Expřítel se mi nechce podepsat do rodný list

ivisek80
25. čer 2016

Ahojky holky jsem v koncich s pritelem s kterým jsem mela vztah a se kterým jsem pocala nedopatrením díte...ale i tak jsem za dceru rada mam spatne vztahy na dceru nez se narodí nechce platit alimenty a jen me stresuje ale ja chci zít v klidu a hlavne o alimenty nechci prijit,nechce se tedy ani napsat jako otec do rod.listu..a ja nevim jestli pak tedy neco od nej dostanu...ci ne a hlavne...jestli to jde resit pres soudy aby se s ním nesetkala...atd.
Moc prosím holky poradte...🙂
Cauky Ivana.

blauen
25. čer 2016

@ivisek80 ahojky moji sestře se stalo něco podobného, chodila, žila s klukem několik let a jakmile s nim otěhotněla, stal se z něho neskutecny magor, malou ani nechtěl je to dobře, ségra radši oželila alimenty neuvedla ani otce do rodného listu a je neskutecně rada, protoze ta představa kdyby měl což když je uveden jako otec vídat malou a později třeba i stridava peče ji nesmírně děsila. Je třeba zvazit všechny pro a proti.

gracinka7
25. čer 2016

Pokud nechce být uvedený v rodném listě, musí se otcovství stanovit soudně a pak bude určená i výše alimentů.

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@blauen pokud bude v RL, bude mít právo vídat se s dcerou a potom se s ním setkávat budeš muset ☹

victress
25. čer 2016

@koordinatorka_odboje no vždyť tak to @blauen píše, že její sestra se toho obávala, tak ho radši zapsat nenechala 😝
ale nevím, jestli nehrozí, že chlápek po letech přijde a bude chtít dceru vídat, jak dlouho zpětně se lze přihlásit k otcovství 😝 😝

victress
25. čer 2016

@ivisek80 otcovství lze podle mě určit až po narození dítěte a vymáhat soudně zapsání otce do RL, rovněž i alimenty se vyměřují zpětně a tobě lze přiznat i peníze na výživu v době těhotenství, zajdi na sociálku, měli by poradit 🙂

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@victress kruci, jsem se překlikla, to mělo být na zakladatelku 😝

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@victress kdykoliv může přijít a chtít se zapsat a požadovat svá otcovská práva. Což mi připomíná strašidelný případ, který mi vykládal můj nej. kamarád - jeho známá z Prahy musí platit alimenty otcovi, kterého v životě neviděla a on jí nikdy nedal ani korunu. 8 tisíc měsíčně.

blauen
25. čer 2016

@koordinatorka_odboje vždyť jsem to psala zakladatelce ze ho proto ani neuvedla do RL

blauen
25. čer 2016

@victress nejsem si jista, ale myslím že tam je tři léta lhůta po kterou se muže přihlásit otec k diteti

tulikiss
25. čer 2016

@blauen ted jsem prochazela zakon a nic takoveho jsem tam nenasla. jedine lhuty ktere tam jsou jsou pro popreni otcovstvi.

blauen
25. čer 2016

@tulikiss tak se to možná změnilo, ale vím že tam nejaka lhůta byla, mála od ségry už má 6 let což se to mohlo změnit za tu dobu.

tulikiss
25. čer 2016

@blauen no oni se veci menili s tim kdyz se rusil zakon o rodine a preslo to pod novy obcansky zakonik to je od 2014.. zrovna ho tu sprtam na zkousku 😀

blauen
25. čer 2016

@tulikiss ale vím že se právě bala ze ten magor se kterym má tu holčičku, aby se do nějakého roku nepřihlásil! No a ten když šprtáš na zkoušku je v to jak? 🙂 ted se může otec přihlásit kdykoliv o sve Dítě, kdy se mu vzpomene?

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@blauen ano, překlikla jsem se

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@blauen ta lhůta platí jenom pro otce, kteří chtějí otcovství napadnout - "odhlásit se" z RL. je to teď 6 let věku dítěte. Přihlásit se k otcovství mohou kdykoliv

tulikiss
25. čer 2016

@blauen jak uz se psalo nademnou zakon to prihlaseni vubec neresi, takze pokud neni jmeno v rodnem liste uvedeno muze se kdykoliv behem zivota prihlasit.

victress
25. čer 2016

@tulikiss
@koordinatorka_odboje no to zní úplně strašidelně, že se může chtít přihlásit kdykoliv....ale myslím, že v 18 letech už mu na to přihlášení to jeho dítě bude kašlat 😝 😝
je to těžké, když ho nezapíše, připraví dítě i sebe o alimenty a jednou možná i o krásné dědictví, ale celý život bude ve stresu, jestli to dítě otec vrátí z návštěvy, neunese někam bůhvíkam atd. 😝 😝 😝

victress
25. čer 2016

@koordinatorka_odboje ale tak k tomu snad musel soud přihlédnout, že otec jí nedal ani kačku, takže ona by mu teď nemusela dávat nic, to je fakt síla ty dnešní zákony 😝 😝 😝

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@victress bohuzel, muze otec po diteti pozadovat vyzivne

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@victress soud pry nic nezajimalo. Ja mam podobneho otce, ktery byl strasne lakomy na alimenty, desim se dne, kdy ho napadne, ze jsem mu neco dluzna

victress
25. čer 2016

@koordinatorka_odboje já vím, že může, i rozvedený expartner po bývalém partnerovi, ale soud to měl zohlednit tu jejich konkrétní situaci a otce poslat někam 😠 😠 😠

victress
25. čer 2016

@koordinatorka_odboje rodiče si bohužel nevybíráme 😝 😝 😝

ivisek80
autor
25. čer 2016

Tak nevím holky snad dokonce patova situace...no pokud to chapu dobre tak alimenty mohu maximalne vymahat zpetne ale po jaké dobe,už když se to narodí ci az za rok..a tu vyzivu tehotenství bych mu take naparila...protože se odpocatku nechtrl o nas starat,protože mel porad hluboko do kapsy...

zuzineckah
25. čer 2016

@ivisek80 opravdu chceš, aby byl tenhle člověk uvedený jako otec v RL tvého dítěte? Může velice snadno nastat situace, že toho dosáhneš a ač mu soud vyměří výživné, tak to může být klidně na hranici minima (zatlouct příjmy není dnes pro takové vychcánky problém) a ani to ti nemusí platit (stačí, že si vzpomene jednou za 3 měsíce a je v tom bez postihu). Nicméně už to, že bude uvedený v RL ho opravňuje k pravidelnému styku s dítětem, může mluvit do jeho výchovy, lékařské péče, v podstatě do všeho. Nemluvě o tom, že ho může očkovat proti tobě.
Skutečně to chceš riskovat, když on už teď svůj "zájem" takhle projevuje? Já bych důsledně zapřemýšlela.

ivisek80
autor
25. čer 2016

Jen uplne silim z toho jak si malou bude pujcovat ale je to prece jen otec a ma sva prava...ajak tady ctu tak se muže k otcovství prihlasit celý zivot...celkem trochu rovnopravnost ze si prijde k hotovemu a slízne smetanu...

zuzineckah
25. čer 2016

@ivisek80 nechci ti brát iluze, ale jestli má hluboko do kapsy, tak na základě čeho čekáš, že ti zpětně něco zaplatí? Protože mu to soud nařídí?? Že ho soud zaváže povinností ještě neznamená, že ty peníze někdy uvidíš... Chápu tvoji situaci a velice dobře. Ale energii bych věnovala radši snaze postarat se o dítě sama.

zuzineckah
25. čer 2016

@ivisek80 kdyby si se mezičasem vdala a tvůj manžel si dítě osvojil, tak by to už tak jednoduché neměl. Soud přihlíží k okolnostem. Nemluvě o tom, že "přihlásit se" k otcovství po x letech vyžaduje dokazování. Nemůže jen tak přijít a říct já jsem otec, zapiště mě 🙂 Zas tak jednoduché to naštěstí není.

koordinatorka_odboje
25. čer 2016

@ivisek80 alimenty na tebe může platit hned, soud udělá předběžné opatření a bude ti platit náklady na slehnutí a polovinu výbavičky i alimenty na dítě, než udělá testy otcovství, pokud otcovství ex bude chtít napadnout. Otcem je ten, kterého určí žena, odkud se neprokáže opak.
Jako ty ho znáš a musíš vědět, jaký je. Může být vyděšený, chlapi neradi platí alimenty, bojí se, že budou na hranici chudoby, možná bude stačit si s ním promluvit, že budete rozumní a o náklady se budete rozumně dělit, stejně jako o péči.
Mám pocit, že chlap vždycky slízne smetanu...
Záleží na tobě, jak moc ty peníze od něj potřebuješ. Jako samoživitelka to budeš mít těžké

ivular
25. čer 2016

@ivisek80 A to se ještě může stát, že si požádá o střídavou péči, která se už od batolecího věku uděluje i proti vůli matky.. Zrůdnost!

@koordinatorka_odboje "chlap vždycky slízne smetanu..." Ano. Při současné situaci v soudnictví je to naprostá pravda. "Dík" za toto patří především ústavnímu soudu, tedy 14 chlapům z celkem 15 členů (jaká to náhoda).

hadroslava
25. čer 2016

Chces po nem penize, ale dite pujcovat nechces. Tak s timhle te normalni chlap posle do pudele.