Peníze dohromady nebo každý zvlášť?

jasnenka
13. čer 2007

Když jste manželé máte společné peníze s tím že je dáte dohromady,nebo každý má svoje?

sisi.v
20. srp 2009

my máme víc účtů, oba svůj osobní, manžel firemní a ještě jeden investiční psaný na mě, protože manžel by volné peníze strkal pod matraci 😉. všechny výdaje platíme z toho, která karta je zrovna po ruce, a máme oba karty od všech účtů, ale já nikdy jeho účty nepoužívám pro "svoje" nákupy (dárky, kosmetika, hadříky atp.) a manžel neplatí kartou tzv. mého účtu své "nutné" věci (leštičku na auto 🙂 atp.). peníze jsou to všechny naše společné, nemáme je rozdělené na "moje - tvoje", ale já nemám ráda hovory o penězích a hrozně by mi vadilo, kdybych musela říkat: koupila jsem si to a to za tolik..., navíc manžel je spořivý a já nikoli, tak je lepší, když nevidí všechny pohyby na "mém" účtu 😉, líp se mu spí 😎

vanja
20. srp 2009

neexistuje pravidlo, či spolu alebo zvlásť. Každá rodinka by si mala zvážiť čo by bolo pre ňu prijateľné. Niekde to dobre funguje ak je kasa spoločná, inde to funguje tak isto dobre, keď je kasa zvlášť.
U nás je to tak, že máume spoločné dva účtu, od oboch máme obaja karty, a každý si vyberie kedy treba, a platí sa s kartou, ktorá je po ruke.
Ale obaja vieme, na čo použijeme voľné peniaze, a jeden o druhom vieme, že peniaze nerozbije ani jeden z nás na zbytočnosti, alebo somariny.

kubaka
20. srp 2009

sisi.v- přesně to samý : co oči nevidí, srdce nebolí - neříkám mu, za co všechno utratím, platím si to přes net ze svého podnikového účtu, výpis nechodí. Proto jsem taky začala přivydělávat na MD, abych se nemusela cítit provinile, když si koupím nějaké cetky, které považuje za nesmysly 😝
Ale na společné investice zbývá dost, co potřebujeme máme, tak co.

kubaka
20. srp 2009

martimari - to teda neuřkne, to je fakt - je to keramický tužkovník a na něm takovy stylizovaný andělíček, co zíra jako vejr - líbila se mi ta technika, jak je udělaný - taky kutím keramiku.

S těmi poplatky mám dobrý tip - kdo nezná: zjistila jsem třeba u české spořitelny, že si můžete zaplatit balíček - já mám na obou účtech - rodinný i pracovní - za 268,- měsíčně a je v něm úplně všechno, za nic víc neplatít (karty, výběry, příkazy, pohyby na účtu všeho druhu).
A teď pozor: když se vzdáte Bonus programu s jeho pitomýma odměnama, generuje se vám podle měsíčního obratu na účtu (od 10000 po 50 000) až 75% sleva z tohoto poplatku!!! To jsem zjistlila až letos, samozřejmě to neroztrubují. Takže efekt je, že i když mám stovky příchozích plateb měsíčně, platím za celý účet měsíčně asi 20 Kč 😅
Na osobním asi 70 Kč měsíčně se vším všudy. Přeci jen: co tam přijde, zase se spotřebuje, takže obrat je tam taky nějaký. 😉 S dvěma normálníma výplatama této slevy docílíte taky.
a pak že poplatky...

sisi.v
20. srp 2009

kubaka - přesně tak 🙂, taky si při mateřské přivydělávám, obětuju svůj čas (a nemrzí mě to), který bych jinak strávila např. čtením knížky nebo tupým zíráním do televizní obrazovky abych měla za co kupovat tzv. pitomosti 🙂...

kubaka
21. srp 2009

sisi - já ráda kupuji pitomosti 😀 a jak se v tom vyžívám 🙂 - není nad to, když je manželka do jisté míry nezávislá finančně a nemusí se zpovídat z toho, co si kupuje. První rok MD to muž také trousil nepříjemné poznámk: co jsem si zase koupila, kolik za ty věci utratím, dyť to nepotřebuju 😖 - jednou v blbé náladě mi vyhodil na oči, že už ví, kam jdou "jeho" prachy. A to u mě rozhodlo, to už překročilo meze. ted dětem a sobě kupuju co chci a už ani nepípne -
Díky mému byznysu jsme si pořídili i autíčko - teda nákupní tašku Fiata Pandu 😀 Ale jsme pojízdní - hlavně já s batoletem, MM téměr neřídí.

sisi.v
21. srp 2009

kubaka - naprosto souhlasím. manžel sice nikdy neřekl, že to jsou jeho peníze, když vydělával jen on prvního půl roku po porodu, ale...pořád mi říkal, že to ani to nepotřebujeme...no já vím, že ne 😉, ale mně se to líbílo (nemám na mysli dovolenou na bali 😉, ale právě ty pitomosti, co nám dělají radost 😵. jsi holka šikovná!!!

zdenka26
21. srp 2009

No my máme peníze dohromady,jde asi jen o to co každému vyhovuje.Manželova výpleta chodí na společný učet a ty se šetří.Nájem platíme z mateřské a moji výplatu si beru já na domácnost a na moje serepatičky.manža se neptá za co utrácím,jen s tou výplatou musím vyjít a to se dá celkem v poho.No u nás je velký šetřílek manža ale vážně je šílený ale šetří na sobě,na nás ne.