Expřítel se mi nechce podepsat do rodný list

ivisek80
25. čer 2016

Ahojky holky jsem v koncich s pritelem s kterým jsem mela vztah a se kterým jsem pocala nedopatrením díte...ale i tak jsem za dceru rada mam spatne vztahy na dceru nez se narodí nechce platit alimenty a jen me stresuje ale ja chci zít v klidu a hlavne o alimenty nechci prijit,nechce se tedy ani napsat jako otec do rod.listu..a ja nevim jestli pak tedy neco od nej dostanu...ci ne a hlavne...jestli to jde resit pres soudy aby se s ním nesetkala...atd.
Moc prosím holky poradte...🙂
Cauky Ivana.

bassetlady
25. čer 2016

@hadroslava existují chlapi, kteří měsíčně pošlou určený obnos a dál je nic nezajímá.

ivisek80
autor
25. čer 2016

Nemam problem mu treba pujcovat díte,ale take když bezprove bude platit alimenty..a take kdyby od zacatku díte chtel ale on ho nechtel,posílal me kazdý den na potrat tri mesíce a když jsem nechtela jit na potrat tak me aspon kazdý den stresoval abych potratila samovolne...a byla ve stresu...ze strachu o dceru a to jak se uzivim protože prvne plnou hubou kecu,že se o nas postara a nedaval nam ani najist,protože nemel prachy...a chapu ze ty peníze mi bude chybet...když je z nej nedostanu...a pak když jsem odesla protože jsem chtela to nejlepsí pro dceru tak mi rekl,že se bude soudit o peci,že nebude platit ani korunu a do RL se nenapíše...strasne si protirečí ale ted porad vyhrozuje soudama on...

superkousky
25. čer 2016

@ivisek80
Hodně si to idealizuješ.On platit "nemusí",ale ty mu dítě dávat musíš,jinak ti hrozí postih v podobě pokuty nebo snad i svěření dítěte do péče otce (pokud o to bude stát).Že neplatí,nikoho zajímat nebude,bo to si musíš vyřešit formou TO nebo exekuce.Zní to blbě,ale je to tak.Vidina peněz z výživného je hezká,ale realita je mnohdy úplně někde jinde.Pokud nemá otec dítěte majetek či nějakou stálou mzdu,tak se s alimentama rozluč (nikdy je totiž nemusíš vidět).Pokud ti pošle jedou za čtvrt roku 50,-Kč.,tak TO podat nemůžeš.Jediné co pak můžeš,je podat exekuci,ale pamatuj: "Kde nic není,ani exekutor nebere".
Držím palce a přeji pevné nervy 😉

jancaand
27. čer 2016

Otcové od dítěte jsou pěkně vyčůraní. Nemusí platit (jen si pohlídají lhůtu, aby nedošlo na trestní oznámení), dítě mohou vídat, protože my matky se bojíme postihu od soudu. Sociálka je většinou na jejich straně (v mém případě je nezajímá, že otec je agresivní s trestnou minulostí, mě napadl a dítě chtěl zabít). Chce se mi zvracet z dnešního systému soudnictví a sociálek ☹ Jako poslat jednou za čtvrt roku 50 Kč pro soudy znamená, že se otec stará. Ale nikoho už nezajímá, zda má dítě co jíst..
Zakladatelce doporučuji otce do RL neuvádět. Peníze lze vydělat, ale ten nonstop stres, kdy musíš otci svěřit dítě a nevíš, jestli se ti vrátí, to za ty alimenty nestojí..