• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

5. března 2017 
Jsme tři ( dcera 3 roky ) , s grogerii a vším kolem to dělá cca 10-12.000Kc mesicne. Kupuju kvalitní potraviny,
hlavne treba sunku s alespoň 85% masa atd. Tak jednou týdně pecu. Zhruba 1x za 14 dni chodíme na večeře a na obědy jen když se mi nechce vařit :D Nakupuju jen v Globusu, ale koukám, ze vše bohužel zdražuje...
7. čer 2015 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme 4 (děti 12 let, 25m) a měsíčně nás jídlo + drogerie stojí cca 22 tisíc. A to jíme docela často i venku. Ale já tedy nešetřím vůbec, o akcích nemám přehled. Prostě kupuji co je zrovna potřeba. Teď v létě částky porostou, lezou do toho grilovačky, které děláme často a rádi :slight_smile:
7. čer 2015 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jo grilovacky lezou do peněz dost :D Zvlášť když se kupuje becka piva. Ale to k létu patří :slight_smile: A o akcích teda přehled taky nemám..
7. čer 2015 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laja64 u nás se pivo nepije, to kupuji obvykle kvůli návštěvě. Co hůř - my jedeme na vínách od vinařů, to je taky ranec, to nezahrnuji do této položky, protože objednáme třeba jednou za 2-3 měsíce vína cca za 5 tisíc. Pokud se u nás nepromele moc návštěv, tak 3 měsíce nám vydrží :grinning: Já miluji grilovanou panenku, manžel steaky z lososa, jen dcera frčí na buřtech, takže to fakt lítá :dizzy_face: Hodně peněz nechám u Mléko z farmy, už mi jiné mléčné výrobky a pseudomléka vůbec nechutnají... Když v pátek přijede, min. 500,- tam padne, pokud mám objednané i maso (mají skvělé hovězí a buřty), tak se pod 1500 nedostanu.
7. čer 2015 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzineckah. Maso taky bereme od reznika, z obchodu jen když dojde. Soudek (ale jen 15l) kupujeme sem tam pro chlapy k masu. Ja jedu taky na vinku a je pravda ze az poslední dobou jsem zjistila co je to kvalitní dobre vino :D :/ Jinak lososa milujem taky a panenku tak samo. Hlavne je to raz dva hotove :slight_smile:
7. čer 2015 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme se synem sami a máme na měsíc 5000 Kč .... Ale nikdy to neutratim
9. čer 2015 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My asi 8000 s partnerem - jen jidlo co koupim na doma
9. čer 2015 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nás je 5 a za jídlo dáváme měsíčně 12000 kč
9. čer 2015 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme 2 a jidlo nas vyjde mesicne na 3000-3500kc, hodne varim a pecu. Taky chodime tak 2-3x mesicne ba veceri nebo obed. Myslim si,ze by se klidne dalo jeste usetrit :grinning:
9. čer 2015 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky šetřim jak se dá... Nikdy neutratim 5000 :grin: i když se mi to už jednou stalo a to jsem se sakra divila :grin:
9. čer 2015 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkl Tak fakt nevím, kde dělám chybu :slight_smile: jsme dva +dcera, která skoro nejí a utratíme 3000-3500kc taky, ale za víkend :slight_smile:. A k tomu skoro každý den nákup tak kolem 200-400.??? Co jíte, jak vaříš a pečeš? Kolik a z čeho??
