Kolik stojí zhruba rekonstrukce koupelny?

18. čer 2023

Ahoj holky, budem muset brzy zrekonstruovat koupelnu vcetne WC, ktere je zvlast. Komplet vcetne odpadnich trubek. Musime vsak na ni jeste nasetrit. A ja se ptam - kolik to tak v dnesni dobe zhruba stoji? Mame RD napojeny na domaci cisticku. Je realna cena treba 400 tis? Nebo vic? 😱

anezzzka36
23. dub 2024

@dandaa Tak obklady jsou asi to jediné, co mám vybráno. Nespěchá nám to až tak, ale tak jasné, že bych chtěla, aby to zase netrvalo příliš dlouho. Každý s tím chce mít klid co nejdříve. 🙂 A taky na ten mrdník se vůbec netěším. 😀

stelica51
26. dub 2024

@anezzzka36 A do jaké barvy jste se rozhodli jít? My jsme uvažovali jen nad nějakými přírodními barvami, nic výstředního, aby nás to po nějaké době nepřestalo bavit. 😀

radi51cka
26. dub 2024

@stelica51
Ano, jasné, taková červená už v dnešní době třeba vůbec nefrčí jako kdysi 😀 Naši mají stále červenou koupelnu, tedy obkládačky samozřejmě, ale už to podle mě vůbec moderní není. Na rekonstrukci se ale nechystají. Já osobně jsem taková, že bych nejraději měnila každý druhý-třetí rok 😀 Ale tak to je asi troška nereální 😀

uzivatelkapetra
26. dub 2024

@stelica51 nám se za rok ještě neokoukala 🙂
Závěs samozřejmě byl vyměněn za skleněné dveře 🙂

stelica51
29. dub 2024

Hezká, útulná koupelna 🙂 Tak rok ještě není až tak dlouho, co není, může být 😀 A já se znám, také ráda dělám často změny, i když malé.

radi51cka
3. kvě 2024

@uzivatelkapetra A ta černá sprcha je matná? V pohodě se to čistí? Nezůstává na tom moc vodní kámen nebo tak?

uzivatelkapetra
3. kvě 2024

@radi51cka máme to rok a kousek a zatím to nevyžaduje žádnou větší údržbu, je to matné a vodu u nás nemáme příliš tvrdou.
Vyfotila jsem jeden nějaký detail pro představu.

stelica51
10. kvě 2024

@uzivatelkapetra Tohle vypadá fajn, no jen bůhví, jak by to vypadalo po čase u nás, s tou naší vodou to není nic moc. A čistit to po každém použití, to si neumím vůbec představit. 😀

jari110
16. kvě 2024

@stelica51 Všechno se dá vyřešit, myslím, že pokud chceš černé baterie, tak by sis je měla dát, je mnoho spokojených lidí, kteří je mají, nevidím v té barvě problém. 🙂

radi51cka
17. kvě 2024

@jari110 Absolutně souhlasím. Ale tak samozřejmě umíš vytvořit krásné prostředí is klasickými prvky. Toto je sice moderní, ale nehodí se to rozhodně do každé koupelny. Záleží také na stylu, v jakém má celá ta výsledná koupelna být. 🙂

klar_tek
17. kvě 2024

@radi51cka Panebože, červené obkládačky, jen to ne. Ještě co ve mně evokuje takovou emoci jsou takové ty staré zelené pokud víš které myslím. Každopádně také jsem se rozhodla, že toto léto prostě musíme naši koupelnu už konečně zrekonstruovat. Ne že bych byla náročná, ale přijde mi celá tak zastaralá a fádní.

jari110
20. kvě 2024

@klar_tek
Když potřebuješ změnu, tak s tím neuděláš nic 😀 A jakou si představuješ? Mně osobně se líbí dřevo, tak stále koukám i na Pinterestu takové styly.

anezzka3
20. kvě 2024

@jari110 dřevo? ale ono to má pak asi nějakou povrchovou úpravu ne, neboť dřevo v koupelně mít to není dobrý nápad. a to chceš dekor nábytku nebo obložení a podlaha?
@jari110 ani nemyslíš, že by na tom bylo vidět více fleků z vody či vodního kamene?

radi51cka
27. kvě 2024

@anezzka3 Vždyť dřevo se běžně dává do koupelny, to není žádná novinka. Pravděpodobně má nějakou tu úpravu, aby vydrželo tu vlhkost, ale dává se to. 🙂

klar_tek
28. kvě 2024

@jari110 Myslíš dřevěný obklad? To je hezké, dovedu si to představit. Já bych šla spíše do tak elegantní černé jen se bojím že na tom bude všechno vidět.

jari110
Autor odpověď smazal
Zobraz
jari110
28. kvě 2024

@klar_tek Nemyslela jsem dřevěný obklad, myslela jsem spíše skříňky. Já osobně bych si nedala třeba nic bílého, i když to někdo možná považuje za klasiku, ale mně to přijde fádné. 🙂

jari110
28. kvě 2024

Klidně bych šla do něčeho takového. 🙂

klar_tek
28. kvě 2024

@jari110 Tak tohle vypadá vážně super a dokonce je tam i něco z té mé černé 🙂 A ta sprcha vypadá luxusně. To ani nevím jestli jsem někde u nás v obchodech viděla vůbec.

jari110
28. kvě 2024

@klar_tek Ano, taky se mi to moc líbí. Myslím, že nebude problém si to tak nějak vyskládat. Mně vůbec nebude vadit, i kdyby to mělo být z různých obchodů, jsem otevřena všem možnostem. 😀 Já sice nerada nakupuji, ale takové věci mě moc baví zařizovat.

klar_tek
28. kvě 2024

@jari110 No tak z různých obchodů, to asi moc pro mě není, já bych byla raději kdyby tak najdu všechno na jednom místě i když vím že to je docela nemožné. Ale ještě že existuje ten internet a různé online obchody, tam je ten přehled opravdu velký.

jari110
28. kvě 2024

@klar_tek Ano, už jsem také uvažovala i nad touto možností, protože fakt nesnáším běhání po obchodech. 😀

anezzka3
29. kvě 2024

@radi51cka No viděla jsem i normálně že dřevěnou podlahu v koupelně a nešlo mi to do hlavy že vždyť to je nejvlhčí místnost v bytě/domě. Jinak nemáte někdo zkušenost s těmi termostatickými bateriemi? Chceme měnit umyvadlo i vanu, tak bychom to tam rádi dali.

uzivatelkapetra
29. kvě 2024

@anezzka3 máme, je to fajn, pokud se shodnete na teplotě, tak jí máte nastavenou a jen zapínáte vodu. Kdysi to byl luxus, dnes už je to dostupné úplně stejně jako klasické baterie.
Naše na fotce, vpravo je teplota, vlevo je jedním směrem voda do sprchy, druhým takové to "pršení" přímo nad hlavou.