• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rozvod a 5ti měs. mimi. Mám nárok na další příspěvky?

6. října 2008 
Poradí mi někdo?
S manželem máme 5. měsíční holčičku, bohužel se náš vztah rozpadá a manžel se chce semnou rozvést.Chci se zeptat, zda mám nárok na nějaké další příspěvky od státu, když budu pobírat rodičovskou dovolenou 7600 Kč. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpovědi.
25. zář 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na uřad práce a na všechno se tam zeptej,Taky záleží kolik ti bude dávat manžel.Určitě bys měla mít nárok na přídavek na děti,případně soc.příplatek,ale to se počítá z příjmu všechno.Takže se to nedá takhle najednou říct.
Ale ted nemůžeš dělat nic,nejdřív musí proběhnot soud o dítě a když budeš mít v ruce rozsudek,kde je napsáno,že máš dítě v péči a kolik ti má manžel dávat,tak s tím hned na uřad práce určitě ti pak něco dají.
25. zář 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, to je mi moc líto.. moje kamarádka to má stejné. Záleží na tom kolik Ti bude manžel přizpívat na Tebe a na princeznu, pokud by to bylo málo / přesnou cifru nevím/ tak máš nárok na přízpěvek jako samoživitelka..
25. zář 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Enja: To je mi lito tez,myslim si,ze by sis mohla take na urade prace zazadat i o davky v hmotne nouzi.Podle meho by jsi na to mela take narok.
26. zář 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
enja,kdyz jsem si cetla tyhle stranky,byla jsem hned o trochu moudrejsi.
http://portal.mpsv.cz/forms
26. zář 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
enja, teď jsem napsala mega odkaz, ale zmizel mi...k... Psala jsem, že pracuju na odboru soc. péče a že ti můžu trošku poradit....celý postup mi zmizel....jsem vytočená :rolling_eyes:
26. zář 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže ještě jednou
1) žádost o svěření dítěte do tvé péče, stanovení výživného a žádost o rozvod => prve bude svěřeno dítě a stanoveno výživné ( zkus vybojovat aspoň 4 tisíce neb to ti nikdy nikdo nevezme ) poté teprve bude probíhat rozvod. Možná bys mohla požádat i o výživné na sebe, ale to nevím, zda projde. Každopádně za zkoušku nic nedáš.
2) poté na úřad práce - státní sociální podporu - požádat o:
- sociální příplatek
- příspěvek na bydlení
- přídavek na dítě
- vyloučení manžela z okruhu společně posuzovaných osob => to je individuální, někde ho vyloučí už když doneseš žádost o svěření dítěte a o rozvod, někde až po svěření dítěte, ale před rozvodem, někde až po rozvodu a někde čekají ještě další 3 měsíce než se ho zbavíš. Nejlepší by bylo zavolat tam a zeptat se, jak to u vás chodí. Každopádně je třeba ho vyloučit neb jinak musíš dokládat stále jeho příjmy a to je jaksi na prd žejo.
Pro zajímavost, abys věděla, že dávky hmotné nouze ti nevyjdou: tvoje životní minimum je 2880 dcery 1600. To sečteš a odečteš od té částky veškeré příjmy, tzn rodičák, všechny dávky státní soc. podpory a výživné...A než bude manžel vyloučen tak i jeho příjem....
Doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně, ale pokud máš nějaký další dotaz nebo jsem to napsala nepochopitelně, napiš, zkusím to znova... :wink: Je to pro mě každodenní chleba, takže je možná něco nesrozumitelného...
Jinak držím pěsti, nemáš to teda moc lehké..
26. zář 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na tom, právě stejně a včera jsem se dozvěděla,že už jsem mohla několik měsíc§ pobírat dávky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jestli se teda můžu zeptat,tak moc nerozumím tomu,že odtoho odečtu všechny příjmy,to mi nedává smysl.
Problém je,že máme tak špatnou komunikaci,že jeho příjmy z něho ani nedostanu.
26. zář 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rio ty jsi z brna takže to bych ti pak mohla poradit konkrétně kam zajít a tak. Počítá se životní minimum 2880 + 1600 ( dítě do 6ti let ) a mínus 7600 rodičák, 500 přídavek a další příjmy které máš jako výživné atd a pokud se dostaneš do mínusových hodnot nemá smysl chodit pro dávky hmotné nouze v Brně na Koliště 19, ale pro dávky státní sociální podpory ( sociál případně pro příspěvek na bydlení ) na Mojmírovo náměstí 10 v Kr poli určitě zajdi..A už jsi rozvedená nebo máte požádáno?
26. zář 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkuji všem za pomoc.
28. zář 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akito,díky za rady.Tak tě využiju.
Chodím na Mojmírovo náměstí,o Kolišti jsem ani nevěděla.Rozvedená ještě nejsem,ale už mám rozsudek o dítěti.

TAky mám ted zprávu z nemocnice,že malá musí zatím nejmín do dvou let bezlepkovou dietu,myslíš,že bych i na to někde něco dostala?
Taky teda nechápu,jaký je rozdíl mezi dávkama v hmotné nouzi a dávkama sociální podpody.
28. zář 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rio rozdíl v tom je velkej, ale nejzákladnější je v tom, že dávky hmotné nouze jsou jako poslední v řadě.Tím si ale nelamn hlavu,je to strašně těžké vysvětlit takhle formou psanou, lidem když za mnou přijdou to mám vysvětlený raz dva, ale tady se trápím, abych vám to vysvětlila a nezamotala hlavu ještě více :unamused: ... Každopádně bezlepková dieta navyšuje životní minimum o myslím 2600,- tzn, že tvoje dítě má jako všechny do 6ti let živ.min. 1600,-, ale kvůli bezlepkové dietě se k tomu přičte 2600,- ( teda myslím, kouknu se zítra v práci do zákona a pisnu ) No každopádně výpočet vašeho příjmu je jednoduchej:
2880,- tvoje živ.minimum
1600,- tvoje dítě
2600,- navýšení kvůli dietě
-------------
ale musíš odečíst veškeré příjmy
- 7600,- rodičák
- ???? výživné
- dávky státní soc. podpory z Mojmíráku
pokud se dostaneš do mínusových hodnot nemá smysl chodit pro ty dávky hmotné nouze...

Ale je důležité, abys na mojmíráku měla vyřízený přídavek, sociální ( nemusí vyjít vzhledem k příjmu, ale za pokus nic nedáš. uplatňuje se každé 3 měsíce ) a příspěvek ny bydlení ( nárok pouze pokud máš byt v os.vlastnictví anebo máš obecní či nájemní byt, kde máš dekret na své jméno )
Takže asi tak, pokud máš vše z mojmíráku, máš stanopvené výživné a otec dítěte ho platí, tak jsi asi pro vaši finanční situaci udělala vše.
28. zář 2008 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky akito,já zkusím,co se dá.
1. říj 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni!

Právě hledám co a jak mě čeká při a po rozvodu.A potřebovala bych také poradit od akity.

Jsem vedená na ÚP,nepobírám od něj žádnou podporu.Mám 3 děti.11,14a5.
Na ty starši(z prvního manželství) beru alimenty 1700,-na obě a na všechny 3 přídavky.
Třetí dítě mám s ním.Na ni mi bude platit prý tolik kolik mu vypočítají(průměr má 15,000,-měsíčně)
Bydlíme v RD na který mame hypotéku.

Když jsem navrhla zozvod tak po mě chtěk manžel platit půlku hypotéky tj.2000,-a tři pětiny inkasa tj.2800,-.
Teď nevím co mám dělat.
Budu něco na socíálce dostávat?Zvlášt´ když to vypadá ,že budeme bydlet ve stejném domě?

Má někdo podobné zážitky?
Rada by se mi hodila.
Díky všem.
Marc
6. říj 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek