Může exekutor zabavit peníze z dětského účtu?

hanka1pisek
9. zář 2015

Ahoj holky může mi exekutor zabavit peníze které mi posílá stát(rodicak) na detsky účet?

sara84
9. zář 2015

Posle ti socialka uz redukovanou castku, exekuci budpu resit u toho,kdo ti prijem dava!

sarinkaa23
9. zář 2015

záleží jak máš vysoký rodičák, dělám na exekutorském úřadě, takže pokud chceš vědět ještě něco napiš do zprávy

blahova_andrea
9. zář 2015

@hanka1pisek jak na dětský účet? pokud je dítě nezletilé, tak jeho majitelem jsi stále ty, ne? 😨 nevím teda přesně, musela bys napsat víc info a taky jsem z oboru 4 roky mimo 😅 ale běžně se blokuje třeba stavebko, které je sice na dítě, ale zakladatelem a plátcem je rodič. ale pochybuju, že ti rp chodí na stavebko 😅
@sara84 exekuce je strhávána, jak z příjmů, tudíž u těch, kdo ti peníze dává, tak i přes majetek už tvůj, tedy účty, auta, stavebka, domy...záleží kolik činí dluh a kolik a na co bylo vydáno exekučních příkazů 😉

kacenka1111
9. zář 2015

Mame a nemuzou...

pethulemishule
9. zář 2015

Můžou...pokud tam budeš mít více než je určitá částka...pokud tam máš jen každý měsíc příchozí částku Rp a tu vybereš, tak nemají co strhnout.

sara84
9. zář 2015

@blahova_andrea , to samozrejme, ale nestahuje banka, ale ten, kdo penize vyplaci!

pethulemishule
9. zář 2015

Prvně ti peníze srazí ten kdo je vyplácí. A podruhé ti je může obstavit banka, pokud tam budeš mít víc jak dvojnásobek životního minima. Proto se většina mezd těm co mají exekuci vyplácí v hotovosti. Aby mu z jednoho platu nesrazil prvně zaměstnavatel a podruhé banka.

hanka1pisek
autor
9. zář 2015

V hotovosti ti dnes téměř nikdo vyplatu nedá a pokud vím účet je veden na rc dítěte ..jinak můj rp činí 3800

pethulemishule
9. zář 2015

Jsem mzdová účetní a v podstatě všem lidičkám co spadli do exekuce vyplácíme v hotovosti...je to běžné.

hanka1pisek
autor
9. zář 2015

@pethulemishule kamarádka pracuje v kauflandu a řekli ji ze to nelze

pethulemishule
9. zář 2015

Kaufland je podnik sám o sobě☹
Ale je to škoda, jelikož v takovém případě je to pro takové lidi jakýsi zaměstnanecký bonus...

hanka1pisek
autor
9. zář 2015

Nejen Kaufland ale i jiné větší firmy nevyplácí hotové...Vlastně neznám krom restauracnich zařízení podnik co by to delal

glimmer
9. zář 2015

manžel dělá ve velké firmě, kde pracuje skoro 1000 lidí a kolegyně má exekuci, a vyplácí jí výplatu v hotovosti, tak jsem koukala že to jde.

pajdousekk
9. zář 2015

@kacenka1111
@hanka1pisek ano, peníze ti zabavit můžou. Před mateřskou jsem pracovala v bance a denno denně jsem to řešila.
A ze zákona není povinnost mít účet, takže ti to vyplácet v hotovosti musí!! Pokud by mi řekli že ne, řešila bych to přes nějakou instituci, která se tím zabejvá.

hanka1pisek
autor
9. zář 2015

@pajdousekk kamarádce řekli ze není povinnost zaměstnavatele platit hotové a zš to ani nelze

ifffffka
9. zář 2015

Při nástupu si zaměstnavatel dává řadu podmínek a nejspíš nevezme někoho, kdo bude chtít hotovost. Ale pokud už někdo zaměstnancem je, tak je zaměstnavatel ze zákona povinen vyplatit mzdu v hotovosti, pokud o to zaměstnanec žádá. Asi bych v případě problémů zkusila Inspektorát práce.

blahova_andrea
10. zář 2015

@sara84 blbost! blokují se i účty! samozřejmě, že to nestahuje banka, jen to nesmí vydat, je to zablokované a pokud si exekutor řekne o vyplacení, tak mu to musí poslat. pokud je zablokován účet, tak má povinný nárok vybrat jednorázově dvojnásobek životního minima a pak už všechny peníze, které na účet přitečou jsou blokované.
@hanka1pisek účet je na rč dítěte? no co nejsem v práci, tak bylo několik novel exekučního řádu a zabavuje se mnohem více než kdysi. pokud máš rp 3800,- tak ti nemůže nic strhávat pracák, který ti je vyplácí a proto se šlo po účtech

blahova_andrea
10. zář 2015

@pajdousekk není povinnost mít účet ze zákona, ale když nastupuješ k zaměstnavateli, tak souhlasíš s vnitřními předpisy firmy a pokud tam mají výplatu pouze na účet, tak to musíš respektovat. nikdo ale neříká, že ten účet musí být tvůj. můžeš si to nechat posílat k manželovi nebo mamince 😅

irisie
10. zář 2015

Nemuze!!! Pokud to je detsky ucet, tak na ten ucet nemuzou! Ja takhle fungovala vice nez rok! Zamestnavatel mi strhnul co mel a zbytek mi zasilal na synuv ucet a exekutori na nej nemohli! Jine je to pri oddluzeni!

