Ve 30. týdnu těhotenství k moři. Kdo mě pojistí?

petamarketka
24. dub 2009

Ahoj holky,
rádi bychom začátkem června jeli k moři. Respektive manžel s dcerkou a známými jedou stopro a já bych jela ráda také. Jedeme na stálé místo kam jezdíme už několik let, paní domácí pracuje v nemocnici... Vše by bylo zařízeno. Neptám se tedy, jestli jet, nebo ne... To by případně posoudila moje dr. krátce před odjezdem.
Jde mi o pojištění.

Jedeme mimo EU (Chorvatsko) a VZP mě mimo EU nepojistí.. Teda pojistí, ale né na těhotenství. Případný UTZ, monitor by nebyl hrazen pojišťovnou, vpodstatě nic... Nejsem blázen a bez pojištění bych samozřejmě nejela. Proto hledáme jinou pojišťovnu, u které bych se nechala pojistit.

Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Mockrát všem děkuji!

marsulinka
24. dub 2009

Ahojky, já jsem se vždycky nechávala pojistit na cestu ne u své zdravotní pojišťovny, ale u nějaké uplně jiné, oni to nedělají jen zdravotní pojišťovny, už nevím, ani jak se to jmenovalo, ale vím, že mě tam vzal kamarád, který často cestuje. Pamatuju si, že to bylo na Budějovické vedle té polikliniky. Ale dělá to řada pojišťoven, jako Alianz, Česká pojišťovna a další, stačí si to najít na netu a optat se jestli tě v těhotenství pojistí na cestu tam kam potřebuješ. 🙂

jaspina
24. dub 2009

Ahoj Peti, my jsme byly minulý rok v Chorvatsku s kamarádkou a ona byla v 5tém měsíci. Pojistily jsme se u paní ve spoř. Wústenrotu, ale oni dělají i smluvně pro ostatní, tak nevím, jestli pojistka byla jejich nebo Generali? Fakt nevím, ale myslím, že tam bylo všecko.

editah222
24. dub 2009

Dívala jsem se na podmínky české pojišťovny a našla jse tam, že vyloučeny z platby jsou všechna vyšetření po 6 měsíci těhotenství a rizikové těhotenství. Obávám se, že v těhu tě tak pozdě nikdo nepojstí, je to pro ně velké riziko. Ale můžeš je zkusit obvolat.

petamarketka
autor
24. dub 2009

Jaspi: díky, zkusím se zeptat..

Edit: Když jsme byli teď v 11.tt na horách v Itálii, měla jsem slabé krvácení, tak jsem jela k dr. na utz - vše bylo ok, mímo zdravé, asi jen z tlaku praskla nějaká žilka..., kdyby se mi to samé, v tom samém týdnu stalo mimo EU, tak na UTZ nárok nemám 😝 tak mi to vysvětlili na VZP.

petamarketka
autor
24. dub 2009

Marsu - tvou odpověď jsem přehlédla... 😅
Ale také děkuji, zkusím vše...

Ještě se teda neví stopro zda pojedu, o tom se rozhodne až těsně před případným odjezdem (podle utz a vyšetření u mé dr.), ale kdyby bylo vše ok, tak abych rovnou věděla kam zajít...

Markétku jsem přenášela 14 dnů, 2 dny ji vyvolávali a stejnak šla nakonec císařem. Moje mamka náš přenášela všechny čtyři a také nás vyvolávali - jen drastičtějšíma metodama, takže k cř nedošlo...

Předčasného porodu se tedy neobávám... Ale člověk nikdy neví, že....

editah222
24. dub 2009

Já bych bez pojištění tu cestu neriskovala. Člověk nemůže tušit co se stane a pak by částka, která se má zaplatit někde v zahraniční nemocnici asi pořádně zasáhla do rozpočtu.
Můj manžel mi nedovolil už ani teď letět do Londýna, bojí se. 🙂 🙂

petamarketka
autor
24. dub 2009

Edith, vždyť říkám, bez pojištění nepojedu... Nejsem blázen...
Já bych se u prvního asi taky bála, ale to druhé těhu je holt jiné, alespoň u mě. Nejsem už tak nervózní jako u Markétky. Vím, že dostat to mimčo ze sebe není úplně hračka 😅 😅 😅 😅
Doufám, že to bude stejné i nadále... 😵

console
25. dub 2009

AHoj, vim, ze ma kamaradka s nami chtela jet na hory-na Slovensko, to byla v cca 36tt a tady v CR uz ji nikdo nepojistil, tak nejela.

petamarketka
autor
26. dub 2009

Consi, a hledala pojišťovny? No, doufám, že to u nás bude jinak... 😔
Příští týden začnu ověřovat a zjišťovat vaše tipy... 😵

bajnokova
26. dub 2009

Ahoj já byla v 8 měsici na Slovensku a pojistila mě pojištovnaVictoria-Volksbanken

jabber
26. dub 2009

peta - Evropská cestovní pojišťovna by tě měla pojistit do 32tt 😉

petamarketka
autor
27. dub 2009

Ahoj holky,
moc děkuji za tipy...
Zatím jsem zjistila že Generali mě pojistí jen do 24.tt
Victoria Volksbanken mě pojistí vždy, ale proplácí se jen akutní případy v ohrožení života... což moc nevím, jak by brali... 😅 A zdá se mi také divná částka - jen 20 kč na den... 😕
Evropská cest. pojištovna se mi líbí nejvíc, pojistí na vše, ale jen do dvou kalenářních měsíců před porodem. Tzn v našem případě do 13.6. ale my jedeme od 7. do 20.6. 😝 Částka 1.500,- za 14 dnů... To se mi zdá takové logičtější než u té Volksbanky... 😅

I na dále budu ráda za vaše tipy 😵

jennyska
4. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 30.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 30.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/30-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska