Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ex mého manžela se o dceru finančně vůbec nestará

karinakarin26
31. kvě 2015

Prosím o radu, manžel platí na dceru (9) z prvního vztahu alimenty 5500, má celkem vysoký příjem. Holky ale v čem ona občas přijde oblečená to je katastrofa, balerínky rozlepený, tahá patu, kalhoty s rozbitým zipem, kraťasy flekatý že to už prý nešlo vyprat.... Manžel je z toho na nervy, mě je líto holky. Není to pravidlem ale prostě občas takhle přijde. Manžel kolikrát ex psal, jestli nemá 300 kč na kalhoty, zatím ho ingorovala, tento víkend opět přišla s džínama děravýma ale total mezi nohama, tak jí psal že to dá na sociálku, a ona že jí je to fuk. Nemůžu říct že by nestarala, ale prostě v čem ta holka občas přijde oblečená je děs. Máte s tímto někdo zkušenost nebo víte jak postupovat dál? Ona ty peníze má, ale vráží je do sebe, né do dcerky.

andrrriiik
31. kvě 2015

Když je ji to fuk,zavolala bych tu sociálku.

anina32
31. kvě 2015

@karinakarin26 Mě to připadá že ji schválně na návštěvy k vám dává nejhorší oblečení, aby vás tím přiměla k tomu abyste jí koupili nové oblečení nad rámec výživného.

lv
31. kvě 2015

vypada to, že jej, nebo vás oba tímhle naschvál dráždí. Holka v 9 letech už se hodně parádí, chce se líbit, ovšem znám pravý opak, kdy holčička CHCE chodit v oblíbeném oblečení prakticky do zničení..co zeptat se jí? koupit jí k vám pár kousků, dle vašeho gusta, bazárkové, nebo z výprodeje budou za pár korun a neposílat je k mamince, mít je doma.

andysek232
31. kvě 2015

@anina32 Přesně jak povida anina ... Naschvál vám jí dává v takovým oblečení aby vás přinutila na ní kupovat oblečení nebo vás přinutit dávat vce kešu.. na tu její hru nepřistutujte a nahlašte to na sociálce

andysek232
31. kvě 2015

skuzte se jí optat a uvdíte třeba se ten styl hala bala líbí a matka za to nemůže 🙂 viděla jsem pár holek co měli roztrhané hadry a když se jích někdo optal tak odpověd byla: že se jím to líbí 🙂

karinakarin26
autor
31. kvě 2015

My doma pro ní věci samozřejmě máme. Na převlečení, když už se třeba polije nebo tak.Dostává dárky k narozeninám, vánocům a víte jak to je, máme ji na víkend a přes ten víkend když řeknu jak to je do ní i tak člověk narve peníze navíc. To je bazén, tady zmrzlina, tady tohle tamto...A při alimentech 5500 kč nám prostě vadí jak chodí oblíkaná. Jinak ona si potrpí na česání, lakování nehtů a tak 🙂 Ale oblečení nějak moc zatím neřeší. Myslíte že když půjdem na sociálku tak musíme mít nějaké důkazy?

andysek232
31. kvě 2015

@karinakarin26 určitě nějaké důkazy budiou potřeba ale když vezmete sebou dceru svého přítele tak by tomohla docśvedčit že matka jí nekupuje to co má ...
ale musela by mluvit prvadu a nevymýšlet si 🙂

andysek232
31. kvě 2015

@karinakarin26 je těžké prostě tohle pochopit ale prvně než to dáte na sociálku tak si sní sedněte a optejte se jí jak to je ,proč nosí takové věci a tak ...
a potom můžete jednat

karinakarin26
autor
31. kvě 2015

Ježiš, no já malou do toho teda vůbec tahat nechci :( Přítel jí už kvůli tomu psal a ona nemá snahu mu to ani vysvětlit (i kdyby se měla na něco vymluvit) Napíše mu, že jí je to jedno ať si jde kam chce. Asi nevěří že to skutečně udělá. Anebo je to jak píšete, že jí sem posílá v tom nejhorším a doma to má jinak.

karinakarin26
autor
31. kvě 2015

I když říkala že v těch roztrhaných chodí i do školy....

andysek232
31. kvě 2015

@karinakarin26 aha tak pokud chodí v těch věcech i do školy tak jde vidět že se matka o to vážně nestará a tím pádem to potřebuje dát vážně na sociálku

andysek232
31. kvě 2015

udala bych jí za nestarání se o dítě .. a měla by to,.,. alimenty dostává a dosává jích dostatečně takže má z čeho kupovat dítěti věci a podobně ...

andysek232
31. kvě 2015

vážně nemůžu pochopit takové matky co se neumí starat o své dítě 😒 kruci tak když dostávám alimenty a podobně tak je mi jasné že musím dítěti pořídít dítětí věci tak aby bylo slušně oblíknuté a né aby bylo v rostrhaných hadrech ... kde to jsme ??? tak proč tedy ty alimenty dostává?? když se o to dítě neumí dastatečně postarat??? já bych jí udala ... chudák holka fakt jak se musí cítit a ve kole jak si na ní musí ukazovat

yamdena
31. kvě 2015

@karinakarin26 Ahoj, nejspíš to dělá proto, abyste dceři, až Vám dojde trpělivost, koupili nové oblečení - je to jen taktický tah. Nenechte se tím zdeptat a využijte to ve svůj prospěch. Jestliže chodí takhle oblečená dlouhodobě, zdokumentujte to fotkami, zachyťte písemně i vyjádření matky (kupř. dopis, email), pak jí nakupte novou garderobu, ponechejte si účtenky a podejte si na soud návrh na snížení výživného s tím, že matka výživné nepoužívá řádně, že dcera chodí oblečená tak, že to neodpovídá výši stanoveného výživného (můžete použít i odůvodnění soudu v rozsudku o stanovení výživného, kde je stanoveno, z čeho se vycházelo při určování výše výživného), a že jste proto nakoupili odpovídající oblečení, což znamená, že část své vyživovací povinnosti jste si splnili nikoli finančně, ale materiálně, a že situace je dlouhodobá a že s matkou není řeč, navíc otce odmítá informovat o tom, na co tedy peníze z výživného utrácí (předpokládám, že Vás o tom uspokojivě neinformuje). Ovšem rozpoutá to bitvu o výživné, přirozeně.

Méně agresivní je varianta, že dceři nakoupíte nové oblečení, do kterého ji vždy převléknete při příchodu a ze kterého ji vysvléknete, když se bude vracet matce. Je pravděpodobné, že matku její taktika přestane po čase bavit.

No a jestli chcete vztahy s matkou vygradovat, můžete se obrátit na odbor péče o dítě a na Policii ČR s tím, že matka se možná dopouští trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, případně zpronevěry či podvodu.

Pro dobro dítěte fakt nedoporučuju, abyste dceru nějak štvali proti matce, ale to vás, myslím, ani nenapadne. Good luck

yamdena
31. kvě 2015

Sežeňte si případně i vyjádření učitelky ve škole, pokud dcera chodí špatně oblékaná i tam.

andysek232
31. kvě 2015

@yamdena Přesně tak mějte důkazy a nechte si snížit alimenty

andysek232
31. kvě 2015

Přesně takový to typ matek nesnáším ........

ivular
31. kvě 2015

Při vší úctě, zaráží mě, jak mnohé zdejší diskutující nejdou daleko pro velmi tvrdá slova a jak příkrá řešení hned navrhují..
@karinakarin26 Když to shrnu, dcera dle Vašeho soudu chodí ve zničeném oblečení, nicméně s tím nemá problém ani ona, ani její máma, ani učitelky ve škole (pokud to dobře chápu). Já osobně bych v takové situaci koupila dva, tři kusy oblečení z bazárku, které jsou dle Vašeho názoru nejhorší a které by si tedy slečna převlékla, když by byla u Vás. Pokud myslíte, že je za tímto nějaká schválnost, nebo že se situace bude ještě zhoršovat (např. malou toto taky začne trápit), můžete ty nejhorší věci opravdu nafotit. Se sociálkou bych ale zatím vyčkala, protože jestli to dobře chápu, máte dceru ve střídavce a v takové situaci jakékoliv rozepře rodičů vždy nejvíc odskáče to dítě..
Já jsem v situaci opačné - otec mého syna kontaktuje sociálku několikrát týdně s tím, jak špatně se o dítě starám. Na OSPODu už sice vědí své, ale i tak je to strašně stresující a vyčerpávající situace. Možná i proto bych zkusila najít co nejklidnější řešení.

karlajasmine
31. kvě 2015

A co třeba se zeptat dcerky,jestli je šťastná a má se doma dobře, než do toho začněte tahat socialku?? Moje milující maminka neměla nikdy cit pro oblečení a jako malá jsem často šla do školy v roztrhanych džínách,a jinak jsem byla zdravé dobře najezene dítě které nic nechybělo. Proste někteří rodiče zastávají názor ze dítě ze všeho vyroste,tak raději staré oblečení ale ušetřit jim něco na studia. Chci jenom nabídnout pohled z druhé strany a abyste si uvědomili ze pokud dcera je šťastná a nemá pocit,že jí něco chybí,tak ji můžete zničit zbytečně život tahanicemi se socialkou,soudama atd. Takže zeptejte se hlavně dcerky jak se má ona a pak teprve něco řešte.

karinakarin26
autor
31. kvě 2015

Jak jsem psala, není to pravidlem, je to občasné že prostě přijde v něčem co já bych ji kupříkladu už nedala. Taky jsem už psala že u nás věci na převlečení má. Ale jde o to, proč je nemá doma??? Manžel bych řekla platí alimenty uspokojivé, holce je 9 let, na zájmové kroužky nechodí, je zdravá, tudíž má potřeby jako každé jiné dítě. A já myslím že 5500 je dost. Ve střídavce ji nemáme, máme ji ob víkend+někdy v týdnu 2-3 dny v měsíci. Nám ani o snížení alimentů nejde, nemáme s tím problém. Jde prostě jen o to, že nám přijde že maminka nakupuje pro sebe a na malé šetří. Zase nechci tu na její matku házet jen špínu. Možná jsem se vyjádřila trochu blbě, není to máma co se nestará to nemůžu říct, věnuje se jí, jezdí s ní na kole na výlety, a tak dále.... Jen prostě v tom oblečení nějak zaostává. Taky se mi na sociálku nechce, ale na druhou stranu manžel platí na dceru né na ex....Chjo ☹

pabka
31. kvě 2015

Holky, prosím vás, zkuste se zamyslet, tedy zejména zakladatelka, přeci důležitější, než oblečení, je to, jak se máma o dítě stará, jak se mu věnuje atd... vy byste skutečně jen kvůli oblečení volaly socialku??? Není třeba potřeba nejprve prozkoumat řadu jinych veci vcetne nazoru a pocitu te male?? Vite, co to udela se zivotem toho ditete? Takové drsné soudy a postupy kvůli oblečení? Mam pribuznou, jeji manzel vydelava spoustu penez, maji dve deti, jsou to super rodice, predevcirem jsem je zrovna videla a deti oblecene strasne... oni to neresi, nejde jim povrchne o obleceni a vzhled. Mam volat socialku???!! Pomeruje se mira pece o dite podle obleceni???
Ps. Moje dcera má satnik jak pro 5 děti, ja to třeba řeším a oblékam ji hezky a kupuju až moc, přesto ostatní podle šatníku nesoudim a nedovolila bych si bez jiných důkazů nebo podkladů o zanedbání péče o socialce ani uvažovat...

brunetka11
31. kvě 2015

@karinakarin26 je to hezká částka, ale popravdě řečeno - pouze v základu odráží náklady na dítě jejího věku. To, že většina otců v ČR platí méně, je dost tristní.
Vyhrožovat či dokonce reálně zvažovat kontaktování sociálky kvůli pár nic moc kusům oblečení mi přijde minimálně nepochopitelné. Trápí svou dcerku hlady? Zanedbává ji a nechává samotnou? Nedbá na školní docházku?
Tohle jsou snad záležitosti, které by měly řešeny... Ale občasné horší oblečení?!

karinakarin26
autor
1. čer 2015

My bysme tam nešli kvůli zanedbání péče, ale kvůli tomu že manžel platí 5500 a na dítěti to nevidíme. Nám prostě jde o to kam ty peníze jdou? Ona není schopná mu říct za co je utrácí když za oblečení zjevně ne. Já nevim, čtete si všechny komenty?? Já psala že to není žádná krkavčí matka, stará se o holku, jen prostě v tom oblečení zaostává. Holka má dvoje džíny....Jinak jsme se rozhodli po tomhle víkendu kdy ji manžel napsal sms o tom oblíkání atd, že pokud se to nezlepší tak tam zajdem ale s tím, že platí tolik a tolik, bývalá mu nechce říct kam ty peníze miznou a že malá prostě chodí oblíkaná jak kdyby na ní posílal 1000 kč.

andrrriiik
1. čer 2015

Holky,ale tady jde o to,že holka má roztrhané oblečení,a to už je na pováženou.

@karinakarin26 Podle mě ty peníze utrácí ex pro sebe,což je problém,protože alimenty tvůj manžel platí dceři,ne bývalé.

pabka
1. čer 2015

@karinakarin26 tak teď tedy nevím, jde Ti o blaho holky nebo o peníze? Myslím a zdá se, že pouze o peníze. Koukám, že máš také dítě. Zkus si vzít podnájem, žít sama, od manžela si vezmi 5 500,- a uvidíme, jak značkově za pár měsíců bude Tvoje dítě oblečeno a jestli Ti budou alimenty v této výši připadat zbytečně přemrštěné. Pokud není krkavčí matka, jak sama píšeš, proč jí chcete zadělat na spoustu problémů kontaktováním sociálky a myslíš, že malou to taky nerozhodí? Nechápu... a to píšeš, že manžel slušně vydělává... holčička je přeci taky jeho dítě, ne? A alimenty nejsou jen na oblečení, ale na bydlení, stravu, záliby, hračky, školní potřeby..... atd atd atd.
Malá je dítě Tvého manžela.. jeho vlastní dítě... opravdu tomuto nerozumím... a vše toto podstoupit jen proto, aby vám snížili alimenty o pár stovek.. no, co na to říct.

nonnni
1. čer 2015

@karinakarin26 doporucuji na socialku dojit a zadat prehled toho, za co penize utrati...nasledne bych matce radila, aby si zazadala o zvyseni alimentu, kdyz otec ditete vydelava slusne, protoze castka, kterou plati, je tak na zakladni pokryti potreb ditete a ne na zadne extra burty. Urcite ne na to, aby se diteti najimal stylista, ktery by ho koordinoval pred cestou na vikend k tatovi.

Moje dcera ma mega satnik, vsechno nakupovane tak, aby to ladilo a to i s botama...kreace, ktere je na sebe obcas schopna natahnout jsou takove, ze nestacim zirat a uplne stejne na sebe obcas narve neco, co ma mit k babicce na litani a ma to fleky pri blizsim ohledani, nebo klidne i dzuznu, ktera unikla me pozornosti. I s takovym satnikem nejradeji cirkuluje dvoje kalhory a par trik...takze to, v cem dcera chodi je nic nerikajici o tom, co ma doma ve skrini. A to kdyz opominu fakt, ze matka dcery proste nemusi mit vkus a neumi ji to sladit a nejaky flek, ci skoba ji nerozhodi, hlavne, ze je dite ciste.

Mmch, me dceri je devet.

nonnni
1. čer 2015

@andrrriiik to myslis vazne, ze z 5 500 se matka rozsoupne na ukor ditete. Kdyz pomerem vezmes najem, elektriku, vodu, jidlo, pripadne pojistky, ono obleceni, zajmy, vylety, hracky, skolni potreby (treba takove jedno pero s nahradni naplni a zmizikem me v patek prislo skoro 300 ), leky pro dite, sporeni, narazove skola v prirode, tabory...jako jak presne se z toho matka rozsoupne?

To, ze otcove plosne plati naprosto neadekvatni castky na sve deti pote, co se jdou rozmnozovat o dum dal jeste neznamena, ze je to tak spravne.

andrrriiik
1. čer 2015

@nonnni Vím o takových případech,tak mě toto napadlo.Navíc aby mi dítě chodilo v roztrhaném,radši koupím hadry,a nějaký ten výlet si odpustím(nebo tábor,školu v přírodě...).Neříkám,že musí mít značkové oblečení,ale stačí shánět na bazárcích,od známých,když už.Já třeba pořídila od známé po dětech,nezničené,za 20,30Kč za kus,v sekáči taky nakoupíš dost levně,i nové koupíš za dobrou cenu,když je v akci.Jde o to se zajímat,a ne se vymluvit,že na to není.A jako 5 500 na alimentech je myslím dost.Neznám nikoho,kdo dostává takovou částku.Všechno to je kolem 2000.Navíc maminka taky nebude úplně bez příjmu,že.My si taky dvakrát nemůžem vyskakovat,ale o to ,v čem děcka chodí oblíkané,mi jde dost.

nonnni
1. čer 2015

@andrrriiik vyse jsem psala, ze to, jak holcicka chodi k otci nevypovida nic o tom, co ma doma ve skrini. Moje, tezce rozcapena dcera zvladne vypadat jak socka a nestoji ji to vubec zadnou namahu, staci, abych nedohlidla na to, co ma na sobe...a v deviti letech uz je dost sobestacna, takze se ji tohle podari relativne, na muj vkus casto. Zakladatelka pise, ze tak prisla obcas, tedy neni to tak, ze zadne jine obleceni nema.

Ja si dokonce pamatuji na to, ze kdyz mi bylo 14 mela jsem svuj oblibeny svetr a nic jineho jsem nechtela nostit....a k tomu ekzem...a doktorka na Bulovce se zminila neco ve smyslu, ze by to chtelo mi koupit vice kousku obleceni a nejlepe cistou bavnu, ze me pokazde vidi jen v tom jednom svetru a drazdi mi to ekzem. Jako chudak moje zlata maminka, ze mi tam pred ni z frustrace nedala pres pusu, protoze tech hadek, co se mnou zazila, ze budu nosit proste jen tohle a basta....nespocitalas bys...takze tam tise stala a nechala si naznacit, ze se o me dostatecne nestara, pricemz moje skrin doma mela kominek za kominkem bavlneneho obleceni...toliko asi tak k objektovnosti posuzovani neci situace na zkalade obleceni.

karinakarin26
autor
1. čer 2015

Nonnni, já tu nepsala o poměrech matky, protože je to její věc, ale když už jsme tedy u toho, tak - její maminka platí jen vodu, plyn a elektriku což jí vyjde kolem 4.000 měsíčně, bydlí v baráku který můj manžel když ještě byli spolu koupil za hotové peníze (tím nechci ukazovat jak je skvělej a dokonalej ale na to, že ona velké výdaje opravdu nemá). Navíc, já už jednou psala, že nám nejde o snížení alimentů, nikdo o snížení nežádá, nám jde o to kam ty peníze cpe když do oblečení ne, do výletů taky ne, holka se školou za celý rok nikde nebyla, na kroužky nechodí,tudíž se z peněz tedy 5500 platí co?? To by mě zajímalo, když oblečení zjevně ne.
Jasně pravda do skříně ji nevidíme, ale říkala že kalhoty do školy střídá modrý a růžový, tudíž má dvoje. Mě přijde že si tady většina lidí myslí, že chcem ubližovat její mámě ale tak to není, dokud byl manžel s nimi, říkal, že takhle nechodila. A tomu že nemá peníze se mi moc nechce věřit... Jinak jsme se dohodli s manželem že pokud příště přijde s těmi samými trhanými džínami jdem jí koupit nové které si tedy odnese domů. třeba to pak paní matku konečně trkne....

Sem začni psát odpověď...

Odešli