Chci malého do své péče, mám strach, že to neklapne

lucie009
27. čer 2016

S otcem dite nezijeme spolu mame sepsanou dohodu, ze bude prispivat 1000kc vyzivne plus bude nekdy kupovat sunar atd... na me nedava nic nicmene vydelava 27 tis cisteho a vztah mezi nama je na bodu mrazu... chci si zazadat soudne jak peci tak vyzivne plus vyzivne na me... myslim, ze 1000kc je docela dost malo... syna navstevuje jednou tydne a zajem ma, jenze ja na nej mam nesnesitelnou alergii jak je sobeckej a velkem hamoun... jenze ma prachy a ja moc ne tak nevim jestli mi synka do pece daji... synkovi je 5 mesicu

jancaand
27. čer 2016

Syn ti určitě zůstane v péči. Zažádej si soud o svěření dítěte do péče. Výživné zkus na dítě 2500-3000 Kč. Můj bývalý bral 30 tis. čistého, ale u soudu zahrál komedii, že nemá potvrzení o příjmu od zaměstnavatele a bere chudáček jen 14 tis. a stejně mi soudkyně odklepla 2500 Kč. Výživné na tebe zkus 500-1000 Kč. Záleží taky na jakého soudce narazíš, ale nejspíš stanoví tvému bývalému nějaké návštěvy např. 2 hodiny odpoledne 2x týdně. Pořád je to lepší než střídavá péče.. Hodně štěstí 😉

andelka
27. čer 2016

5 měsíční dítě se svěřuje do péče matky takřka automaticky.
Výživné z 27000 vychází adekvátní ( podle doporučených tabulek) na cca 3000-3500, plus do dvou let dítěte máš nárok na výživné pro neprovdanou matku,to bývá tak 1-2 tis.
Styk s dítětem upravit soud nemusí,muze zůstat na dohodě. Záleží jak napíšeš návrh a co vše budeš chtít mít potvrzené rozsudkem.

lucie009
autor
27. čer 2016

A plati se to nejak?? Budu potrebovat sveho pravnika nebo jak se postupuje??

jancaand
28. čer 2016

Pokud si sepíšeš sama návrh k soudu, tak je to zdarma. Je lepší se ale poradit s právníkem, i když to bude něco stát. Dojdi si na OSPOD, pod který spadáš a poraď se se sociální pracovnicí. Sociálka se snaží donutit rodiče vše řešit mimosoudní dohodou, ale málokdy to funguje...