Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

marketa11112
24. dub 2016

@kacca11 ze me si tata dela srandu, ze jedu na pětiletky 🙂)... proste to jinak neumim, miluji plany, splneni takových planu a snu je pro me vrcholem blaha. ted jsem si třeba předsevzala, ze za mesic prevozim fakt obri hromadu hliny, která tu na zahrade prekazi , ze zavezu opernou zed. na tom miste te hliny pak budeme stavet zaklad a prckovi bazen....manzel asi pomuze, ale je do vecera v praci , volna ma malo a v te době budeme delat spis zaklady pod sklenik a sklenik, rezat drevo do krbicku na další zimu, stavet konecnou část operky. a co ja na rodicaku, když maly usne v kocarku? hele, je to super hubnouci kura.. co nekojím, uz mohu makat, a mam dole par kilo, postavu jako před otehotnenim, ještě posilim svaly a navíc jsme ja i syn venku na vzduchu. tak co. pohoda. 🙂)... zadne flakani...

danunkam
24. dub 2016

My si vedeme takovou avendu tedy manžel vytvořil jaky si program do ktereho zapisujeme kdy a za co jsme kolik utratili.Dělame to od ledna a čistě za jidlo i s obědy ktere odebíram pro mě a dceru za jidlo ve školce pro druhou dceru a za manželovi obědy v restautacich utratime v průměru 4200 kč a jsme.tedy 4

marketa11112
24. dub 2016

jo a jinak... všichni naší sousede jsou starsi nez my. cekali , az budou na dům mit, az odrostou deti, a az vlastne prisli na to, ze do domu prave chteji... ted tvrdi, jak lituji, ze do toho nesli dřív. ze stejne , kdyz měli deti male, tak nikam jet nemohli, ze na to stejne prachy nebyly.. navíc v te době ... a ted porad strasne setri, vse vrazeji do domu stejne jako my, ale s tim rozdílem, ze mají za krkem hypotéky, ze si vse musí nechat delat od jinych, protože uz jim sily nestaci, neumi to a ani uz nejsou schopni s e to naucit apod. ... ja alespoň vim, ze to za chvili bude hotove a bude klid. krasne bydlime uz ted, doděláváme vse v klidku jak cas, finance a sily dovoli. do usetrenych penez mohu hrabnout i ted ajet na dovcu, ale...kam vlastne? na pobrezi mezi emigranty? letos jsme jet chteli hlavne kvůli synkovi, tesili jsme se, ale uz nas to nejak preslo..... nebudu riskovat prckovo život ani zdravi..... tak bude mit bazen na zahrade, pojedeme párkrát do zoo a bude taky dobře. 🙂)

marketa11112
24. dub 2016

nedalo mi to a mrkla jsem na nas rozpocet za 4 mesice-- jsme 2 nenazrani dospeli a nenazrany 16 mesicni syn. 😨)) ma to po nas, no..............

jidlo a drogerie, pleny, kasicky 7000 mesicne
benzin 1800 mesicne
lékárna 550 mesicne
bydleni, dům (vse co jsme zatím koupili... od cementu , po vybaveni domacnosti) 2500 mesicne
krasa, zdravi(ani nevim, co pod tim mam) 350 mesicne
služby 250 mesicne
ostatní 500 mesicne.

pak jednorazovka byly manzelovy bryle.. jedny nove, do jednich nova skla.....4300
pak chodíme pravidelne na tetovani..každý budeme mit celou ruku, ja i část na noze.. tak nejak se stridame a stoji to prumerne také tak 4000 mesicne

elektřina 3500 mesicne
voda 1000 mesicne
pojistky cca 1500 mesicne(v te jedne je asi 200 nebo 300sporeni, ted nevim, vybrat to jde az za par let, tak to neresim), je v tom zapocitane auto, dům, zivotky, úrazovky, pojistka na blbost, vozejk za auto..
mobil cca 400 mesicne
televize asi 50 mesicne-- mame satelit
poplatek tv , radio... ted nevim 300? mesicne
(asi jsem na něco zapomela, vim ze to je kolem 8000 mesicne...)

obleceni ted na sebe nekupuji, mam vseho hromadu a musim to unosit. navíc se ucim sit, tak si chci zkusit něco usit sama. synovi uz ted jen věci siju, takze me to stoji latku.. cca 1000 mesicne a vydelam si na ni bokem...sem tam něco usiju pro zname ci kamarádku ci prodam uz nepotřebnou výbavičku po synovi. občas něco koupime manzelovi.. nici hlavne boty, jak je velkej a tezkej, sem tam dobře triko a to pak padne minimalne 800. trenky siju. 🙂). ale většinou obleceni resime na svatky, narozeniny, vanoce...

no a svatky, narozeniny , darky pro pribuzne nas stoji tak 500 mesicne. pro deti něco usiju, byt třeba tricko nebo hracku, ale treba jsem sila tasku i tchyni s peněženkou, obalem na mobil. a k tomu dostala v kvetinacku kytku za 100 a mnou upeceny dort.

pokud to nejak zaokrouhlim, potřebuje nase rodina tak 27000 každý mesic. v této castce uz jsou ale zahrnute i vylety (viz jidlo a piti, benzin) nebo i něco malo na materiál na dum. vse navíc se setri, postupne určitou část davame do domu, setrime na auto apod.

markam
24. dub 2016

Ahoj, máme to skoro stejné. U nás to dělá 23000,- ( dva dospělí, 4 měsíční mimi, pes, dvě kočky, dvě kozy, slepice) nemáme zase tetování, ale plno zvířat .... každý má něco 🙂 a do toho ještě rekonstruujeme barák a splácíme hypotéku.

marketa11112
24. dub 2016

@markam na zviratka bych zapomela... mame 7 malych pejsku, papuska, vodni zelvu, rybicky a opet bude ještěrka.. az se manzel rozhodne jaka. 🙂) . slepice asi budou casem. jejich zradlo je zahrnute v tom nasem jidle. 🙂)...tetovani je takovy nadstandart teda.... jo a na elektrine mame každý rok veliky preplatek...i vic jak 15000, tak se nakoupi vždy materiál na dům...za to je pisku, cementu i kb bloku. 🙂).. vždy se neco udela. 🙂)
ockovani u nas na vesnici stoji 100 za jednoho, poplatek je 70 kc, za prvního, za další 50 kc...zradlo pro psi manzel bere v praci, většinou ma trzene pytle bud zdarma nebo za hubicku...

prodejto
24. dub 2016

@blondynka400 ne, bílou nemusím

lenka5731
24. dub 2016

@kacca11 psala jsem, ze nenarazim ani tak na tuto diskusi, prijde mi to spis jako jeden priklad z mnoha. I v ostatnich diskusich jsi s nazorem jako reakci na strucne prispevky a otazky hodne rychle hotova, bez spetky empatie, vmetes zene tesne pred porodem, ze si mela lip vybrat otce, ze pravidla si snad stanovili jako bezdetni atd. atd. cetla jsem tech pripadu mnoho, ani si to nepamatuju a nebyla jsem jedina, kdo to zaznamenal. Stejne tak i tato diskuse, samozrejme se tu muze jakkoliv vyjadrit uplne kazdy, presto ja to osobne vnimam tak, ze je to diskuse pro lidi, kteri setrit musi nebo chteji, pro lidi nejakym zpusobem prijmove znevyhodnene, rodiny, tak mi prijde zvlastni sem chodit dokola psat, ze s touhle nizkou castkou bych nikdy nevysla, protoze si radi dopravame kvalitni veci, m.j. napr. alkohol litr za flasku. Atd. No snad jsem nastinila jak jsem to myslela, pokud jsi ocekavala nejakou odpoved, jinak nic proti tobe, preju ti, abys byla spokojena 🙂

blondynka400
24. dub 2016

@prodejto tak jsem to zkusila, mylsím tím tu bílou. Jen jsem si to maličko pozměnila, dala jsem kešu máslo (asi 2 x tolik než áš v receptu), nesladké kondenzované mléko a javorový sirup a bílou čokoládu a výsledek je tedy super. Takže díky moc za nakopnutí 🙂
@lenka5731 tak to už zní rozumněji 🙂 Je fakt, že kdybych musela počítat, taky bych to asi řešila víc....
@marketa11112 souhlas, že dům je hlavně o svobodě. Já bych byt nedala hlavně kvůli sousedům a že se člověk "musí" omezovat.

lenka5731
24. dub 2016

@blondynka400 a co to vlastne znamena to... , kdybych musela pocitat? Ze kazdy mesic usetris? Tisic? Deset tisic? Padesat tisic? 🙂 To mi vubec nemusis psat a odpovidat tady, jen si tak sama pro sebe kladu recnickou otazku.

lenka5731
24. dub 2016

@blondynka400 nevedela jsem, ze existuje nesladke kondenzovane mleko, podivam se v obchode, diky za tip. Kdybych mela doma salko nebo to nesladke, tak to uz jsem to taky zkusila, vse ostatni na to mam doma.

blondynka400
24. dub 2016

@lenka5731 já ho kupuji ve zdravé výživě. Jeslti je i běžně k mání, netuším.
A k tvé "otázce" předtím. Já vlastně pořádně nevím, asi kdyby se mi zůstatek na účtu v dlouhodobém horizontu nezvyšoval a nebo naopak ještě klesal. Ale já nejsem úplně šetřílek, nějak nemám úplně na co šetřit, stačí mi rezerva na zlé časy a to už vytvořena je. Zase na druhou stranu se mi přící utrácet za věci, když za to nestojí a nebo se to dá sehnat levněji.

blondynka400
24. dub 2016

@lenka5731 tak to mléko dělají i "normální" firmy : třeba http://www.zdravapotravina.cz/kondenzovane-mlek... nebo http://www.zdravapotravina.cz/kondenzovane-mlek...
Schválně se tedy po něm kouknu i v obchodě, dle cen de uvedených je to o dost levnější, než co ho kupuji já...

lenka5731
24. dub 2016

@blondynka400 moc dekuju za tip, opravdu jsem to neznala

blondynka400
24. dub 2016

@lenka5731 ještě jsem koukala že by i v Lidlu mělo být neslazené pod tou jejich značkou Pilos.
Já si ho pamatuji ještě z dětsví... Navíc ho mám ráda i z něho hodně věcí dělám, ale klasické Salko je na mne hodně sladké. Takže je lepší vzít nesladké a doladit dle svého 🙂

kacenka1111
24. dub 2016

@lenka5731 pridavam se, me taky smetla a.odsoudila, ze mame nefunkcni vztah a same blaboly kvuli prkotine s manzelem☹ asi ma sama nejake problemy, je mi ji lito

zuzineckah
25. dub 2016

@lenka5731 to nesladke kond.mleko máji treba V Albertu. Ja jsem še S ním nedávno napalila proti jsem ho koupila misto Salka do brownies A neztuhla mi poleva (netuhne tak jak to sladke) 😂

epona1
12. črc 2016

Holky, udělala jsem stránky www.nezavislazena.cz právě pro nás, co se snažíme nějak šetřit a vydělávat při mateřské. Je tam zdarma eBook ke stažení - 13 tipů jak efektivně šetřit své finance emoticon
Tak mrkněte, určitě to může být inspirace!
snad vám to trošku pomůže.. díky za názory

whocares
21. bře 2017

My jsme dva plus kojenec, ktery prikmum moc neda. Utratime za jidlo cca 5000 mesicne, manžel ma v praci dotovane obedy, ty nepocitam. Dostavame vajicka, obcas brambory, mrkev, semtam kralika, v lete ruzne ovoce, zeleninu a asi 4x za mesic jime cely den u nasich, kdyz jsme na stavbe domu. Myslim, ze by to slo bezbolestne stahnout klidne i o 1500.

n_verbescukova
9. črc 2017

No teda, to asi musíte hladovět. Já si to moc neumím představit. 5000 za jídlo pro dva dospělé a dítě. My teda máme doma dva dospělé, dvě děti a batole. Utratíme cca 40 tisíc + 10 tisíc pro batole. (4x Nutrilon, 90 přesnídávek (1 za 40kč, kojenecká voda 300Kč). Jíme normálně, nejsme žádní žrouti. 🤔

ladus88
9. črc 2017

@n_verbescukova Existuji levnejsi varianty.Treba Sunar,presnidavka se da udelat doma,I kojenecka voda se da sejnat levnejsi.A pro batole uz neni potreba kojenecka

andelka
9. črc 2017

@n_verbescukova to mi přijde jako vtip.
Přesnídávka 3x denně pro batole nebo jako jedna pro každé dítě? 300 za vodu na měsíc,vy máte v kohoutku špatnou že pro batole kupujete spesl?
Těch 40+10 myslíš asi na všechno,ne jen na jídlo. Jinak to totiž vůbec nechápu,co může spotřebovat batole za 10 tis měsíčně? Hodně lidí má těch 10 třeba pro tři lidi na všechno a rozhodně nehladovi ani nekupují blafy.
Samozřejmě kdo na to má a je dlouhodobě zvyklý tak si neumí představit že někdo vychází s mnohem menším rozpočtem. A stejně tak opačně že jo.

