Může partner požádat o úlevu na nevlastní dítko?

mellisek
4. črc 2016

Zdravíčko, rychlo otázečka.. Žiji s partnerem s kterým mám již i roční dcerku. Prvorozeného z předchozího vztahu mám syna se Slovákem, který je nyní na úřadu práce a úlevu nepobírá. Já též ne jelikož jsem na RD, může můj aktuální partner požádat o úlevu a pokud ano co všechno k tomu potřebuji DĚKUJI - Nika

emisekkk
4. črc 2016

@mellisek ano, může požádat, měla jsem to také tak. Úleva je na děti žijící ve společné domácnosti, nezáleží zda jsou vlastní či nikoliv. My jsme dokládali mé četsné prohlášení, že z důvodu MD neuplat%nuji slevu na dítě a k tomu ze soudu rohodnutí, že děti jsou svěřeny mně. Takže pokud jsi rozvedna se Slovákem tak takto. Pokud jste nebyli sezdáni, myslím, že budeš potřebovat papír od bývalého, že neuplatňuje slevu a že je veden na ÚP, bude stačit čestné prohlášení.

anina32
4. črc 2016

Já mám za to že slevu může uplatnit pouze v případě že by byli manželé, jinak ne.

mellisek
autor
5. črc 2016

@anina32 kdo jako manželé? Já s ex nebo aktuální partner?

jolysek
5. črc 2016

Přesně tak,šlo by to pouze pokud by ses provdala za aktuálního partnera

cukricek123
5. črc 2016

Taky si myslím, že musíte být s partnerem manželé. Můj nevlastní taťka taky na mě pobíral, ale to byl už ženatý s mamkou.

valmat
5. črc 2016

Nový partner muže uplatnit slevu na dani pouze na nevlastni dite sve manželky, čili aby to šlo, museli byste se vzít.

mellisek
autor
5. črc 2016

Zasnoubeny jsme ale manželé zatím nikoli. Nevite ktery urad to resi ci financak ci socialni zabezpeceni?

andreaandrejka
5. črc 2016

Je to tak jak píší holky, musíte být manželé 🙂

emisekkk
5. črc 2016

@anina32 jo,to mas pravdu. nejak jsem automaticky pocitalas tim,ze manzele jsou

byra
1. dub 2021

Neřešil teď někdy aktuálně prosím stejný problém? Jde o to, zda může můj manžel, který není biologickým otcem dcery na ni uplatnit daňovou slevu. Máme společnou domácnost (ale ne TP). Volala jsem účetní a prý to nelze, na webu jsem se ale dočetla, že ano. V červenci nastupuji na MD, tak to asi propadne (bio otci to dávat nechci. Nemá malou v péči ani pořádně neplatí alimenty, ani s ní nemá společnou domácnost). Po skončení mé RD bych z něj potvrzení horko těžko dostávala