Proplacení screeningu zdravotní pojišťovnou

pet359
7. únor 2017

ahoj holky, potřebovala bych radu....dne 7.12. 2016 jsem byla na prvotrimestrálním screeningu, hned toho 7.12.2016 jsem na svou pojišťovnu odnesla účet a formuláře k proplacení. Musím napsat, že od 1.1.2017 jsem přestupovala k jiné zdravotní pojišťovně a na to se ta má bývalá odkazuje. Zkrátka a prostě mi zamítli proplacení příspěvku z důvodu: " Příspěvek na zdravotní prevenci se v daném kalendářním roce neposkytne pojištěnci od okamžiku zjištění jeho přehlášení k jiné zdravotní pojišťovně bez ohledu na datum úhrady služby anebo věci a bez ohledu na datum podání žádosti o poskytnutí příspěvku, i když uvedená data předcházela ukončení pojistného vztahu u zdravotní pojišťovny. Vzhledem k tomu, že od 1.1.2017 jste pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny, nemáte na proplacené příspěvku nárok.....a moje otázka zní, zda to smí ta pojišťovna zamítnout, když jsem v té době byla jejich pojištěncem? To by tedy znamenalo, že nemám vůbec nárok na proplacení, protože ta nová pojišťovna mi to přeci neproplatí...Moc děkuju....

marketa2016
7. únor 2017

@luj89
@pet359 jinak mně proplatili screening z prosince předloni (byla jsem první týden v prosinci a ještě v prosinci jsem zažádala a proplatili), tam možná půjde o vyčerpanost budgetu

luj89
7. únor 2017

@marketa2016 No, já jsem ještě navíc dostala průkazku, která je k proplacení potřeba až 28.12. (jako kdyby chodili na screening i netěhotný žj. ...) a mezi svátky byla spousta poboček zavřených. Všude jsem četla, že se to dá proplatit do 3 měsíců od vystavení a jaké bylo moje překvapení, že to nešlo... O to větší překvapení bylo, že jedné mamince tady na MK, která byla na screeningu v prosinci, to ještě v lednu proplatili. No, bordel prostě 😀. Však si taky spousta lidí na facebooku stěžovalo.

pet359
autor
7. únor 2017

@marketa2016 taly VZP? ja teda nemela VZP...nybrz pojistovnu, od ktere ustupuji i doktori pro neplaceni lecby, atd...to je jedno...kazdopadne vycerpatelnost budgetu...to mi prijde strasnw taky

pet359
autor
7. únor 2017

Strasne taky...vzdyt za to ten clovek nemuze...a jsme u toho, opet si myslim, ze by to melo byt nejak osetreno 🙂

pet359
autor
7. únor 2017

@luj89 a neni to tak, ze sice ano...proplatime Ti to do tri mesicu, ale pouze v tomtez kalendarnim roce? To by ale uplne zas vylucovalu tu maminku, ktere to bylo proplaceno v lednu....jestli to tedy neposlala postou, kde datum odeslami bylo jeste prosincove.....no jak pises...bordel, bordel, bordel 🙂

luj89
7. únor 2017

@pet359 Nn, byla osobně na pobočce po novém roce. Myslela jsem si, že se spletli, když jí tu žádost přijali, ale pak psala, že jí to fakt proplatili 😀. Nevím, asi to bude tak jak píšeš - v tomtéž kalendářním roce. Všichni lékaři a sestry mi říkali, že to pojišťovny proplácí, tak jsem to tak brala, věřila jim a nenapadlo mě ještě zkoumat veškeré podmínky jaké kličky a výmluvy tam jsou. A hlavně - většina maminek by tam šla tak jako tak a hlavně si moc nemůžou vybrat termín (jakože půjdu až v lednu, když to v prosinci neproplácí...). No, hlavně že jsme pojišťovně ušetřili peníze za triple testy 😀

marketa2016
7. únor 2017

@pet359 ne ČPZP to byla, ale měla teda v podmínkách, že se musí dodat doklad v témže kalendářním roce, na který se doklad vztahuje..a v podmínkách má i větu ohledně toho, že má právo ukončit preventivní program například z důvodu vyčerpání finančních limitů...no když o tom tak přemýšlím, tak ano, toto by zrovna mělo být jinak, že ten, kdo jde na konci roku nic nedostane, když se už nevleze do jejich rozpočtu, ale zatím jsme neslyšela, že by ČPZP stopla vyplácení....

pet359
autor
7. únor 2017

@luj89 presne jak pises
..vybirat si nemuzeme a vetsina z nas by tam sla...ale jinak jsi moc hodna, ze myslis na dobro pojistovny a setris jim penize za tripli 😂 tu mas neco na oplatku 😂 me by i ty tripli byli prd platny, taky by mi je nedali, kdyz uz jsem byla na " cerne listine" 😂 a ro, ze proplaceni techto prispevku uzaviraji v listopadu jsi nasla nekde v podminkach?

pet359
autor
7. únor 2017

@marketa2016 prijde mi to strasne, ze se to deje u VZP... jedne z nejvetsich pojistoven v CR...to je prece moralne opravdu smesne....ale clovek nenadela nic...jen muzeme nadavat...

luj89
8. únor 2017

@pet359 psali mi to z infolinky VZP a je to i v podminkach. No nic, hlavne ze jsme zdravi a VZP ma na Vanocni odmeny 😀

pet359
autor
8. únor 2017

😂 přesně....a taky že jim neubylo na ty jejich paláce a vánoční večírky, tím je extra VZP známe....😂 ale jo.....zdravíčko je přednější a člověk se tomu musí umět zasmát..... 😉

marketa2016
8. únor 2017

@pet359 ČPZP to byla, ale jelikož mi to v prosinci proplatili, tak asi mají finanční limity dost velké

pet359
autor
8. únor 2017

@marketa2016 ano já vím....ale luj89 píše, že je u VZP a neproplatili jí to, tak mi přijde hrozné, že se to zrovna u této pojišťovny stane....

luj89
8. únor 2017

@pet359 to teda. Clovek by na to sel i kdyby to pojistovna neproplacela. Ale ohle mi prijde jako podraz. Ale jak rikas, zdravi je prednejsi 🙂. Jen mi teda prijde lito, ze treba prispivaji na odvykani koureni a snizovani obezity a pak nejsou prachy pro maminky, ktery jdou v prosinci na screening misto triplu...

pet359
autor
8. únor 2017

@luj89 máš pravdu....svět je jaksi....zvrácený.... 🙂

caseopea
17. únor 2017

@pet359 Určitě to není zločin 🙂 přejít k jiné pojišťovně, pokud ta stávající nevyhovuje. Mělo by to být nějak ošetřené, to určitě nebo převod by nemusel být jen dvakrát do roku, ale častěji. Slyšela jsem, že se hodně lidí takhle dopálilo. My jsme pořád u stejné 🙂