Máte zkušenost s těhotenstvím a hypotékou pro manžele?

vodvarkova
11. čer 2012

Ráda bych se s někým poradila. Stojím před životním rozhodnutím. Je mi 26let, s manželem plánujeme postavit dům, na který si chceme vzít hypotéku. Mám nějaké zdravotní problémy, tak nevím zda si zkusit dítě pořídit hned a stavět s dítkem a nebo zda počkat. Máte někdo zkušenost s těhotenstvím, případně mateřskou a sjednáním hypotéky, stavěním domu? Budu ráda když někdo napíše...

laskavec
11. čer 2012

Já osobně ne,ale moje švagrová musela mít hlídání k miminku a podporu celé rodinky 🙂 Držím palce.Dům je důležitý,ale promyslet chce vše do podrobna....

marecek4
12. čer 2012

záleží na mnoha faktorech-jak velká hypotéka,kolik máte našetřeno,jaké jsou příjmy,jestli by bylo na nečekané výdaje spojené s těhu-píšeš že máš zdravotní problémy,nepíšeš jaké,tak jestli by jsi nemusela ležet v nemocnici,a v souvislosti s těhu-myslím si,že záleží hlavně na Vašich prioritách-jestli mimi,nebo bydlení,a pokud máš problémy,tak se těhu nemusí taky zadařit hned a můžete mít hypo alespoň z části už zaplacenou a domeček mít postavený a pak už uvidíte co zvládáte a jestli se můžete uskromnit a být nějakou dobu jen s částečným Tvým příjmem-a záleží i na práci kterou děláš,jestli ji můžeš dělat i doma-to je velká pomoc a výhoda,držím pěstičky pro každé Vaše rozhodnutí

radus2011
12. čer 2012

Ahojky, my stavíme, něco jsme měli ze svého a zbytek budeme dodělávat z hypotéky. Nejdřív jsme počkali až nám hypotéku schválí a až pak jsme se začali snažit. Ale hodně záleží taky na příjmech, abyste si byli jistý, že to zvládnete z manželova platu a z mateřský...

smudlinka10
12. čer 2012

malá rada, pokud chcete hypošku, tak buď před těhu a nebo o ni žádejte na začátku kdy to není poznat a vůbec se veřejně nezmiňuj o těhu na Facebooku a nikde kde máš své jméno. Bohužel, některé banky si tohle zjišťují. Proto doporučuji nejdřív hypo a pak se snažit, trošku se vám uleví, hypoška už je tak dost záhul a ještě se bát kdy a kdo na co přijde,to je o mozek... hodně štěstí 😉

aja9
12. čer 2012

Jako já už byla těhotná a normálně jsem žádali o hypotéku a vidět to na mě už trošku bylo. V té době jsem byla na nemocenské a měla jsem příjem z práce. A normálně nám jí dali,ale musíte mít něco alespoň našetřeno nikdo Vám nedá 10ˇ% hypotéku. Brali jsme nějakých 600000,zybtek jsme měli našetřeno. Máme teď dvě děti,platíme hypotéku,jako člověk se musí uskromnit,ale dá se to zvládnout.

danaruj
12. čer 2012

ahoj, já jsem těhotná a žádáme o hypotéku, nezajímá je, že jsem těhotná, pouze to, že jsem zaměstnaná a nemáme vyživovací povinnost. Na mateřskou jít přece vůbec nemusíš a tak není ai 100% jisté, že budeš mít nižší příjem. Chci tím říct, že bance je zpravidla jedno, co se bude dít v budoucnu, důležitý je stav v době žádosti a to jsi zaměstnaná. Druhá věc samozřejmě je, jak budete zvládat splácet a jak budeš moct pečovat o dítě, pokud budeš třeba muset pomáhat na stavbě 🙂 Rozhodně jelepší o hypotéku zažádat bez dětí, pak jsou jiné požadavky na bonitu, jelikož budete mít vyživovací povinnost..

helcenka
13. čer 2012

My žádali o hypotéku v době, kdy byl prckovi rok, to jsem byla po mateřské a pobírala jsem rodičovský příspěvek. Nebylo to teda na stavbu, ale na koupi. Žádali jsme zhruba 2/3 z potřebné částky, 1/3 jsme měli.
Bez problémů jsme ji dostali, museli jsme ale dobře promyslet, jakou částku budeme schopni splácet, protože jsme plánovali ještě další mimčo. Takže jsme si ještě pořídili dobré pojištění, protože náhoda je blbec a já na rodičáku, takže jsme víceméně odkázáni na manželův příjem.
Myslím, že se do docela dobře dá zvládnout, jen si člověk musí dopředu ujasnit spoustu věcí, musí počítat s tím, že se bude muset trochu uskromnit, zvlášť potom na mateřské a hlavně na rodičáku. 😉 A jakou částku bude moci splácet, aby zbylo na nějaké "normální" živobytí.

llluckaaa
13. čer 2012

My jsme o hypotéku žádali, když jsem ještě nebyla těhotná. Myslím, že je lepší žádat ještě bez dětí a těhotenství, ne že byste hypotéku pak třeba vůbec nedostali, ale můžete spadnout třeba do rizikovější skupiny a dostat tím pádem horší úrok. Podle mě se banky zajímají o to, zda máte a v budoucnu budete mít dva příjmy.

svoba
13. čer 2012

Za sebe. Nejdřív hypotéku a postavit dům. Kolem stavby je tolik nervů a starostí, že bych do toho s dítětem (nemůžeš se mu plně věnovat) a ani bříškem (riziko potratu) nešla. Jsi mladá, máš čas. Počkala bych. Výbavička stojí hodně peněz, je lepší být už zajištěn. My si počkali a já jsem ráda.

kachen
13. čer 2012

My zadali, kdyz jsem byla tehotna. A uz docela dost a k tomu jsem byla na rizikovym. Takze ono vpodstate zalezelo na manzelovym platu. I kdyz nemocenskou tam zapocitali taky. Pak si uvedom, ze jako na matku na materske s ditetem bude mit manzel na tebe vyzivovaci povinnost, coz se taky do hypoteky promitne. Byt tebou resim to radeji hned, dokud tehotna nejsi a dokud jsou docela priznivy podminky pro hypoteky. My nakonec hypo dostali, ale resila to za nas nezavisla fin.poradkyne, ktera vse dojednala. My jsme sli do banky jen kvuli podpisum, a to mne bylo doporuceny si vzit neco volnejsiho, abych vypadala spis tlusta nez tehotna 😀 A v neposledni rade musim dodat, ze rekonstruovat (stavet) s deckem za krkem je fakt lahudka. Manzel dobehne vecer z prace s jazykem na veste, nic nestiha, doma neni. Ja neudelam na byte lautr nic, pac nemam hlidani. Z penez jsme se ted totalne vycinkali, takze dodelavky zustavaji na nas, ale to zas neni mozny, pac manzel musi ty kacky vydelavat. Toz jsme v bludnym kruhu.

teerka
14. čer 2012

Co se týká peněz nevím. Záleží na okolnostech, kolik kdo vydělává, kolik si chcete brát peněz a jak jste náročný. Teď je i ta mateřská dost variabilní. Můžeš brát až 11400,- Ale co se týká stavby, těch nervů, věčného protahování ze strany firem. Shánění zedníků... No loni jsme dostavěli, synovi byl rok a bylo to hooooooooodně náročný. teď mám i dceru, děti po dvou letech a já mám pocit, že jsem na dovolené. Mám to v čersvé paměti a lepší je alespoň rozestavět, ať je to k nastěhování, pak otěhotnět a za těch devět měsíců si v novém domečku pěkně dodělávat, vymýšlet, plánovat. (kde bude přebalovák, dětský pokoj, postýlka, místo na kočárky...) Při stavbě na to nebude chuť ani čas. Myslím, že by jsi o ,,něco" přišla. Já si to užívám až teď s dcerou.

tymothy
14. čer 2012

Když jsme žádali o hypotéku, byla jsem už těhotná. Nikoho to nezajímalo, chtěli po mě jen potvrzení o výši platu. (Nebyla jsem na rizikovém těhotenství, normálně jsem pracovala, takže to nebyl problém.)
Co se týče nervů při stavbě, žádné jsem neměla - jsem vcelku flegmatické povahy. 😉
Tohle si musíš rozmyslet sama, jestli dítě chceš hned, nebo ne. Já osobně do toho šla, rozhodně ničeho nelituju, myslím, že mi to nic nevzalo, dítěti to také nijak neublížilo...Naopak, připadá mi strašné rozhodovat se o svém životě a podřizovat ho materialismu a financím v době, kdy kvůli tomu, že si pořídíš dítě, rozhodně nebudeš umírat hlady...což je ale na druhou stranu v mém okolí strašně časté a pro mě tak nějak odstrašující. U většiny mých známých se to stále opakuje přesně podle stejného scénáře: Dokončit školu, poté pár let pracovat, vdát se, pořídit si vlastní bydlení (na hypotéku), poté pracovat, abychom to alespoň trochu splatili,...najednou jim je přes 30, tak honem dítě, ale ono už to bohužel většinou nejde tak jednoduše, takže začíná kolotoč vyšetření, umělých oplození...a mě potom brečí na ramenou, že je to tak strašně nespravedlivé....

snuggy
4. říj 2012

Určitě doporučím si vyřídit hypotéku ještě před porodem. Více o tom najdete http://www.1hypoteka.eu/vlastni-bydleni-v-dobe-...

ange_de_la_morte
4. říj 2012

Ahojky 🙂 🙂 my sme chtěli první dům a pak miminko, a tím že sem chtěla miminko brzo tak sme se do hypotéky vrhli dříve než bylo v plánu - já jsem student ( čili bez oficiálního příjmu) a manžel je OSVČ a kvůli daním odepisuje na přoznání co může - hypotéka byla hodně oříšek ale nakonec sme hypotéku dostali .... koupili barák a začali se snažit o mimi ( dále sem studovala) a přitom postupně spravujeme barák k obrazu svému ( koupili sme starý statek) ... takže teď sem skoro v 7. měsíci, stále chodím do školy, manžel pracuje a do toho siu svépomoci opravujeme barák ... takže všechno jde 🙂 🙂 každopádně je mnohem jednodušší vyřídit hypotéku před těhotenstvím / nástupem na mateřskou - pak je to problematičtější

sedivka
4. říj 2012

hypoteku jsme dostali schvalenou pred otehotnenim, ale i kdybych byla tehotne, nikdo by to nevedel, delala nam to znama - poradkyne. Takze v bance jsme ani nebyli. Behem meho tehotenstvi jsme staveli a jeste stavime, stehovat se budeme s cca 3mesicnim prckem. Jediny nervy, ktery jsem mela, kdyz firma prestala na par tydnu delat a me to strasne stvalo 🙂 jinak v pohode 🙂 takze zalezi...jediny blby, ze nam vysel vyber obkladu a zarizovacich predmetu do dnu tesne pred porodem, kdy uz jsem nemohla nic moc objizdet, takze vyber po internetu, coz neni nejlepsi a ted s tritydennim miminkem nemuzeme na veletrh, ktery by nam pomohl s vyberem osvetleni a podlah...no co nadelas 🙂

scvrcek
4. říj 2012

žádali jsme o hypotéku teď, když už jsem na mateřský, a v pohodě, uznali mi výši mateřské (rodičák už pak neuznávají), ale každá banka to má jinak....stavěli jsme už co jsem byla těhotná, žádný nervy jsem z toho neměla, je kolem toho sice spousta zařizování, ale nic co by se nedalo zvládnout i s mimčem a v těhotenství, však jste na to dva,ne?
Já bych teda dítě kvůli stavbě neodkládala, vezmete si hypotéku a pak se ti už tuplem nebude chtít odejít z práce, ztratit plat a chystat výbavu s hypotékou.....ono to je prašť jako uhoď...

romcovaklarka
4. říj 2012

Tak já si brala hypotéku už s miminkem, ale tím, že jsem OSVČ, tak jsem nedokládala příjmy, ale jen daňové přiznání za předchozí rok, takže to bylo ok. Jinak stavěli jsme na klíč, takže tomu mimčo nijak nevadilo 🙂 Ale kdybychom stavěli svépomocí, tak to s prckem asi néééééé 😝

denny1610
30. led 2013

Je mi 23 let, manželovi 25let, máme dvě děti (chlapečkovi bude 2 roky, holčičce 1 rok). Chceme také své bydlení (buď postavit nový dům, nebo koupit starší a ten postupně opravovat). Určitě je třeba mít všechny výdaje a příjmy spočtené. Dali jsme přednost dětem, ze dvou důvodu 1.těhotenství přišlo neplánovaně (o to to bylo krásnější a překvapením pro nás oba. druhé těhotenství bylo dvojnásobné překvapení) 2. Máme spoustu známych dali přednost prvně vzdělání, kariéře, vlastnímu bydlení, dítěti se během té doby bránili, a nyní po neúspěšném umělým oplodnění pláčou. Takže děti jsme neplánovali a nechali tomu volný průběh 🙂 (dnes i když nebydlíme ve svém jsem nadmíru spokojení, štastní). Děti jsou malí, takže stavění svépomoci by bylo hodně náročné (převážně pro manžela), tak koukáme jestli nás neosloví nějaký starší dům, kde se nastěhujeme a pokoj po pokoji opravíme. Jinak peníze spoříme dále, čas nám nahráva v tom, že si více našetříme, o to měnší bude hypotéka- brzké splacení. Každý jsme jiný, každý zvládne různé situace jinak. Vy určitě více koukejte při plánovaní vlastního bydlení na zdravotní potíže... Zdraví většinou ovlivní spoustu věcí. Pevné nervy při plánovaní budoucnosti 🙂

libulubo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elu
2. bře 2013

Barák si můžeš postavit i v 50, ale dítě ne 🙂

boban
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuza01
2. bře 2013

Máme hypotéku a čekáme druhé dítě. První bych určitě stavěla, bylo s tím dost starostí, navíc úklid a stěhování si s mimčem neumím představit. Navíc určitě je lepší, když žádáte o hypotéku a pracujete, než když vyplníte, že jste na MD.