• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

21. března 2017 
@broskvicka6791 - tak 11 000 kč tedy není moc, přijde mi to celkem málo...my tedy utratíme víc, ale taky máme na oběd maso každý den a to jsme 2 a máme malé dítě...nad některými částkami tady kroutím hlavou a nechápu...i když jsme bydleli s našima, tak vím, že 4 dospělí projedli u nás 12 000 Kč před 10 lety určitě, ted by to zákonitě muselo být 16 000 Kč
5. únor 2015 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My teda taky utratime 10-11tisic jen za jidlo a drogerii,do ktere ted nepocitam plinky,ubrousky atd. to je jestn navic. ale priznam se,ze nesetrim-kupuju casto kralika, maso i panenku nebo svickovou,teleci,lososa...sunku jen vic jak 90%, jogurty smetanove,plnotucne mleko,spostu ovoce a zeleniny( ted treba dceri jahody a melouna,kdyz je nemocna). Taky se pridavam k obdivu jak nekdo dokaze setrit,ale kdyz nic jineho nezbyva asi to jde. Kdyz to tady tak ctu,tak me to donutilo neplytvat aspon ubrousky a bepantenem...
5. únor 2015 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ještě k tomu ovoci, včera jsem zašla s kámoškou večer do kouflandu (kolem 19 hodiny) a mívají slevy na ovoce, zeleninu (podotýkám ovoce hezké, žádné škaredé) a koupila jsem děckám bio jablka 4 kusy za 5 Kč, hroznové víno 500 g za 15 Kč, kilo mrkve 3 kč, kilo brambor 5 Kč a je na chvíli vystaráno takže i ovoce člověk mít může
7. únor 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@smardik to je obchod od obchodu.. já do kauflandu nechodím často a bohužel jsem už zjistila, že jít tam před devátou, tak už nekoupím banán, který by šel dát dětem (tak leda praseti) o bio jablkách ani nemluvě, kolikrát i zelenina hrozná.. prostě to už kvečeru nedoplňují..ale v jiných obchodech to je asi jinak..
7. únor 2015 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka jo to určitě záleží na obchodu, dávám jen jako tip že to je možnost, nemusí to tak být všude a určitě člověk musí mít štěstí že zrovna slevnějí-my zrovna byli když slevnovali hrozna tak jsem vzala, kamarádka si ho nevzala a pak si to rozmyslela tak jsme se asi za 20 minut vraceli a už samozřejmě ani jedno nebylo, ale dá se to
7. únor 2015 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik já mám tuhle zkušenost bohužel z Benešova opakovaně, takže už tam večer radši nechodím, pokud chci ovoce a zeleninu.. už se mi i stalo, že neměli ani mrkev a cibuli.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
7. únor 2015 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka já právě tak chodím minimálně,ale včera mě kamarádka přesvědčila tak jsem s ní šla a asi tak budu chodit častěji, ale vím že ona prakticky ovoce jinak nekupuje
7. únor 2015 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My za jídlo dáme měsíčně tak 12 000 Kč (2 dospělí + 2 děti - dcera 2,5 roku a syna nepočítám - 2 měsíce), ale je pravda, že manžel je dost masový, takže maso se jí každý den, šunku minimálně 95 % masa, jogurty Hollandie, poslední dobou si dcera oblíbila Monte, každý den musí být zelenina a ovoce..... Za drogerii dáme v průměru 2500 Kč (záleží na tom, jakou máme doma zásobu plen, ubrousků, kosmetiky..., někdy je to 1000 Kč, další měsíc 4000 Kč), oblečení a boty v průměru 1500 Kč (někdy pár měsíců nic, pak ve slevách nakupuju do zásoby, zjistila jsem, že pro děti to nakoupím skoro za stejnou cenu, jako bych to nakoupila po bazarech, za boty dáváme největší částky), 1500 Kč benzín, 500 Kč na zábavu (naštěstí manžel v práci dostává unišeky, takže se vstupy platí z toho, tak se moc neutratí) a zbytek jde do rezerv. Naštěstí nemáme žádnou pujičku, takže vycházíme hezky, plánujeme hypotéku, ale naštěstí máme něco málo našetřeno, tak buď si vezmeme o to méně, nebo si to necháme jako rezervu kdyby náhodou a počítám, že syn bude max. do roka a půl bez plen, takže to bude za 1500 Kč k dobru (pleny, ubrousky a mazání na opruzeniny), žádný nečekaný výdaje nás snad nečekají (spotřebiče jsme postupně měnili minulý rok za nové a beko poskytuje 5let záruku, takže jsme ještě 4 roky "chráněni") a kdyby se nedejbože pokazilo auto, tak by to šlo buď z rezerv nebo by se to domluvilo s tchánem, že by se mu to dalo na několikrát (je spoluvlastník prodejny aut a opravou, takže tam máme věci naštěstí za nákupku a se symbolickou cenou za práci).

