotliva účetní obdobi, tzn.od výplaty k výplatě a vzdy si písu, kolik se ušetřilo. Nedovedu si představit tohle nevědět a proste nakupovat a hospodařit "jen tak ".

marketa11112
24. dub 2016

@kacca11 ale mi ty zážitky budeme mit také, o to s e nebojim 🙂) ted je sem tam něco, casem bude vic. 🙂). synovi je teprve 16 mesicu a další ditko ještě chceme snad v brzke době. takze az deti povyrostou, zážitky a cestovani s nimi bude . ale zase uz bude hotovy i barak a budeme s e moci vracet ,,domu,,. z panelaku jsme utekli kvůli lidem.. nechtělo s e mi zit se cvokama, ciganama adalsi chatrou... tech normálních lidi tam uz bylo opravdu pomalu a tise trpeli. maly syn ma uz ted vse adokonce spis vic, nez by musel. staci na to uz ted svatek, narozeniny, vanoce, sem tam kacka od babicek , sem tam koupim něco malého ja... takze o jeho blahobyt s e nebojim 🙂). clovek, když něco chce , musí na tom makat. ja třeba porodila predcasne zrejme jen kvůli tomu, ze jsem chodila do skoly, v 5. mesici tehotenstvvi dělala praxi v decaku, do toho jsem chodila do práce, druhou dělala doma po vecerech a ještě jsme delali na baracku... ale to si jako nestezuji, ja nemohu za to, ze me proste všechno bavi a chci všechno stihnout... syn je zdravi, a ja jako tehotna byla také, nevidela jsem důvod proc to nedělat prave takto. 🙂)...me proste práce bavi. 🙂). jinak ja chápu, ze někdo byt v baraku proste nechce, to tak je. ale nam je to vicitano, ze se mame lepe nez ti, co ho nemaji a vali si sunky po odpolednu u telky.. to je blbi, no.
@prodejto tak drzim palce, at s e podari... ta zahradka, ju? dekuji za recept. 🙂
@zuzineckah to hriste a bazen pro deti.... bazen uz lezi v dilne, ještě letos budeme stavet 🙂). hriste zacneme z jara pristi rok, syn uz bude ve veku, kdy zacneme využívat... a ano, to je presne ono... dite bude na vzduchu, nejen u telky a pc...i proto ta vesnice.. ale do města je to 10 minut autem, ja i manzel tam maem praci, obchody avubec všechno, takze civilizace na dohled. 🙂). mame dve vcasti zahrady.. horni u domu na ten odpocinek, dolni pod opernou zdi na to pestovani. hold chci oboji, no... 🙂) trosku narocna jsem. 🙂). jinak jak jsem- psala o zážitky se nebojim. dům bude za chvili hotov a bude vse. 🙂)

aklin
24. dub 2016

Měsiční rozpočet za jídlo u nás činí nějakých cca 5000 Kč.

lenka5731
24. dub 2016

@prodejto taky děkuju za recept na tu nutelu. Vyzkouším. Nevis, jak je to s trvanlivostí mimo lednici? Vydrží třeba týden? Aspoň využiju ta orechova masla , Já jsem jich už přejedena a kromě me to nikdo moc nechce, a to tu mám ještě cele kilovky :D

kacca11
24. dub 2016

@lenka5731 to ale není hospodaření "jen tak". To mi moc nerozumis. Chci říct, že nehospodarim z měsíce na měsíc a buď to vyjde nebo nevyjde, ale máme nějaké životní a finanční cíle a za tím jdeme. Mám dobrý přehled o výdajích a příjmech, ale uvažují v delším časovém období než je příští výplata.

prodejto
24. dub 2016

@lenka5731 u nás dlouho ne, raději dávám do lednice.

