Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

annyk
2. říj 2012

teď jsem si přečetla tuto diskuzi a asi bych měla začít šetřit na jídle....utratíme strašně moc (nekupuji teda moc levné potraviny - mám ráda kvalitní másla, maso kupujeme jen u řezníka, atd.). Za jídlo ve dvou + roční dítko dáme cca 8tis. + drogerie.....

kristynapavelkova
25. říj 2012

když se staral o finance chlap tak se utrácelo denně i 2 tisíce a pak to samozřejmě vyčítal mě 🙂 teď mám kasu já a na nákup se jeden tak jednou za měsíc,maso kupujeme vyjímečně,vaříme levně a hlavně co nejvíce dětem,snažím se jim dopřát všechno aby nestrádaly,ale je zybtečné u nás dávat za jídlo 5 a více tisíc když milostpán vyhazuje všechno co už není druhý den čerstvé! tak to dělal doma a dělá to i teď když máme hypotéku a dvě malé děti......prostě nezájem že už nevím na čem mám ušetřit,hlavně že on má neustále na cigára a nikdy si neodepře ten uherák nebo 90ti % šunku kterou stejně druhý den vyhodí.........takže abych to shrnula,u nás za jídlo měsíčně tak max 2-3tisíce!

diviska
26. říj 2012

Tak já jsem s malou sama a na útratu nám po zaplacení nájmu zbude 2100 kč. Dvakrát týdně chodíme do bazénu a zbytek projíme 🙂 Já mám zásadu nekupovat levné potraviny, ve finále se stejně prodraží. ( levné myslím jako šunty, slevy samozřejmě vyhledávám)

veruska007
26. říj 2012

Na jidle se snazim setrit, ale presto projime kolem 10 tis/mes. Jsme ctyri a je fakt, ze deti i manzel jedi opravdu hodne. I kdyz nakupujeme hodne v akcich, tak mene se mi projist nepodarilo. A to varim obedy doma.

terunka88
30. pro 2012

My jsme teda jen 2, ale za jídlo na měsíc utratíme tak 3 tisíce..někdy i míň - jeden až dva víkendy v měsíci jsme u rodičů, takže na tom se ušetří, vajíčka máme od rodičů, ale jinak si myslím, že tak málo utratíme tím, že chodím na jeden velký nákup vždy každé pondělí. Už mám předem rozmyšlený, co asi budu dělat za jídla, takže nakoupím podle seznamu a zbytek týdne se už dokupuje akorát pečivo. Nepočítám do toho teda moje obědy v práci, který mám dotovaný a dám za ně asi 500 Kč za měsíc. Samozřejmě si dovedu představit, že za jídlo zaplatíme daleko větší částku, ale na druhé straně se kdovíjak neomezujeme, často jíme jogurty, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce, kupuju i pár mlsů, maso 1-2x týdně, skoro každý den vařím teplou večeři (manžel to má druhý den v práci ještě jako oběd). Ale máme rádi třeba luštěniny apod. a tam je ta cena za výsledné jídlo opravdu zanedbatelná..

gabien
30. led 2013

To je strašně moc ??? a kde jsou ostatní věci ? nájem , higiena atd ??? to jste asi všicí celkem zámožní né ? nemislím to ve zlém ale jsem dost překvapená :O

gabien
30. led 2013

@kristynapavelkova Tak to bychmu pustila pár filmu o jidle co je to všechno za humus a bud by začal jís i to den lezící v lednici a nebo by přesta jís uplně :D

https://www.youtube.com/watch?v=Eek-GBlk5tk

,

https://www.youtube.com/watch?v=3SdmT3Ptups
mamkamalcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marcinek
3. únor 2013

tak ja jsem to ted posledni mesic pocitala a do 5tis. se nevlezem ani nahodou. Jsme 2 dospeli+2 male deti a bylo to za 6tis.+1tis. manzel obedy v Praze a to jsem se mu snazila i davat obedy z domu. Potom jak ted zvysili dane, tak to uplne vidim, jak vse podrazilo. Za jakou cenu jsem to kupovala driv a za co to kupuji ted. Je to teda masakr a to nakupuji vicemene skromne, ale zdrave. Nevyhazujeme skoro nic.Co nedoji deti, tak dojede jeste pes.