Obdivuju ale všechny, co dokážou ušetřit, ale ne na úkor kvality a hlavně zdraví. Je pravda, že bych se taky obešla bez některých věcí,ale naštěstí nemusím, přesto myslím na zadní vrátka, je sice pravda, že bych mohla ušetřit víc, tento měsíc jsem si sepsala seznam jídel (ne jídelníček, ale jen jídla, co mě napadli a podle toho jsme nakoupil) a ze stravenek a 2000Kč bych chtěla vyjít na měsíc (máme doma vše na asi 40 hlavních jídel), tak uvidím, zda se mi to podaří . Vím ale, co je žít od výplaty k výplatě, když jsem čekala dceru, tak manžel přišel o práci, takže nám zbylo na měsíc 7 000 Kč na vše, musela jsem z toho kupovat i výbavu pro malou, taky se to zvládlo, i když zpětně vůbec nechápu jak (zase se ale tolik nejezdilo,takže na benzín se dávalo méně, drogerka tolik nestála...).

Je ale zajímavé vidět, jak jsou rozpočty u každého jiné, je to opravdu zajímavé srovnání.
8. únor 2015 ve 03:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nedá mi nereagovat, Snažím se taky šetřit ale rozumně. NIKDY na úkor dětí. to i kdybych já s manželem byli na rohlíku tak dítě nepocítí nějaké šizení -je ve vývoji a potřebuje max,zdravé a výživné jídlo. koupím jí jogurt raději 1 za 12 kč než 2 po 6 kč, které okolo mléka a ovoce jen proběhly a chu´t je aroma.....
stejně tak boty, na ty nikdy pro malou nešetřím - vím že nesprávná obuv v dětství udělá s páteří a nohami neskutečnou paseku,
doma máme pořád nějaké ovoce a zeleninu, jíme luštěniny, kuskus, saláty, polívky, maso tak 3-4 týdně,,
nikdy jsem nepočítala kolik utratím měsíčně ale je to tak 10- 12 tis. (JÍDLO, DROGERIE)
Ještě musím dodat že brambory, vajíčka máme od mamky a v létě i nějaké to ovoce a zeleninu a tak 2x do roka králíka.
kafe nepijeme ani nekouříme takže zde se dá HODNĚ ušetřit. Do kina tak jednou za 2-3 měsíce.
nepoužívám aviváže tekuté prací prostředky samy od sebe příjemně voní
když je něco v akci koupím si třeba karton mléka nebo víc mouky, drogerky. dcera nosí pleny jen na spaní tak na tom už se nějaká koruna ušetří a Nutrilon pila do 2 let teď si dá raději láhev vlažného plnotučného mléka.
kupujeme ryby ty máme min.1 týdně, nejíme tučné maso , spíše kuře, panenku,telecí
co se týče výdajů na oblečení tak ty máme cca 2 tis.. měsíčně ( někdy 0, někdy 3 tis)
8. únor 2015 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka taky mám s nakupováním ovozelu ve večerních hodinách špatné zkušenosti, v Kauflandu... vše probrané a hnusné, prázdné regály.

Jinak taková řečnická otázka - řada lidí tu píše, že kupuje kvalitní potraviny, ale co je to vlastně dneska kvalitní potravina? Čím se při výběru řídíte? To by se podle mě nedalo koupit 90% věcí, co mají v jakýmkoliv supermarketu. Smutný. :unamused: Spousta lidí považuje potravinu za kvalitní asi jen proto, že je drahá a je na ni reklama v televizi. Co si o tom myslíte?
8. únor 2015 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kammka my párkrát byli v Kauflandu v Benešově v neděli večer a vždy jsme nakoupili zeleninu a ovoce skoro na celý týden...samozřejmě,muselo se vybrat,něco bylo opravdu nepoužitelné,či přehodnotit plánovanej jídelníček,ale pokaždé na 3-4 jídla do týdne z toho bylo...cíleně tam takto pravidelně nechodíme a naposledy byli první neděli v lednu..jak únor,to nevím..přes sezonu nevím,to zeleninu a ovoce v obchodech skoro nekupujeme..kamarádka takhle chodí do Kauflandu v Praze pravidelně na večerní nákupy a už je domluvená s prodavačem zeleniny předem...ta zase už jinde nekoupí...a pak bývají 30%slevy v Albertu,ale tam já se vyskytnu jen zcela sporadicky,když jdu nakoupit babičce a ona ho má přímo před domem...tam si ona hlídá ty ceny a pak kupuju jen to co mají v akci s těma 30%ještě dolů...
8. únor 2015 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 no,dobrá otázka...:grinning:to máš jak s tím,co je vůbec "zdravé" pro člověka jíst....z toho můžou vzniknout nekonečné diskuze...zrovna my jsme doma tři a každej jíme zcela jinou stravu a za tou si stojíme...někdy se lidi dohadujou doma o politice,u nás bývalo třaskavé téma v rodině jídlo,než každý pochopil,že je to každého věc,každý je zodpovědný sám za sebe v tomto a není jedna pravda... :wink: .
8. únor 2015 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Však se taky 90 % věcí ze supermarketu koupit nedá :slight_smile:) Pro mě to znamená, že vybírám 1) věci s co nejmenším množstvím zbytečností, které se do nich přidávají, aby se zlevnila výroba a cena zůstala stejná - jogurt jen mléko+kultura, šunku 95%, maso bez napíchané vody, máslo a ne margarín atd. 2) spíš základní potraviny - mouka, cukr, luštěniny, maso, zelenina, smetana - jídlo si z nich zvládnu připravit sama, 3) u masa, mlíka a vajec beru v potaz původ - co se dnes děje ve slepičárnách, vepřínech a kravínech opravdu hraničí s týráním - takže preferuju věci ze statku a vždycky se to i projeví i ve výsledné chuti, 4) u zeleniny a ovoce taky původ - viz jih Španělska celý pokrytý foliovníky - a opět se to projeví na chuti.
8. únor 2015 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás je to kolem 10.000.- měsíčně, přes týden oba Obedy a menu z restaurace do kanceláře, malý ve školce přes den,vecer vařím většinou teple večeře, máme rádi italské potraviny a kvalitní šunku a sýry takže chodíme převážně do vybraných a specializovaných potravin. Naštěstí nemusíme šetřit tak na jídle se neokradame a i tak mam pocit ze v Česku je dost málo kvalitních potravin, proto často jezdíme nakupovat do zahraničí ( Itálie, Rakousko) stejne tak i práci prostředky atd.
8. únor 2015 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 sama za sebe:koukám na složení potravin,v supermarketu už toho moc nekoupím....výrobky z pčeničné mouky takřka nekupuju,jednou za čas žitnej chleba ve zdravý výživě...a čas od času klasickej rohlík z malé pekárny u práce,co mi ho podávají ještě teplej,křupavej do ruky...mléčné výrobky jen máslo,to u naší místní farmy,co máme ve vedlejší vesnici..tam kupuju synovi i jiné výrobky,já to jinak skoro nejím...ovoce,zelenina přes sezonu místní produkce,či mám svého farmáře na trzích..v zimě se bez supermarketu v tomto neobejdu...luštěniny,cizrna,pohanka,oleje,ořechy,semínka,Robi,zelenej ječmen,atd prostě pro mě základní potraviny...vše ve zdravé výživě...ryby,ty od pána,co má obchod u nás kousek a vím odkud dováží..maso jím jen občas,taky většinou od farmáře,co chovají kousek od nás a vím tak původ..vejce od paní z vedlejší vesnice,kde mám některé slepice i pojmenované:grinning:...Jestli jsou nějaké reklamy v televizi,to netuším,nemám doma televizi...