marketa11112
24. dub 2016

@lenka5731 tak ja to delam asi obracene... na ucte jsou peníze k bezne spotrebe.. je tam tedy vic, nez je potřeba. ale hned po vyplate odchazi urcita castka na stavebni sporeni, , na penzijko, na investice a na sporici ucet. nechci mit vse na jednom miste, tak je to takto rozdelene...na tyto peníze s e nesaha, jsou urcene na setreni na auto, na pristavbu k domu, kterou chceme zacit na podzim apod. z bezneho uctu se zije , ale stejne tak se plati každý mesic něco na dům.. třeba cement, pisek, soska na zahradu, stromy, kere, drevo do krbu, par kb-bloku, darky pro pribuzne, jidlo a drogerka, benzin., telefon..... no proste vse....neresim presnou castku, jsem jen rada, když neprekrocime castku, která tam ten mesic zustala po odecteni jak sporeni, tak beznych vydaju jakko je elektřina, voda, pojistky. . občas s e to stane, ale zase jiné mesice tam zustane něco navíc. třeba ted, když prisli dane za manželku.. hmmm brala bych každý mesic. 🙂). na rovinu, kdybychom se takto měli porad, jsme spokojeni ja i manzel a casem mame proste vse....a to jsem na rodicaku. chce to fakt jen trosku o penezich premyslet....vse co ma manzel v lepsi praci navíc oproti drivejsku proste nerozfofrujeme, ale setrime.
a když jsme u dovolenych... at to zni jakkoli blbe... kvůli pristehovalcum bych stejne nejela nikam...staci mi ta chatra v cechach. a jet v cechach.. to bych rada alespoň na vikend, ale nejdříve musim sehnat hlidani pro7 malych pejsku.. nebo k nam nekoho nastehovat, aby je proste vyvencil a dal jim nazrat. 🙂). jsou hodni. 🙂)... a mozna jsem pro nekoho cvok, ale vzniklo to nahodne--tedy jejich množství. , uživit se daji lehce.. 12 kilo granuli mesicne jim staci, ockovani staci ob rok...vydrzi 3 roky, navíc u nas je ted za 100 vzteklina a 300 kombinovana vakcína, poplatek za psa na vesnici 70 kc . zadna zavratna castka. jen mazlit chteji všichni 🙂)

kacca11
24. dub 2016

@marketa11112 já už se bohužel přesvědčila, že se nevyplatí čekat s životem "až něco bude", protože ono tto pak být nemusí. Člověk si myslí, že má pořád čas, může život odložit, na později, ale to se může nevyplatit. Tím neříkám žít bez rozmyslu že dne na den, ale najít ideál mezi snem do budoucna a současným životem.

Jinak my třeba utekli z vesnice, protože ta mentalita, to jsme prostě nedali. O klidu nemohlo být řeč, v domě kde žijeme teď, je to po všech stránkách lepší.

Ale jak říkám, je too prioritách. Kolikrát mám pocit, že spousta lidí vidí barák jako to nejlepší, k tomu labradora a to bez ohledu na to, jestli by to vyhovovalo jejich životnímu stylu. A neumí dosáhnout spokojenosti, proto to kazí ostatním...

lenka5731
24. dub 2016

@marketa11112 s tim cestováním to tak moc nevidím. .. samozrejme záleží co chcete vidět a jake mate cile, ale relativne bezpečných lokalit rychle ubývá :( resim něco podobného, říkala jsem si, že cestovat budu "potom ", ale pro 4 už je cestování někam daleko o něčem jiném, no celkove vnímám odložení cestování jako velkou chybu. Třeba v Egypte ani Tunisku jsem nebyla, ted me to laka, štve me to, ale s rodinou tam už nepojedu, zvazuju, jet sama, no ale nejspíš z toho nic nebude. Přitom je to Ted za pár korun, a to doslova.

lenka5731
24. dub 2016

@marketa11112 ja to delam tak, ze vzdy po vyplate posilam castku na sporici ucet. Bohuzel ac se snazim o realny odhad zalozeny na dlouhodobem sledovani, malokdy mi to vyjde, mam proste velke oci, ze usetrime vic, a pred vyplatou musim posilat zpatky, protoze pak uplne zbytecne vznikaji situace, ze na uctu je 1000 kc a manzel si za na zrovna koupi neco pro radost, ac si jinak malokdy neco kupuje a ja odpoledne nemam z ceho zaplatit v Kauflandu nakup. To se mi stalo zrovna tento mesic 😀 😀 Nastesti to byl malicky nakup jen za 400 kc a zrovna jsem mela hotovost. Drive jsem to ve sporicim uctu ruzne obalkovala a chodilo to do obalek automaticky samo kazdy mesic, ale to se mi neosvedcilo, muj posledni model je takovy, ze to rucne odeslu do obalky USETRENO DUBEN, kazdy mesic tu obalku prejmenuji, a v kvetnu ty penize rozdelim do jinych obalek. Je to takova moje uchylka, rada se s tim zaobiram 😀 😀 Nikde jsem nepsala, ze hospodarim z mesice na mesic a nekoukam na veci v dlouhodobem horizontu. Ale, kdyz se vratim k tomu pripadu koupe hroznoveho vina za tri stovky, tak nechytejte me za slovo a berte to v nadsazce, ale dokud nebudu mit splaceny pasivni dum, koupena za hotove dve fungl nova auta, nakoupene pro deti pozemky a na uctech v zahranici nekolik milionu, tak si vino proste za 130 kc kg nekoupim, i kdybych si ho za zustatek pred vyplatou mohla koupit padesat kilo.

