• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

28. listopadu 2016 
@rivalka93 Ušetřit se samozřejmě dá, můžete třeba celý měsíc jíst rohlíky s margarínem, večeřet těstoviny s kečupem...:slight_smile: A není to podle mě o zhýčkanosti. My nenakupujeme nic drahého (naopak, když to jde, kupujeme levnější značky, ale samozřejmě ne na úkor kvality), ale snažíme se jíst pestrou stravu (ovoce, zelenina, ryby...), což třeba v zimě leze do peněz celkem dost (ryby i v létě).
4. led 2014 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
My za jídlo utratíme cca 10-12000,- pro čtyřčlennou rodinu, ale denně vaříme teplé jídlo i s polévkou, kupujeme kvalitní potraviny.V podstatě se nikdo z nás nestravuje mimo a to včetně dětí.
Teď si uvědomuji, že ta suma je i včetně drogerie, takže za jídlo to bude kolem těch 10000,-.
4. led 2014 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@laurital Tak když jste 4 tak to vychází podobně i u nás já mám cenu též včetně drogerie a všeho :slight_smile:
4. led 2014 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
U nás tak těch 12000,-kč někdy i víc. Jíme zdravě, kupujeme ekodrogerii a biokosmetiku. Ale jíme jen doma :slight_smile:
4. led 2014 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Když vezmu jenom jídlo a ne restaurace a podobně, tak těch 5-6 tisíc utratíme.
4. led 2014 v 19:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rivalka93 to je trochu zkreslene porovnavat s drivejsi generaci pri cenach tehdy a ted. Vzdyt jenom maslo, mliko zdrazilo neuveritelne co ja si pamatuju nakupy drive. Ale je pravda, ze nekteri lidi nadavaj a pak si dopravaji. Dobry je mit nejaky domaci zdroje, to se pak usetri, ale ne kazdy ma tu moznost...
5. led 2014 v 00:43  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak mi 3 a pul kdyz nepocitam nutrilon tak tech 10000 vcetne drogerie...pak mnamky v grosetu tak to je tak za 3000....ted zrovna nesetrime...ale byla doba a dlouha kdy jsme se museli vejit do 6000.
5. led 2014 v 01:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcinek bavila jsem se s ní o tom jak si museli vystačit se setrou když já byla na vysoké a ona sama s ní :slight_smile: což je minulý rok.
5. led 2014 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsme 2 a pes (dostává dost klasického jídla-těstoviny, rýži, vajíčka, tvarohy...) a v prosinci-tj. i s Vánočním decentním pečením jsme tam za 5500 bez hospod. Vařím tak 5x týdně.
7. led 2014 v 18:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsme 3 a utratíme jen za jídlo 7 - 8 tisíc, za drogerii 2 - 3 tisíce. Do restaurací nechodíme, brambory a cibuli máme ze zahrady od tchýně. Když jsme ještě neměli Ivanku, utratili jsme za jídlo kolem 5 tisíc. Nevim, jestli je to málo nebo moc, zatim na to jakž takž máme, tak si můžem dovolit jíst, ale je fakt, že ceny šly jen za poslední měsíc neuvěřitelně nahoru, takže jestli si budeme chtít dopřát aspoň trošku kvalitní jídlo, budeme si muset nejspíš zase připlatit.
7. led 2014 v 18:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
tak my 3000-3500Kč jen za jídlo a to jsme 2 a do restaurací nechodíme....vařím cca ob den takže obědy jsou většinou na 2 dny :wink:
7. led 2014 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak my jsme asi rozežraní nebo co :slight_smile: Za jídlo ve dvou dáme cca 7 tisíc za nákupy jídla, plus cca 1000 restaurace a plus obědy v práci. Když to sečtu tak se pohybujem měsíčně na 8-9 tisících. Kupujeme ale hodně kvalitní potraviny, žádné náhražky..
7. led 2014 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoky tak jsem se rozhodla se s váma podělit že jde se i uskromnit.
Já mám pro 4 členou rodinu syn 4,5 dcera 1 rok 5000 na jídlo kosmetiku atd ale musím říct že hooodně šetřím a na sebe jsem si nic nekoupila ani nepamatuju.Už to takhle táhneme rok a začínám přemýšlet o tom kde si přivydělat. Pořád hledám nějakou práci na doma.
28. únor 2014 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak jsem si dala tu práci a posčítala všechny nashromážděné účtenky, poctivě sepsala a my tedy v letošním roce za jídlo: leden 2685, únor 3075, březen 3563 Kč :slight_smile: Jsme s partnerem 2 + 16ti měsíční syn.
Nakupuji zásadně v akcích, do zásoby, věci jako rýže, těstoviny, luštěniny, mouku apod.