blahova_andrea
10. zář 2015

@irisie a kdy to nebylo? nebyla od té doby nějaká změna? třeba dřív se nemohlo ani na účet manžela nebo manželky a když jsem šla na mateřskou, tak byla změna a najednou to šlo. asi je všem jasné, že tomu dítěti tam ukládají peníze rodiče, tak kdo ví jestli zas někdo nevymyslet nějakou kličku 😅

irisie
10. zář 2015

@blahova_andrea ja vim i tou zmenou u manzelu jsem si prosla. To se zmenilo v roce 2012. Jakmile to zakon umoznil tak se na me vrhly zastupy exekutoru jak na plat tak na ucet, na me duchodove, na mou urazovou pojistku proste na vse..Pak jsem si nechavala penize posilat na synuv ucet. I kdyz tam je tva mzda ci rodicak ci cokoliv, jsou to penize majitele uctu..ty jsi sice pravni zastupce, ale ty musis pecovat s jmenim ditete, tak aby bylo stejne nebo slo do plusu. A o zadnych zmenach nevim. Kdyby sis nechavala posilat penize na napr.mamcin ucet taky na ty penize nikdo nemuze. Spis radim to nejak zkusit resit, protoze uroky rostou a rostou a normalni clovek se exekutoru snad ani nemuze zbavit☹

blahova_andrea
10. zář 2015

@irisie tak to máme ty informace tak nějak stejné 😉 no řešit se to musí, ale nejlépe dříve než to dostane do rukou exekutor 😅

irisie
10. zář 2015

@blahova_andrea to jo jenze po tom co zmenili ten zakon to byla takova rychlovka ze se z toho neslo vzpamazovat! Chlap nasekal dluhu tak za 3 mega a co ted. O necem jsem vedela neco tusila, ale takovou sumu bych teda necekala. Vsichni hura na me, protoze jemu nemeli co vzit. Penize si nechaval posilat na sestrin ucet. U me bylo reseni oddluzeni, ale bohuzel jeste 4 roky splaceni jsou prede mnou. No ale hlavne ze to dopadlo, jak to dopadlo. A muzu klidne spat aniz bych se klepala ze zas budou za dvermi nezvani hosti.

blahova_andrea
10. zář 2015

@irisie musí to být šílená situace. kéž by se do takové lidé vůbec nedostávali ☹

marinka78
7. pro 2016

@sarinkaa23 Dobry vecer prosim o radu,nedavno jsem nastoupila do zamestnani mam hodne exekuci bojim se kdyz mi tam prijde vyplata tak mi tam nic nezustane ucet je vedenej na moji dceru tak ze detskej ,nevim zda tam mohou sahnout kdyz ucet neni vedenej na mne mam si radeji uz ted vyplatu nechavat vyplacet v hotovosti kolik mi museji nechat kdyz mam 2deti a manzela,manzel nema zadny prijem bojim se abych mnela na najem jidlo detem do skoly atd,nevim jestly mi ty exekuce co mam rovnou neskoci na mzdu prosim vas moje cista mzda je 16000kc kolik mi muzou stoho vzit kdyz najem platim 12250kc sem zoufala nevim co mam delat dekuji vam

amandee
8. pro 2016

@marinka78 na účet tvé dcery by teoreticky neměli, ale pokud máš exekuci na mzdu, je to pak uplně jedno na čí účet to chodí.
Že manžel nemá práci a ty platíš takový nájem, je absolutně nezajímá, jsou stanoveny částky zákonem. Nevím jak je to u tebe, ale ve většině případů exekutor kontaktuje zaměstnavatele a ten ti bude provádět srážky (pak je jedno jestli bereš na účet nebo hotově). Dále je podstatné jestli je exe předností, nebo nepřednostní? Tady si můžeš vypočítat kolik by ti zbylo http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1 ovšem pokud exe zašla tak daleko že ti začínají zabavovat věci, v tom případě bych účet raději vybrala...

irisie
8. pro 2016

@marinka78 na dceřin účet nemohou! na váš ano, i když vám dají exekuci na plat, mohou vám i zablokovat účet. Doporučuji dluhy řešit oddlužením... jinak je to nekonečný kolotoč.

mrskato
8. pro 2016

Dělala jsem ve vymáhání (před mateřskou) a myslím, že na dcery účet může, pokud se prokáže, že ty peníze, co tam chodí, patří tobě.
Otázka je, jak přišel exekutor na to, že dcera má účet??
Záleží, na koho narazíš (soudní exekutor nebo stát?). Já dělala ve státu pro finančák a v prvé řadě se stahovaly peníze z účtu, pokud tam byly, to je nejjednodušší, pak teprve se šlo na plátce mzdy/důchodu. Ale nevim, jak bych třeba já zjistila, že dlužníkova dcera má účet...jedině přes plátce mzdy.

marinka78
8. pro 2016

@mrskato Dekuji moc za radu ,jeste mne zajima jedna vec muzou mi tam skocit vice exekuci kdyz jich mam vic nebo je to tak ze se zaplati ta prvni a pak ostatni jsem stoho na nervy ,no aspon ze vim ze si vyplatu necham vyplatit v hotovosti jeste jednou moc diky preji hezky vecer🙂

mrskato
8. pro 2016

@marinka78 muze byt vic exekuci na jeden plat/ucet,jsou v poradi - kdo driv prijde,ten driv mele. Exekutor vam muze dat exekuci prave i na mzdu a je jedno,jestli vam ji vyplaci zamestnavatel v hotovosti nebo na ucet,takze pozor.Je to jen otazka casu,kdy se to stane...