lenka5731
24. dub 2016

@kacca11 taky je uplne logicke, ze jinak vidi vec bezdetna rodina, kde jsou 2 osoby na 2 prijmy, zatimco v jinych rodinach jsou 4 a vice osob na 1 nebo 2 primy. Kdybys jako samozivitelka s dvema detmi, kterou oskubal exmanzel, si zarizovala bydleni s novym partnerem a zacina s nim hospodarit, tak vidis taky radu veci jinak a spousta tvych prohlaseni by jiste nebyla tak radikalni 🙂 Je podle me potreba prijmout fakt, ze jak to mam MOMENTALNE ja, tak to nemaji vsichni. A proto jeste ostatni nejsou nezodpovedni debilove, tim ale nenarazim zrovna na tuto diskusi.

scai
24. dub 2016

@kacca11 s tím barákem to máte stejně 🙂 taky jsme si řekli, že si život budeme užívat, jezdit na výlety, když něco budeme chtít koupit, budeme na to spíš mít, než s barákem a hypotékou. Manžel jezdí na kole, závodí na skislpech, leze....těch sportu je víc a všechny nejsou levné. Ale díky tomu, že jsme ušetřili na bydlení a nemáme šílenou hypotéku, na to máme....
Já když jdu po obchodě a líbí se mi třeba kalhoty, triko....neřeším a koupím 🙂 a vážím si toho, že můžu 🙂

blondynka400
24. dub 2016

@prodejto tu domácí nutelu taky zkusím. Mám tu "nevyužití" kešu máslo a nevděla jsem co s tím. Zkoušela jsi to někdy z bílé čokolády? (já i holky máme nejradši bílou, ale kupuji, mimo ČR, to co se prodává zde se nedá jíst...)
@lenka5731 já si tedy výdaje nikdy nepíšu. Mně to naopak přijde šílené a svazující 😅 To samé řešit období výplata -výplata. Já ani obvykle nevím, že výplata přišla na můj účet přišla, prostě to neřeším.
Jedině co občas dělám je, že se zpětně přes internet kouknu, kolik jsem za celý měsíc (tedy od prvního do posledního) utratila, ale jenom, když si vzpomenu. A když nějak víc, tak koukám na jednotlivé položky, kde jsem utrácela nějak víc....A nějaké závěry z toho stejně nedělám, protože to jak je na tom manžel se svým účtem stejně nevím 😝 😀 Každopádně se takto cítím svobodná a ne si všechno psát. Když si vemu, kolik by mi to sebralo volného času 😅

lenka5731
24. dub 2016

@blondynka400 Já si nic nepisu, jen párkrát týdne kouknu na účet a tam vidim 🙂 Většinou platim vse kartou. Maximálně si občas sectu položky benzin a supermarket, abych věděla, kolik je to za měsíc. Ale ne každý měsíc. Pro me je dulezite, zda a kolik se ušetří, a jak se rozloží ten zbytek už je mi celkem fuk.

kacca11
24. dub 2016

@lenka5731 tak samozřejmě jinak to má s možnostmi bezdětný pár a jinak rodina s několika dětmi. Nikde nepisu, že je to jinak. Taky nikde nepisu, že by tu byl někdo debil kvůli tomu, že to má jinak, než já, to opravdu nevím, z čeho jsi vytáhla...