Maso koupím občas vepřové nebo kuřecí nebo mleté (vepřové + hovězí), protože dvakrát ročně kupujeme dvě krůty, když to naporcuju do mrazáku, tak mám několik sáčků na polévky, pak na pečení, prsa apod., takže z toho jde vykouzlit hotové divy. Tím si myslím, ušetříme dost. Ty dvě krůty vyjdou na 3.000 Kč a vařím z nich vždy půl roku :slight_smile:
24. dub 2014 v 00:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Já se přiznám, že nemám moc přehled, každý měsíc si říkám, že si vše budu psát a schovávat účtenky, ale pak se v tom stejně ztratím.... Velké nákupy platíme střídavě já a přítel (nemáme zatím společnou kasu), menší nákupy a maso platím já, odhadem můžeme celkově utratit kolem 4 500 + stravenky.
24. dub 2014 v 05:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@ann_87 ty jo, to je strašně málo, pro 3 lidi cca 95-120 Kč na den + krůtí. Takhle jíte protože chcete nebo protože musíte? Kupuješ ovoce a jogurty? Jaké? Neměla bys ukázku jídelníčku? :slight_smile:
24. dub 2014 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Jak říkám, co jde, nakupuju dopředu v akcích. Samotnou mě to překvapilo, protože kupuju zeleninu i v zimě, ovoce taky, banány, pomeranče. Ale když jsou za rozumnou cenu.
Je teda fakt, to jsem zapoměla napsat, že jabka máme ještě doteď z vlastní zahrady, to je dost důležitá položka, protože z jablek peču, dělám přesnídávky apod. Totéž cibule - před měsícem jsem poprvé koupila první sáček v krámě. Brambory kupujeme na podzim za dobrou cenu a ještě ve sklepě máme, vařím z nich. Většinou do podzima mi stačí brambory z naší zahrady, což je dneska taky dost důležitá položka.
Šetřit musím, protože jsem přestavovali dům, takže peníze jen tečou. Ale nemyslím si, že bych nějak šetřila na jídle.
Ukázku jídelníčku - vyloženě jídelníček jsem si psala jen jeden čas. Ale takhle - polívky vařím na dva dny, některá jídla taky. Dělám různé omáčky z krůtího masa, k tomu přílohy,a by se to prostřídalo - brambory, rýže, těstoviny. V jídelníčku točím i jídla typu zepečené brambory, šunkofleky. Peču buchty, dělám si někdy doma i vlastní chleba.
Sýry, mléko a co se dá a nezkazí se, kupuju prostě dopředu.
V té ceně ale není započítaná drogerka, což třeba za plínky je pěkná palba. Drogerii, oblečení, naftu, apod. si píšu zase zvlášť :slight_smile:
24. dub 2014 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenka5731 Jogurty opět - v akcích a nekupuju drahé "značkové", nejčastěji v Lidlu Fruit Jumbo - vyrábí Olma Olomouc. A cena je jinde, než když je na kelímku logo Olmy :slight_smile:
24. dub 2014 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
my jsme 2 + 2,5 letá dcera za jídlo dáme cca 10 tis. drogerie + pleny 2,5 tis. , máme 2 psy ti stojí 3000 měsíčně.
24. dub 2014 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí
my jsme zatím s manželem jen dva. za jidlo a drogerii dame 4000-5000 mesicne. zalezi na tom, co chytim v akcich. nakupuji do zasoby věci, které mají dlouhou trvsnlivost a drogerii ( od zubni pasty po gel na prani) zbytky nevyhazujeme, sušíme sousedovi pro slepice. musim ale uznat, ze zereme. tedy u nas se fakt neji. mame oba velkou fyzickou zatez, ja jim vic nez bezne muzi, manzel ji za dva. nejaky bonbonek ci chipsy jsou doma prakticky vždy. u nas doma se ale vari ( tedy vic manzel nez ja :slight_smile:) ). snažíme se varit levnejsi jidla a spise na vic porci. gulas jime klidne 3 dny. je pravda, ze ja nemusim maso, takze pro me dost omacky, pro manžela méně a hlavne masicko :slight_smile:)svaciny si většinou nosime z domova, občas grilujeme, občas opečeme buřta na ohynku, nekdy si dame jen hustou polevku s rohlikem. s prckem to vse trosku stoupne. budu se snazit kojit, jinak um pry vychazi kolem 1000 kc mesicne. plenky budu mit latkove. kdybychom se snazili, jsme schopni sve naklady ještě snížit. ale jogurtiky , ovoce a zeleninku si odpustit nechci. zacinam tedy sazet stromy na zahradu, abych mohla zavarovat ovoce a také uz druhym rokem budu mit i par zahonku se zeleninou.
24. dub 2014 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ann_87 no tak to bysme asi umřeli hlady. My utratíme tak 8.500 - 9000 za měsíc - jsme 2 dospelí a 2 děti. chtěla bych ušetřit na jídle, poraď, co vařit????

Holky, na kolik vás tak vyjde uvaření obědu?