9. čer 2015 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hindin Hodně peču, třeba bábovky, perníky, bublaniny..atd..(tak každý 2dny), takže skoro vůbec nekupujem pečivo a skoro žádné salámy, klobásy..atd.. Vařím sobě i manželovi každý den oběd a nosíme si z domova svačiny. Máme domácí vajíčka a v létě zeleninu a ovoce. Každý týden jezdíme na větší nákup ( max 800kč). Snažím se jídlo plánovat dopředu, někdy jíme i to co dům dal ;) a skoro nikdy nevyhazujeme nějaké zbytky, nebo že by se třeba nestačilo něco sníst a zkazilo se to... Hodně vařím zeleninu ( třeba cuketové, květákové placky, plněný lilek, žampiony,...) a taky děláme dost polévky. Když vídím v krámě něco v akci, tak toho koupím třeba víc napotom, což ti taky ušetří dost peněz :slight_smile: Nepřijde mi,že bychom nějak strádali, spíš naopak..manžel má pěkný bříško :grinning:
9. čer 2015 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkl No bodejť by neměl bříško, když se obden cpe bábovkou :grinning: .
Ne, vážně neumím si představit velikej nákup za 800kč. Vem si, když koupíš kilo kilo a půl hovězího třeba na ptáčky ,k tomu rýži , koření, olej, ovoce, nějakej jogurt , něco, abys upekla, takže mouka, třeba 2-3 tvarohy šlehačky... Pak něco na svačinu, třeba pečivo, zelenina, šunka... a večer třeba nějaké sýry k vínu. Pohoštění když někdo přijde...
Taky koupím raději to co je zrovna v akci, než když to je za plnou palbu, plánuju a vařím skoro každý den, proto si právě neumím představit jak nakoupit a uvařit za tak málo.
9. čer 2015 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My projíme hodně, přes dvacet to bude určitě. Na druhou stranu jedeme no-poo, mažeme se kokosákem a pereme v prášku z lidlu za stovku, používáme látkové pleny a pokaděný zadky myju pod vodou, takže se dost ušetří za tohle. Já osobně moc nenakupuju, max. nějaké sladké ke kafi, když jdeme z procházky. Před dvěma týdny jsem byla koupit jen základní věci na dort, mouku v akci, PDP, barvivo, v podstatě drobný položky. Přesto jsem tam nechala pětikilo. Normálně mi z toho bylo špatně při zjištění, kde to žijeme, z toho, že abychom si mohli dovolit nekoukat na ceny, to je u nás vykoupeno tím, že tátu vůbec nevídáme, protože je v práci.
9. čer 2015 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Moje kamarádka žije v Frankfurtu a tady u nás se krutě střetla s realitou, když vzala babičku do Globusu a obě nakupovaly, jak jsou zvyklé. Babička v košíku prd, kamarádka normální nákup pro čtyřčlennou rodinu, podstatně dražší, než u nich v Německu, ale s babičky důchodem by si dovolila měsíčně jen ten jeden, v DE ho dělá každý týden a z rozpočtu jim to prachy v takové míře neukrajuje. :(
9. čer 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hindin to mu řikám taky, ale když mu chtuná :grinning: Ani nevim jak to děláme, ale 3 měsíce zpět mě právě zajímalo kolik utratíme za jídlo..tak jsem schovávala všechny účtenky z nákupů, psala útratu za večeře a jiný jídlo mimo domov. A fakt mi to těch 3500kč dalo. Jinak, hovězí nekupuju, nechutná mi :wink: spíš kuřecí a krutí, to můžeme ve velkém. A s tím pečení, přece do všeho nebudu dávat tvaroh,šlehačku,máslo..to by se pěkně prodražilo..včera sem pekla bublaninu a nejdražší položka do těsta bylo 1dl oleje :D Chce to si najít "levné" recepty, ozkoušet a je to :slight_smile:
9. čer 2015 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka jakože v létě jíte míň? :fearful: My jsme zase v létě rozežraný víc, protože pořád něco grilujeme a to taky není nejlevnější.
9. čer 2015 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@laja64
@zuzineckah a já už jsem se začínala bát, že jsem tady jediný "vyvrhel", co utrácí :grinning:

