Vrátí mi daně? Práce na MD

kachnicky
8. led 2017

Ahoj koníkovky,
moc prosím o radu, protože má účetní z práce je zcela neschopná a hlavně zlá :(
Jsem na RD, vloni jsem žádala o proplacení cca 32 dnů dovolené ze zaměstnaní, když jsem dostala výplatní pásku, tak jsem zjistila že mi celkem strhli cca 7 tis. na daních. Do toho jsem začala pracovat u jedné agentury, kde jsem podepisovala daňové přiznání, že nemam platit daně (omlouvám se za mé názvy, hodně v tom plavu 🙂 ), ale dva měsíce na to jsem začala pracovat u další agentury, kde už mi daně strhávali, protože mi bylo řečeno že dva podepsané papíry mít nemohu a že si musím podat daňové přiznání a tam mi strhli za tu dobu skoro 6tis.
A má otázka zní, mám nárok na proplacení daní jak z dovolené tak z agentury č.2??? Holky moc moc děkuji, nevím kam jinam se obrátit :(

banitram
11. led 2017

Takhle obecně se říct nedá. Dá se předpokládat, že se vám nějaké peníze vrátí, ale nedá se říct kolik a jestli můžete požádat o roční zúčtování nebo si musíte podat daňové přiznání na FÚ :
- od kdy do kdy jste pracovala na jakou smlouvu ?
- u kterých zaměstnavatelů bylo podepsáno daňové prohlášení ?
- byla někde srážková daň nebo souběh zálohové daně ?
- jste stále vedená jako zaměstnanec na HPP u prvního zaměstnavatele ?
- máte tam podepsáno na celý rok 2016 ?

Váš popis je situace je nedostatečný pro posouzení, na co máte nárok ....

kachnicky
autor
11. led 2017

Dekuji moc jiz mam potrebne informace 😉

maminka2555
7. únor 2020

Ještě jeden dotaz ohledně daní. Má tady někdo 2 děti a přítele který je má napsané na sebe a pracuje jako řidič u Arriva Východní Čechy? Kolik tak ty daně jsou? Děkuji. Daně v novém zaměstnání dostává poprvé

lenoulinkaa
7. únor 2020

@maminka2555 pokud uplatňuje dvě děti, tak je měsíčně danove zvyhodneni 2.884,- zaměstnavatel na výpočet daně nemá vliv

maminka2555
7. únor 2020

@lenoulinkaa takže by je měl dostat?

lenoulinkaa
7. únor 2020

@maminka2555 on je neuplatnuje měsíčně?

maminka2555
7. únor 2020

@lenoulinkaa ano měsíčně. Základ daně je 46297,- a stržená záloha daně 1991

maminka2555
7. únor 2020

@maminka2555 V listopadu měl 2884 na děti,pak je na nemocenské až do teď

lenoulinkaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
maminka2555
7. únor 2020

@lenoulinkaa v prosici měl základ daně 4514 a to už byl na nemocenské celý měsíc

lenoulinkaa
7. únor 2020

@maminka2555 pri cekomesicni nemoci děti neuplatní ani slevu na poplatníka. Srovná se to v RZD nebo daňovém priznani

maminka2555
7. únor 2020

@lenoulinkaa dobře děkuji