Navýší manželovi po svatbě alimenty?

kessien
24. kvě 2015

Holky po svatbě s Vaším teď už manželem, navýšili Vám alimenty? O kolik? Chceme se s přítelem vzít, děti spolu zatím nemáme, ale on již dvě z předchozího vztahu má. Platí 8500 na děti 8 a 15 při platu 22.000....Přijde mi to dost.... Myslíte že nám je po svatbě můžou ještě navýšit? Já mám plat kolem 10-12 tis.

lv
24. kvě 2015

To, že se oženil myslím nijakou roli v jeho vyživovacích povinnostech na dítě nehraje. Má je dost vysoké, takové vycházejí v kalkulátorech na plat kolem 30tis..

j.a.n.i
25. kvě 2015

@kessien No, pokud bys ty měla příjem třeba 50tis, tak by mohli, ale s tím tvým není důvod.

kessien
autor
25. kvě 2015

Fájn 🙂 Díky

lendulka212
10. čer 2015

Ahoj, už jsem také o tom slyšela, ale nevím co je na tom pravdy. Že po svatbě se prý posuzuje společný majetek a poměry obou manželů, ohledně placení výše výživného. Samo se to nezvýší, ale pokud by žádala matka dětí, tak bych si to předem ověřila, zda je to možné.
@kessien

kessien
autor
11. čer 2015

No ale my žádný společný majetek nemáme. Já zase slyšela, že pokud se muž platící alimenty ožení, tudíž není na placení jídla, nájmu atp. sám ale má tam jakoby další plat v té domácnosti tak se posuzuje to, že vlastně všechny jeho výdaje jsou o polovinu nižší tudíž si zvýšil životní úroveň.