Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Prohlášení o neuplatňování slevy na děti u rozvedených

daisy1
3. lis 2017

Bývalá žena chce po mém muži čestné prohlášení na letošní a příští rok, že na syna neuplatňuje slevu na dani. Je to tak v pořádku? Jsou rozvedeni 12 let, alimenty jsou soudně vyměřené (Domnívala jsem se, že tím je dáno, že syna nemá v péči a slevu na něj uplatňovat samozřejmě nesmí). Chce to po něm nyní druhý rok, dokonce i na rok 2018. Díky za info.

janall30
3. lis 2017

No asi to po ni bude chtít mzdovka.muze uplatnit jen jeden rodic.myslim ze podmínka je společná domácnost a když s váma syn nebydlí tak manžel nemůže.

daisy1
autor
3. lis 2017

no to ja vim, ze nemuze, ale má to vubec po nem teda byvala manzelka chtit?

morningstar
3. lis 2017

@daisy1 často chtějí mzdovky kazda něco jiného. Když ji toto prohlášení manzel da, není to nic proti ničemu a ji to pravděpodobně usetri handrkovani se mzdovkou. Dle selského rozumu by rozsudek o rozvodu stacit mel ale víte jak to je.

ivet1987
3. lis 2017

To je uplně normální, já to psala normálně manželovi, i když úřad by si to podle rodného čísla dohledal. To zase chápu, to je fuk že je rozvod, jak mají vědět kdo si uplatňuje.

daisy1
autor
3. lis 2017

@morningstar jj, tak akorat musi jit chlap prudit svoje ucetni, aby mu vystavili potvrzeni, ktere podle me potrebovat ani nemusi...

daisy1
autor
3. lis 2017

@ivet1987 to s muzem si samozrejme musime navzajem dokladat, kdo uplatnuje deti, jde o nase spolecne deti ve spolecne domacnosti, to je neco jineho.

cery26
3. lis 2017

Rozsudek o rozvodu a svereni dite do pece matky je adekvatni podklad. Tvuj muz jiz nic dalsiho sve byvale manzelce dokladat nemusi. 🙂

morningstar
3. lis 2017

@daisy1 tak nam stačilo čestné prohlášení druheho rodice, ze neuplatnuje. Ale tohle jsem si zjistovala na financaku, protože jsem si nakonec dělala dane sama, naše ucetni o me původne chtěla formulář.... No tak si vyber 😁

mikiva
3. lis 2017

Cestne prohlaseni od druheho rodice je naprosto standardni vec. Ta mzdova ucetni potrebuje mit jasne dolozeny, ze druhy rodic slevu neuplatnuje. Mzdovka urcite neni povinna zkoumat rozsudky o rozvodu, svereni do pece atd. - vezmete si, jak tyto dokumenty kohou byt stare, nevi, jestli jsou aktualni (treba to svereni do pece). Cestne prohlaseni je naprosto jasne, kterem roce si tu slevu manzel neuplatnuje. Vyjet ten formular z mzdoveho software neni nic, co by mzdovku melo extra zatezovat.

misa357
3. lis 2017

@daisy1 Nikoho proudit nemusí, to si napíše sám, klidne rukou.

lenoulinkaa
4. lis 2017

@daisy1 pokud jsi znovu vdaná a doložila si rozsudek, kde máš děti svěřeny do péče, tak je tvůj bývalý manžel uplatnit nemůže a není nutné od něj nic dokládat. Některé mzdové účetní chtějí dokládat nemožné. Navíc pokud si jednou nějaké potvrzení od něj dodala, tak si tam měla mít napsáno, že on od určitého data neuplatňuje a další doklad se dodává, pokud nastane změna. Ona by taky měla sledovat, čí ty děti jsou a jaký máš rodinný stav, aby nevymýšlela kraviny.

lenoulinkaa
4. lis 2017

@daisy1 já to blbě napsala, ne ty, ale bývalá manželka myšleno..

anetka1701
4. lis 2017

Účetní musí stačit rozsudek o svěření do péče. To potvrzení pokud má děti v péči vůbec nepotřebuje. Jestli to po ní mzdová chce, tak nezná zákony... spíš si myslím že nechce ten rozsudek nikomu ukazovat...

daisy1
autor
4. lis 2017

Čestné prohlášení sepsal, nějaké další potvrzení od zaměstnavatele řešit nebude.

anetka1701
4. lis 2017

@daisy1 Třeba jim to bude stačit... Jinak pokud nemění práci, tak ten papír potřebuje pouze jednou a pak klidně dalších 10 let už ne... Dává se jen při změně práce.

z_kopretinka
4. lis 2017

U nad pokud donesla matka rozhodnuti soudu o svereni do pece, tak bylo jasno a od chlapa jsme nic nechtely. Treba menila praci nebo maji novou mzdovku, ktera toto nevi a proste chce to potvrzeni od otce i tak.

z_kopretinka
4. lis 2017

@mikiva klasicky pohled na mzdovku... stiskne tlacitko, vsechno ji vypadne do vteriny... kez by to tak opravdu bylo. Ano dokumenty mohou byt stare, zkouma se co zamestnanec donesl, ne jestli nahodou o rozvodu nekeca. To zda jsou v poradku je pak predmetem kontrol a pokud ne, odpovednost je na zamestnanci, ktery prohlaseni o dani podepsal, ze tak je spravne. Takze doklad o rozvodu a svereni do pece ano, nutit komunikovat s ex a dozadovat se dokladu ze on neuplatnuje NE.

daisy1
autor
4. lis 2017

@z_kopretinka no ex má s dalším exmanželem na další dítě střídavku, tak si myslíme, že se jí to možná všechno míchá

michza
4. lis 2017

My máme střídavou a každý rok dokládám že neuplatňuji slevu na dítě.Ex s toho pak malému platí obědy atd.

daisy1
autor
4. lis 2017

My to nechceme komplikovat, jak píšu, čestné prohlášení jí dá ihned, už jsem vyhledala, že opravdu stačí papir o rozhodnutí o svěření do pece a není třeba to každý rok sepisovat. Se mzdovou by se musel nějak sejít, dělá v terénu, tak to necháme zatím na čestném prohlášení a pokud by i přesto byly nějaké potize, bude to řešit přes účetní.

Sem začni psát odpověď...

Odešli