2. únor 2015 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my za jídlo 10tis a jsme 2+2,ale je pravda, že u nás se sní třeba 5 jogurtů denně, 3mandarinky dám jen tak se synátorem na chuť atd... a včera třeba padly hrozny za 40,- za večer :slight_smile: Když jsme měli jen dcerku a já chodila do práce tak jsme utráceli tak 5-6tis. Teď je to jednou tolik :frowning2:
2. únor 2015 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@jihajiha Tak teď jsem už jen sama se synem. Vařím vždycky polívku na dva dny, většinou i druhé jídlo máme na dva dny. Ať už to jsou řízky, zapečené brambory apod. Mám pocit, že vařím tak nějak všechno, jen toho nesníme moc.Máme rádi luštěniny, těstoviny, brambory. Takže jsou nízkonákladové obědy, ale pak zase koupím třeba lososa, aby byla změna.
Je fajn dělat si doma pomazánky, v obchodě za to chtějí nekřesťanský peníze.
Třeba ty zmíněné brambory nakoupíme na podzim na cenu např. 3,50 za kg, takže třeba do května vařím z uskladněných brambor. Nekupuju drahé v obchodě. Přes leto spoustu věcí zavařuji, do sklenic třeba i základ na lečo a pak jako když to najdu...
2. únor 2015 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
No člověk by řekl že na mateřské bude mit možnost pečovat o miminko i o sebe a rodinu a zatím... :frowning2:
Nás je 5 z toho 3 děti 18,10,2 roky a momentálně díky naši skvělé sociální politice musíme vyjít na jidle se 4000,-...někdy je to opravdu šilenost.
Peču vlastní chleba,dělám si vlastní Lučinu,máslo,jogurty kupuju výhradně bílé a davame do nich med,skořici,marmeládu nebo přesnídávku...tu si vařim v létě z jablek a meruňek co mají rodiče na zahradě.
Přestala jsem kupovat sladkosti,uzeninu jen tak 1x za tyden,radši koupím v akci třeba játra a udělám si paštiku nebo pomazánku..totež když peču maso a zbyde.
Maso koupím většinou v akci a rozdělím na 2-3 jídla...vařim většinou ruzne směsi se zeleninou ala čína...stači na to trochu masa a je toho dost pro všechny.
Ovoce a zeleninu mám v létě ze zahrádky a v zimě kupuju jen to co je v akci...kupodivu mé děti diky tomu ochutnaly i mango,avokádo,nashi a jiné ovoce které bych jinak ani nekoupila protože bych šáhla po banánech nebo pomerančích :slight_smile:
Hodně vařím i luštěniny,třeba hrách je vděčný ...uvařim hrachovou kaši..druhý den co zbyde rozdělim na 2 dily a udělam z jednoho polevku a do druheho dilu přidam nakrajenou cibulku a nastrouhaný kousek sýru a levného salámu se lžící majonezy a je skvělá pomazánka :slight_smile:
Prostě musim naplánovat jidla s nákupem do 800,- a 200,- mi zbydou na to co mi pochybí....upřímě je mi skoro 40 mám za sebou 2 mateřské ,ale takhle hrozně jsem na tom nebyla ani když jsem zustala s dětma sama a měla jsem životní minimum...a to přítel dělá na 3 směny...když z toho zaplatím nájem a ostatní poplatky,koupím plenky a potřeby pro tu nejmenší a odložim těm starším na dopravu do škol...nezbude nam skoro nic...báječná to země česká ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2015 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsme sama s prckem a dáme 4000 měsíčně :slight_smile:
24. kvě 2015 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
My dáme za jídlo minimálně 12 000 Kč za měsíc plus stravenky, jen ryby měsíčně vyjdou na 1000 Kč, jogurty to samý, zelenina, ovoce....hlavně maso, manžel ho musí mít denně, takže to je největší položka.
24. kvě 2015 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
My cca 8000,- . Jsme tri,varim temer denne polevku a hlavni,k tomu musi mit manzel kompot. Nic nemame domaciho. Mame velkou spotrebu mleka,silenou spotrebu jogurtu. Manzel musi mit casto maso , ja mam zase rada kdyz je po ruce nejaky snack ci sladkost. A bez zmrzliny v mrazaku by se manzel ani dcera neobesli. Nastesti nemame problem koupit treba zbozi pred expiraci ve sleve. Diky tomu se vejdem tehle castky. Samozrejme,kdyz ma treba nekdo narozky nebo je jina udalost ci se rozhodnem jit do restaurace,tahle castka rapidne vzroste.
24. kvě 2015 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
My utratíme za jídlo kolem 7-8 tisíc. Jsme 4. Největší položka je maso, zelenina, ovoce a ryby. V tomto se neomezujeme. Pak je u nás velká spotřeba mléka... Hodně peču buchty a koláče. Chleba pečeme v domácí pekárně, takže to se taky dost napočítá. Do restaurací nechodíme, max. 1-2x za rok...
7. čer 2015 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Nás je 6,za jídlo,8-10 tis,když je to více tak tam skáče i drogerka,jako čističe a pod,to co se nekupuje standartně :wink:
7. čer 2015 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek