Sleva na dítě, který rodič ji má uplatnit?

jituliiii
25. led 2015

Ahoj holky, chtela jsem se jen zeptat, jak to je se slevou na dite? Je vyhodnejsi, když ji uplatni rodic, který vydelava vic, nebo je to jedno? Diky moc🙂

j.a.n.i
25. led 2015

@jituliiii Je to jedno.

jituliiii
autor
25. led 2015

@j.a.n.i Děkujii 🙂

dracula
25. led 2015

Já myslela, že rodič, který vydělává více, uplatňuje slevu, protože je to finančně výhodnější. Všichni lidé v okolí to tak mají, co jsem se bavila. Možná je nějaká změna.

lv
25. led 2015

je stanovená částka, nevím to přesně kolem 1100 na 1.dítě, a kolem 1300 na druhé, je jedno, jestli to odečtou z větší či menší výplaty, částka není procentuální ale takto daná.

emisekkk
25. led 2015

je to jedno

dapele
25. led 2015

Výhodnější to bylo pro rodiče z vyšším příjmem v době, kdy platilo progresivní zdanění a dokud se jednalo o odčitatelnou položku na dítě (odčítalo se od základu daně - tedy někdy do roku 2005). Od té doby co se jedná o slevu na dítě (tedy odečítá se až po zdanění) a navíc byla zavedena rovná daň, je to jedno.

zuzana_ka
25. led 2015

@jituliiii Pokud platíš daně aspon 1100kč tak je to jedno, kdo si uplatňuje slevu...
Pokud by si měla plat tak nízký, že by ti po odečtení slevy na poplatníka zbyla jen malá částka, tak by si jí uplatnoval přítel či manžel...🙂

evelle
25. led 2015

Prosím můžu mít k tomuhle tématu svůj dotaz?

evelle
25. led 2015

Slevu uplatňoval manžel. Už s námi nebydlí, rozvádíme se. Zjišťoval u své účetní jak to bude a ona mu řekla že si ji mám uplatnit já u svého zaměstnavatele. Jsem od začátku června loňského roku po rodičovské dovolené na Úřadu práce, dcera se nedostala do školky. Mám si to jít na Úřad vyřídit. Nikdy jsem o tomhle neslyšela. Nebudu na úřadě za exota? Už tak mám dost nepříjemnou úřednici. Děkuji za odpovědi.

betelgeuzz
25. led 2015

@evelle jestli jsi na pracáku, tak žádné daně neplatíš a nedostaneš žádnou slevu.

evelle
25. led 2015

@betelgeuzz Ano to je pravda. Ale uplatňovala bych si ji místo manžela. Nebydlí už s námi. Proto se ptám.

j.a.n.i
25. led 2015

@zuzana_ka Pokud ti vyjde jen malá částka, tak ten zbytek dostaneš ve formě bonusu, takže je to opravdu jedno, roli by to hrálo pouze u cca 5 a více dětí, protože je tam limit toho bonusu.

ffiinnkkaa
25. led 2015

@evelle To právě nejde, protože jí nemáš z čeho uplatnit

betelgeuzz
25. led 2015

@evelle ale jak si ji chceš uplatňovat, když neodvádíš daň? To si můžou uplatnit zaměstnaní lidi, kteří daň odvádí.

j.a.n.i
25. led 2015

@evelle Ale podmínkou pro uplatnění slevy je mít zdanitelný příjem za rok alespoň 51 tis a tu ty nesplňuješ.

ffiinnkkaa
25. led 2015

@j.a.n.i jé kdy zvedli tu hranici? V roce 2014?

evelle
25. led 2015

@ffiinnkkaa Ano. Takže ta účetní neví, nezná a proč mě tedy posílá na ten Úřad práce?

evelle
25. led 2015

@betelgeuzz
@ffiinnkkaa Mě se to hned nezdálo. Nikdy jsem o tom neslyšela.

j.a.n.i
25. led 2015

@ffiinnkkaa Asi jo, přesně nevím, váže se to na minimální mzdu...

ojo
25. led 2015

@ffiinnkkaa jojo, pro rok 2014 už platí ta hranice min. 51 tis

zjano
4. únor 2015

TAky bych měla dotaz jestli jde uplatnit slevu na dítě i ročně? a počítá se tam mateřská a vyplacená dovolená?

j.a.n.i
4. únor 2015

@zjano Jde a dovolená se tam počítá, PPM ne.

matyrysa
14. únor 2015

Ahoj holky, pracovala jsem do kvetna, zhruba mesic na neschpence a v cervenci jjsm porodila. Sleva na dite se me tyka nebo ne?

nnell
14. únor 2015

@matyrysa můžeš uplatnit slevu na dani za červenec-prosinec. Takže určitě se tě týká, pokud jsi splnila ty výše uvedené podmínky... (tedy ten příjem do 51 tisíc).

j.a.n.i
14. únor 2015

@nnell Nikoliv do 51 tis., ale NAD 51 tis....

nnell
14. únor 2015

@j.a.n.i omlouvám se, máš samozřejmě pravdu, přepsala jsem se, mělo tam být od 😉

j.a.n.i
15. únor 2015

@nnell V pohodě, omluva netřeba, to jen aby se tím někdo neznalý neřídil 😉