Vyjdeme finančně, když budeme mít děti?

nikccca
31. bře 2014

Chtěla bych poprosit o názor především maminky. Posledních pět let jsem myslela, že nikdy nebudu moct mít děti. V únoru mě, ale překvapil doktor, když řekl, že došlo k zlepšení a můžeme se snažit. Měla jsem hroznou radost a za podpory léků se snažíme, ale čím víc počítám, mám strach z budoucnosti. Můj vydělá cca 20000 - 22000 a když bych šla na nemocenskou, mateřskou, rodičák přes 30000 se dohromady nedostaneme. Na účtech měsíčně necháme 13500 + můj tak 3000 měsíčně nechá na naftě, zázemí sice máme, ale nemáme nic našetřeno. Strašně se bojím, že to nemáme šanci utáhnout ☹...

hedusska
31. bře 2014

@nikccca njn tak já osobne bych do hypotéky a leasingu nikdy nešla..🙂 A kdyz uz clovek do nečeho takovýho jde, tak si musí být 100% jistej, že na to bude mít....

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n
@ninive211
Uklízím (podlahy -diava, prach-pronto, koupelna savo + fixanela, zrcadla-clin, kuchyn cif) celý byt ob den (
včetně zapnutí myčky) a to mi můj nadává, že každá normální ženská to dělá denně ☹...

laurital
31. bře 2014

@hedusska Ne kazdy dostane byt nebo ma moznost bydlet u rodicu..

hedusska
31. bře 2014

@laurital ano zbyde jim 10-15 000 po zaplacení nájmu!!! Tudíž jim porád zbyde víc než nám i když ten nájem neplatíme..:D a ano budu mít s dítetem 20 000 , ale to uz ten nájem platit budeme, budeme platit jídlo, auto, krmení pro zvířata....

hedusska
31. bře 2014

@laurital ano bydlíme s rodiči v dvougeneračním baráku, ale i kdyby ne hypoteku bych si nikdy nevzala i kdybych brala 50 000 , protože nikdy nevís co se muže stát a ty penize nebudou..🙂 ale to je zas o tom jak na to človek kouká..pro me představa , že budu i kdyby jen 20 let neco platit je hrozná..to bych byla radši v pronájmu

nikccca
autor
31. bře 2014

@hedusska jenomže nájem stojí víc než hypo a třeba můj auto potřebuje k práci...

ninive211
31. bře 2014

@hedusska S tím leasingem souhlasím, ale hypotéka...pro mnoho lidí, kteří nemají vidinu toho, že v budoucnu po někom podědí nějakou nemovitost, je to jediná možnost, jak v dnešní době dlouhodobě bydlet a mít něco svého. My teda také jsme v nájmu, aby nedošlo k mýlce. Hypotéku jsme hodně dlouho zvažovali. Nakonec jsme od ní upustili z jednoho důvodu, že prostě víme, že časem zdědíme minimálně jeden byt a taky z toho důvodu, že se nám naskytla možnost sakra výhodného nájmu 3+1 (na Brno) za 10 000 se vším všudy, což za hypo vč. poplatků bychom dávali měsíčně aspoň těch 15 000, a to už bychom asi po dobu MD nedávali.

chris_n
31. bře 2014

@hedusska rozepíšu ti to ještě jednou, jo. Když bych hypoteticky brala, že je příjem 30 tisíc.

15 tisíc (hypotéka + poplatky SVJ + internet), cca 5000 (pojistky, spoření, telefony), cca 4 tisíce nafta (a to nepočítám, že občas musím zajet někam já a jen cesta do prahy a zpět mě stojí 160 kč).

Takže na drogerii a jídlo zbyde??? 6 tisíc (pro dva dospělé a mimino)

Plus si vezmi, že jednou ročně platíš povinné ručení, pojistku na byt a nemovitost. K tomu servis auta, které je nutné.

