Manžel neuživí rodinu...

10. bře 2022

Ahoj holky. Předem se omlouvám za anonym...stydím se... Mám takový malý/velký problém. S manželem jsme spolu dva roky, z toho rok manželé, jsem těhotná, v létě se nám má narodit miminko. Teď k věci... Před svatbou jsem věděla, že manžel má nějaké dluhy...nikdy o tom ale příliš mluvit ani nijak jinak diskutovat nechtěl ( i přes mé opětovné naléhání)...vzali jsme se a dva týdny po svatbě jsem z něj dostala alespoň částku, kterou dluží... Takže mi bylo jasný, že holt to nebude žádná hitparáda ale přežijeme...nakonec se rozhodl pro insolvenci. Jelikož jsem těhotná a na neschopence, beru něco málo přes 4 tisíce... Manželovi po stržení zůstává 14 až 16 tisíc... S tím co je měsíčně potřeba zaplatit si moc neškrtáme, máme nějakých 150-170 Kč na den. Není to málo ale ani moc... Do té doby, dokud chodila jeho výplata na můj účet to bylo v rámci možností v pohodě. Věděla jsem co je potřeba zaplatit, kolik nám zbyde... nakonec po velké hádce v lednu jsem mu řekla, ať si tedy nechává posílat peníze k sobě, když nemá přehled a se*e se kvůli tomu...problém je v tom, že on prostě neudrží korunu a je schopný výplatu rozházet za pár dní za hovadiny...popravdě nevím, co si počít. Poslední dny přemýšlím i nad tím, jestli bych
se sama bez něho neměla líp... Dokonce ani nevím, jak popsat pocity k němu...navíc se mnou cloumaji hormony, to mi upřímně taky moc nepřidává...někdo nějaký nápad, jak z toho ven??? Omlouvám se za výlev ale nemám si o tom s kým pořádně popovídat...

merope
11. bře 2022

@michaela666 Hele, ne každej chlap, co je zcela nezodpovědnej ve směru financí, se nedokáže postarat o děti, naopak bych řekla, že to je dost jiná dovednost.

Proto doporučuji oddělit SJM, ale klidně nechat manželství, pokud se tam dá zajistit, že jeho dluhy nepůjdou na ni. A chlap doma, ona makat - to je i řešení na tu insolvenci, z brigády mu vše navíc seberou, takhle co vydělá ona, to má. Řidičů je málo, nemusí být zrovna u kamionů.

autor
11. bře 2022

@michaela666 holt se budu muset prostřídat a jezdit tak, aby když starší bude u táty, mladší bude s babičkou... Takže ty dva týdny v měsíci mi hodí taky 25000 a z toho už se dá přece žít normálně a plnohodnotně. Já si třeba nepotrpim na stravování v restauracích a extra značkovým oblečení. Takže na sobě opravdu ušetřit zvládnu, vždycky jsem byla zvyklá uvařit v podstatě denně, dítěti dopřát kvalitní věci...ale tady mi jde vážně o to, jak chlapovi vysvětlit, že teď prostě na rozhazování není..

journals
11. bře 2022

Pises, ze mas mlade rodice, takze pravdepodobne jeste pracuji a dlouho budou. Pak asi mladsi dite 14 dni (jako opravdu?) s babickou tezko bude?
Jezdila jsi s kamionem?

michaela666
11. bře 2022

@merope Mám bohužel zkušenost, že tyhle dvě věci jsou ruku v ruce. Dobré by bylo, kdyby to chlapovi po porodu naskočilo samo. Prostě nemám takový příjem, budu aspoň táta na plný úvazek a žena se postará o finance. Ale to si myslím, že tady nenastane.

Myslím, že tohle vysvětlit nejde. Neumí si utřídit priority v tom co je nutné zaplatit a co jsou kraviny, které jen z rozmaru chce. Můžeš vysvětlovat stokrát dokola a pořád to bude stejné. Nevím jak je to v insolvenci, ale nemohl by zůstat na rodičáku on a ty bys pracovala? Pokud máš práci jistou a s možností vydělat dost, asi bych to zvážila jestli chceš v manželství pokračovat. Spoléhat se, že on vás zajistí nemůžeš.

autor
11. bře 2022

@journals ano, s babičkou, 14 dní. Dřív to taky tak fungovalo. Pak jsem s kamionem sekla. Začala jsem shánět něco okolo komína ale nebylo to ono...nakonec jsem skončila jako uklízečka. Ale za volant se prostě chci vrátit, u nás prostě slušně placená práce pro ženskou není.

@michaela666 to jsem taky říkala že by byla jedna z možností. Jenže nemám tušení jak je to s rodičákem a insolvencí dohromady

journals
11. bře 2022

Slusne placena prace pro zeny existuje, ale musis taky neco umet…
Kdyz nebude zbyti, chapu, ale prijde mi to jako dost velka dan za to, ze sis vzala takoveho idiota. A odskacou to nejvic deti.
Babicka tedy prestane chodit do prace abys ty mohla vydelavat? To trochu postrada logiku, ne?

michaela666
11. bře 2022

Třeba když s tím přijdeš jako s hotovou věcí lekne se a radši bude chodit do práce a na brigádu, než poslouchat pláč a přebalovat ve dne v noci.... Já bych asi nezvládla odejít od miminka a radši takového chlapa poslala k šípku. K čemu je chlap, který rozhazuje a ty pak budeš táhnout všechno z rodičáku sama. Hanba by mě fackovala mít manžela na ... a nechat se živit od rodičů. On ví, že natáhneš ruku a dostaneš peníze, tak co by se strachoval že není co dát dětem k jídlu.

autor
11. bře 2022

@journals už jsme takhle na střídačku jezdily a vyhovovalo nám to naprosto.
@michaela666 to si jen myslíš, takhle jednoduchý to není. A hanba by v tomhle případě měla fackovat spíš jeho. V nejbližší době by měl nastoupit na brigádu. Ovšem otázkou je, zda vydrží.

fire85
11. bře 2022

Zakladatelka je úplně mimo, to si fakt mysli ze si po 6 neděli sedne za volant? A to malý miminko dá kam?

autor
11. bře 2022

@fire85 nikdo neřekl že hned po šestinedělí. A i kdyby bylo potřeba, muselo by se to nějak zařídit. Ovšem to asi vážně nehrozí 😉 to by chlap nedal 😀

aanisecek
11. bře 2022

Já chápu o jakou pomoc tu jde..
Já jsem s malým od začátku tehul.sama.do toho hypotéka.
Jen když jsem v těhotenství marodila,tak jsem dostávala celou výplatu.
No pokud s ním zůstaneš nebo odejdeš tak si myslím že finančně na tom budeš asi stejně 🙈
Ale je fajn že urodicu nemusíš platit nic...to je jediná výhra 🙂

allyster
12. bře 2022

Nemá cenu se trápit nad minulostí,důležité je jak naložit s přítomností. Čekáte miminko,dítě je vždycky výhra 🙂 Ušetřete si nervy a trápení a trhněte se od něj... Alespoň aby dostal ,facku, a vzpamatoval se.... A když se nevzpamatuje,zachráníte si alespoň krk před větším zklamáním,a finanční propastí...

roxanalit
12. bře 2022

@alubif Do kriminálu se můžeš dostat i ty nebo manžel. Můžeš někoho srazit, omylem usmrtit z nedbalosti a nenadelas nic. Můžeš začít dlužíte na alimentech. Každý se muže do kriminálu dostat. Tak neodsuzuji ostatní, i ty tam můžeš skončit.

alubif
12. bře 2022

@roxanalit tak kdo chtěl pochopil 😉 ale vysvětlím, bylo myšleno, jako kriminálníka jako zloděje, podvodníky, člověka, který ÚMYSLNĚ ublíží někomu na zdraví, zabije .... 😉

dixi86
14. bře 2022

Dle toho, co pisete, tak vlastne vasi rodice maji byt vubec radi, ze vas tam maji 🙄 opravdu vyhra. Vse si zduvodnite.

autor
14. bře 2022

@dixi86 to říkáš ty, my ale fungujeme jako normální rodina 😀🤦

dixi86
14. bře 2022

Normální rodina je fajn, ale v normální rodině nedotují a vlastně se nestarají převážně prarodiče, to se nezlobte. A čím víc píšete, tím víc to tak vidím.

dixi86
14. bře 2022

Normální rodina jako normální rodiče mi přijdou pouze prarodiče. Bez nich by nebylo NIC.

merope
14. bře 2022

@dixi86 Tak víš co, každý občas nadělá blbosti. Tady nejde o radu "co jste měli udělat", ale "co dělat do budoucna".

Chlapovi nakopat, ať se chová jako chlap a maká a vydělává nebo se stará o dítě. A nechat mu jeho "kapesné" a hlavně na něm nebýt "právně finančně závislá". Rozdělení SJM by měl být základ. Není třeba ho vyhazovat z domu, pokud nebude finančně rodinu vysávat.

A pak si udělat rozpočet, ujasnit si, co a jak s financemi a hledat možnosti, co se dá pořídit zadarmo či s málem.

