Exekuční příkaz - moc prosím o radu!!!!! Poradíte, prosím?

endlessblue22
13. črc 2020

Zdravím moc všechny. Prosím o radu. Manželovi přišel do zaměstnání exekuční příkaz (výměr). Vůbec tomu nerozumíme. Děti z jeho předchozího manželství máme již 4 roky ve střídavé péči. Tyto 4 roky manžel poctivě platí i výživné, neb jeho bývalá žena nepracuje, dokonce si pořídila s dalším partnerem dítě. Problémy tu byly neskutečné, hrozně kolem sebe kopala (nutno podotknout, že odešla za svým milencem sama.... já se s manželem seznámila až po jeho rozvodu).
Teprve loni se majetkově vyrovnali, manžel jí vyplatil ze společného domu.... aby jí mohl vyplatit, musel si vzít hypotéku. S hypotékou začaly trošku kruté časy.... občas se s výživným zpozdil... ale ve výsledku každý měsíc měla jeho bývalá po menších částkách danou částku na účtě. Nebylo to tedy přesně k datu podle soudu. Nyní jí manžel dluží z minulého měsíce 2000,-Kč.
Do zaměstnání bez jakéhokoliv předchozího varování přišel příkaz, že má zaplatit dlužnou částku 2000,- Kč a teď to nejlepší nakonec..... a 62 000,- odměny za práci exekutora. Co to jako je???????? Prosím.... je toto vůbec možné???????

drakenn
14. črc 2020

Alimenty ke stridavce v částce 7 000,- kolik teda manžel vydělá, že mu napařili tuhle částku?

endlessblue22
autor
14. črc 2020

Jen chci upozornit, že z manželovy strany to nebyla žádná zábava platit to po částech, ani žádný naschvál.... však by to k ničemu nevedlo... stejně se to platit musí. Když otec neplatí, tak to není vždy proto, že nechce, ale že zkrátka i on je jenom člověk a může se dostat do situace, kdy to prostě nejde. To bych tady napsala román, kdybych měla všechny důvody vypsat......... zábavou na mateřské bývalé manželky bylo tahat svého ex po soudech kvůli absolutně všemu (nesouhlasila se střídavou péčí, nesouhlas s trvalým bydlištěm dětí, nesouhlas se školou dětí, neustálé tlaky na zvýšení výživného,.... majetkové vyrovnání byla též lahůdka.....chtěla absolutně nereálnou částku, chtěla manželovo kolo, manželovu motorku (pořízenou až po rozvodu)..... atd atd. Z normálního platu dávat všechny ty soudní poplatky, právníky... to bylo opravdu moc. Ona zkrátka používala výživné na soudy........ v listopadu prohrála soud o majetek u Okresního soudu, tak se odvolala.... a Krajský soud jí přiřknul ještě méně. Takže ta exekuce je víceméně msta.... nic víc, nic míň. Mno, zaplatíme dlužné 2000,- z června....... teď nějaké peníze už jsou, tak pravidelně od července platit... a uvidíme, co na to exekutor.... toto je vážně vyčerpávající.... občas mám pocit... že lidi co chodí do práce, snaží se... jakmile udělají malou chybku... tak hned dostanou přes pusu

jipe
14. črc 2020

@endlessblue22 hlavně se spojte s exekutorem, jestli další výživné budete posílat přes něj nebo přímo k rukám ex a po pár měsících podejte návrh na zastavení exekuce s tím, že budete řádně platit

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@drakenn V době kdy se o tom rozhodovalo měl 38 000 čistého. S tím, že polovinu roku hradí veškeré věci dětem (škola, jídlo, kroužky) sám. Ona byla OSVČ a hrála na to, že si vydělá jen 11000tis. Po 2 letech přestala mít příjem úplně, nahlásila se na úřad práce a další 3 roky nedělá nic.... kromě tedy dalšího dítěte (s tím byl další soud, že chce větší výživné)..... legrační že,.... pořídí si dítě s nadřízeným a výživné se má zvýšit bývalému.

drakenn
14. črc 2020

@endlessblue22 valila bych k soudu o snížení či neplacení žádného výživného! To není normalni!

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@drakenn Mám bohužel trochu pocit, že soudy slyší vždy na zvýšení výživného... trochu přidají a hotovo. To, že chce otec výživné snížit jde dost těžko... a nerady to soudy dělají.... vše v zájmu dítěte, přece. Manžel má nyní plat přibližně stejný, ale hypotéku kvůli vyplacení ex... navíc já mám též děti z předchozího manželství (ve výhradní péči)... takže půl roku je nás doma 6 😎 Náklady na domácnost máme celkem velké... a protože jsme normální, tak jsme si společné dítě již nepořídili.... protože bychom to opravdu neufinancovali. Ta banda 4 dětí (jsou ve stejném věku a mají se rády)... nám opravdu stačí.... 🙏😉

luciina
14. črc 2020

@endlessblue22 rozhodně právníka jestli s tím jde něco udělat a rovnou snížit alimenty, pokud je střídavka a nebo ať platí i ona vám

tulikiss
14. črc 2020

Docela by me zajimala diskuze z druhe strany... jake by asi byly reakce kdyby psala maminka, ze je na rodicaku a ex ji na starsi posila penize na etapy a ani ne v tom mesici, kdy je ma platit, ze dnes je 14.7. a za cerven stale jeste dluzi 2000. Ze se vymlouva na hypoteku a na cizi deti, ke kterym nema zadnou vyzivovaci povinnost. To by bylo zprav jak je ex zmetek a at to rozhodne resi, kdyz neplati vcas.

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@tulikiss V tuto chvíli nedluží manžel vůbec nic. Platba na červenec proběhne zítra. Tak snad to jak vy píšete "maminka" zvládne. Na nic se nevymlouváme. Notabene... nás rovněž nemusí zajímat to, že matka neuživí svoje starší děti... a jako řešení si pořídí další. Pokud na to nemám...... nepořizuji si další děti. A pro po. Výživné ve střídavé péči by mělo vyrovnávat životní úroveň rodičů, aby se dětem líbilo na obou dvou stranách stejně... to je jasné... ale je zvláštní, že my dotujeme tamní domácnost, ačkoliv jejich životní úroveň je vyšší.

marcicek84
14. črc 2020

@endlessblue22 a jak to vite,ze je jejich zivotni uroven vyssi?pokud to tak je,zadejte o snizeni alimentu,jednoduche...ale platte vcas bez vymluv,vlastne je to vase vlast i vina,protoze jste to mohli tusit,ze budou problemy...
Nakonec je jedno jak to je a kdo z vas ma pravdu ona mela narok na dat na vas exekuci,kdyz platite nepravidelne,ma rozsudek a vy ted brecite kvuli vlastni blbosti.
Naklady exekutora musite proverit u nej a dolozit zaplaceni castek a zadat zastaveni exekuce atd.
Ja vazne nechapu vasi naivitu,kdyz vas nekdo stale taha po soudech,ze jste si to nedomysleli...

mourovatakocka
14. črc 2020

@endlessblue22 Nemám slov, žasnu, co je u nás možné a je mi smutno. Jak to vypadá, jak ti tu jedna maminka radila, ať ji napíšeš? Je to právnička, určitě na něco přijdete. Klidně vývoj do sz. Strašně ráda bych ti pomohla, ale žádná legální rada mě nenapadá...

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@marcicek84 Já vím, že je to naše "blbost".... ale znova opakuju... nebyl to záměr, ani snaha se něčemu vyhnout. Asi jste se ještě nikdy neocitla v situaci, kdy na tom účtě zkrátka peníze nejsou....
To, že jsem z druhé strany mohla toto čekat... je jasné... ale ono dokud to nenastane, tak si to člověk prostě nepřipustí. Já se holt snažím vidět v lidech to lepší. Já sama bych bývalého manžela kvůli nezaplacení alimentů před exekutora nepředhodila.... tak to zkrátka je. Určitě bychom se domluvili.

marcicek84
14. črc 2020

@endlessblue22 ale tvuj ex te asi netaha po soudech...no tak kdyz neni z ceho brat, je treba to resit u soudu,dat navrh na snizeni,ne to proste neplatit vcas,to nemate ani kontokorent,kde by slo sahnout?v dnesni dobe???dalsi mesic dorovnas,tim by se to preklenulo,nez by doslo na soud ohledne snizeni.Ja to proste nechapu,jak jste to mohli nechat zajit tak daleko,pry mu hlidas dane a nepohlidate si terminy u problemove osoby jeho ex nebo neporesite snizeni soudni cestou???To mi proste hlava nebere,jsi si jista,ze ty dane platite vcas??? Promin,ale cele mi to tu prijde jako tragikomedie...

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@marcicek84 šmankote..... už mě trochu nebaví se tady obhajovat. Tak ještě jednou.... to, že se několikrát (řádově půl roku) neplatilo podle hodinek bylo důsledkem poplatků za právníka a následně naběhnutí hypotéky. Rozhodně to nebylo nic ve smyslu "to výživné je moc vysoké, tak to nebudeme platit včas". Chodit do kontokorentu jsme nechtěli. Pořád jsme u meritu věci: kvůli 2 tísícům z června máme exekuční příkaz. V tom příkazu, není ani slovo o tom, že v květnu jsme zaplatili 5+1+1. Jedná se o červen. Tečka.
2 tisíce...... poměrně směšná částka. A s komedií to opravdu nemá pranic společného. Minimálně já se tu moc nesměju. Ale děkuji za názor.

j.a.n.i
14. črc 2020

@endlessblue22 ja chapu, ze se nesmejes, nicmene ona muze prokazat, ze jste dle rozsudku nekolikrat nezaplatili a jelikož na vyzivne jde dat exekuce i na budouci, tak je dle zakona v pravu.

marcicek84
14. črc 2020

@endlessblue22 ja se smeju tvoji resp.vasi blbosti...ten kontokorent by byl asi nejrozumejsi reseni z tech vsech,ktere jste aplikovali u problemove osoby.A ze to neni od ni fer,neni,ale jaka je jste taky vedeli,treba to od vas byly nachvaly,co my vime,ze jo.Tak ji to tez prestalo bavit.Platte vcas a budete mit klid a ted si hold zaplatite vic,snad kdyz zastavi exekuci,tak ta odmena exekutora se o dost snizi...a uz jste tomu exekutorovi aspon volali,ze mate uhrazeno?

ivis_b
14. črc 2020

@endlessblue22 tak ale pocitej s tim, ze pokud budete vedle exekuce platit jeste sami, bude placeno dvakrat. Nefunguje to tak, ze kdyz zaplatis sama, srazka neprobehne. A spotrebovane vyzivne se nevraci. Abyste pak nebyli prekvapeni a zase necitili krivdu.

marcicek84
14. črc 2020

@ivis_b zbytecne se namahat,oni jsou chytri dost 😂

jipe
14. črc 2020

@ivis_b tak pokud jsou ochotní platit, tak by možná prošlo zrušení toho exe příkazu a dohodnout se s exekutorem na "splátkách". Zastavení celé exe až po pár měsících,až bude zjevné, že nemají problém platit. Každopádně placení k rukám expartnerky je tedbblbost,bto bude exekutor částečně zastavovat, přepočítávat, takže další úkony, náklady,...

ivis_b
14. črc 2020

@jipe nene, pokud bude platit k rukam ex, nic se zastavovat a prepocitavat nebude, zaplati a jeste se provede srazka. Je to vymozene plneni stejne jako srazka (je plneno po doruceni o vyrozumeni exe, neni to plneni pred exe, aby to slo zastavit). A bere se to jako vyzivne, soudem stanovena castka je minimalni castka, cokoli je placeno navic, je tez vyzivne a spotrebovane vyzivne se nevraci. Kazdopadne klic k uspechu je kontakt s exekutorem a ne si na nem vybijet zlost, on za to nemuze.

kakba
15. črc 2020

@endlessblue22 je mi lito, jak se to vyvinulo a radu nemam. Jen drzim pesti, aby se to vyresilo v klidu a bez znamky uhony. A co tu ctu od zdejsich slepic, nemam slov. Zadne rady, ale hlavne same negativa. Jste asi vsdchny nejlepsi a nikdy by se Vam to nestalo. Chytte se za cumaky.

j.a.n.i
15. črc 2020

@kakba No, tvrdit, ze tu nepadly zadne rady, je dost mimo, vysvetleno to tu bylo dost vecne.

jipe
15. črc 2020

@ivis_b díky za upřesnění. U klasických dluhů (ne výživné), se to pak právě (někdy poměrně složitě) započítává a částečně zastavuje

ivis_b
15. črc 2020

@jipe ale jen kdyz se plni pred exekuci, jinak ne, je to stejny u vsech typu dluhu

mourovatakocka
15. črc 2020

@kakba Nějaké rady tu padly, i nabídky pomoci, to je prima. Ale hloupých komentářů je bohužel víc, je to škoda zrovna tady.

amazonkajanik
15. črc 2020

@ivis_b no,bude to asi starší jak 10let,ale tuhle vychcanost někteří otcové dělali,aby se vyhli soudu a vězení za neplacení alimentů. Snaha byla a hotovo. Oficiální zaměstnání žádné,tudíž exekuce nelze provést. Jsou to tak 2roky,co jsme tohle řešili s bývalým kolegou,že tohle dělal ex jeho ženě. Místo 2tis poslal třeba jen 2stovky

jipe
15. črc 2020

@ivis_b nene,normálně,když se na dluh (třeba kreditka) platilo během exe přímo věřiteli,tak se ty zaplacené částky normálně započítávaly na dluh a exe se o to částečně zastavovala (aspon to tak bylo před pár lety, kdy jsem ještě byla v pracovním procesu).To by zas nešlo, aby měl věřitel zaplaceno od dlužníka a ještě jednou to vymohl exekutor 🙂

kometkak
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivis_b
15. črc 2020

@jipe ja mela zastavovaky na stole donedavna denne, takze mi ver, plneni v ramci exe je vzdy vymozene plneni, at uz ho vymohl exekutor, nebo plnil primo povinny. A pro vymozene plneni se nezastavuje. U dluhu NEvyzivneho to samozrejme ponizi vymahanou castku, ale exekutor z toho normalne vypocte odmenu. U vyzivneho je to situace jina, jak jsem psala. Ale at tazatelka dela, jak mysli.

jipe
15. črc 2020

@ivis_b no my jsme v zastoupení věřitele podávali návrhy na částečné zastavení exe, pokud jsme narazili na plnění k rukám věřitele (uznávám,že to obvykle bylo na základě nějakáho podání dlužníka). Odměnu to nesnižovalo, spíš zvyšovalo, protože to byly úkony navíc.