Vrácení daně na manželku zpětně?

qistyna
10. bře 2023

Dobrý den,

Nevíte zda lze ziskat slevu na manzelku zpetne?
Abych upresnila, letos se nas ucetni manzela ptala (statni podnik) zda jsem pobirala vice nez 68tis, ze rodicak se do toho nepocita a meli jsme narok. Minuly rok se ptala, kdyz jsem ji rekla, ze jsem na RD a beru kazdy mesic 10tis tak rekla, ze narok nemame, predminuly to same.
Verili jsme a bohuzel k nasi blbosti neoverovali a neznali. Letos jsme dostali penize a tak jsme zjistovali co se zmenilo a nezmenilo se nic. Tak me zajima, zda lze zazadat zpetne? Nebo jsme proste o to prisli?

lencaa11
10. bře 2023

@qistyna tak to vás pěkně podelala jelikož rodičak se nepočítá pouze mateřská a zpětně to nelze bohužel

jolysek
10. bře 2023

@qistyna ano, lze podat opravné přiznání 2 roky zpětně

klokanka31
10. bře 2023

@qistyna Jde 3 roky zpětně. Teda aspoň před 2-3 lety to šlo.

klokanka31
10. bře 2023

@lencaa11 Jde to zpětně, my takhle projeli 5 let, ale za 3 roky nám to vrátili zpětně.

qistyna
autor
10. bře 2023

@klokanka31 dekuji. Jakoze jste pak pozadali firemniho ucetniho nebo si to zarizovali po sve linii?

klokanka31
10. bře 2023

@qistyna Museli jsme si to zařídit sami. Naštěstí má můj táta známou účetní co nám to rychle udělala, tam nám šlo o čas protože se spozdit asi o dva dny a už by nám vrátili jen za dva roky. Takže ti taky doporučuju to fofrem vyřešit.

j.a.n.i
10. bře 2023

@jolysek Nebudou podávat opravné DP, ale řádné, jelikož podle toho co píše žádné DP nepodávali, pouze jim dělal zaměstnavatel zúčtování daní.

xcassiopea
11. bře 2023

@qistyna jestli dobře čtu, tak jsi účetní řekla, že jsi pobírala 10 000 měsíčně, což je příjem vyšší než 68 000 za rok, pak tedy nárok není. Nebo jste si nerozuměli a ona pochopila příjem a Tys sdělovala rodičák?

qistyna
autor
11. bře 2023

@xcassiopea zeptala se me, jestli jsem nemela prijem vyssi nez 68tis. Ja ji rekla, ze beru akorat rodicak, ze ho mam nastaveny na 10ti/mes a za mesoc 9,10,11 a 12 jsem si ho navysila. Rekla, ze muj prijem je tedy vyssi a narok nemame

klokanka31
11. bře 2023

@qistyna Tak to byla blbá účetní že neví že rodičák se nazapočítává. U manžela ta účetní je taky mimo.

xcassiopea
11. bře 2023

@qistyna tak si požádejte o potvrzení o zd. příjmech za ty roky zpět z jeho zaměstnání, mělo by tam být uvedeno i že Vám to dělal zaměstnavatel a s jakým výsledkem a obraťte se na finanční úřad, nebo daňového poradce.