No a pokud peníze nebudou stačit, tak pomoc prarodičů je fakt normální - zvláště co se týče hlídání. Zase až budou prarodiče staří a nebudou zvládat, taky se bere tak nějak automaticky, že děti pomůžou. Prostě vše je potřeba řešit tak nějak dohromady. Plno lidí, co má i super pracenou práci, tak jim hlídají babičky. Samozřejmě s porodem se uvidí, já pár měsíců po porodu nebyla schopná řídit, ale to bylo kvůli císaři. Po přirozeném porodu je na tom typicky holka mnohem líp. A to předem často nikdo neví, jak to dopadne. A pokud jsem pochopila dobře, že babička je taky kamioňačka, tak tím spíše může být super to, že jezdí i se starají na střídačku. Kdyby chlapa vyhodila, tak plno holek pak skončí u rodičů, chodí do práce a babička se stará - tady se můžou střídat v hlídání i starání a ještě nechat sem-tam chlapa, ať se stará i on (a určitě z něj dostat víc jak 500 Kč alimentů, co by nejspíše dostala, kdyby se vyloženě rozvedli).

autor
14. bře 2022

@dixi86 přesně jak píše @merope , samozřejmě budu dělat všechno pro to, abych byla finančně nezávislá. Ale zase že mi třeba koupí plíny nebo karton mlíka, když zew začátku nevyjdu do další výplaty, to mi tak hrozný vážně nepřijde. Neměla jsem na mysli že by mi platili paušál, kraviny který vážně nepotřebuju a tak podobně. Víš, jednou se o ně budu starat a s láskou, ne jako jiní, kteří radši rodiče dají do sanatoria a staví se za nima zrovna když se jim to hodí. Když mě tenkrát opustil chlap a malý měl 4 měsíce, naši jezdili na kamionu a já se musela postarat o dítě, o barák, o zahradu, babička byla částečně imobilní a si toho jsem ještě musela zvládat dědu, který na tom byl zdravotně velice špatně a za každou cenu chtel umřít doma. Takže už jen tohle byl hardcore a dávala jsem to. Musela jsem. A nedělala jsem to pro sebe ale dělala jsem to kvůli tomu, že jsme rodina. Víš, ono se samo v baráku nezatopí, zahrada se neposeče sama, sníh se v zimě sám taky neuklidí na stranu, zvířata se sama nenakrmí a nevykydají si po sobě. Jiný by to bylo kdybychom žili někde v bytovce na hromádce. To by mě asi mrsklo. Ale takhle si prostě pomáháme navzájem a fungujeme. To samý v práci, nevidím na tom nic špatného, že bychom se s mamkou střídaly jako dřív. Fungovalo to, ona byla šťastná, že je víc doma, že se může rejpat v zahrádce, peníze si taky vydělala a já taky. Holt každý to má nastavené trochu jinak. Hlavně jsem se tu zajímala o to, jak fungovat s chlapem který to má tak, jak to má.

mydlova
15. bře 2022

Přesne jak píšeš, jsi výhra v loterii. Udělat si 2 děti se 2 muži, nový manžel dluhy, ty příjem skoro nula. Ve 30 chodit za rodiči pro kapesné pro 4 lidí. Tvá maminka na prášky, s čím přijdeš za 2 roky. Si představ, že bys platila elektriku, vodu, popelnice, plyn, dřevo, jídlo, vybavicku, obleceni celé ze svého. Je normální si v rodině pomáhat, to ovšem znamená, že prarodiče pohlídaji děti,když jedeš na nákup, ne že vše za vás zaplatí 🤦🏼‍♀️ v okolí neznám nikoho, kdo by tak zneužíval rodiče. Taky mám rodiče, starám se o zvířata, když byli nemocní tak jsem s miminkem automaticky chodila co 2 hodiny topit, nosila jim jídlo, prala, v zimě automaticky vezmeme lopaty a odklidime sníh. A to tu dělají všichni a nikdo po rodičích nechce statisice ročně jako kapesné 🤦🏼‍♀️

autor
15. bře 2022

@mydlova nepochopila 🤦 nevadí 😀

hankaros
Autor odpověď smazal
Zobraz
mydlova
15. bře 2022

@hankaros jenže ona se v tom plácá už 9 let 😄😄 zatím to tak vyřešila, že si vzala chlapa s dluhy a udělala si další dítě. A babi a dědo vy se strhejte a živte nás 😄 jen plno řeči

autor
15. bře 2022

@mydlova tvoje myšlení bych chtěla mít, to by pak byl život taaaak jednoduchý 🍀

ruzovyjednorozec77
25. bře 2022

Me pulmega nepřijde nesplatitelny 🤷‍♀️ to mi přijde zbytečná i ta insolvence. Kdyby někde maknul a vydelal více 40k cca. Tak 10 může klidně splácet, a za 4,2 let to máte splacene a v suchu. Po porodu mu teda bude zbyvat o kousek více kvůli povinnosti vůči dítěti. Ale to je myslím kolem 1500-2.000,-.

lenulacek
2. dub 2022

A je to už exekuční?

klaari
3. dub 2022

A z ceho dluhy ma? Udela dalsi? Je gambler?

autor
3. dub 2022

@klaari z předchozího manželství... Madam si vybrala auto, on jak blb šel, vzal půjčku, auto koupil. A takhle tak nějak to bylo se vším...

swan42
4. dub 2022

@anonym jezis ty si blba... 🤦 tobe uz nic a nikdo nepomuze