Rozhodnutí o péči - bojím se, že dítě dostane přítel

terezka000
17. črc 2018

Ahoj, chci se zeptat jak to vidíte vy. S přítelem uz jsme to nezvládli a prostě on mi malého sebral a jen mi sbalil věci a řekl že mi malého nedá a že udělá vše aby mi ho sebral. Teď jsme oba dali žádost o svěření do své péče a já se bojím že ho dostane on... On se ohání tím že jeho táta má super prvanika a já sem jen holka z decaku co rodiče nemá... Bojím se a sem z toho zoufalá... Co myslíte jak se na to soud bude dívat???

uzivatelkapetra
17. črc 2018

@terezka000 a předběžné opatření? To nemá nikdo? Pokud ne, vyřídila bych si. Půjčuje ti ho, nebo si ho už od rozchodu neviděla?

codal
17. črc 2018

@terezka000 to je mi líto:(.. jak je malý starý? Kojis? Máš kde bydlet a z čeho žít?

barulina
17. črc 2018

Zazadat o predbezne opatreni. Kplik ma maly? Hned jit resit na OSPOD. Pojud mas zazemi, nepihed nefetujes, nejlepe kdyz jsu s malym jedte doma, nebala bych se.

barulina
17. črc 2018

Val hned dnes na docku oddeleni OSPOD, tam ti se vsim poradi

zdenkaklok
17. črc 2018

Rozhodně bych to šla hned řešit na OSPOD jak radí holky a dala si předběžné opatření. Máš nějaké zázemí? Hlavně nevyšiluj, i když chápu, že to není lehké. Jak je malý starý, kojíš ho nebo ne?

tamdan8
17. črc 2018

A proc ti syna bere? Soud ( snad) bude prohlížet k tomu, co je pro malého nejlepsi a né kdo má koho za rodiče.

terezka000
autor
17. črc 2018

Na ospodu mi řekli že musím zažádát o svěření do mé péče to jsem udělala a teď mám pórek počkat 1-14 dní a pak si nás předvolaji oba a tam už soud vynese rozsudek. Mého jen vídám ale toť vše, sebral.mi jo hned po rozchodu, bydlet zatím budunu táty než se dozvíme kdo malého bude mít pak budu řešit co dal no...
Mám z toho hrozní strach a ani nepiju, nefetuju a ani nekouřím cigarety.

barulina
17. črc 2018

@terezka000 muzes si zazadat o.predvezne opatreni. Nelze vzot.dote jednomu z rodicu. Tak.zajdi.značka va na.ospod a.at.ti poradi s predbezkem, u takoveho.prcka neni vhodna odluka od matky. A bydleni neres az pak, budou zjistovat uda ma maly.svuj pokojik a zazemi,zda jsi schopna fungovaz

barulina
17. črc 2018

Soud samozrejme odebrat mzze, ale to jen.ze zavaznych duvodu. Bohuzel toto je bkba situacw a nezbyva ti.nic.jineho.nez.to.prwdbezko, to.je prwd tim nez soud.rozhodne o.peci, alimentwch a.styku

oveckaluky
17. črc 2018

@terezka000 Píšeš, že jsi "holky z děcáku, co nemá rodiče", a pak, že "bydlet budeš zatím u táty"?
Jinak okamžitě bych žádala o předběžné opatření, jak radí holky. A co malý? S kým chce být on? A tedy kolik mu je?

barulina
17. črc 2018

@oveckaluky tak z decaku byt.muze, nevime jake tam.byly pomery

xxx3d
17. črc 2018

@terezka000 ahoj, chápu, že se bojíš, zvláště s ohledem k tomu, že jsi tady poměrně nedávno řešila v diskuzi něco na téma - mám přítele ale miluji jiného.
Pokud mě paměť neklame, psala jsi něco v tom smyslu, že bys malého zatím nechala u stávajícího přítele, že jste se tak na tom spolu domluvili, než si něco najdeš - práci, bydlení, atp. - aby sis ho pak mohla vzít k sobě.
Tuším, že ta diskuze již není aktuální, že teď řešíš tohle, jenže vezmi si, že nežijeme ve vzduchoprázdnu, nějak se chováme, nějak mluvíme, každý někoho známe, tím nenarážím na poznámku v tvém popisu, že otec tvého přítele má vlivného právníka, jen je potřeba si uvědomit souvislosti našeho jednání obecně.
Ty jsi předložila teď svoji verzi, neznáme jeho verzi a nevíme, jak to bylo předtím, než váš vztah vyústil tady do tohodle finále. Tím chci říct, že nikdo neví, jak to dopadne. Hlavně, ať to dopadne co nejlíp pro tvoje dítě, ať těmi procesy, které vás čekají utrpí co nejmíň.