My dáme za běžné nákupy do domácnosti hodně. Je fakt, že na jídle rozhodně nešetřím, kupuji jen to nejkvalitnější (např. šunka pod 90% masa mi nesmí přes práh).
1x týdně jezdí iTesco za průměrně 1800,-
Víceméně každý den padnou tak dvě stovky na čerstvé pečivo, ovoce, čerstvé maso...
Vinotéka, italské speciality, farmářské trhy, min. jednou týdně večeře (to je pětikilo ani nemrknu).
+ ještě nakupuju zvlášť kosmetiku, což ve dvou dospělých, skoro čtyřleťákem a miminem taky není nejmenší částka.
9. čer 2015 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lili1986 Kolik přesně projíme nevím, ale zjistila jsem, že ať máme peněz kolik chceme, vždycky nám zbyde ho.... :grinning: Myslím si, že těch vašich 5 tis. není moc, když si to vydělíte, tak to vychází cca. 160 Kč na den pro dva lidi, což je 80 Kč na osobu.
9. čer 2015 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@terezkl Obdivuji. Jste šikovná.
9. čer 2015 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pigpeppa co to je no-poo?

Pro mě osobně je nepochopitelné projíst 20 tis /měs, i kdyby ty peníze byly. To bych raději našetřila a koupila třeba dětem pozemky nebo něco jiného smysluplného, splatila hypo předčasně, prostě něco užitečného :slight_smile:
9. čer 2015 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@bartovka83 taky máme léto mnohem dražší než zimu ... to je neustále maso a zelenina na gril, k tomu pivo (manželovo stojí cca 23 Kč láhev), teď skoro denně kupujeme 2kg košík jahod (za 130 kč), ovozel z trhu, zatímco v zimě udělám čočkovou polívku, celerové hranolky a je to :slight_smile:
9. čer 2015 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme zatím sami (i když teď máme kocoura, tak výdaje trochu porostou :slight_smile: ), za jídlo a hygienu + kosmetiku, kterou koupíme domů, utratíme měsíčně tak lehce přes 4 000 Kč. Ale přes týden skoro nevaříme, já mám stravenky a na jídlo chodím během práce ven (ne každý den, mívám svačiny a stačí mi to), partner, pokud je zrovna doma, vystačí s málem. Maso moc nekupujeme, často jsme taky pozvaní k mým rodičům na oběd, sem tam máme domácí zeleninu, vejce, maso (brojleři, takže kuře). Výdaje za restaurace, i když to jsme dost omezili, do uvedené částky nepočítám.
9. čer 2015 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kolik přesně utratíme nevím, protože kdybych to měla počítat poctivě tak by tam byly i obědy školka a škola, takže by to určitě byl nemalý peníz :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

jinak pokud nejsme fakt totálně bez peněz tak nekupuju levné jídlo, měla jsem dost zdr. potíže, takže se fakt snažím kvalitní ovoce, zeleninu, maso tak 1-2x týdně, ale kvalitní (krůtí, pstruh apod.)...
ušetřit se dá, hodně i výběrem receptů, ale já jsem děsná, já neutratím třeba za maso, ale zase udělám něco kde jsou ořechy (min. týden ořechovo ovocné sušenky, fakt bomba), ale není tam zas nic nezdravého a dětem to jede a to je pro mě priorita :slight_smile: jako penězi neplýtvám, nejsem blázen, ale třeba mléko v krabici mi nesmí přes práh... a když nemám na kvalitní maso, tak radši udělám třeba zapečený lilek nebo květákový mozeček a salát :wink:

jo drogerii do jídla nepočítám :grinning: i když některé potraviny jsou dneska spíš drogerie :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

jinak si myslím, že až budeme mít děti v pubertě tak to budeme teprvá čubrnět na účet za velký nákup! :sweat_smile: :sweat_smile:

ono celkově výdaje když je člověk single a když má děti jsou někde úplně jinde, ale to asi víme všechny...
9. čer 2015 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenka5731
Že se nepoužívá chemie na vlasy, nebo obecně na mytí celého těla.
Pro mě je to taky nepochopitelné, došla jsem k tomu číslu náhodou při sčítání průměrných nákupů, které nosí domů můj muž.
Hypotéku nemáme.
9. čer 2015 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezkl velký nákup za 800 Kč?? to je pro jednoho člověka, ne?
aha, teď to vidím, že máte domácí vajíčka, ovoce a zeleninu... no tak to pak je asi možné...
ono s dětmi to naskáče a pokud člověk nemá nic domácího, tak to jsou ty částky úplně jinde
9. čer 2015 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pigpeppa tak jestli muž nakupuje podle svého uvážení, tak to úplně chápu. :slight_smile: :slight_smile:
9. čer 2015 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Jídlo a vaření celkově je jeho starost. Takže nakupuje podle toho, co je potřeba. Je línej shánět věci výhodněji, v tomhle se orientovat neumí, jakože by vařil z toho, co je v akci. Zase ale neutrácí za blbosti typu brambůrky, to zas ne. Vařeno máme na tři dny a spoustu věci si děláme sami, takže třeba demi glace pak vyjde dráž než kupovaný masox, což je hned na penězích znát.
9. čer 2015 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731
Velmi dobře si pamatuju na doby, kdy se do krámu chodilo výhradně pro nejlevnější věci, jedlo se stylem chleba a paštika a mlsně jsem u kasy koukala na tatranku a nemohla si ji dovolit. Jsem ráda, že v současné době takové věci řešit nemusím, což neznamená, že na tom hřešíme a hýříme penězi nebo jídlo vyhazujeme. Prostě se jen rádi dobře a hodně najíme a není to na úkor jiných věcí.
9. čer 2015 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pigpeppa odbočím od tématu: čím si tedy myješ vlasy? to by mě zajímalo, protože mně přijde, že i když mám dražší šampón tak vlasům to vadí... na tělo používám olej Saloos apod., ale na vlasy když dám něco přírodního tak je mám otřesný :rolling_eyes:
9. čer 2015 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek