Prostě s penězma nevyjdu, jak to děláte vy?

kessien
2. lis 2015

Holky já už nevím. Ať mám na jídlo 7 tis. nebo 10 tis. prostě nevyjdu. Jsme tři, já, manžel a dcerka (7). Měla jsem na jídlo 10 tis, jsou dva týdny do výplaty a mám 1000 kč. To samé, když mám 8 tis, tak šetřím celý měsíc a stejně nevyjdu. Jak to děláte abyste prostě s tím co máte vyšli? Je půlka měsíce pryč a já mám na jídlo dost peněz a najednou je 10-14 dní do výplaty a já mám málo. Nechápu jak to dělám, to prosím neutrácím.

lucienn5
29. bře 2016

My taky vycházeli jednu dobu s penězi dost bledě. Pak jsem ale na ledničku vyvěsila papír a zapisovali jsme s manželem vše, co jsme si koupily. Ať se jednalo o lítačku, lízátko či papírové kapesníčky, prostě úplně všechno. Pak se člověk na konci měsíce docela divil, za jaké kraviny utrácí. Díky tomu jsme dokázaly ušetřit 3 tisíce! Člověk si normálně myslí, že co, koupí si jednu sušenku, to rozpočet nerozhází. Jenže když si takhle koupí každej den nějakou kravinku, tak se to pěkně nasčítá ..

nick1234
29. bře 2016

Víceméně souhlasím s tím, že je opravdu potřeba učit to děti TAKÉ ve škole, zejména pokud rodiče nakládají špatně s penězi, opravdu se velmi často stává, že rodiče tvrdí jak nemají peníze, a pak slyším od dětí že dostaly k narozeninám nebo vánocům tablety, apod....nepracuji přímo jako učitelka, ale jako vychovatelka v družině, tam je větší prostor pro povídání s dětmi, a některé se svěřují i s tím, co by se rodičům dvakrát nelíbilo 😅 ovšem většina rodičů by potřebovala místo nadávání navštěvovat s dětmi tyto hodiny

lenka5731
31. bře 2016

@nick1234 to by mě zajímalo .... s čím se děti svěřují a jak vychovatelka může poznat, jak rodiče hospodaří a jestli mají nebo nemají problém s penězi? On někdo s dětmi probírá svoji finanční situaci? A jak vlastně dítě pozná, jestli rodiče mají peníze?

drzticka81
31. bře 2016

@lenka5731 jsem ucitelka a to byste se divila, co deti reknou na situaci doma nebo s rodici!!!!

lenka5731
31. bře 2016

@drzticka81 no a co teda řeknou?? Na to se ptám. 😅 Chci se divit. 🙂

drzticka81
31. bře 2016

ak uz cca 4 roky nepracuji -jsem doma, ale vedela jsem, ze tatinek pije, ze mamku bije, ze nema rado svoje prarodice, jiny chlapecek sdelil, ze pojedou do recka, ale ze si na to pujcili z banky, jin dite se sverilo, ze maminka se s tainkem rozvadi.......proste s tim co je trapilo aktualne 🙂))) clovek vi, jak se jmenuji sourozenci, kolik je jim let, kolik let je mamince, jestli ma plastiku, kam se pojede na dovolenou, ze o vikendu jdou k babicce a delaji si bezva vecirek se zakuskem......

michaela_2
31. bře 2016

@drzticka81 Naše dcerka je dítě s ohromnou fantazií. Postupně ale od skřítků, víl a princezen, přechází k poněkud světčtějším tématům.
Jednou na mne paní učitelka ve školce čekala celá nedočkavá a ještě mezi dveřmi spiklenecky povídá: Já vůbec nevěděla, jestli Vám to mám říkat, ale Adrianka ráno povídala, že včera jela s tatínkem autem a tatínek cestou zastavil u cizí paní, které dával kytičku - Z této příhody je pravda akorát ta první část, manžel cestou zastavil u jedné paní, aby podepsala smlouvu kvůli optice přes pozemek, kytičku Adrianka měla v hlavě od doby, kdy jsme přáli babičce k narozeninám 🙂.

Nebo jindy vyprávěla paní učitelce, že ona má vlastně dva tatínky (???!!!). Zřejmě zaslechla něco od spolužáka, které má rozvedené rodiče.

Jo a poslední dobou je horkým tématem číslo 1 pivo 😀. Občas na něj manžel zajde s kamarády nebo si jedno dvě dá doma a vedl s ní o tom nějaké řeči, jako proč pak nesmí sednout za volant a podobně. Nedávno jsem Adrianku oblékala v šatně a ona se přísným hláskem, na plný pecky zeptá: mamííí a nepila jsi pivo doufám když teď budeš řídit??

No, co Vám budu povídat, byla jsem rudá až na zadku 😀

Takže u některých dětí je třeba také vědět, že pravdy na tom, co řeknou, bývá tak půlka a někdy ještě v úplně jiné souvislosti 🙂.

nick1234
31. bře 2016

@lenka5731 Nesvěřují se s tím, jak rodiče hospodaří s penězi, ani jestli mají nebo nemají finanční peníze, ale když od dětí nebo rodičů slyším že nemají peníze aby např. zaplatili příspěvek na družinu (250 Kč pololetí nebo 50 Kč každý měsíc, a pak děti přijdou s tím že k narozeninám dostaly tablet, telefon apod, tak je to přinejměnším zvláštní....promiňte ale Vašim útokem na mě a jiné uživatelky mi připadá že pravděpodobně patříte k oněm rodičům ☹

nick1234
31. bře 2016

@michaela_2 Obávám se že vaše dcera je vyjímka, většinou co děti řeknou je ve většině případů bohužel pravda...samozřejmě jim nelze věřit vše 😉

lucienn5
31. bře 2016

@michaela_2 Pěkné! 😀 S dětmi je opravdu sranda, jen co je pravda 😀

drzticka81
31. bře 2016

@michaela_2 o podcenujete pani ucitelky - travi s detmi hodne casu, aby si samy umely udelat obrazek, co je a co neni skutecnost -myslim tim o tech dulezitych vecech -proste vidite pomery v rodine, z jake rodiny deti pochazi a postupne si udelate obrazek, zda to muze ci nemusi byt pravda 🙂)))

lindaaax
31. bře 2016

Moje kamoška říká, že děti jsou nejlepší odposlouchávací zařízení 🙂

lenka5731
31. bře 2016

@nick1234 útok?? Když pisete A, tak me zajímá B. Ale pokud vy z mého příspěvku poznáte, jestli platim nebo neplatim družinu, tak už raději mlcim a doufám, že neucite moje děti.
@michaela_2 dcera taky vykecka a zkreslí vse. Proto už před ni o ničem nemluvíme a "pravdu" ji říkam takovou, ktera je vhodna pro okolí.

konik_mischel
31. bře 2016

můj malý synovec minule vykládal ve školce s vážnou tváří že jezdil s tátou traktorem a vybourali se, protože byl táta ožralej. ... no a pravda je taková, že táta ani řidičák na traktor nemá, v tom traktoru seděl se strejdou ( mým mužem), nevybourali se a ani nebyl ožralej. Pak taky vykládal, že mají doma miminko - no a učitelka se ptala tchýně, jestli mají švagrovci druhé ( že švagrovou viděla 3 dny zpátky, když malého vyzvedávala a žádný buben neměla to jí jako nedošlo)... takže tak, ale paní učitelku bereme s nadhledem, jen se divím, co všechno tomu našemu smráděti zbaští 😀

hz
31. bře 2016

@konik_mischel ja bych ty deti zas tolik nepodcenovala. Neco nekde zaslechnou, zaujme je a vidi a preberou si to sami... A kdyz si s nimi rodici moc nepovidaji, zaver si udelaji sami....

konik_mischel
31. bře 2016

@hz jo, on je zlatej, teď má období: a ploč, a ploč a ploč? miláček 😀

zuzineckah
31. bře 2016

@nick1234 tak z toho, co děti řeknou, nebo přinesou bych si nedovolila dělat závěry. Ono ty dražší dárky můžou být klidně od prarodičů, tetiček, strejdů... dítě to nevyhnutně nemusí vědět, rodinné vztahy bývají různé.
@drzticka81 Osobně beru děti s hoooodně velkou rezervou 🙂 Oni toho totiž taky doma povypráví hodně o učitelkách a pod., ne vždycky je to lichotivé, často zajímavé (fantasie dětí je neuvěřitelná - příklad - "naše učitelka se líbala s jiným pánem, když její manžel odešel", podáno s dramatickým tónem a naprosto věrohodně 😀 Později se ukázalo, že za paní učitelkou přijel bratr, s kterým si dala naprosto normální polibek 😀 manžel opravdu odešel chvíli před ním 🙂 )
Takže je fajn brát to s nadhledem a mít na paměti, že ten tok informací proudí oběma směry... Asi v duchu toho, co je na obrázku 😀

michaela_2
31. bře 2016

@drzticka81 Samozřejmě, že leccos vypozorují. Jenom chci říct, že ne vždy děti říkají pravdu, byť to vypadá věrohodně 😉 .
A upozorňuji, že to platí i obráceně - o tom, co mi Adrianka doma navykládá o paní učitelkách, bych mohla sepisovat povídky. Beru to ale tak, že ji znám, jaká je to někdy kecka 🙂.

michaela_2
31. bře 2016

@zuzineckah Přesně o tomhle jsem právě napsala!!! 😀

nick1234
31. bře 2016

No já jen řekla svou zkušenost, nepracuji ve školce ale v družině, a děti z druhé a třetí třídy by měly mít za sebou období bájné lhavosti...ale neříkám že věřím všemu...

zuzineckah
31. bře 2016

@nick1234 jistě, ale stejně platí o těch dárcích to, co jsem napsala - je to jedna z možností. Ale určitě si dovedu představit, že jsou i reálné situace, kdy rodiče opravdu škudlí za družinu a pak vyvalí spousty peněz za telefon například. Někteří jsou totiž hloupější než ty děti a mají nutkavou potřebu se ukazovat, machrovat...jen je to bohužel často na dluh a mnoho z nich na to i dojede...
Ale taky znám děti, které milují vytahování a vymýšlejí si různé báchorky, přičemž jsou schopny lhát do nepříčetna 😅 Dcera měla takovou spolužačku. Jí slyšet, tak by si člověk myslel, že táta je přinejmenším akcionář Tipsportu a máma topmodelka ve výslužbě... To dítě žilo v naprostých snech, až mi ji bylo líto 😒

drzticka81
31. bře 2016

tak ja em ucitelka na nizsim stupni, takze vek deti 7-12 let, to uz si snad umim udelat zaver, jestli je to pravda nebo ne........taky nerikam, ze vsemu verim, ja jen rikam, co se clovek od deti dozvi a s tim, co o rodine a detech v, si snad zaver udelat muzu 🙂))) navic s nima jsem treba 5 let vkuse......

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
epona1
12. črc 2016

Holky, udělala jsem stránky www.nezavislazena.cz právě pro nás, co se snažíme nějak šetřit a vydělávat při mateřské. Je tam zdarma eBook ke stažení - 13 tipů jak efektivně šetřit své finance emoticon
Tak mrkněte, určitě to může být inspirace!
snad vám to trošku pomůže.. díky za názory