Rozvod. Otec se zříká syna

vercav89
21. lis 2016

Holky setkaly jste se někdo s tímto termínem v návrhu na žádost o rozvod? Včera jsem od manžela dostala tyto papíry a v dohodě o výchově a výživě nezletilého dítěte je jako čtvrtý bod uvedeno: Otec se zcela zříká syna, kterého nechce navštěvovat, ani vidět. Vůbec to nechápu..s manželem už nám to delší dobu nefunguje, ale nikdy se mezi námi neudálo nic tak vážného, že by měl důvod k tatovému verdiktu. ☹ Je vůbec možné se takto zříct dítěte? Syna jsme chtěli oba a manžel je samozřejmě uveden v rodném listu jako otec dítěte.

sisinka74
24. lis 2016

@vercav89 holka, tak já si nějak myslím, že na rozdíl od něj nemáš co ztratit To můj chlap se teda malé věnuje ať je doma, nebo celý den v práci. Bere ji klidně i na dvě-tři hodiny s sebou ven, nebo do dětského centra.
On teda malou neuspává ani odpoledne, ani večer, ani k ní v noci nevstává, ale to opravdu už po něm nevyžaduji, protože fakt se snaží a i když jsme pohádaní, tak vezme děcko a jde se s nim ven uklidnit DDD
Takže jak jsem psala už výše, měli jsme krizi, když byl doma na neschopence, ale to se vůbec netýkalo malé. U tebe fakt nevím, co by tě u tvého chlapa mělo držet. Snad zvyk??

vercav89
autor
24. lis 2016

@sisinka74 Možná mám a možná taky ne, ale to je otázka..jinak jsem nikde neřekla, že se manžel malému nevěnuje, právě, že se o něj stará doma pěkně, vyhrajou si, ale ven s ním teda nechodí...a kolikrát byl s náma na procházu, to bych snad mohla spočítat na rukou. Samozřejmě se o něj stará, když chodím na ty noční, uspává ho a každý den ráno mu dělá kakao, nezávisle na tom, zda my jsme spolu v konfliktu, nebo ne..to co napsal do papírů jsem právě i z toho důvodu nepochopila..to bych pochopila, kdyby o něj doma ani nezavadil pohledem...

Jinak co mně u něj drží..myslím si, že to není zvyk, jsem prostě typ, co nerad něco vzdává a jen tak zahazuje a taky jako každá matka bych chtěla,aby syn vyrůstal v kompletní rodině..ale všechno má svoje meze, samozřejmě..jenomže rozhodnutí není vůbec jednoduché...

sisinka74
25. lis 2016

aha, tak to jsem špatně pochopila. Mně to vyznělo tak, že je vše jen na tobě a ještě je protivný