Jasně,něco to stravování moje stojí navíc,ale mně ty peníze za to stojí,že vím,co jím,vyřešila jsem si tím některé zdravotbí problémy a pak jsem se takhle odnaučila kupovat a jíst zbytečnosti a celkově to zase o tolik více není...ušetřím na čemkoliv,ale ne jídle pro sebe a moji rodinu.... :wink:
8. únor 2015 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eimmy tak já třeba jogurty kupuju téměř výhradně bílé, kluk i holka jsou na to zvyklí,kupuju je ve velkých kelímcích v lidlu a jsou opravdu super... kupuju taky jen obyč čistý tvaroh, našlehám s pravým vanilkovým cukrem.. je fakt, že ryby teď jíme málo, ale když máte plný mrazák masa a polovina rodiny jí 5 dní v týdnu ve škole, tak nevím, kdy bych ten mrazák spotřebovala, kdybych měla v sobotu a neděli vařit ryby.. v týdnu toho masa s klukem nesníme moc, kolikrát máme jenom hutnou luštěninovou pplévku..i ty boty se dají koupit celkem dobré i za míň než za tisíce, ale teď budu muset vrazit do bačkor, dcera má nízkou klenbu a bylo mi doporučeno, ať se vykašlu na bůhvíjak drahé boty a koupím do školy "zdravotní" sandály, je fakt, že v těch stráví asi nejvíc času, pak máme ortop. vložky..zmiňujete tekuté prací prostředky, o těch jsem z mnoha zdrojů slyšela a četla, že zanášejí pračku. já peru v prášku z lidlu a bez aviváže, taky teda proto, že máme čov, tak minimalizuju chemii.. čovka dostáva zabrat už od prostředků do myčky, ale už mi jedna myčka odešla na zanešený motor, tak na tomhle šetřit fakt nebudu.

@lenka5731 já nakupuju hlavně suroviny a vařím.. jak jsem zmínila, jogurty bílé, sýry mi jedí děti snad jen klasika eidamský typ, ani jedno nesní camembert, nebo něco takového, pak máme rádi oštěpok.. šunku kupuju hlavně výběr nebo od kosti, to si můžu dovolit koupit víc a pak se dá z ní i vařit, chlap občas koupí šunkový salám, ale to snad ani nestojí za to, co se nesní hned, to už druhý den "nevoní"... pak koupíme do svačin suchý dobrý salám, obvykle herkules, chlap si občas koupí lovecký.. jinak nevím, co bych tak mohla koupit nekvalitního..


@gigi2 no to jsem asi fakt měla několikrát po sobě pech, škoda..
8. únor 2015 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás jednoduché počty 3500na vše včetně drogerie na měsíc pro 2dospělé a 2děti 4+5let.Po zaplacení všech výdajů prostě víc není.Dá se s tím vyjít-nakupovat v akcích a tak.Navíc bydlíme na vesnici a tak si spoustu věcí vypěstutu a zakonzervuju třeba mrazením.Třeba rajčata na rajskou a podobně.Kořenovou zeleninu na polévky si zrovna čistím a porcuji na množství na jednu dávku a tak...ale chce to v létě makat a makat.Samo to nenaroste.
8. únor 2015 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
a abych nezapoměla-jogurty hlavně pro holky bílé-dochucujeme z domácích zásob-višně,jahody meruňky a tak.maso především kvalitní.Vařím pro muže denně,pro všechny o víkendu.Ale neumím vařit jednoporcově,takže i holky mají denně teplé večeře napůl s tatínkem(oběd).