danunkam
9. črc 2017

@n_verbescukova tak ono je to o prioritach jako 40 tisic pro 2 děti a dva dospěle je mazec plus 10 000 za batole,to fakt koukam.. Tolik nema měsičně mnoho rodin v Čr a žiji si poměrně dobře..

akankeo
10. črc 2017

@n_verbescukova to co popisujes, je ale plytvani, navic kupovat batoleti konzervy, no nevim, nepovazuju to ani za zdravi prospesne, zbytecne mrhas penezi. To bych za ty penize radsi vyrazila kazdy rok na 2 mesice treba na havaj... Kdyz si vyskakuju, tak pro 5 lidi vcetne 1.5 stareho ditete utratim za jidlo a hygienu 10-12 000, je v tom i pivo a vinko na vecery, kdyz musimem mit utazeny opasek, tak se vejdu i do 5000, ale to pak vytahnu latkove pleny, a varim vsechno, ovoce a zelenina u nas nechybi nikdy, kdyz se setri, tak se jede vic na jablkach, mrkvi a zeli, proste na levnem sezonnim ovoci, ale nikdy doma nic nechybi...

martiniquest
10. črc 2017

My utratime cca 3-4tis. za osobu za mesic. Ruzni se to podle obdobi, pres leto, kdyz je zelenina. A ovoce ze zahrady, tak je to mene. Jime kvalitne (hodne zeleniny, ovoce, seminek, orecghuhu, pecu zasadne bezlepkove), doprejeme si i nejake mlsani. Maso temer nekupujeme (manzel si ho dava pres tyden na obed v praci, ja maso nemusim) do restaurace chodime 1-2x mesicne. Myslim, ze stovka denne na jidlo je takovy rozumny prumer. Moc nechapu, jak muze clovek vyzit s tretinovym rozpoctem a stejne tak nechapu mrhani penezi, ktere bylo popsano vyse (to chodite 2x denne do restaurace, ne?). Ale at si to kazdy dela jak chce. Nesoudim nikoho, kazdy ma ke svemu jednani duvod

martiniquest
10. črc 2017

Jeste bych k rozpoctu 40+10 tis pridala jeden postreh - zvazovala bych, zda se vubec jedna o realnou osobu a ne pouze o snahu sokovat a vyvolat odsuzujici diskuzi. Podivejte se na termin zalozeni profilu a pocet prispevku...

zuzineckah
10. črc 2017

@martiniquest nemusí být. Nás je taky 5 a utratíme kolem 30t. Někdy i vic, když si zajdeme častěji na jídlo ven. Je to o tom, že když člověk nemusí hledět na peníze, tak nehledí na cenu, prostě automaticky sáhne po tom dražším.
Ale 10 tisíc nás batole, resp.roční opravdu nestojí 😃Ani ty počty nějak nesedí, zřejmě maminka počítá i oblečení a pod pro to nejmenší....

kajalka
10. črc 2017

@martiniquest
@zuzineckah Holky, já to docela chápu, mám kamarádku, rodinný příjem mají kolem 110 tisíc, ona má rodičák jen jako kapesné a ještě jí to kolikrát nestačí a nejednou jsem jí slyšela říct, že žijí od výplaty k výplatě. Hypo mají kolem 10 tisíc, žádné jiné půjčky, vše ostatní jde na inkaso a běžný život. Prostě teď nedokáže žít jinak, přitom pochází z velmi skromných poměrů.

martiniquest
10. črc 2017

@kajalka Je to svym zpusobem svazujici, ze? Vetsina lidi by z tohoto prijmu par desitek tisic jeste usetrila/investovala. Ale je to jak se rika - clovek vyjde s tim prijmem, ktery ma.

martiniquest
10. črc 2017

@zuzineckah Tak 6tis na osobu pro me nezni nerealne...kdybych kupovala maso, neresila akce a kupovala to, na co mame zrovna chut bez ohledu na to, kolik to stoji, tak bychom byli na stejne castce.