Může exekutor zabavit peníze z dětského účtu?

hanka1pisek
9. zář 2015

Ahoj holky může mi exekutor zabavit peníze které mi posílá stát(rodicak) na detsky účet?

irisie
9. pro 2016

@mrskato nezlobte se, ale paní akorát pletete - exekutor na účet dcery nemůže ani náhodou - mluvím z vlastní zkušenosti a taky jsem to tak měla, tak vím o čem mluvím...

blahova_andrea
9. pro 2016

@marinka78 pokud exekutor vydá exekuční příkaz i na mzdu, tak zaměstnavatel provede zákonné srážky a až ten zbytek ti vyplatí. no i tak je to pořád lepší než to mít posílané na účet, který je blokován a nemít z čeho žít. jen pozor...zaměstnavatelů, kteří jsou ochotni vyplácet mzdu v hotovosti je čím dál méně 😉 pak je dalším řešením, nechávat si to posílat k někomu "cizímu". každopádně exekucí můžou být desítky a pokud se jedná o nepřednostní, tak se strhávají v pořadí, v jakém byly doručeny. pokud se objeví přednostní, tak ta je předběhne

mrskato
9. pro 2016

@irisie myslela jsem to v tom smyslu,ze na ty penize muze,protoze si jednoduse zjisti platce,tudiz ty penize zabavi tak i tak.

irisie
9. pro 2016

@mrskato je úplně jedno, kdo je plátce... Vlastník účtu, je vlastník peněz i když s účtem disponuje rodič.. i když tam paní chodí výplata. Podle našich zákonů jsou peníze dítěte, protože jsou na jeho účtu a exekutor s tím nic nenadělá i když jsou takoví, kteří to zkouší, prostě čekají jestli se dotyčná ozve... Ale určitě je jistota mít peníze na ruku!!!

mrskato
9. pro 2016

@irisie ale nez se ty penize dostanou na ucet, platce cast musi dat exekutorovi,je jedno,na jaky ucet jdou nebo jestli budou v hotovosti.

irisie
9. pro 2016

@mrskato to ano!

kacenka1111
9. pro 2016

@irisie my taky měli účet na dítě a exe na to nemůže!

luj89
9. pro 2016

@hanka1pisek Ahoj, tak předně neznám banku, která by povolovala využívat dětské konto jinak než pro účely dítěte, tj. např. spoření nebo učení se zacházet s účtem, kartou atd. Posílat si svojí výplatu nebo třeba rodičák na dětské konto snad není nikde dovoleno. Technicky to možné je, ale předpokládám, že i u vaši banky to povoleno není. Je to jeden z důvodů, proč se potom snižují úroky na děts. kontech a celkově se ty podmínky horší.
Exekuce na dětské konto může být v případě dluhu dítěte, ne v případě dluhu rodičů, to je obecné pravidlo. Ale předpokládám, že ti budou zabavovat nějakou částku ještě před tím, než ti ji pošlou... Tzn. u zdroje.

rampejzlik
5. led 2017

potřebuji se zeptat jestli může exekutor zabavit peníze které dostávám na dítě zpět od státu na daních v dubnu

vojtisek2007
5. led 2017

@rampejzlik samozřejmě, exekuce se provede přikázáním všech peněžitých pohledávek (a to i splatných v budoucnu), ex.příkaz pošle na přísl.fin.úřad

blahova_andrea
23. led 2017

@rampejzlik ano může. jednak ti část může sebrat už jak bylo psáno výše a druhou ti pak může sebrat zablokováním účtu, na který si peníze necháš poslat.

reinne
23. led 2017

Prvotně je to tedy obcházení zákona. Nicméně pokud je účet veden na RČ dítěte, tak na něj exekutor nemůže. Respektive nemůže strhnout peníze z účtu dítěte za pohledávku dospělého.