hetsapsut
1. bře 2013

Ahoj, jsem maminka na MD a používám http://www.kupi.cz/?u=vbuc7 Šetřím, sbírám body a za odměnu dostanu poukázky do obchodů. V pátek jsem se registrovala a hned druhý den jsem si objednala poukázku za 500,- do Tesca zdarma (dneska ráno došla). A dnes jsem znovu objednala 2x200,-. 900,- za týden se mi hodí. Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz http://www.kupi.cz/?u=vbuc7

w.i.w.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrasal
2. bře 2013

já mám každý měsíc vyhraněno 500kč na maso, 1200kč dětem na obědy ( 2 ve školce ) a 4000kč na jídlo...jsme 4 a manžel jí docela hodně....nakupuji každý týden tak za 700kč ve velkým ve městě pak jen co je nutné u nás na vsi....

ratatooy
2. bře 2013

tak mi utratíme tak 8tis za jidlo možna vic jsme 2 dospely a male ditě

suzief
11. bře 2013

Měsíčně za jídlo dáme min. těch 5000 Kč, ale tohle to je položka, která bude stoupat, to vím jistě, jsme dva, já jíst moc nemusím, klidně přes den ani nejím jen zlehka, pak se najím večer, dám si dvě večeře. Manžel to je teda jiné, je dost na jídlo, jí min. 5 - 6 denně. Dokáže si uvařit a nachystat sám svačiny, dokonce chystá i mě do práce svačiny, protože z rána je rychleji hotový a mě to jako ženské déle trvá a chce abych jedla. Pro mě jídlo není nijak důležitý, pro manžele je to skoro nejdůležitější. No a taky je hrozně na maso a na sladké, takže si připadám jak jeho matka a snažím se ho krotit v tom sladkém ale neposlouchá mě...nutno dodat, že jeho maminka je dosti korpulentní dáma a jídlo je celý její život, taky podle toho vypadá☹ dokonce odmítám chodit i nakupovat a šetřím, nevyhazuji jídlo zbytečně, manžel je opak, kdybych ho nechala, tak sám projí tak 10.000 Kč měsíčně, kdyby na to měl. A jsem si stopro jistá, že až budou děti, tak to min. o tu dvojku se zvýší, takže bohužel rozpočet na jídlo je značný a bude hůř, přitom zdražování potravin.

jihajiha
20. bře 2013

my utratíme za jídlo tak 6500 měsíčne.

sylvar
20. bře 2013

@petrasal to jsi dobrá, my jen obědy ve školce platili 726 Kč měsíčně, dohromady se školným1600 😒 teď školku neplatí, jako předškolák, ale vzhledem k bezlepkové dietě jí jídlo musím vařit, takže mě to vychází podstatně dráž 😝 😝 😝
děláme týdenní nákupy cca 1000 Kč, k tomu ty chleby bzl(1chleba na dva dny, 1ks cca 40Kč, občas k tomu nějaký menší nákup, myslím, že těch 5000Kč to bude určitě(bez školkového jídla), jinak skoro 6000Kč

petrasal
20. bře 2013

@sylvar ... já jsem na vesnici a školné máme 200kč - mám 2 děti ve školce, takže mě to vyjde cca na 400kč + 1200kč obědy...školné už do jídla nepočítám...je to těžké...manžel si dělá doma svačiny do práce - tzn. ráno 5 rohlíků namaže sebou a pak má oběd v práci a když přijede vymetá a večer znovu 5 rohlíků na večeři...máme tedy denně cca 15rohlíků a třeba čtvrt chleba...mylsím že nakoupit aby bylo co dát na to pečivo je mnohem horší než uvařit...manžel si rád obkládá a dopřává...když třeba udělám pomazánku a myslím, že ušetřím, tak chlap mi přijde, namaže pomazánkou , na to obloží salámy a ještě přikusuje zeleninu....a to až na nějaké drobnosti kvuli exémum mužeme všechno, neumím si představit že bychom něco nemohly....snažím se nakupovat v akcích ale zase nekupuji nejlevnější - třeb ajunior bych dětěm nenamazala..

sylvar
20. bře 2013

@petrasal jasně, chápu...no my díky té bezlepkové budem úplně jinde za chvíli 😝 a akce nám teď moc neříkají, samo když je hodně procentní šunka v akci, je to lepší, než když není, jenže všechno musím zkoumat, kolik má sacharidů a když to tam prostě není napsané, koupit nemůžu 😝 a i kdyby vedle bylo jednou tak dražší, musím vzít to.je to na palici, ale těch 5000 jsme myslím utratili s přehledem 😎 teď k tomu bude tak o dva víc 😝

ebsian
20. bře 2013

Taky tak kolem 6 tis..2 dospělí + 3 měsíční prcek. Toho kojím, takže vlastně za nás..

