Rodičák nebo proplacení dovolené?

13. dub 2023

Ahoj holky!
Tento mesic mi byla vyplacena posledni davka materske. Rodicak mam nastaveny od 1.4. 2023, s tim, ze mi pani na urade rikala, ze jej dostanu az v kvetnu.
Ted koukam na ucet a pristala mi tam castka 8 860 od meho zamestnavatele s nazvem NEMOC. Shodou okolnosti mam uplne stejnou vysi 8860 Kc nastavenej ten rodicak. Trochu me to zmatlo. Chapala bych, ze to je treba proplaceni dovolene od zamestnavatele, ale proc je tam nemoc? A neni to ten fakt ten rodicak? Je mozne ho mit v jeden mesic zaroven s materskou? Na druhou stranu to prece posila CSSZ a ne zamestnavatel… dekuji za vase postrehy.

klokanka31
13. dub 2023

Rodičák chodí od ÚP, ne od zaměstnavatele.

j.a.n.i
13. dub 2023

A nebylo by rychlejší zvednout telefon a zavolat do práce?

autor
13. dub 2023

@j.a.n.i bylo, ale mam vadu reci a pri telefonovani koktam, takze tomu vyhybam 😶

j.a.n.i
13. dub 2023

No, to asi v práci vědí, že.... případně má účetní určitě mail.

lencaa11
13. dub 2023

Rodičak je od UP pokud vám přišlo něco z práce tak to bude za nemoc -neschopenka nebo by tam měla bejt napsaná dovolená

autor
13. dub 2023

@lencaa11 neschopenku jsem cerpala par dni v srpnu… ale to uz by mela byt uzavrena zalezitost, nebo ne? Mne by tam spis sedela ta dovolena - od zacatku roku za 4 mesice… ale proc je tam ta nemoc… je mozne, ze se spletli a chteli napsat dovolena?

lencaa11
13. dub 2023

Je možné že to bylo napsáno omylem a nebo to píšou tak to těžko říct každopádně je to z prace rodičak bude napsaný Úřad prace ...

autor
13. dub 2023

@lencaa11 dekuju!
Jinak tohle je me treti dite. Mam velke odstupy a matne si pamatuji, ze mi vzdycky na konci materske pristala na ucte necekane dovolena nebo neco takoveho. Tak to bude asi ono. Jen me zmatla ta uplne stejna castka 😅

krisstina93
13. dub 2023

Rodicak to určitě není, ten ti přijde v květnu a z UP a ne z práce.

ab3185
14. dub 2023

Nebudou to daně?

janule0123
20. dub 2023

Tipla bych to na vratku daně… jinak o čerpání dovolené si musíš požádat 😀