Musí být u žádosti o rozvod majetkoprávní vypořádání?

snezenka123
8. črc 2011

Prosím, potřebuji poradit, jak je to s podáváním rozvodu, se kterým manžel nesouhlasí.Soud týkající se upravy výchovy a výživy proběhl před týdnem, a mě sociální pracovnice sdělila, že musím do měsíce podat žádost o rozvod, aby to rozhodnutí nepropadlo.(děti jsou svěřené do mé péče a je stanované výživné)Jedná se ale o to, že manžel se rozvádět nechce a tudíž mi nic nepodepíše...Co se týká majetku, tak máme barák, který splácíme společnou hypo. Když je manžel v klidu říká, že barák si nechá a bude ho dál splácet,ale když mu řeknu, že odejdu, vyhrožuje, že přestane platit 😖
Musí být u té mé žádosti o rzvod i majetkoprávní vypořádání?Nebo tam můžu napsat, že jsme se tak dohodli,ale že manžel to nechce podepsat?
Moc děkuji.
Jo a taky , když jsem na mateřské, jak to udělat,aby mi byl odpuštěn ten tisícikorunový kolek?

Díky moc za vaše rady.

marselina
8. črc 2011

tisícikorunový kolek platit nebudeš,jakmile poneseš žádost o rozvod na soud,řekneš jen na podatelně že jsi na MD a nic neplatíš.
s tím ostatním ti bohužel neporadím,Pomůže ti určitě nějaký právník,jsou i bezplatné poradny,tak se optej tam u vás.Bezplatní právníci jsou i na úřqdech práce a sociálkách.
Jinak držím pěstičky,nic příjemného to určitě není.Zažila jsem něco pododného jen s rozdílem,došli jsme k prvnímu stání,dali to s manžou dohromady a jsme pořád spolu (4roky od podané žádosti).

geryl
6. lis 2013

U zadosti NEMUSI byt majetkove vyporadaní! Bud je rozvod dohodou,rozvedou Vas hned,nebo sporny rozvod a tam se jedna jen o body ktere budou uvedeny jako duvody rozvodu,kdyz se na tech bodech shodnete hned na prvnim stani,lze se rozvest i pri spornem rozvodu hned na prvnim staní. Zalezi co bude uvedeno jako duvody rozvodu a zda s tim budete oba souhlasit.