Takže z 30 tisíc spoustě lidí na tu drogerii atd. a jídlo fakt zbývá třebas jen 6 tisíc.

hedusska
31. bře 2014

@nikccca mě jen udivuje to, že kdyz po zaplacení VŠEHO vám zbyde na jídlo a benzin třeba 10 000 , tak že proste nevyjdete... Chápu že je neco jinýho kdyz nekdo platí hypoteku apodobne, ale to ze nekdo nevyjde s 10ti tisícema jen na jídlo , to mi přijde nepochopitelný..🙂

hedusska
31. bře 2014

@chris_n no vsak nám taky zbývá 6000 🙂

laurital
31. bře 2014

@nikccca Tak ja stiram dlazbu obden, v zime halu, mame prvorepublikovy byt, denne, vanu a sprchac myju obden, umyvadla v koupelne a na wc denne, wc denne, mame kuchyni nerez takze prelestim podle potreby jednou za den dva, sporak a kachlicky denne savem pro mastnote.Dreveny nabytek vezmu cca jednou tydne prontem.Prostredky kupuji v akci a myslim, ze souhrnne to vyjde na max 250,- mesicne.

hedusska
31. bře 2014

@chris_n na jídlo a drogerii a benzin...

luciafff
31. bře 2014

@nikccca Pokud miminko vážně chcete, tak vyjdete. Uskromnit se dá v mnoha věcech. Myslím si, že s 10 000,- na jídlo, drogerii, kosmetiku a potřeby pro miminko je to peněz až až. Z toho co budeš mít ty, bych zvládla i ušetřit.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca promin, ale to máš teda manžela fakt podivína. Myčku zapínáme obden či jednou za tři dny. Záleží na množství nádobí a taky míře zašpinění (plus teda myju v ruce něco). A úklid jako mytí skel, atd... to fakt snad není potřeba každý druhý den. Vždyť musíte být jak ve sterilním prostředí.

Já budu asi za prase teď působit, ale jako dva dospělí lidi, co jsme chodili do práce, tak jsme vytírali jednou týdně. Zbytek obstará vysavač. Kuchyň můžeš setřit vodou horkou ne? Případně s trochou octa.

Ale tady se pak dostáváš na to, proč utrácíš tolik za drogerii. To když chcete mít takhle naklizeno (nebo ještě víc dle tvého přítele), tak to si on bude muset asi víc vydělat.

ninive211
31. bře 2014

@nikccca Jak kdy je hypo levnější, já právě o příspěvek výše píšu, že hypo by třebA nás osobně ( i s pravidelnými poplatky, které i tak musíš dávat - inkaso, fond oprav) stálo o polovinu víc, než ten nájem, co máme teď. Být to naopak, tak jdeme taky do hypotéky a neváháme ani chviličku, ale takhle...

hedusska
31. bře 2014

@hedusska z 6000 zaplatíme jídlo pro nás, pro zvířata, benzín, jeste jsem ted z toho kupovala pro malé věcičky....

mataharyy
31. bře 2014

@nikccca Já myslím že to utáhnete v pohodě, záleží na náročnosti, my jsme momentálně krapet v ... 😅 a celkem máme rodičkák + výplatu 24 - 26 tisíc a měsíčně na poplatky, splátky atp. dáváme 15 - 16 tisíc, takže na sunar, plenky, jídlo drogérku máme maximálně těch 10 tisíc a je nás pět 😉 Ideální to není, ale žít se z toho dá, tak aby nikomu nic nescházelo a aby každý měl co potřebuje 😉

nikccca
autor
31. bře 2014

@ninive211 tak je pravda, že státní byty se privatizují za třetinovou cenu, tak mám trochu zkreslené čísla...
@chris_n má rád pořádek 😒
@hedusska já to taky nechápu ☹...

hedusska
31. bře 2014

@nikccca :/ hold někomu stačí mín nekomu ne....když přítel bral 8000 tak to bylo jen tak tak kdyz jsme zaplatili 1000 pokutu, 1000 telefony , 1000 necháváme mamce jako aby se neřeklo..:D zbylo nam 5000 na jídlo,benzin jidlo pro zvířata..a vysli jsme..ted ma vyplatu 13 000 a já si výskám jak krásně se máme..:D njn každej je hold jinej no..🙂

ninive211
31. bře 2014

@nikccca Denně??? Sakra, tak tvého chlapa bych nechtěla mít doma 😀 Anebo jó, dala bych mu hadr do ruky a ať teda denně uklízí, když "každá normální ženská denně myje podlahu" - tak často ji neumývá ani moje tchýně a že ta je teda na pořádek fakt pünklich. Chápu, máte psa, ale zrovna bišonci si myslím moc nepelichají (jestli vůbec). Já uklízím země jednou týdně a stačí! Víckrát snad jen zametu kuchyň, kde přece jen se toho nanosí více.
Jo a víš co, vyřiď mužovi? 🙂 Že se říká takové jedno krásné a pravdivé pořekadlo - "bordel v bytě -šťastné dítě" 🙂 Já radši teda nabudu mít sterilní domácnost, ale tu každodenní půlhodinu až hodinu, co bych věnovala úklidu, raději v budoucnu věnuji svému dítěti 🙂

chris_n
31. bře 2014

@hedusska no, tak ono je taky rozdíl, jestli tě benzín do auta stojí měsíčně 1500 nebo 4 tisíce 😉. A to je přesně o tom. Chlap se musí do tý práce dopravit, aby ty peníze vydělal, takže když někdo denně najede třeba 50 km i víc, tak je to jiné, než vytáhnout auto jednou za čas.

chris_n
31. bře 2014

@ninive211 já si tu ted připadám, jak špindíra 😀.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca dej mu hadr do ruky, řekni mu, že vás to stojí tolik a tolik... a uvidíš.

luciafff
31. bře 2014

@nikccca A ten tvůj ti s úklidem pomáhá ? Já bych ho hnala, kdyby ne. S miminkem budeš mít mnohem víc starostí, než je úklid. My zatím čekáme a nedovedu si představit, že bych takhle uklízela a to nejsem žádná špindíra. Uklízím jednou za 2-3 dny. Jinak samozřejmně každý den nádobí a takový ten nepořádek, co je potřeba. A zametám každý den, jelikož máme psa... A prostředky na úklid kupuju tak 1x měsíčně, možná i méně často a to je používám pokáždé.

lenka5731
31. bře 2014

@nikccca jestli má on tolik rad pořádek, tak ať si to meje sám, ne? 🙂 A jinak hospodařite teda opravdu příšerně, ale až budeš mít min peněz a s dítětem větší náklady, tak se to samo podda, naučíš se to. Těžko třeba nechat dítě bez plen... 🙂

chris_n
31. bře 2014

@ninive211
@nikccca navíc, co si to mimčo z takhle sterilního prostředí odnese? Akorát dojde do školky a bude nemocné ☹

nikccca
autor
31. bře 2014

@ninive211
@chris_n
holky, ale já uklidím a on chodí a rovnou dělá bordel,l takže u nás to den po úlklidu vypadá jak den před úklidem.
Pár příkladů:
Dojí čokoládu a místo toho aby obal vyhodil do koše, hodí ji na koš.
Sní salám a obal nechá v ledničce.
Namaže si rohlík, nůž nechá na lince i s drobkama.
Dojde z koupelny do ložnice a ručník zůstane v ložnici na zemi.
Než se zuje, projde půl bytu...

ninive211
31. bře 2014

@chris_n S tím úklidem to mám naprosto stejně 🙂 Chápu třeba, že pokud má někdo barák a tři pelichající psy a nanosí ještě bordel ze zahrady, tak se musí uklízet častěji. Ale nám teda stačí jednou týdně a nějaký extra bordel doma nemáme. S dítětem to asi bude trochu jiné, ale zatím fakt takto. A ono s tou hygienou se to nemá přehánět, všeho moc škodí, pak nemají být různé alergie na všechno, když má někdo doma naprosto sterilní domácnost....

chris_n
31. bře 2014

@nikccca každopádně doporučuju na některé věci vyměnit drahé prostředky za ocet... a uvidíš, že to taky jde. Na vodní kámen v kuchyni je to super, třeba dlažbu vytírám jen octovou vodou. A naopak na plovoučku kupujeme prostředky.

lenka5731
31. bře 2014

@hedusska nevím, co tu stále řešíš... Je ti 20 let, bydlíte u rodičů, dítě zatím nemáte, nemyslím to zle, ale k tobě ještě opravdový zivot tak nějak nedorazil.. 🙂