• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se nařizuje exekuce na plat na neplatícího otce?

14. října 2014 
Potřebuju poradit, kde se vyřizuje nařízení exekuce z platu bývalého přítele , neplatí už rok alimenty. Děkuji za odpovědi.
25. zář 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejdřív trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti-na policii....
25. zář 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a to se musí? já si myslím, že ne....
25. zář 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nemusí se to honit přes policii. Každý právník sepíše návrh na exekuci na plat z důvodu neplacení alimentů. Většinou to zabere a není třeba podávat trestní oznámení - znám to od kamarádky, která tento návrh už podávala několikrát.
25. zář 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 Jestli chceš na něj podat trestní oznámení, můžeš. jestli trestní oznámení dělat nechceš, zajdi k exekutorovi, kterýho si vybereš, vem s sebou rozsudek o stanovení výživného a oni to tam s tebou zadarmo sepíšou a začnou vyřizovat. Náklady platí otec.
25. zář 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
děkuji :slight_smile:
26. zář 2013 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 já podávala návrh na exekuci z platu sama, teda pomáhala mi ho sepsat paní na sociálce, jenže u nás je problém, že pořád mění zaměstnání, takže je to pořád neplatné...
30. zář 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@zaziinka a kde přesně na sociálce mi to řeknou?
30. zář 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 odbor péče o dítě
30. zář 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka24 na policii nemusíš. I když ve tvém případě už to trestný čin je. Trestným činem se to stalo po 4 měsících neplacení. Ale než to policie prošetří a dostane se to k soudu... nakonec ho zavřou, ale peníze stejně nedostaneš :unamused: Ale i když platit bude, ale nižží částku než má stanovenou, tak si můžeš zažádat o exekuci. Návrh ti pomůžou sepsat na městském úřadě - Oddělení sociálně-právní ochrany dětí a ten si pak podáš k soudu. Sama přes exekutora jsem to nikdy nezkoušela.
30. zář 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaziinka to znám!! Než došlo rozhodnutí zaměstnavateli, tak už pracoval jinde :unamused: a když už jsem ho náhodou dohnala, tak mu to při odchodu "zapomněli" napsat do zápočťáku. Věčný kolotoč :unamused:
30. zář 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kitinka76 Kiti a to má mít napsané v zápočťáku????
17. říj 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zaziinka ano při odchodu ze zaměstnání by to jeho účetní měla napsat do zápočťáku, aby v dalším zaměstnání věděli, že mu mají alimenty strhávat
17. říj 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. říj 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
už to mám vyřízené, srážejí mu plat ze mzdy :slight_smile:
14. říj 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek