Půjčka (nebankovní). Kde půjčí každému?

5. kvě 2022

Prosím vás nevíte o nějaké nebankovní půjčce, kde půjčí opravdu každému ? Kvůli odcizení věcí jsem přišla o všechny peníze a výplatní termín mám bohužel až příští týden v Pátek a od rodiny nemám možnost si půjčit, sice je to jen týden ale potřebuji jít nakoupit hlavně kvůli synovi, děkuji...

jitkacv
5. kvě 2022

Zažádej si v práci o zálohu na plat.

autor
5. kvě 2022

@jitkacv Já nepracuji, jsem se synem (2,5r) doma, myslela jsem výplatní termín - rodičovský.

jitkacv
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
5. kvě 2022

Neříkej, že nemáš na účtu ani korunu a všechny peníze máš v hotovosti...

lenulacek
5. kvě 2022

A co potrebujes koupit?

autor
5. kvě 2022

@levandule_k Představte si, že já kartou neplatím, vždy po zaplacení nájmu, atd všechny peníze vyberu. A ne, nechci měnit svoje návyky a platit kartou, jsem zvyklá mít hotovost.
Ale ptala jsem se na jinou věc.

lenulacek
5. kvě 2022

A co třeba kontokorent?

autor
5. kvě 2022

@lenulacek Jídlo, hygienu ? To je to nejdůležitější.
Na ostatní kraviny bych si nepujcovala.

levandule_k
5. kvě 2022

Zvyky klidně neměň, ale doporučuji si zvýšit finanční gramotnost. Kartou není platit povinnost, ale vybírat si kompletně všechny peníze z účtu a nosit je sebou v kabelce je blbost.

l01991
5. kvě 2022

Nebankovni z vlastni zkušenosti nedoporučuji... zkus ten kontokorent,pokud se nic nezměnilo tak je od 5000kč a stači do určite doby vratit=nic nepřeplaciš.Jinak klidně se zvyku drž,platit kartou nemusiš ale vždy je dobre mit na učtu zalohu kdyby nahodou... a neber to zle,myslime to s holkama dobře... jinak nebankovnich je dost,nevyplati se...

autor
5. kvě 2022

@l01991 Kontokorent mi nejde, ten jsem už zkoušela.

autor
5. kvě 2022

@levandule_k A vy víte kolik u sebe nosím ? Když jsem psala, že jsem na rodičovské a poplatím vše co mám, tak vážně to nejsou žádné desetitisíce a když jde člověk udělat větší nákup na celý měsíc, tak si sebou nebere 2 tisíce aby náhodou jej někdo neokradl o víc...

l01991
5. kvě 2022

A fakt nemaš nikoho?Ani susedka nějaka nepujči?Neber to zle,přemyšlim.. jinak v krajni nouzi tu nebankovni,v tvem připadě to chapu,když maš maleho,penize potřebuješ.. jen ten přeplatek o ktery si oni řikaji...😖

autor
5. kvě 2022

@l01991 Bohužel nemám 😟 A sousedky tady mám samé staré drbny a ty určitě nepůjčí, spíš pak ještě víc člověka pomluví 😟
Moc se mi do té nebankovní nechce ale nějak netuším co dál, vůbec mě nenapadlo, že stačí fakt vteřina a peněženka fuč 😔.
Je to sice jen týden ale nemám úplně vše co bych potřebovala, tak proto si chci půjčit alespoň pár stovek 😐

lenulacek
5. kvě 2022

Tak jsi asi v registru. Já mám účet u equa a mám predschvalenou i půjčku. U airbank mám kontokorent. Ale jsem čistá jako lilie. Pokud potrebujes drogerku, napis co a klidně ti přes zasilkovnu pošlu 🙂 do druhého dne prijde

sigyn
5. kvě 2022

Co zkusit něco prodat nebo dat do zastavárny?

autor
5. kvě 2022

@lenulacek Tak drogerii už řeším s jednou známou, se kterou jsem se seznámila tady ale jde mi spíše hlavně vážně o to jídlo pro malého atd, hlavně mi nejí vše co uvařím, takže to je složitější ...

autor
5. kvě 2022

@sigyn Bohužel nemám co, máme jen vše důležité, jinak jsem nad tím také uvažovala.

autor
5. kvě 2022

@lenulacek Každopádně děkuji moc za nabídku, jen známá mi odepsala o něco dříve, má stejně starého klučíka, takže to je pro mě ideální, jsme domluvené, že se potom vyrovnáme.

marimanta
5. kvě 2022

A co nějaká ta mimořádná dávka hmotné nouze nebo tak něco (neznám terminologii a nechce se mi to hledat 😉)?

autor
5. kvě 2022

@marimanta Něco jsem o tom četla ale dle známé, která toho jednou využila, když se rozcházela s přítelem a byla bez financí, tak po poskytnutí této dávky ji údajně každou chvíli kontaktovala sociálka a dokonce nejednou přišli i na kontrolu domů.

jane46
5. kvě 2022

Nu... Tyden pred rodicakem jsi sla udelat nakup na cely mesic a okradli Te? Ja jen, ze vetsina to ma naopak, velky nakup zacatkem mesice.
Chapu dobre, ze zijes sama? Otec syna nejak funguje? Nepomuze?
Za kolik to byl pro jednu zenu a male dite nakup, kdyz pises, ze 2.000,- by nestacili.
Policii jsi kradez doufam nahlasila...
A jak Ti nejde kontokorent? To Ti rekli ve Tve bance? To neni automaticke, musis si o nej pozadat.

autor
5. kvě 2022

@jane46 Měla jsem nakoupené, nebyl důvod chodit tisíckrát do obchodu, navíc babička malému občas něco donese, takže nebyl důvod chodit dřív.
No pardon ale já za 2 tisíce opravdu nenakoupím na celý měsíc, stačí se podívat jak se zdražilo maso, olej, atd... navíc už sem psala výše, že syn mi nesní vše, co uvařím pro sebe, takže někdy vařím i 2 jídla.
Otec dítěte samozřejmě je ale jelikož má teď těžkou situaci a peníze má až za 2 týdny, tak nemá cenu ho prosit.
Vím, že mi kontokorent nejde, už sem to řešila s bankou.

lenulacek
5. kvě 2022

Tak testovinky atd muzu také koupit 🙂

autor
5. kvě 2022

@jane46 Navíc sem nakupovala ještě tak v půlce dubna větší nákup, využila jsem peněz co mi bylo dáno k narozeninám, takže mi to vydrželo až do teď.

autor
5. kvě 2022

@lenulacek Děkuji, před chvílí jsem vyzkoušela žádost o půjčku u Zapla, tak čekám na výsledek.

jane46
5. kvě 2022

A proc Ty nejis to co on?
A proc Ti banka zamitla kontokorent? To by v teto situaci byla nejlepsi volba.
Nediv se, ze tu vetsina bude mit otazky. Kazdou chvili je tu podobna diskuze "Mam tizivou situaci, poradte... Jeee diky za pomoc, to jsem necekala a neplanovala"
A uz tu bylo par podvodnic. Nerikam, ze jsi taky. Jen jsem vic neduveriva...

autor
5. kvě 2022

@jane46 Protože něco nechutná synovi, něco mě...to je podle mě jedno, někdo vaří i 3 druhy jídla.
Údajně kvůli malemu příjmu.

sinicka
5. kvě 2022

Informovala bych se na obecnim urade o potravinove bance, zaťala zuby a nepujcovala si.. (moji kamaradce se stalo neco podobneho a normalne si tam 2x došla pro plenky, konzervy, testoviny, umele mlecko, atd, než se dala dokupy)

tasimia
5. kvě 2022

Co zkusit nejakou skupinu na fb? Maminky v nouzi aj..? Pokud už teď sotva výjdes a nemáš žádné úspory, tak bych se nepatlala do půjčky. Zkusila bych v okolí potravinovou banku.