Měsíční rozpočet 4členné rodiny, jaký máte?

ancickahyksova
19. říj 2016

Ahojky všem.Zajímá mě,jaký máte rodinný rozpočet pro 4 lidi? Zatím jsme tři,ale od ledna nás bude o jednoho člena víc...Po zaplacení všech.důležitých věcí nám měsíčně zbyde cca 9-10 tisíc na jídlo,plenky,drogerii atd.Syn ještě stále nechodí na nocnik a na noc má um,tak si tak říkám,jestli to bude stačit.Nehledě na to,že až se narodí druhé,tak to budou peníze teprve lítat :/ Jak to máte vy? Díky za odpovědi 🙂

mejbellina
19. říj 2016

Nás 6 měsícní dítě stojí 4500,- měsíčně jen strava, drogerka a lekarna. Zrovna jsme to pocitali. No a jinak uplne celkove davame cca 40 000,- měsíčně a v tom je uplně všechno.

cell
19. říj 2016

@mejbellina : máme to dost stejně, každý měsíc se divím, kam to tak uletí. Ale platíme soukromou školku, za školky pro obě děti je to jen desítka, poplatky a hodně projíme (resp. snažím se kupovat kvalitní potraviny)

kacenka1111
19. říj 2016

My má!e jídlo cca 10.000,,- (Bezlepková a bezmlecná dieta), plenky cca 600,-, léky tak rozpocitano průměrné 700,- mesic, benzín 3000, tlf a nt 1600,-, + najem a poplatky. Pak oblečení, boty, výlety, darky, nějaký to cvičení se starší...

ancickahyksova
autor
19. říj 2016

Já doufám,že druhé budu kojit,u malého jsem měla mléka hodně,tak snad to bude stejné.Jinak my dáme pryč cca 17000,je v tom hypoteka,půjčky,paušál,voda,elektrika ... tudíž čistý příjem n na jídlo je cca těch 10000... z toho jednou za 14 dní kupuji balík plen,um,jinak malý už ji vše s námi,má rok a půl.Ale na plenkách a mliku taky nebude věcně

78marcela
19. říj 2016

Zrovna dnes jsem si delala rozpocet. Vyslo mi, ze se komplet se vsim musim vlezt do 19tisic.
7tisic hypo a inkaso
2tis skolka
2tis benzin
6tis jidlo a drogerka
2tis boty, obleceni
Pocitano na me a dve deti.

chris_n
19. říj 2016

@ancickahyksova a nemuzes misto UM davat uz jen normalní mleko?

3deti
19. říj 2016

Taky muzu prispet. Delame tydeni nakup na 1500kc jen jidlo ,pak mame dve deti maly na um proji mesicne 2500kc plus pliny 1000kc,1000kc reznictvi, 1500 skolka,benzin cca 1000kc a najem. Takze na jidlo pro ctyrclenou rodinu s prckem 10.000kc bez drogerie atd.

mejbellina
19. říj 2016

Kdybych to měla taky rozepsat tak
hypo a poplatky 16500,-
jidlo a drogerka 12000,-
auto 4000,-
spoření 1000,-
pojištění 1000,-
mobily 2000,-
ostatní (nějaký to povyražení, kočky, zařízení bytu, oblečení...) 5000,-

veri0007
19. říj 2016

@ancickahyksova jsme na tom naprosto shodně až na ty pleny. Další přírůstek na cestě, my teda v prosinci, starší um na noc, norm. mléko odmítá, jednoráz. plenky na spinkání. U nás máme rozpočet na běžnou měsíční spotřebu 14.000, vychází to celkem v poho, ušetřím na dárečky na vánoce a narozeniny, ale že bych byla vyloženě v plusu se říct nedá. Nějak nechápu, kam ty peníze lítají... 😅 Zatím jsem ale do našeho budoucího prcka nedala ani korunu. Doufám, že budu kojit, starší jsem nekojila a to mlíko je palba, na druhou stranu, mám po starší látkovky, do plenek dáme tudíž nula nula nic... Předpokládám, že se nám rozpočet čtvrtým členem rodiny zatím nijak výrazně nenavýši. Bude to opět holka, oblečení máme ještě po prvorozené...

ancickahyksova
autor
20. říj 2016

@veri0007 také čekáme holčičku,ale na syna jsem tenkrát kupovala převážně neutrální věci a hodně jsem toho dostala od sestry a švagrové,takže oblečení také řešit nemusím.Za um snad taky nic neutratim,pokud budu kojit,ale latkovat asi nebudu 🙂 taky jsem schopna něco ušetřit,ale v plusu taky nejsme,spíš žijeme od výplaty k výplatě

ancickahyksova
autor
20. říj 2016

@chris_n to jsem zkoušela,ale nějak nejede ...navíc v tom nemá žádné vitamíny a přímo od krávy tady v okolí nikde nesezenu.Navíc se toho bojím,aby v tom nebyl nějakej bacil

chris_n
20. říj 2016

@ancickahyksova mno tak to už je na vás. My uz 2.5 letou odstavujeme od mléka í kravskeho uplne

sammaelka
20. říj 2016

Ted je to jeste "dobre", dokud mam PPM, ale az prejdu na rodicak, tak bychom meli po zaplaceni hypo atd mit 6tis na jidlo, drogerii, leky, pleny, um, benzin...coz je fakt malo. Tak se snazim uz ted setrit co to jde, ale treba jen UM je 1500,- mesicne ☹
Manzel by mel mit v brzke dobe jednani se sefem o zvyseni platu, tak doufam ze to vyjde, jinak se z toho moc nevidim ☹

lendulkam
20. říj 2016

My máme na měsíc 18000,-Kč. Z toho platíme 5500,-Kč nájem (v tom už je vše) a zbytek je na jídlo a běžnou drogerii. Z mých 7100,- rodičáku (doteď jsem ale měla mateřskou na druhého syna) kupuji plenky, oblečení pro sebe a kluky a platím si z toho svůj mobil a staršímu synovi obědy a školkovné.

lenka5731
20. říj 2016

@sammaelka asi se ptám blbě a určitě už jste to zkoušeli, ale levnější UM dítěti nevyhovuje? Třeba Babylove? A nebo je to UM pro dvě děti? Nevidím teď profil a rozklikávat se mi to nechce 🙂

chris_n
20. říj 2016

@sammaelka to mají UM ještě obě holky? Co kupovat třeba bebivita? To je 500g za cca 180kc. Neříkej, že potřebuješ víc jak 2 krabice na měsíc pro dítě pres 2 roky

pidalka12
20. říj 2016

Když to tak čtu, tak jsem zvědavá jde na to všechno nezmeme 😀

lucie_vavi
20. říj 2016

já si teda rozpočet musím začít dělat, sice jsme 3, ale nějak to šíleně lítá
Já myslím, že třeba Babylove si holky dost chválí, nebo Hipp bio combiotik a taky není nějdražší. Znám spoustu mrňat, které třeba drahý nutrilon ucpal 🙂 ale zase každý je jiný a reaguje jinak

sammaelka
20. říj 2016

@lenka5731 @chris_n Ne, UM je jen pro mladší (starší pije kravské), je plně na UM (2,5měíce). Kupuji Hipp, což je jedno z nejlevnějších. Máme 4-6 krabic na měsíc.

78marcela
20. říj 2016

@sammaelka my presli z nutrilonu na babylove a pak na babydream. Hipp rozhodne neni z nejlevnejsich.
Babydream v akci stoji 90kc. Bez akce 129,-. Hipp stoji tusim 300.
Kvalitni nemecke UM, nikdy jsme nemeli zadny problem,ani zadne boleni, nic.

chris_n
20. říj 2016

@sammaelka je promin, ja se prehledla, myslela jsem, ze uz ji jsou dva roky. Hipp neni z nejlevnejsích. Nejlevnejsí je bebivita nebo babylove 😉

luss1994
20. říj 2016

ja se musim vlezt do 27.000 mesicne. 12.500 mame mesicni poplatky (byt, plyn elektřina, uver, paušal atd) na jidlo cca 6.000. mam doma syna 3 roky skoro a dceru 10 mesicu. Pro dceru pleny 600,- um použivam babylove nebo babydream, Mala snese jen tyto jednou sme vyzkoušeli sunar complex a to byl cely mesic problinkany. takže um me vyjde na cca 600 mesicne.+ přikrmy takže cca 1.500 a ještě vařim i doma. oblečeni cca 1.500 nekdy ani to ne, nekupuju každy mesic nove, jen podle ročniho obdobi a když z nečeho vyrostou. Takže nam vlastně ještě nějake penize zbydou.

lenka5731
20. říj 2016

@sammaelka nevím, jestli se něco nezměnilo, ale Hipp byl jeden z dražších, ja jsem kupovala v Německu Babylove bio a 500 gramů tenkrát vycházelo okolo 100 Kč. Ale je to už dele.

chris_n
20. říj 2016

@lenka5731 stejne jako bebivita je to stále cca 4€

astyna
20. říj 2016

My jsme teda 3, manžel pracuje jako doktorand, takže žije jen z grantů na projektech, já na rodičáku za 10 čistého. Máme asi 24 tisíc, z toho 14 nájem, jídlo asi 4 tisíce, dítě kolem 3 tisíc, něco zbyde na výlety...Těším se, až nastoupí do práce, to bude daleko lepší.

Když jsem byla menší, žili jsme s mamkou 3 holky a museli jsme vyjít s 11tisíci - nájem 7500, něco jídlo a co zbylo, zbylo.

sammaelka
20. říj 2016

@78marcela @chris_n @lenka5731 Nechci se hádat, když jsem přišla o mléko a vybírala jsem UM, Hipp byl třetí nejlevnější (po Beba a tuším Hami). Bohužel s Babylove mám špatnou zkušenost od první dcery, proto jsem ráda, že druhé dceři Hipp vyhovuje a nerada bych teď měnila, je na něm od 6 týdnů a všechno je v pořádku. Kupuji na internetu, 600g krabice vychází kolem 230-240 Kč, teď jsem dokonce kupovala za 219,-

Ono zas až přejdu na rodičák, tak už budu začínat zavádět příkrmy a toho mlíka bude pít míň a míň. Každopádně vím, že ten rozpočet není nic moc, holt se opět uskrovníme já s mužem. Už druhý měsíc si zkouším víc hlídat výdaje a vařit víc s rozmyslem a zatím se mi povedlo snížit výdaje o téměř 2000,- měsíčně, což si myslím, že je úspěch. Ono to půjde. Jen nesmí přijít nějaká pohroma, jako nemoc (výpadek příjmu) nebo tak...

lenka5731
20. říj 2016

@sammaelka celkem chápu, že ted nechceš měnit um, ale stejne bych časem pozadala nějakou kamarádku, ať mi odsype par davek třeba Babylove. . Nebo si vyžádala vzorek v obchode. A co úspora v jiných oblastech, změna v pojistkach nebo refinancování hypotéky?

ancickahyksova
autor
20. říj 2016

My měli Bebu a teď jsme přešli na Nestlé,které je skoro o 100 levnější...Přestala jsem kojit po půl roce a teď má mlíko jenom na noc...Takže za měsíc kupujem cca 2 krabice,což vyjde na 400,-

killi
20. říj 2016

Druhou dceru jsem kojila, takže um jsme neměli vůbec a plínky jsme měli látkové. Drogerii a eco pleny, ktere jsem použivala jen, když jsme někam jeli nebo občas na noc, nám kupovali návštěvy, které chtěli malé něco dovézt. Většinu oblečení a boty má po starší dceři. Na nočník malá chodí od roku a půl a o dva m. později i na noc. Nicméně měsíční náklady na jídlo, drogerii, poplatky, benzín atd. cca 35000kč.

ancickahyksova
autor
20. říj 2016

@killi to si nedokážu představit takovou částku,i kdyz je to ,,jen" o 7 tis víc než my...A stejně pořád přemýšlím,kde ještě ušetřit...