• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik stojí měsíčně miminko?

5. ledna 2016 
@blondynka400 Nikoho nekádruji. to dávali v jakým kině?,,,
24. čer 2015 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax přečti si své příspěvky a zamysli se :wink:
24. čer 2015 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blondynka400 Já si je číst nepotřebuji a nepotřebuji se nad nimi tím pádem ani zamýšlet. V životě jsem si nemusela půjčovat peníze na to abych měla na jídlo, či na běžný provoz domácnosti. Nebudu se zde nijak zmiňovat o svých příjmech, to je má osobní záležitost, ale jak jsem zmínila, nedosahoval náš společný příjem třiceti tisíc. A pokud se má někdo zamyslet, tak abys to byla Ty, a to co nejrychleji @blondynka400, pa
24. čer 2015 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achjo, tady se budoucí maminka ptá kolik stojí miminko aby měla představu a už se to tu zase hádá:grinning: Nechápu proč má pořád někdo pocit, že se musí chlubit tím, že nikdy neměl půjčku, kolik ušetřil a že si i z mála užil
24. čer 2015 v 08:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2018 (11. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@magdalenax je vidět, že sebestřednost je opravdu tvá priorita :wink:
24. čer 2015 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozhodla jsem se, že se již nebudu vůbec k tématu financí zde vyjadřovat, dotaz zakladatelky je jasný, ale odpověď by byla nejasná, už jen z důvodu, že záleží na tom, zda maminka kojí - či vůbec kojit může, UM je asi ta nejvyšší částka z nejdůležitějších položek, pro někoho je zásadní značkové oblečeníčko atd., takže ve výsledku - těžko říct..., kolik miminko měsíčně stojí
24. čer 2015 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berunka Zdravím ono nejen miminko ale pak platíte vše už od narození po dospělostí :grinning: řekla bych že Mimčo tolik nepotřebuje než pak když jsou větší od školky to pak začíná . JInak většinou na první dítko kupovala rodina hlavně plínky :slight_smile: něco jsem měla ze sekáče i tam jsou jak nové vždyť mimuška mají oblečení jen na chvíli a pak to máj malé :_) něco jsem koupila u Ťamiku a něco třeba v tescu či globusu jak byly akce :slight_smile: a u druhého se pak dědí :slight_smile: tak tam toho moc není také záleží na rodině co Vám koupí a kamarádech
4. lis 2015 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám všechno zaevidované přesně, nicméně orientačně - první dítě - počáteční náklady cca 30 tisíc (komplet výbava). Pak měsíčně vše, co se týkalo dítěte mě stálo cca 1500 (je fakt, že jsme ještě i něco dokupovali...). Narodil se další syn, nějaké drobnosti pro něj stály cca 2000 (dovybavení zničeného) a částka ten rok paradoxně klesla na 1200 měsíčně. Teď mám průměr za obě děti cca 3000 neboť starší začal chodit do lesní školky a bylo potřeba ho dovybavit věcmi, kterými jsme doma nedisponovali (termoprádlo, termoska, softshellové kalhoty, lepší boty, atp.). Mladšímu taky nepadnou zimní boty po starším a boty se i docela špatně prodávají, jak jsem zjistila... Každopádně brzy čekám další přírůstek, počáteční náklady cca 1000 - pouze věci k porodu, nic dalšího jsem nekupovala, předpokládám, že čistě náklady na mimčo měsíčně budou zcela minimální, budu těžit z toho, co mám, další útraty budou akorát na jaře zase nové boty, jinak zatím vystačíme.
Obecně opravdu těžko říct, někdo pořizuje pro děti kdejakou blbost, někdo pečlivě volí, někdo si vystačí s bazárkem, někdo potřebuje nové značkové oblečení, někdo kojí, někdo ne, někdo používá látkovou výbavu, někdo má zase vše jednorázové (plenky, ubrousky, podložky, atp.). Ono to pak naskáče no... Je to o prioritách, o tom, co maminka chce, atp. Částka za mimi samotné jde srazit opravdu hodně nízko, ale časem ty náklady stejně rostou - chcete dětem něco dopřát - hračky, výlet... - kvalitní boty se buď hooodně špatně shání nebo moc stojí, autosedačky, větší postel, dítě roste - nové a nové oblečení (ze začátku do toho moc nekecá, ale jak roste... :D). No, prostě pak to teprve začne asi naskakovat. To nemluvím o tom, když pak jde dítě do školy. Nemám ještě vlastní zkušenost, ale jistou představu už mám z toho, co občas čtu (nejen pořízení "výbavy" do školy, ale jak dítě věčně něco ztrácí a ničí :slight_smile:). Miminko je proti tomu opravdu sranda :slight_smile:.
30. pro 2015 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás to bylo první vnouče mých i manželových rodičům, takže dost toho nakoupili či přispěli oni a malá se měla jako v bavlnce a my neplatily skoro nic :slight_smile: A až bude druhé mimčo, tak bude dědit, takže s dalšími extra náklady nepočítám ...
5. led 2016 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek