Rodičovský příspěvek. Na co užíváte?

goldenova
22. led 2020

Taky poprosím o radu, byť trochu mimo téma, ale kde jinde najdu tolik matek pohromadě...🙂 Maminky, platíte (pokud bydlíte s partnerem/manželem, tedy nikoli samy), z vašich rodičovských dávek nájem, ať už v jakékoli výši nebo jej užíváte pouze pro vaše a dětské potřeby? Děkuju za vaše zkušenosti.

jatva
22. led 2020

rodicak je moje kapesne. Od noveho roka cerpam max a pojde na sporiaci ucet a co z toho bude, uvidim.

leniczka23
22. led 2020

Ani jedno..jsme manzele a fungujem tak, ze se vsechny finance daji dohromady, z toho se zaplati co je potreba, da se stranou 15tis na jidlo atd kdyz je potreba koupi se boty, obleceni a zbytek jde na sporici ucet.

kaja2016
22. led 2020

@goldenova Tak zalezo na prijmu rodiny a taky jestli maji ti dva rozdelene finance a v neposledni rade asi na tom, na jak dlouho ten rodicak je nastaveny. Ja si ho aktualne vracim do sporeni, ktere za posledni pul rok utratili ( vetsi vydaje plus nemocnost). Ale byly doby, kdy jsme ho cely utratili jen za zakladni potreby.

lucifux
22. led 2020

Máme s manželem společný účet, takže i kasu, co je potřeba koupit, nebo zaplatit, tak z toho co je zrovna účtě.

nazka
22. led 2020

@goldenova asi ani jedno..manzel teda platí vše kolem bydlení a auta, dovolene,atd.. Já spíš platím nákupy.. Ale když jde nakoupit on, nijak to neřešíme.. Jedeme prostě jak to přijde. Jen si teda ze "svého" platím zbytečnosti typu další hezky šaticky na dceru, radši mu to totiž ani neříkám a rovnou kupuju 😁

jaja01k
22. led 2020

Vše okolo bydlení, auta, výlety, dovolené, dražší dětské potřeby platí manžel. Já mám rodičák na běžné každodenní nákupy. A když jdeme nakoupit spolu, platí vždy manžel.

pabka
22. led 2020

To přeci nejde říct na co přesně se použije, rodina dostane z různých míst peníze a z těch potom platí výdaje, přeci nejde přesně říct jaký peníze kam vydá....

goldenova
autor
22. led 2020

@pabka My máme pouze jeho výplatu a můj příspěvek.

goldenova
autor
22. led 2020

@jaja01k Můžu se zeptat, jakou přibližně máte výši příspěvku? Je rozdíl, když má někdo 30, 15 nebo 8 tisíc. Třeba jen uveďte, jestli se pohybujete ve středu nebo spíš níže. To by mi pomohlo.

lachtanice86
22. led 2020

@goldenova k čemu to potřebuješ vědět, jak to mají jiní?

goldenova
autor
22. led 2020

@lachtanice86 Jak jsem uvedla výše, je rozdíl, jakou částku kdo dostává od státu. Se 30 tisíci se na nájem dá přispívat, s 8 tisíci už asi ne a v takovém případě chápu, že si tento příspěvek musí nechat matka.

dominika1986
22. led 2020

Rodičák mám na útratu, kupuji si věci pro sebe, nějakou drogerku (samozřejmě koupím i pro manžela a dceru), různé dárečky pro malou (hračky, oblečení...) a dárky pro manžela (narozeniny, Vánoce atd.). Občas něco do domácnosti, co mě zaujme a chci třeba manžela překvapit...

jolana24
22. led 2020

@goldenova Tak RP 30 tisíc se ani brát nedá.

dominika1986
22. led 2020

P. S. Mám necelých 7000.

lachtanice86
22. led 2020

@goldenova no a jak to máš ty?

jatva
22. led 2020

@jolana24 da. Max je nieco malo cez 40tis

goldenova
autor
22. led 2020

@jolana24 Dá, já ho mám, platím z toho nájem, jídlo, věci na dítě, své potřeby.

jatva
22. led 2020

@goldenova mimo tvojej temy, prepac. Ale co budes robit ked docerpas? To mas na 10m a potom? Vracias sa do prace?

nolies
22. led 2020

@goldenova Máme společný účet a k němu dvě karty. Neřešíme čí to jsou peníze.

goldenova
autor
22. led 2020

@jatva Mám v plánu příspěvek snížit na 15tisíc a až dočerpám, budu pracovat na půl úvazku. Ale uvidíme, třeba se s partnerem domluvíme jinak.

lenka_tom
22. led 2020

@goldenova já jsem zatím na nemocenské, pak bude následovat mateřská a pak teprv rodičák, ale máme to nastavené tak, že muž dostává “kapesné” 20 tisíc, které si utratí za co chce a zbytek, včetně mého příjmu spravuju já a platím veškeré náklady a samozřejmě i ukládám na spoření.

jaja01k
22. led 2020

@goldenova Mám rozloženo na delší období, takže mám nižší částku, pod 10 tisíc.

caverina
22. led 2020

Tohle dělení peněz na moje a tvoje asi nikdy nepochopím... Je to naše domácnost, naše dítě... Ale peníze jsou tvoje a moje🙄

bartovaandrea
22. led 2020

Rodičák chodí k manželovi na účet a potom mi posílá i z jeho výplaty 15000 Kč na účet a z toho mám na jídlo a domácnost 12000kc a 3000kc odkladam bokem na výdaje jako boty oblečení a v létě na cukrárnu 😅

drep
22. led 2020

A jak se pozná, co platím z rodičáku, když mi na účet chodí i výplaty? Ano, nájem, energie, internet platím já, nákupy ten, kdo na ně jede (teď asi častěji já), větší výdaje platí, ten, kdo má na účtu víc peněz. Ale je to jen o tom, z kterého účtu to jde, účty máme každý svůj, peníze na nich společné. A nikdo nikomu nekontroluje, za co utrácí naše peníze, protože si věříme a oba jsme rozumní.

kaja2016
22. led 2020

@caverina To jo, ale je dobry mit nejake ciste svoje penize, obzvlaste, kdyz finance nejsou neomezene. Nebavi me porad se ptat, jestli manzel souhlasi s tim a nebo s tim a naopak. Podle me je dobry mit nejakou castku mesicne ( rocne) se kterou si muzes nalozit, bez nejakeho zasahu koholiv jineho. Takhle si nakoupim do kuchyne, co se me zrovna libi, nebo to soupnu na sporeni, nebo neco koupim dceri, nebo proste nejak jinak nerozumne zahresim. Manzel to ma uplne stejne. Jsem samostatna bytost a sice ano, mame spolu dite a donacnost, ale urcita mira svobody bez kontroly druheho je jedine prospesna.

leniczka23
22. led 2020

@caverina mam.to stejne..taky to nechapu ale je mi jedno jak to maj ostatni..ja ksem stastna ze fungujem spolecne..ve vsem..

caverina
22. led 2020

@kaja2016 to určitě... Potřebuji to oba, ale to se fakt jedna o nějaké malickosti, ale tomu dělení prostě nerozumím...

caverina
22. led 2020

@leniczka23 taky je mi to jedno... Já to takhle nemám ani teď když s partnerem kvůli jeho práci v zahraničí momentálně nežije... Kdyz jsme od sebe taky oba žijeme za své... Kdyz je tady tak neřešíme kdo zrovna koupil to či ono... I když je pravda, že já toho v té době moc neutratim😉😁

drzticka81
22. led 2020

Byt je muj, takze vse kolem nej platim ja-elektrinu,vodu a fond oprav-platim to ze sveho RD, ktere bylo (nez jsem si ho ted od ledna zvysila) cca 6 600-cele RD padlo na byt a moje poplatky, sporeni detem atd. Muz plati zase ostatni veci-jidlo, sporeni, skolku, skolu, jidlo detem, jo a jeste mi dava penize za dani na deti- z toho kupuju detem veci......od minuleho roku chodim na maly uvazek do prace-takze mam penize i pro sebe a dalsi poplatky 🙂)))