Názor na nás rozpočet. Kde bychom mohli ještě ušetřit?

lulululu11
5. zář 2022

Ahoj holky,
díky době, která nyní je, jsem začala poslední dobou přemýšlet nad rozpočtem naším, zapisovala jsem výdaje a tohle my vyšlo. Jsme 2+1, máme dům na hypotéku, máme cca půlroční rezervu..ale stále si říkám, kde bych mohla ještě ušetřit. S výdaji tučně označenými nehnu, přijde vám rozpočet ok? Nebo vidíte někde prostor, kde bychom mohli ještě ušetřit?
Za 7let nám končí fixace a chtěli bychom tam vložit co nejvíce peněz, aby se nám po fixaci splátka nezvedla šílený způsobem 😬

levandule_k
6. zář 2022

@lulululu11 Nikdo ti neřekne jaké budou úroky za 7 let. Pokud se bojíš vysokých úroků, 7 let je dost dlouhá doba na to, aby se ekonomika uklidnila a úrokové sazby klesly, nicméně nikdo nemá křišťálovou kouli a neřekne ti, co bude. Stresovat se moc nemá cenu, protože to by si člověk akorát uhnal žaludeční vředy. Až úrokové sazby klesnou a já doufám, že zas jednou klesnou, tak bych u tebe zvážila novou fixaci i když ještě nebudete na konci fixace. Samozřejmě nevím, jaké budou podmínky změny banky u hypotéky mimo fixaci, jaké tam budou pokuty. Prostě bych si to hlídala a jakmile by úrokové sazby klesly třeba zas k 2,5%, šla bych se informovat, jaké jsou podmínky, jaké jsou možnosti, jaké jsou nabídky.
Také bych hypotéku hlava nehlava nedoplácela, ale raději žila s hypotékovým dluhem, dokud jsou tam nízké úroky.
Jinak bych se poohlédla ještě i po nějakých investicích, dneska jen spořit nestačí.

fire85
10. zář 2022

@andelka my máme tabory levné, na 12 dní za 4000,- klasický se spaním, a pak oba pojedou na týden za 6000,- takže tam uz tu cenu pocitime asi. Ale primestak za 6000 je teda predrazenej

veroniquecz
11. zář 2022

@fire85 tak záleží kde a jaká je náplň. Třeba u nás v Brně primestak u koni takto běžně stojí. A pod 2-2,5 tisíce za příměstský na týden se taky těžko dostaneš. V tom mas výhodu malého města.

j.a.n.i
11. zář 2022

@fire85 my mame 22dnu za 4800,- levne rikam tomuhle 😊 a jinak tedy souhlasim s tim, ze primestak za 6000 je proste prrdrazeny

fire85
11. zář 2022

@veroniquecz to je jasný, bydlíme na vesnici, tabor je poradany na samotě, je to ten klasika tabor ještě, jako stany s podsadou, kadibudky

zelenaesmolda
11. zář 2022

@lulululu11
srazila bych TV,internet a mobily.Stavebko bych asi zrusila,za tehle inflace je to k nicemu.

andelka
11. zář 2022

@fire85 u nás pobytové tak za 5-7 tis. Ty příměstské tak 2-3 tis. Já mám za těch 6 příměstský pro oba. Letos jsme platili 2700 za jednoho.

78marcela
11. říj 2022

Celkově vidím rozpočet jako vyrovnaný a tím, že v podstatě sporite 12k měsíčně, tak je to velké plus.
Pokud ale chcete šetřit více, což je celkem rozumné, tak určitě by se dalo snížit jídlo, desítka pro 2+1 musí stačit. Na vánoce odkládám tisícovku měsíčně, každé dítě asi 5tis, našim a babickam dávám jen drobnost. K narozeninám kupuju běžně z měsíčního rozpočtu, nic drahého nekupuji.
Internet mám u nás na vesnici 250,- Starnet, stačí. Za voyo 160. Tam je taky rezerva.
Dovolenou beru jako spoření, můžete jet a nemusíte. A dá se jet určitě i za levno. O prázdninách jsem byla s dětmi v Mederu, užily si to úplně skvěle, víc než u moře a za nás tři jsem platila i s jídlem za týden 13k.
Já bych tento rozpočet v případě potřeby dokázala stáhnout o:
1700,- na netu a tv
5000,- na jídle
1000,- vánoce
2300,- na dovolené.
Takže celkem o 10k měsíčně, tedy 120k ročně. S vaším stavebkem a spořením se dá tedy šetřit 18k měsíčně, ročně 200k.