Taky by mě zajímalo, v cemjsem podle tebe radikální. V tom, že netouzim po baráku svépomocí nebo že neuvazuju v horizontujednoho měsíce?

marketa11112
24. dub 2016

ja si také nic nepisu, jednou za mesic vlezu na ucet, vidim vse, poslu peníze na kreditku, zkontroluji , ze odesli povinne platby a prisla vyplata a rodicak a jede se dal. je fakt, ze manzel ma novou a lepe placenou praci asdi rok, předtím to bylo horsi a museli jsme vydaje vic sledovat, ale diky bohu jsme vždy měli na jidlo , dům, stavbu i par věci pro radost. ted usetrime proste vic, zijeme stále stejne....
jinak je pravda, ze hrozno za 13 me ani nelaka.. spis se mi z toho trosku zveda kufr.. jak kvůli cene, tak kvůli chuti v urcitem obdobi. kupuji spis sezoni věci a ta chut je jina... az dostavime plot z boku domu, dam tam i vino, jsem zvedava co z nej bude. 🙂)
jinak pro nas dům znamena svobodu...pro nekoho zvlastni, ale... pracku klidne zapnu v deset vecer a nerusi to sousedy, muze mi tu ječet dite a nerusi to sousedy, muzu si pozvat hosty a nerusi to sousedy...jsme slepa ulice se sesti domy a vychazime si vstric, nikdo nikoho nijak nerusi, neomezuje apod...jednou za cas se dokonce sejdeme vecer a pokec s dobrym jídlem, pripadne pitim. 🙂)......na vesnici to docelA zije.. porad nejaka party, trhy, oslavy.. a to jsme vesnice asi o 290 lidech, při akcich sem samozrejme do centra jezdi z města...posilovnu mame zdarma, vecne je tu nejaka akce pro deti, hospoda pro mistni také, maly kramek... ten etdy nevyuzivam, nakupuji ve velkem ve meste. 🙂).

jinak my si život uzivame. to zase není, ze sedime jen doma, když jsme nemeli malého, chodili jsme na plesy, občas jeli na vylet, apod. ted hold bez hlidani je to omezenejsi, ale třeba nas cekaji casanovske slavnosti v duchcove, lazenska v teplicich, obri pout v oseku apod. .. a vse s prckem.. strasne se tesim...v zime uz bude prckovi rok, tak uz babi pohlůidaji a urcite vyrazime na nejaky ples. ale chceme druhé dite, tak uvidíme v jakem budu stavu 🙂).
jinak me třeba dům nijak neomezuje, spis naopak. me to všechno fakt bavi, jsem spokojena sama se sebou, když leham unavena.. a je vlastne fuk zda z práce na zahrade ci třeba z cviceni v posilovne , cestovani apod. . mam to tak nastavene... az tim manžela stvu, pry jsem vorkoholik, no.... ted jsme třeba se synem prisli ze zahradky, uspala jsme ho v kocarku a sama jsme davala kaminky mezi stromky... krasa pak se na to podivat...je ale pravda, ze ja to mam asi v sobe od detstvi, jsem sice s nasima zila ve meste, ale cele prázdniny jsme byla na vesnici v posumavi, naší měli chalupu.. takze cele víkendy tam. no a v tydnu jsme chodili na zahradku ve meste...a všechno to bylo tak fajn. litani po lesich, koupani v tunce, rybiz se rval rovnou ze stromku do pusy, houbareni, rybareni, litani po polich, tajne srazy na posedu, krmeni slepic ci prasátek, lezeni po perne... proste dnesni deti jsou o tohle ochuzene.. a ja chci tem svým dat alespoň část z toho......proto dům, proto vesnice, ale s velkym pohodlim v blizkosti města..🙂).. uz jsem také rozmazlena. 🙂)............jinak se tesim na vylety z detma, ale spis budeme jezdit v cechach, slovensko je také super. zahranici.. no uvidíme jak s e vyvrbi, ale o more deti nechci pripravit, to je jasne.
jinak ja sama jsem cestovala ještě před danim se dohromady s manželem.. italie, spanelsko, francie, polsko, slovensko, nemecko, madarsko, rakousko, anglie...........manzel vim, ze byl v nemecku, italii.. vic nevim....... kazdopadne mame spolecne vysneny novy zeland, tak se uvidi.....