ebsian
20. bře 2013

No a naučili jsme se maso brát jen u řezníka a já si kupuji pouze kvalitní bohužel dražší potraviny..Snažím se o redukci váhy, tak jím zdravě..To stojí víc bohužel.

ebsian
20. bře 2013

@suzief Je zvláštní, že chlapi to tak mají, můj taky hodně jí a má nadváhu, což mi nevadí vůbec, je kus chlapa, ale já hubla a pokračuji ve zdravé výživě i teď a on je moc rád za to, že tak sportuji atd. Užívaj si šik ženské, ale on se pěkně nají, babu má šikovnou a kldině mi ty moje zdravé sváči taky chystal i obědy mně na míru vařil obědy dvakrát vždycky, rád vaří.. 😀 😀
Jen na začátku jsme se hádali, on chtěl abych jedla stále to samé, co on a moje změna ho nejdřív nenadchla.

johnatanka
20. bře 2013

@ebsian v příštím životě chci být chlap......najíst se a nekoukat na váhu......taky redukuji a snažím se o zdravou stravu, jen děti mi to tedy jíst nechtějí ☹

ebsian
20. bře 2013

@johnatanka Jj můj chlap to neřeší, jako mně se líbí, že je kus chlapa, ale on časem taky dojde k tomu, že i ze zdr. důvodů je lepší mít míň a hýbat se..Já se honím jak nadmutá koza a jím proti němu mega zdravě 😀 😀 Už skoro 2 roky 😅 Ale dík mému úbytku na váze je to zase lepší v posteli, to je asi všem jasné..To jsem zjistila, jak moc to dodá seběvědomí pevná postava. 😀 Takže vzhůru do utrácení za kvalitní potraviny! 😵

johnatanka
20. bře 2013

ad téma - u nás též min 5000,-, myslím, že i více kolikrát....nějak to nesleduji, jen sleduji částky na kasách, většinou jsem zvládla nákup v Penny kolem 500Kč (cca pár let zpět), teď když je to pod 1000Kč, tak jásám 😀 , jinak větší nákup v Tescu apod....i ke 3000,- ( když vezmu nějakou drogerii nebo nějaké oblečení - slipy, tílka apod..), maso těžko sháním kvalitní, což mně štve asi nejvíc, vejce budu mít brzy svoje, nemám zdroj na maso a to mně štve nejvíc..... 😔

johnatanka
20. bře 2013

@ebsian a co cvičíš??? A vaříš???? 😀 , zrovna jsem dojedla jedno zdravé jídlo s dobrým pocitem 😵 😵 😵

ebsian
20. bře 2013

@johnatanka Teď po porodu opět chodím na kruháč do fitka.. 😵 😵 Min. rok mi to zařídilo bezva pevnou postavu a jsemstále ve formě i po porodu co se týká cvičení, jsem nadšená! Loni jsem před těhu tančila na podložce taneční, dělala sedy lehy na lavici olpran denně 100 minimálně a chodila s mp3 se psem a balancovala na balancovníku. 😵
Teď když kojím a malá je 3 měsíční tak chodím s mp3 opět, svižně s kočárem, doma dělám sedy lehy a hlavně už ten kruháč teda ve fitku..Dvakrát týdně. 😉
Jo a ještě to hodlám prokládat bazénem jako min. rok..Ale to jen jako relax, nehubne se tím mým stylem prsa 😀 😀
Vařím míň než můj chlap, ho to baví totiž..Teď jsem jedla takové ty suché žitno sezamové tenké knockebroty z lidlu se sezamem a měla okurku a na pití naředěný hružkový džus a ještě eidam 30%..Dnes není navařeno 😀 Jo a předtím caro ještě, musím hodně pít, když kojím.

ebsian
20. bře 2013

@johnatanka Jo tak na velké nákupy jedem dvakrát v měsící, min. ale jednou a platíme 2 tis na kase..Pak ty menší za 300kč a za 500kč třeba a nebo jen za 100kč dokoupí se šunka a pečivo, jogurt..

regi777
2. čer 2013

Ahoj,
používám kupi.cz: http://www.kupi.cz/?u=433ms
Šetřím, sbírám body a za odměnu dostanu poukázky do obchodů.
Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz/?u=433ms

sarkad2856
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rivalka93
4. led 2014

my jsme 2 a do 4 000 se vejdeme s tím že objedváme v práci coz je pro každého cca. 500 měsíčně ... ušetřit se dá, nesmíte však být zhýčkaní. moje maminka mi říkala že si museli dva kolikrát vystačit i do 1500.... musí se holt vařit levná jídla.