leilinka1234
17. črc 2018

@xxx3d tak tu diskuzi jsem sledovala taky 🙂 holka asi neví, co chce :(

xxx3d
17. črc 2018

@leilinka1234 hm, je to docela možný, i vzhledem k věku. Tam v tý diskuzi mi přišlo docela dobrý, že by malej zůstal u svého otce, když ona zjistila, že miluje někoho jiného, tak než dítě vláčet procesem stěhování bůhvíkam, že ho nechá v jeho zázemí, v jeho jistotě, alespoň nějaké, když by přišel o ni, jako mámu. Ono je to složitý, když už je v tom dítě, myslím tím v tom zjištění, že partner není to pravý ořechový. A když to chtěla řešit tak, jak psala, zaráží mě teď, že by stála o svěření do výhradní pro sebe. Ale neznám souvislosti a realitu, je to jen na základě toho, co kdo napíše do diskuze.

priefi
17. črc 2018

@terezka000 no... nevim, co si mam o Tvem prispevku myslet... pred mesicem jsi psala, jak jsi zalaskovana do byvaleho spoluzaka a on do Tebe a ze od pritele se chces odstehovat s tim, ze dite u nej zustane, nez se postavis na vlastni nohy a ze jsi s nim i o tom mluvila a ted tento prispevek?

ariadna12
17. črc 2018

@terezka000 ono existuje rozhodnuti svereni do pece a predbezne opatreni o svereni do pece. Oboji je jiny instititut! O predbezne opatreni soud zadas, aby rozhodl o tom, u koho dite bude, DO doby, nez se rozhodne o svereni do pece.

ariadna12
17. črc 2018

Btw kdyz ti sbalil veci a tys sla, muze to soud brat taky tak, zes dite nechala u jeho otce a dobrovolne odesla. Ty budes tvrdit, jak te vykopl, on bude rikat, zes sla sama - prikladmo). Bude to mozna predmetem dokazovani, stejne jako tvoje zazemi, prace, schopnost se o syna postarat, tvuj pripadny novy vztah, jak je schopen se o dite postarat on nebo treba jeho matka. Priprav se. Soud bude rozhodovat v zajmu ditete.

tortojs
11. srp 2018

Soud v drtivé většině dává přednost matce. Přítel by musel prokázat, že o dítě nejsi schopná se postarat. Pokud má co jíst, máš zázemí, kde s ním bydlet a má čisté oblečení, tak bych se toho nebála. Ale pokud o něj přítel tak bojuje, počítej i s variantou střídavé péče. U soudu bych to určitě použila, že přítel nejedná v zájmu dítěte pokud ti brání v kontaktu a dítěti bere matku. Nesnaž se na přítele házet špínu, spíš to přitěžuje. Jde ti jen o to aby dítě mělo oba rodiče. Jak je malý starý?

zelenaesmolda
11. srp 2018

@terezka000 sebral ti maleho?zavolalas policajty?

ptacatko01
15. srp 2018

A proč jsi mu proboha to dítě nechala? V životě bych bez svého dítěte neodešla, pokud by mi ho chlap nechtěl předat a ani mi nedovolil s ním zůstat, volala bych okamžitě policii. Nemá právo ti ho sebrat a vyhodit tě, minimálně by ti musel dovolit bydlet společně než se vyřeší opatrovnictví. Takhle se může začít ohánět s tím, že jsi dítě opustila, to ti naopak může uškodit.

priefi
15. srp 2018

@ptacatko01 protoze byla zalaskovana jinde a takto se s otcem ditete dobrovolne dohodla. Tady to napsano neni, ale v jine diskuzi to psala.