Rozvod a darovací smlouva

marketacekkk
25. led 2019

Prosím moc o radu,manžel na mě bude přepisovat byt formou darovací smlouvy a pak budem podávat žádost o rozvod na kterém jsme se oba domluvili,zatím to vypadá,že vše proběhne v klidu ale i tak mám celkem strach,že manžel změní názor a bude požadovat vyplatit z bytu,proto mě zajímá jestli by na to měl nárok když ještě před rozvodem mi daruje celý byt? Zda dar spadá do společného jmění manželů nebo nikoliv?

leniczka23
25. led 2019

@marketacekkk Do okruhu "věcí", které nejsou společným jměním manželů patří následující:
Majetek získaný dědictví nebo darem – věci zděděné nebo darované jsou nadále pouze ve vlastnictví jednoho z manželů.
Zdroj: https://www.penize.cz/16659-jak-funguje-spolecn...
Staci google😉

hanafaustyna
25. led 2019

No ale když jí to daruje on? Nemůže chtít dát zpět? To myslím taky šlo... Nevím,jen se mi něco matne plete ještě že skoly

janapetrvalska
25. led 2019

dar se muze vymahat zpet, je tam nejaka lhuta , ale neni to tak jednoduche musel by dolozit ze obdarovany se o vec nestara, nebo hrube porusuju eticky kodex vuci darovateli ... nejlepsi by bylo sepsat dohodu k rozvodu, ze jste se dohodli na majetkovem vyrovnani a ze ten bude mit to a druhy to .. a rozvedou vas hned bez nejakych dlouhych odkladu ..