Exekuční příkaz - moc prosím o radu!!!!! Poradíte, prosím?

endlessblue22
13. črc 2020

Zdravím moc všechny. Prosím o radu. Manželovi přišel do zaměstnání exekuční příkaz (výměr). Vůbec tomu nerozumíme. Děti z jeho předchozího manželství máme již 4 roky ve střídavé péči. Tyto 4 roky manžel poctivě platí i výživné, neb jeho bývalá žena nepracuje, dokonce si pořídila s dalším partnerem dítě. Problémy tu byly neskutečné, hrozně kolem sebe kopala (nutno podotknout, že odešla za svým milencem sama.... já se s manželem seznámila až po jeho rozvodu).
Teprve loni se majetkově vyrovnali, manžel jí vyplatil ze společného domu.... aby jí mohl vyplatit, musel si vzít hypotéku. S hypotékou začaly trošku kruté časy.... občas se s výživným zpozdil... ale ve výsledku každý měsíc měla jeho bývalá po menších částkách danou částku na účtě. Nebylo to tedy přesně k datu podle soudu. Nyní jí manžel dluží z minulého měsíce 2000,-Kč.
Do zaměstnání bez jakéhokoliv předchozího varování přišel příkaz, že má zaplatit dlužnou částku 2000,- Kč a teď to nejlepší nakonec..... a 62 000,- odměny za práci exekutora. Co to jako je???????? Prosím.... je toto vůbec možné???????

xmele004
15. črc 2020

@pellullinka je to na hlavu no, ale financne to vychazi. My mame jen dve ve stridavce a platime 3500, rikaji tomu "dorovnani zivotni urovne". Muz pracoval ve fabrice a ona zrovna nedelala kdyz se to pocitalo. Financni pomery se zmenili, nic u soudu resit nechceme, mame dobre vztahy, tak to proste platime. Ale chci tim jen rict, ze to, ze je stridavka bohuzel neznamena byt "osvobozen" od alimentu. Znamej treba dava ex 2500 a ona jemu 2300, coz uz teda nechapu vubec 😁😁😁😁

xmele004
15. črc 2020

@endlessblue22 uplne mi je lito, jak se do Tebe nektere pustily. Mam pocit, ze na koniku proste neexistuje exmanzel, ktery by ve svetle alimentu a treba starani se o deti, vysel v pozitivnim svetle. My uz mame vztahy dost narovnane, ale taky to nebylo jednoduche na zacatku. Chapu, jake situace mohou nastat. Nam taky volala ex, ze na detem co dat na svacinu, ale jeji novej si koupil nove auto. Pravidelne neplati a nevozi deti na krouzek vzdy s nejakou super vymluvou, ale pak si udela dalsi dve deti kratce po sobe. No takovych historek mame v zasobe spoustu. Uz se vubec nerozcilujeme, ze posilame nejake penize na dorovnani urovne i pres to, ze jak rikas, dotujeme jinou domacnost, ktera se momentalne nema vubec spatne...Ale to neni vubec podstatny, jen sem ti chtela napsat, ze situaci chapu, neshledavam tve jednani naivni ani hloupe a drzim palce, at vse dopadne co nejlip pro vas!!!

hojda
15. črc 2020

@endlessblue22 Tak jestli dělá opakovaně problémy, tak bych jí postrašila, že si pořídíte taky mimi a manžel půjde na rodičák🙂, to by zase dotovala ona vás, jestli to správně chápu?

marcicek84
15. črc 2020

@xmele004 o jake naivitite se tu bavi.e,dlouhodobe ex neplatil vcas,kdyby to psala ona (jeho ex),tak pise ve smylu,ze je na rodicaku a jeji ex neplati vcas a vymlouva se.Muze to byt uplne v klidu pohled z druhe strany.Kdyby nebyl duvod exekuce,tak ji logicky nemam.A pokud nekdo tvrdi,ze je 2.strana problemova a nehlida si to s tim,ze kontokorent jsme nechteli vyuzit (abychom treba nemeli dluh) ale druha strana treba prave z kontokorentu pribirala,tak mi to prijde opravdu stezovani si na vlastni hloupost,neochotu resit problem,trochu naschval ze strany expartnera.A zase pokud si jeho expartnerka nasla moviteho pritele,tak on taky nema povinnost dotovat jeji dite,ktere ma s nekym jinym,byt tedy kdyz ji novy partner neco plati tak v ocich jinych to vypada tak,ze se ma ex lip a jezdi porad na dovolene (ono jestli to plati ji a i demiteti z jineho manzelstvi tak se to dite nema spatne).Tolik asi k tomu,co se tady pise a ze pohled druhe strany je nutno taky vedet.
Zaver je jasny,meli platit a neplatili vcas,neresili snizeni aliku a ted tu breci na diskuzich,ze jsou chudacci a kolik po nich chce exekutor.K tomu neni co dodat,mne diskuze tohoto typu posledni dobou opravdu lezou krkem...a to presne z tech duvodu,ze druha strana by na ne nadavala uplne stejne a pravda je nekde uprostred.

pellullinka
15. črc 2020

@xmele004 Aha, to jsem netušila. já mám 2 děti (11 a 6) ve výhradní péči a dostávám 5tis. měsíčně, tak mě to zarazilo. Že pokud má někdo děti ve střídavce 50:50 tak jsou i náklady spravedlivě rozdělené....

endlessblue22
autor
16. črc 2020

Děkuji moc všem za postřehy. Některé zde diskutující zkrátka a priori k tomu přistupují, že můj manžel dělal naschvály a neplatil včas kvůli své blbosti. Už to nebudu komentovat. Evidentně to nemá cenu. Tato diskuze vznikla ve snaze rychle získat informace o tom, jak se teď nejlépe zachovat, co dělat, co ne..... jak důsledky zmírnit. Nežádala jsem o morální profil mého manžela, ani hodnocení toho, jestli platím daně včas či nikoliv.
K zaměstnavateli zatím přišel příkaz.... jen vyčíslení. Zatím nepřišel výměr... jak a kolik bude sráženo. Vzhledem k tomu, že v době, kdy to datovkou do práce přišlo (nám nic).... byly již zmíněné dlužné 2tis. "na cestě". Takže tu platbu zastavit již nešlo. Samozřejmě, pokud bude vše pouze sráženo ze mzdy, tak ten trvalý příkaz od srpna zastavíme.
Exekutorovi jsme již napsali. Vše vysvětlili. Uvidíme, co bude. Vím jaký byl soudní rozsudek... platit k 15. v měsíci 7tis. My to měli rozdělené na 5tis k 15.tému a 2tis. jakmile to bylo možné. (obvykle do 14ti dnů) Nenechali jsme "maminku" bez prostředků.
@marcicek84 Je dle mého názoru ze stejného těsta jako ta, kterou máme na druhé straně 😎 Příklad militantní matky, která by za denní zpoždění sekala hlavy. Nechť píše pouze v případě dobře míněné rady...... o to tu totiž od počátku jde.

endlessblue22
autor
16. črc 2020

@marcicek84 Ještě dodatek. Nejsme chudáčci, ani tu nebrečíme. Chtěla jsem jen poradit, jak nastalou situaci co nejlépe vyřešit.... neboť s něčím takovým nemám vůbec žádné zkušenosti.
Pokud Vám tyto diskuze jak sama píšete "lezou krkem"... udělejte všem službu a již sem nepřispívejte. Vaše poznámky jsou nekonstruktivní a k ničemu!!!!!!! 🙏🙏🙏

hojda
16. črc 2020

@endlessblue22 A ta odměna exekutora je ok?

marcicek84
16. črc 2020

@endlessblue22 takze rekapitulace,vy nejste chudacci,ale platit vcas neumite,aha,tak ted tomu rozumim...ja si myslim,ze vsechny dluhy a povinnosti se maji platit radne a vcas...a co si myslis je mi uplne jednk,nebkt si o vas myslim to same,delali jste naschvaly a vymstilo se vam to

endlessblue22
autor
16. črc 2020

@marcicek84 paní nebo slečno jste táááák strašně milá, chápající...... a jak dobře jste mi poradila (kolik toho z exekučního řádu znáte... fíha)....... a vůbec nejste útočná, ironická a negativní..... 🙈🙉🙊

marcicek84
16. črc 2020

@endlessblue22 ale ja vam nic radit asi ani nechci,mne staci co jsem se docetla divim se kazdemu,kdo vam da radu zdarma,kdyz je zrejme,ze se nevi,zda by se radilo te spravne strane sporu...

meronym
16. črc 2020

@marcicek84 To přece na anonymním webovém fóru nevíte nikdy. Schopnost nazírat na situaci z obou stran vám zjevně chybí. Nesuďte tak rychle, abyste nebyla stejně přísně souzena.

marcicek84
16. črc 2020

@meronym ani bych nerekla,autorka diskuze se tady uz nekolikrat odkopala sama...

xmele004
16. črc 2020

At hodi kamenem nekdo, kdo se nikdy s zadnou platbou nezpozdil. To jsou vsechny tak svate?
To obdobi trva 6 mesicu, je to opodstatnene zmenou financnich pomeru a hlavne stale opakuje, ze proste to nakonec zaplatili. Jsou taci, kteri neplati leta a jsou nepostihnutelni, tak co se tady porad dokola resi?

deaneira29
16. črc 2020

@xmele004 tak ano já tím kamenem klidně hodit můžu . Nikdy se mi to nestalo, nikdy jsem se s platbou nezpozdila. Potažmo nikdy jsem ani neměla půjčku a i když je můj ex úplný idiot který mě mlátil, stejně jsem mu u soudu vyšla vstříc a dala platbu alimentů do 25. dne v měsíci, protože on je bordelar který by stejně dřív neplatil. Ono je to všechno o přístupu bohužel. Pokud je nějaka změna je potřeba reagovat ihned a ne spoléhat, že se nic nestane. Toto bude mít zakladatelka jako poučení pro příště, že musí platit včas nebo to měli řešit a nechat soudně upravit.

xmele004
16. črc 2020

@deaneira29 nikdy sis nevzala pujcku? Takze bydlis v najmu a auto nevlastnis? Nebo vydelavas tolik, ze to zvladnes zaplatit z uspor? Ted to vubec neber jako rypani, o tomhle samozrejme diskuze neni....jen me to zajima.
Me prijde, ze mam tolik placeni, ze proste nekdy zapomenu, nikdy snad neprisla upominka, ale platby, ktere nejsou pravudelne, treba pojistka baraku nebo auto neplatim hned jak slozenka prijde a kdyz to zalozim, tak se nekdy holt stane, ze zaplatim par dni po splatnosti, jsem taky clovek...

marcicek84
16. črc 2020

@xmele004 ja pozde nikdy nic neplatila,ano ty zalozis a zapomenes,ale tady se vcas neplatilo puk roku a ani nemeli snahu to resit pres soud, pritom meli kontokorent, na ktery jenom nechteli sahat a stejne by to jak pisou do 14ti dni vyrovnali bezurocne,tak absolutne nechapu ten jejich pristup...

xmele004
16. črc 2020

@marcicek84 jo to mas asi pravdu, v tom souhlasim 👍

goryla
16. črc 2020

Vážení, autorka se ptala na radu. Kdo nemá, co poradit, měl by držet zobák a zdržet se blbých nadbytečných pindů. Protože když se tu chci dočíst nějaké informace, o tom, jak to tedy je, tak kromě odpovědí na položenou otázku tu musím přečíst ještě hromadu zbytečných kritických keců, hodnocení a napadání, kde přispěvatelky žádné řešení nenabízí ani radu neposkytují, a místo toho plýtvají svými intelektovými kapacitami na hledání odpovědí na to, proč bylo placeno pozdě, a co bývala byla měla ona a její manžel dělat jinak.

pabka
16. črc 2020

@goryla a tímto svým příspěvkem jsi poradila zakladatelce konkrétně co? Protože jinak je tu úplně stejně zbytečný jako ty, které popisuješ a kritizujes.

deaneira29
17. črc 2020

@xmele004 v pohodě, ne nyni bydlím ve vlastním, se synem a moji mamkou, ale i když jsem bydlela v najmech vždy jsem vše platila včas. Většinu života jsem vydělávala dost slušně sice jsem byla v práci pořád, ale to mi nevadilo, díky tomu mám velkou finanční rezervu i když desítky tisíc zůstali ve vybavení a ostatních věcech u ex, neměla jsem sílu se o ne soudit. Jinak já mám na vše tabulku, mám tam sepsány výdaje nejen měsíční s daty kdy musí být zaplaceno, ale i roční výdaje jako pojistky, kupon MHD a podobně, na roční odkladam peníze stranou cely rok a pak není problém. Jinak taky beru jako samozřejmost mít rezervu minimálně na šest měsíců, kdyby se něco stalo.

marcicek84
17. črc 2020

Proc se ma radit neplaticum? @goryla Stejne se radami tady neridi,maji to resit s exekutorem....Myslim,ze snaha ex byla,aby uz zacali platit vcas,pul roku byla tolerantni a zrejme to vypadalo,ze se si z toho udelali novy standard v placeni,ale kdyby chteli,vyresit by to mohli,bylo vice legalnich zpusobu...Kritika je v tomto pripade zcela na miste.autorka nemusela nikoho ocernovat,mohla chtit jen radu ohledne exekuce,tim co napsala si tak trochu nabehla sama...mne ten jeji pribeh se proste nezda,je to zaujaty pohled z jedne strany...a nesedi v nem vice veci...Kdo ji to zere,jeho vec.

endlessblue22
autor
17. črc 2020

Díky @goryla za nadhled, mluvíš mi z duše.
@marcicek84 - ostraváci jsou nějaký frustrovaný, nebo co :D

marcicek84
17. črc 2020

@endlessblue22 a z ceho bychom byli frustrovani? 😀 hlavne nam exekuce z vlastni blbosti nehrozi :-P

endlessblue22
autor
22. črc 2020

@marcicek84 asi vás to bude mrzet, neb jste nepřející a zlý člověk. Ale situaci aktivně řešíme..... já už 10 dní studuji exekuční řád a už alespoň trochu vím co a jak. Právník řeší návrh na ukončení exekuce, zítra návštěva exekutora, 2x schůzka v poradně, telefonát s bývalou manželkou... atd, atd. Nespoléhala jsem se tady na hodnocení nějaké dámy, která tady stále jen dřysta (určitě rozumíte, když jste z té Ostravy) , co má pocit, že sežrala Šalamounovo hovno.
Jak se říká... co tě nezabije, to tě posílí. Zároveň pořád nechápu vaše útočné komentáře. Já žádné zpoždění v platbě výživného neměla. Já žádné výživné nikam nezapomněla poslat... řeším tady kiks svého manžela...to víte, v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví. Vám se toto stát, tak byste evidentně zastřelila i členy vlastní rodiny.
Dejte si z této diskuze odchod.... nepřinášíte nic nového. Pokud sem přijde někdo s podobným problémem....bude fajn, aby tu našel odpovědi na nějaké své otázky.

marcicek84
22. črc 2020

@endlessblue22 vas posledni prispevek ma typicky chrakter dřystu...pridelali jste si praci z vlastni blbosti...pokud vim,tak jste psala,ze o takove veci se state i vy a o vsem vite,takze jste i vedela,ze vas partner neplati jak ma a nerekla jste nic,tim jste s tim souhlasila.
A kolik vas ta blbost nakonec vyjde?To jste se nam zapomnela pochlubit,nebo jake bude reseni jste taky nenapsala,takze to tady nakonec stejne nikomu nepomuze...
Kazdopadne nevim co by me melo mrzet,je to nakonec vase vec,pravnik vezme penize navic,exekutor taky,cas a nervy tez to vezme a to pro vas bude dost cennym poucenim pro priste...momentalne v tom hodovani na lejnech salamouna vedete prim...

hansoc
5. dub 2023

Tak to možná u těch 2000 budou chybět nějaký nuly. Nebo nějaké šmejdo od bývalé...? Je to divné