8. únor 2015 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gigi2 tak to jsi dobrá, že už sis dokázala vytvořit takovou nějakou svou síť "dodavatelů". Já sice hodně nakupuju přes internet a v létě na trzích, ale většina je stejně to, co nakoupím v Kauflandu nebo v Globusu. Hodně kupuju Alnaturu, což si teda kvůli několika průšvihům v poslední době taky nejsem jistá, jestli je úplně dobře. Pšeničné pečivo nekupuju vůbec, ale chleba kupuju v Kauflandu - 100% žitný, i složení vypadá dobře. K tomu doma peču bezlepkový. Vejce z podestýlky. Maso jsme výrazně omezili kvůli tomu, že většinou nemáme spolehlivý zdroj. Jogurty pro děti jen Hollandia a do toho marmeládu Alnatura nebo javorový sirup, rozinky Alnatura ... Snažím se co nejvíc vyhýbat glukózovému sirupu, palmovému oleji obzvlášť ztuženému a věcem, co ve složení obsahují víc než 6 ingrediencí. Ale jsem z toho taková nějaká unavená a umořená, pořád být ve střehu a všechno kontrolovat. A do toho "bojovat" se starším dítětem, co je nebo není ochotné jíst. :sweat_smile: Líbilo by se mi jít do supermarketu a nakoupit tam prostě všechno co chci, maso, ryby, luštěniny a ořechy ve slušný kvalitě, ovoce a zeleninu, dětem nějakou sladkost, nějaké superfoods, hotové čerstvé a chutné saláty (to se mi strašně líbí v Anglii), pořád jsem tam teď jedla připravenou zeleninu, i tu, co byla určená k tepelnému opracování, vynikající zeleninovo - luštěninový salát se zázvorovým dresinkem ... :grinning: No nic, konec snění :grinning: Štve mě, jak jsme jako republika dopadli, co se to u nás prodává. Třeba i ta pitomá cola v ČR obsahuje už jen glukózový sirup zatímco v Anglii cukr.
8. únor 2015 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 taky mi to chvíli trvalo a někteří dodavatelé jsou na doporučení od jiných,co s nima byli spokojeni....já si zvykla kupovat určité potraviny,tam už vím složení a nové přibírám jen málo...když na něco narazím,tak kouknu na složení a většinou zase vrátím:grinning:...zase nijak to nehrotím,jen prostě už nesním cokoliv či za cenu,že je to levné si běžný rohlík v obchodě už taky nekoupím...a co se dětí týká,tak to už jsem přestala řešit...snaha byla,zatím to vypadá,že marná:grinning:,ale je dospělej a má svoji zodpovědnost za sebe,co bude jíst,či nebude...třeba k tomu jednou dospěje,nebo ne...a s těma potravinama u nás je to taky těžký...víš,já mám příbuzného,co žije od roku 68 v Německu,byl tady v době,kdy máslo vyšroubovali na cenu 45Kč v akci(možná i více,už nevím přesně) a absolutně se mnou na nákupu v obchodě nechápal,že ho někdo mohl dát do košíku...to samé spoustu dalších výrobků...říkal mi na to,že u nich by to za tuhle cenu nikdo nekoupil,prošlé várky by hromadně zlikvidovali a příště by si to nikdo nedovolil takovou cenu nasadit...u nás si ty ceny dovolí,protože ví,že to tady lidi koupí,nezajímá je složení a původ potravin,hlavně,když budou mít plnej košík...říkal mi-u nás na to lidí mají,ale z principu to nekoupí,u vás na to lidi kolikrát nemají,ale z principu to koupí...a dokud se tohle u vás nezmění,tak si budete stále jen tak moct stěžovat,jak nekvalitní potraviny a drahé máte,či si je budete jezdit kupovat k nám.... :unamused:
8. únor 2015 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My s manželem dáme za jídlo a drogerii měsíčně tak max. 5000,- každý den vařím - takže žádné jídelny ani restaurace. Nutno podotknout že si manžel potrpí na maso, takže bezmasý oběd je tak jednou do týdne + kupujeme dost ovoce i zeleniny. Dá se to :slight_smile:
6. kvě 2015 ve 12:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2017 (9. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Odhadem 8000,-, a to šetříme, jak se dá. Dva dospělí + 3 děti. Bydlíme ve městě, zahrádku nikdo v okolí nemá, takže kupujeme vše. Manžel + 2 děti chodí na oběd v práci/školce, jinak denně vařím obědy a večeře. Chleba peču vlastní.
6. kvě 2015 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
2 dospělí a 1 dítě jídlo 5500 Kč drogerie 500Kc
6. kvě 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
zde se i já zapojuji do diskuze já jsem sama s prckem 3 roky a na měsíc vyžijeme s 4000 někdy i s 2000,- takže je to podle toho jak kdo umí šetřit :slight_smile: :slight_smile: jasně že tro nejde vždy výdaje jsou výdaje ,,,
24. kvě 2015 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
i ja se pridavam, kdyz jsme na tom byli hur s penezi, tak jsme ve 4 projedli 5000, ale co chodim do prace je to tak jednou tolik, nemam kapacitu tolik vyvarovat, v ramci tech 5000 sem pekla pecivo, delala pomazanky, dezerty detem k svacine atd, zato ted pecivo kupuju, pres tyden varim jenom vecere a to jeste jak kdy, svaciny detem odpoledne jisti jogurty a kupovane zalezitosti, o vikendu sice varim, ale zase casto nekde jsme a najime se tam, plus mame stravenky, takze v podstate ted projime nejakych 14000, ale stravenky mame nastesti zdarma, tak ty se nepocitaj :grinning:
18. srp 2015 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teď jako těhotná za dva dospělé kolem 4 tisíc a to máme vajíčka a pak část zeleniny a ovoce vlastní, jenže jsem mlsná huba a nedokážu se ovládat :wink: ...
18. srp 2015 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ve dvou okolo 10-12tis, včetně návštěv restaurací.
Jíme kvalitně. Uvidíme o kolik se to vyšplhá až budeme tři.
18. srp 2015 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jsme 4 členná rodina a měsíčně padne na domácnost (jídlo, drogerie) tak kolem 25-30t. Kolik jen za jídlo, to netuším, nemám to tak sečtené. Ale drogerii a kosmetiku včetně plen a sunaru odhaduji na cca 2-3 tisíce z té sumy. Vařím každý den večeře, manžel má obědy venku, dcera ve škole. Nejmenšímu obvykle k obědu dělám to, co my máme k večeři. Tak 2x do měsíce si zajdeme najíst se někam ven, to v té částce není.
Jsme asi hodně rozežraní, šlo by to určitě i za méně :sweat_smile:
18. srp 2015 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na některý cifry vícečlenných rodin teda zírám - myslím tím na ty pod 10 t. Co jíte? Maso mít musíme, bez toho jsem nenajezená, nefunguju, děti taky, mlíko, jogurty (bílý), sýry, máslo, ovoce zelenina a jsou to pálky. Jenže taky naše dítě rok a půl sní ten bílej jogurt půlkilovej...
Vařím doma pro všechny, kupujeme víceméně to, co je nutný, ale už jen zelenina na trhu je bezmála za litr... a většinu za víkend sníme...
Jídla dělám spíš jednodušší a levnější, ale stejně...
Jako některým kamarádkám i při kojení stačí hutná polívka, tak to já odpoledne padám. Nebo rýžový těstoviny se zeleninou, přijde mi, že jsem nejedla, i kdybych snědla velký talíř...
18. srp 2015 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zo_ja Tak já mám naštěstí zeleninu a ovoce z větší části vlastní a co se nesní přes léto čerstvé se zavaří nebo zamrazí nebo naloží (zelí) na zimu, pak vajíčka vlastní a někdy i ta slepice do vývaru nebo omáčky se zabije, maso moc s manželem nemusíme a když tak nám stačí v jídle jen kousek na ovonění, navíc to ani není zdravé. Často dělám hutné zeleninové nebo luštěninové polévky, nezahušťuji moukou, ale raději ovesnýma vločkama, kroupama, pohankou nebo jenom rozmixuji, tak je to pak syté a druhého se tolik ani nesní, peču vlastní ovocné buchty. Chci se naučit péct i vlastní pečivo v troubě, to také hodně ušetří. Navíc u druhého jídlo talíř pokaždé obložím zeleninou, ať čerstvou v létě nebo zavařenou v zimě, to také hodně zasytí a když to nemusím kupovat hodně ušetřím. Dělám ráda pomazánky, to je také velká úspora, v obchodě si na tom hodně přirazí a navíc je to chuťově lepší a bez éček, taková domácí česneková z česneku, který vyrostl tchýni na poli je k nezaplacení a jak člověk pak voní ... :wink: :slight_smile:
18. srp 2015 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek