Vycházíte finančně?

stekkna
15. únor 2017

Holky s jakou částkou musíte vystačit na celý měsíc, když od příjmů odečtete veškeré výdaje? A stačí Vám to?

drzticka81
28. únor 2017

@blahova_andrea jeho to prave taky stvalo 🙂))) me ne 🙂)))

marion2017
28. únor 2017

@blahova_andrea to nebylo proti tobe. Nemam to v maliku, ale napr. lidi se neberou, nahlasi se jako samoziviteljy a dostanou pridpevej na bydleni. Atd....

blahova_andrea
28. únor 2017

@marion2017 ja to nebrala proti sve osobe.jen ti rikam, ze nahlasit se jako samozivitelka neni jen tak.bud nemas otce v rl ditete a nebo musis prokazat, ze spolu nezijete, musis mit sverene dite do pece, rozhodnuti o alimentech atd...ale ano.nekdo si da tu praci a hodne toho obejde

78marcela
28. únor 2017

@marion2017 presne jak rika @blahova_andrea nejde se jen tak prohlasit za sanozivitelku. Musis k soudu, mit spudni rozhodnuti k tom, ze mas dite v peci a otec zije jinde a plati ti alimenty.
Ja nemam treba narok vubec na nic, ani na to blby porodny, protoze otec chce byt zapsan v rodnym liste a tudiz se posuzuji i jeho prijmy, ackoliv s nami nežije a z jeho prijmu vidim z alimentu jen velmi malo.
Mam narok pouze na rodicak jako kazda matka.

freddyq
4. kvě 2017
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

ježiš :( obcas jsem statsna za to, ze i když to někdy skřípe, muzu se na sveho manžela spolehnout :(

marion2017
6. kvě 2017

@78marcela Já nevím přesněji ty klicky a modely, ale ve švem okolí mam tři pripady, kdy žena zijes s mužem na hromádce a od státu dostává příspěvek 3000 na bydlení. Např. muj nájemce si kvuli tomu nechal přepsat smlouvu na přítelkyni. ..

andelka
6. kvě 2017

@marion2017 protože u prispevku na bydlení je zásadní kdo má v bytě trvale bydliště. Takže je jedno kdo tam reálně žije.

78marcela
6. kvě 2017

@marion2017 mozna by stalo za to si ty klicky a modely zjistit, jak funguji realne nez tady placat blbosti.
Prispevek na bydleni nema zadnou souvislost s tim, jestli se.nekdo bere nebo nebere. Mam kamaradku na matersky, ktera je vdana, ziji v najemnim byte, manzel vydelava pomerne malo, maji narok na prispevek na bydleni, i kdyz nevim v jake vysi.
Ja bydlim u rodicu, respektive u babicky, jsem sama s malou a nemam narok na nic.
Druha kamaradka je taky sama s malou dcerou, nema rovnez narok na prispevek na bydleni.
Takze reci o tom, jak se maji samozivitelky dobre, jsou totalne mimo.

montyna
6. kvě 2017

@blahova-andrea @78marcela @marion2017. U příspěvků na bydlení záleží jen a jen na tom, kdo je napsaný v nájemní smlouvě! To znamená, že můžu byt klidně i vdaná a otec dítěte je uveden v rodném listě, ale pokud nemá trvalé bydliště na adrese bytu, tak si klidně mohu požádat o příspěvek na bydlení! Znám několik rodin, které toto dělají a do mnohých bych to vůbec neřekla. Jedna moje kamarádka takto žije už roky,má dvě děti, je na mateřské a přítel není v bytě hlášeny a dostává několik tisíc měsíčně. Je to hrozné !

blahova_andrea
6. kvě 2017

@andelka pokud je někdo nenapráská 😅

blahova_andrea
6. kvě 2017

@montyna ono záleží na tom, na co má kdo žaludek a kde žije, protože košér to samozřejmě není. pokud je to menší město, kde není dostatečná anonymita, tak to může být průšvih. já bych na to neměla žaludek ani ve velkém městě. ale není to jen o nájemní smlouvě. někdo třeba nájemní smlouvu ani nemá. někdo ji má, ale nemá tam trvalý pobyt. někdo podvádí, je tam napsaný sám, bydlí s partnerem a kasíruje. ano, bohužel. ale není tak jednoduché tohoto dosáhnout. aspoň co znám úřednice, tak u nich ne. všechny chtějí prokázat, kdo má dítě v péči, kolik na něj pobírá, že s nimi partner nežije atd. neříkám, že se to nedá zfalšovat a nebo narazit na někoho, komu je to fuk, nekryje se a rozdává i neoprávněně. ale jak píšeš, je to hrozné!

78marcela
6. kvě 2017

@montyna ja tady toto vsechno vim. Reagovala jsem jen na to, kdyz marion vyse psala, ze se lidi neberou aby se mohli nahlasit za svobodné matky a mit se od statu dobre. Coz je samozrejme blbost.

marketa11112
6. kvě 2017

Hele ja take koukala....kdyz se mi narodil syn, byla se mnou v nemocnici holcina..27let, tri deti se stejnym chlapem... v byte nahlasena sama, pobirala prispevky na kde co...pritom ten jeji s ni bydlel, zil......nevim zda byl nebo nebyl v rodnem liste....ale rikala jsem si, ze jestli ano, tak ta urednice musi byt blba, ze ji ty davky daji....

marketa11112
6. kvě 2017

Ja nikdy nic takoveho nezazila, my nemame narok na nic..na jednu stranu jsem rada, ze se uzivime a jsme na tom ok....na druhou stranu nektere davky povazuji za ,,nespravedlive,,....ale budiz, nekdo urcil pravidla, tak by mela pkatit, no....

babovka_babovicka
6. kvě 2017

Nikdy bych "zfalšovaně" nežádala o nějaký příspěvek na bydlení. To bych se musela hanbou propadnout.. nechápu lidi, kteří to dělají (a je jich dost) a pak můžou klidně spát..
No, proti gustu....

marketa11112
6. kvě 2017

Jinak k tematu..ano, vychazime, musime. Snazime se setrit, ted treba kupujeme auto a tretinu si pujcuji od brachy. Do roka mu to musime zaplatit, protoze budeme otevirat malou hypoteku....chceme mit proste dokonale bydleni dle svych predstav...za chvili budu rodit, takze budu opet na materske/rodicaku.....takze setreni bude pokracovat..co mohu vypestuji, zavarim, zamrazim, doma peceme, varime, nakupujeme i dle letaku...snazime se nevyhazovat prachy za kraviny...na druhou stranu to neznamena, ze si odepreme uplne vsechno..to zase nee...koupim klidne nejake dobrutky , sem tam neco na sebe, hracku obyc prckovi, i presto, ze zrovna nema svatek a pod...jednou za rok chodime na pout, pak lazenskou a casanovske slavnosti a pod. Na druhou stranu dost doma siju, synovi nekupuji zadne obleceni. a chci to tak delat i u dcerky.sem tam usiju i neco pro nas.....kadernice me stoji stovku za rok, temer se nelicim..tak na ples, na zahradu mi staci kratsy a tilko a pod...hezke veci nosim jen do mesta...

andelka
6. kvě 2017

@blahova_andrea proč nenapraska? Není proč,nic nezákonného nedělají,je to podle podmínek. Prostě chlap v tom bytě tp nemá,není to jeho povinnost.

mondulka21
7. kvě 2017

@andelka, presne tohle resilila znama chlap ma tp jinde, ale zije s nima a nekdo je naprasil a prisla na ne kontrola, vyptavali se i sousedu zda tam s ni bydli, pry kontrolovali i zda je napsanej na zvonku, schrance.. .byla z toho dost spatna protoze museli vracet kolem 70tis. Ale tak jejich blbost.. ja ji nelitovala, kvuli takovym lidem pak nejsou penize pro ty co to opravdu potrebuji...

blahova_andrea
7. kvě 2017

@andelka přesně jak píše mondulka. pokud je někdo napráská a přijde kontrola, musí peníze vrátit. on je tedy i rozdíl jestli daný přítel je třeba otec dítěte, zda jsou rodina nebo zda tedy má vše vyřízené s ohledem na bývalého, na otce dětí a pak má nový vztah. ale i tak...soudy případně nezajímá, že on není její manžel, že není otcem dětí. pokud spolu tvoří pár, on ji přijal i s dětmi, tak přebírá jistou míru zodpovědnosti a mají se na domácnosti podílet společně a ne, že ona se bude dělit se státem a chlap si tam bude jen přebývat. z praxe znám obě verze. ty, co kalkulují a prochází jim to i ty, kteří prostě měli smůlu. on ten trvalý pobyt je nevýhoda, když je tam hlášeno více lidí. prostě nic nedostanete, protože vás přece může živit babička nebo tetička. nikoho to nezajímá, že co je jí po vašich výdajích. máte se dělit. nedovedu si představit, že bych souhlasila, aby otec mých dětí s námi žil, ale hrála bych si na svobodnou matku a škemrala na úřadech o dávky místo, aby se o nás staral tatínek. a to jsem příspěvek na bydlení také jednu dobu pobírala. ale my jsme byli hlášeni všichni v bytě, otec v rodném listě a prostě jsme nárok měli. na přechodnou dobu jsme tu pomoc potřebovali.

andelka
7. kvě 2017

@blahova_andrea já jsem právě ten případ co žije sám s dětmi,byla jsem delší dobu téměř bez příjmů,ale bohužel tp s babičkou a navíc družstevní byt. Takže bohužel. Naopak kamarádka v době kdy byla na ÚP příspěvek pobírala, protože přítel,otec dítěte neměl v bytě tp,tudíž tam vůbec nefiguroval. Podle mě ten pnb je nastavený úplně blbe.

superkousky
8. kvě 2017

@mondulka21 Muselo se jednat o doplatek na bydlení nikoliv příspěvek.U příspěvku se berou osoby s TP.I kdyby tam bydlelo 10lidí,tak se berou jen příjmy těch,kteří tam mají trvalý pobyt. Máte to na stránce MPSV a řekne Vám to každá referentka.

luckamarcu
8. kvě 2017

Osobne bych si klidne od státu prachy vzala,a kdo rika ze ne,tak keca.

78marcela
8. kvě 2017

@luckamarcu kazdej to nema tak nastaveny.

blahova_andrea
8. kvě 2017

@andelka tak o tom jestli je to nastaveno dobře se nepřu 🙂 ty jsi bohužel ten případ, kterým není co závidět. kamarádka zas případ, který využívá díru v nastavení. není sama. ale to už je fakt hodně o povaze člověka. za co vše mu ty peníze stojí, na co má povahu, odvahu...

blahova_andrea
8. kvě 2017

@luckamarcu ale jo, vzít si peníze od státu...proč ne? ale ne každý by je bral za každou cenu 😉

marion2017
9. kvě 2017

@78marcela Vás agresivní příspěvek o Vás něco vypovídá. .nicmene, v diskusi sama vidíte... To, že bydlíte u babičky a zadarmo je Vaše věc a nechápu, proco by v takovém případech mel stát prispivat. Já jsem narážela na to, že my např. platíme drahou hypo (plna palba) a nikdo nám neodlehčí, ale spousta lidi dostane příspěvek, viz náš nájemce, jehož přítelkyně je již 4 roky doma, což Já bych si nEmohla dovolit. A je jedno, zda se to jmenuje prispevěk nebo doplatek..

78marcela
9. kvě 2017

@marion2017 nevim, co na mem prispevku bylo agresivního.
Mne jen vadí, kdyz nekdo pise blbosti o tom, jak se maji samozivitelky dobre. Vadi mi zobecnovani a vykriky podobneho typu, aniz by clovek mel poneti o tom, co vlastně vyklada. Na to jsem reagovala.
To, ze bydlim u babicky, s tim nema zadnou souvislost.
To, ze ty mas drahou hypo a nikdo ti neodlehci...mas najemce, tzn najemni byt, taky to je odlehceni, ne? Nebo te snad nekdo nutil k tomu, aby sis vzala drahou hypo?
Mou situaci neznas, nevis, jestli bydlim u babicky zadarmo nebo ne a pritom toto vykládas.
Ja jsem celkem hrda. Mne babicka nezivi, samozrejme.ji.prispivam a abych na to.mela, tak.pri rodicaku od sestinedeli pracuju. Po statu jsem krome rodicaku nikdy nic nezadala.
A ne, neni.jedno, jestli se.neco jmenuje prispevek nebo doplatek.

nita1984
9. kvě 2017

@78marcela Marcel, nerozčiluj se. My, které Tě trochu "známe" tady z koníka, víme, jak to je.. ty co to neví, si vždycky budou myslet něco.... sedět za internetem a odsuzovat umí kde kdo. Nerozčiluj se, kvůli malému buď v klidu, ať máš spokojené, usměvavé miminko 🙂

78marcela
9. kvě 2017

@nita1984 ja vim..jsi hodna. Dekuju. Ono se to netyka ani tak me, ja se zastavala obecne tech mamin, co jsou na vsechno samy, alimenty nevidí, nemaj od nikoho pomoc, zastani...nekdy, co ctu na samozivitelkach..to jsou nekdy pribehy, ze se mi chce brecet.
A pak.prijde nekdo s takovym vykrikem, jak se maji samozivitelky dobre, protoze maji.od statu ruzny vyhody...pritom nema ani.paru o tom, jaky to.je.

nita1984
9. kvě 2017

@78marcela mě to nemusíš povídat. Mamka byla na mě a segru taky sama... alimenty jsem za celé roky neviděli ani jednou... takže vím, co Tě rozčiluje. Mě se taky spousta lidí divila, že se vdávám, protože chceme rodinu... vždyť jako samoživitelka bych se měla lépe... docela mě mrzí aktuální pohled a postoj k rodině... ☹ ale to už je od tématu