Rozvod s tyranem je peklo. Co s tím?

crawler
16. čer 2011

Milé maminky a třeba i tatínkové,

píšu sem, protože já i celá rodina jsme zoufalí ze situace, která postihla mou sestru. 20 let žila s člověkem, který se postupně měnil v tyrana, ale pravé peklo jí i dětem začalo, když zažádala o rozvod. Je to člověk bez skrupulí - týrá především psychicky, ale včera již sestra dostala pořádnou ránu do obličeje a najížděl na ni autem a co se týče dětí, tak tam je to horší. Starší syn (už je dospělý) je silný a už se s otcem několikrát pral a šlo už takřka o život (škrcení). Hrozně by pomohlo, kdyby sestra mohla vyměnit zámek u dveří, ale to prý (policie) nesmí. On třeba přijde do bytu, když jsou děti ve škole a sestra v práci a pootvírá radiátory (aby se topilo a peníze se kutálely), odmontoval lišty od sprchového koutu, aby voda vytékala ven. Nechal firmou vymalovat byt na barvy, které sestra nesnáší. Ukradl jim nabíječky od mobilů, pracovní notebook...odnesl veškeré nádobí na vaření atd atd. Mají skoro prázdný byt. Společné jmění manželů jim již bylo zrušeno, ale stejně s tím prý nejde nic dělat. Jednou prohlásil, že bude dělat vše proto, aby je dostal pod most - chápete to? vlastní ženu a 2 syny! Jen tak...prostě mu křuplo v bedně - začal být nevěrný a dělat zhovadilosti, kterými je týral na duši...Prosím Vás co s tím???

Asi zde nenarazím na někoho fundovaného, ale problém je, že policie to začne řešit asi až poteče krev ☹((Prosím vás, poradte někdo, na koho se obrátit, co dělat...třeba má někdo zkušenost!☹

dnes je situace taková, že sestra nedá ránu bez antidepresiv a prášků na spaní a obě děti mají diagnostikované deprese a úzkosti a stejně jim nikdo nepomůže, aby už od toho člověka měli klid a žili bez něj.

A to nemluvím o finanční stránce - neplatí hypotéku, neplatí energie a žádné splátky a sestra si ted musí brát půjčku, aby vyžila s 2 dětma...
Zoufale prosíme o radu a povzbuzení!!!

naty
16. čer 2011

pomáhat a chránit, že... 🙄 a co soud? zažádat o zákaz přiblížení nebo tak něco? jít za právníkem, ať řekne, co a jak a sbírat proti němu důkazy, aby se teda už mohlo začít něco dít? To je teda masakr...
Pak už mě napadá jedině poslat na něj ukroše, ať mu to ručně a stručně vysvětlí... 🙄 pokud už není jiná možnost... 😔

crawler
autor
16. čer 2011

@naty právník---sestra k němu chodí, ale bud je neschopnej a nebo naše zákony chráněj jen prevíty, protože jí zatím nic neporadil...sestra chodí na policii každou chvíli, protože on soustavně ničí byt...ji pomlouvá všude i u jejího zaměstnavatele (znesnadňoval jí i najít práci, protože všude vykládal, že mu vykradla firmu - jó prd...sestra mu tam makala od rána do večera a dělala i práci za něj, účetnictví naprosto v pořádku a on jednoho dne vyměnil zámek od firmy a ona se tam nedostala - tím ji dal najevo, že ji vyhodil i když byla spolumajitelkou firmy - a policie? nic - je jí to jedno...)

jo, ukroš...já se spíš bojím toho, aby nějakou hloupost neudělali jeho synové, protože nenávist roste a to by pro nás byla poslední rána ☹((

ilonne
16. čer 2011

@crawler Odpověď máš v IP

naty
16. čer 2011

@crawler nevím,prostě pokud to nejde legální cestou, řešila bych to "jinak"...přece si jedním idiotem nenechá zničit život celá rodina?? To přece není možný, že nikdo nic nedělá?? A spolumajitelku může jen tak vyhodit? Chce to asi toho lepšího právníka, jinou legální možnost moc nevidím...žaloby, žaloby a žaloby...

crawler
autor
16. čer 2011

@naty no, sestra přemýšlela ještě nad jedním právníkem, který prý jen vyhrává, ale nemůže si ho dovolit z finančních důvodů... Jinak - byla spolumajitelka a ano - udělal to rychle a bez skrupulí - vyměnil zámky a když se tam pokusila dostat v pracovní době, tak jí prostě "vyhodil" ...jak jednoduché - on chlap a ona slabá žena...on si servítky nebere a všechno mu prochází - policie zatím zakročila jen 1x, když byl incident s tím starším synem, ale opět nic z toho - přijeli, odtáhli ho na vyšetřovatelnu, vyslechli a pustili domů...co na to říct?

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@crawler to je hrůza co píšeš napadlo mě co kdyby se tvoje sestra obrátila na tuto organizaci slyšela jsem že umějí pomoct takovým případům a mají i bezplatné právniky spolupracují s policii snad to můžete zkusit . Držím palečky aby to bylo co nejdřív za Vámi a nemělo to horší následky ☹ 😒
http://www.domacinasili.cz/cz/redakce/bily-kruh...

crawler
autor
16. čer 2011

@brusinka.pusinka jo a to, co píšu je jen slabej odvar...špatné je, že setra se svěřila s ledasčíms až rok zpět...díky za odkaz...předám sestře..děkuji...☹

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@crawler většinou tyto ženy tiše snášejí kvůli dětem , a i později mají snahu je omlouvat ale pokud si sestra uvědomila závažnost situace je to na dobré cestě opravdu se pokuste vyhledat pomoc a to už i kvůli dětem a psychice tvé sestry..... držím palečky

crawler
autor
16. čer 2011

@brusinka.pusinka díky přesně, jak říkáš - kvůli dětem...ale když se jeho nenávist začala obracet lavně vůči staršímu synovi, tak už řekla dost a od té doby má peklo ☹ řešíme řešíme...ještě že jsou rodiče v důchodu a ledacos oběhat s ní, protože ona už nemá sílu a je uondaná tím, že on je stále v právu i když se chová jako hulvát...☹

crca
16. čer 2011

Po tom co jsem přečetla,bych asi šla taky do těch ukroušů 😠 nehoráznej zmetek,když už si troufá ne jen na slabou ženskou,ale i na své dítě 🤐 taková nešťastná náhoda,by asi taky pomohla-má firmu...... 😀

crawler
autor
16. čer 2011

@crca no jo, jenže by na to dojela zase sestra a plnoletý syn, protože by bylo jasné odkud vítr fouká...musí se to vyřešit jedině legálně☹...naše mamka už ho nazvala satanem, protožese tak chová ☹

crca
16. čer 2011

@crawler já vím ☹ ,to mě jen v tom vzteku napadlo ☹ tohle je hrozná situace a nemůže jít sestra bydlet k rodičům?Aspoň na ten čas,než se to "vyřeší"

crca
16. čer 2011

tohle mě může nakrkrnout,když čtu,že chlap začne zahejbat,žena se brání,ale chlap kterej vlastně tohle všechno způsobil se ještě chová jak hovado 😠 Co očekával?Že ho bude doma vítat s otevřenou náručí 😕 ?

crawler
autor
16. čer 2011

@crca ono ta nevěra je v podstatě to nejmenší, sestře už na něm dávno nezáleží a ta nevěra byla až v mezičase - začlo to tím, že začal ponižovat a nesnášet vlastního syna - řekl mu, že ho nebere jako syna, ale jako soupeře (to bylo synovi 16let) ...kluk šikovnej na gymplu, stepoval na výborné úrovni atd atd. nějakej komplex, že syn je úspěšnější než otec??? možná...:-/

hojda
16. čer 2011

Co sehnat nějaké ty klíčky, co jsou populární v Německu🙂? A udělat mu dobrou večeři!

crawler
autor
16. čer 2011

@crca no než se to vyřeší---ono se to může vléct roky (rozvod)...naši jí to nabídli, ale zase i s 2 dětma už to není tak jednoduchý a vyklidila by pole...to vlastně by nebylo řešení...jen na chvíli...je potřeba docílit toho, aby se k nim nesměl přiblížit...:-/

hojda
16. čer 2011

Ne vážně, je to hnus! Ubohost! Zkusila bych ten bílý kruh bezpečí, mají s tím zkušenosti.

crawler
autor
16. čer 2011

@hojda už není na čem a v čem udělat večeři-všechno včera odnesl, když byla sestra v práci - asi si najal stěhováky...museli si k sousedům půjčit vysavač, aby uklidili svinčík, co tam udělal ☹

crca
16. čer 2011

@crawler a proč nemůže vyměnit zámek?Já bych ho vyměnila s tím,že se mi zlomil klíč v zámku,tak jsem musela dát náhodou nový 😅 Ale jak čtu,tak už je stejně pozdě 🙄

tyrisa
16. čer 2011

@crawler Zkuste se obrátit na bílý kruh bezpečí,tam by měli poradit a psychicky podpořit http://www.bkb.cz/index.php

crawler
autor
16. čer 2011

@crca protože polovina bytu je jeho a on do něj musí mít přístup ☹takže by se "jakože" zalomil klíč a šla by udělat nový zámek atd.tak by měla povinnost dát mu nový klíč 😀 dobrý ne? :-/

crawler
autor
16. čer 2011

@tyrisa ano obrátíme a uvidíme....

minule jim nechal odpojit plyn i elektřinu a sestra si musela vzít dovolenou, aby oběhala znovuzapojení....byli 5 dní bez energií...ten chlap je prostě hovado...ted by ségra taky potřebovala dovču, aby mohla lítat po právnících a já nevím, kde, ale nemůže si brát každou chvíli volno... 😔

amallie
16. čer 2011

@crawler nevim ci presne je byt, ve kterem sestra zije???? Pokud je jejich spolecny, tak at sestra honem rychle vypadne jinam, do sveho a tam uz tohle nebude moct delat, neb to uz by bylo vloupani a za to je i basa, pokud byt jiz patri ji, tak samozrejme zamky vymenit muze a pak je to to same co v pripade prvnim

Muz je asi nemocnej, ale to neni otazka tyhle diskuze, proste nohy na ramena a pryc, i kdyby byt meli spolecny, at odejde a po rozvodu se vyporada spolecny majetek

Blby je, ze to vyporadani se muze tahnout roky, pokud maji byt spolecny a ani jeden nebude chtit ustoupit, resp. predpokladam, ze ten posahanec nebude chtit ani sestru vyplatit, ani nechat vyplatit sebe 😲 no, ale kvuli klidu by mela jit

Ad napadeni, volat policii a mit ocite svedky, nebo natocenou situaci na mobil nebo tak, at maji v ruce dukaz

jasekd
16. čer 2011

@crawler Nejdriv jsem se vydesila, ze se jedna o tebe. Moc me mrzi, co se deje. Ja osobne bych na to nemela a asi pristoupila na nabidku rodicu a odesla, i kdyz tim vyklidi pole 😖 Protoze bych se bala o deti, v pripade dospeleho syna zase jeho reakce, presne jak pises, bude se branit a jeste mu to prisiji na triko 😠 Takze rady typu reknete Ukackum jsou skutecne mimo misu, i kdyby na to clovek mel zaludek , vsechno se obrati proti vam... Kontaktovala bych jiz zminovany BKB, snad budou mit kontakty na pravniky, co s tim maji zkusenosti, ja bych nevedela, koho a kde shanet, tak at vam poradi. Bohudik nemam s takovou situaci zkusenost, cili poradit neumim, jen jsem chtela podporit 😔

ria80
16. čer 2011

Ať se obrátí na nějakou organizaci, Profem, BKB, Acorus, Spondea.... Tam jí poradí, seženou právní pomoc, případně azylový dům, psychologická pomoc, všechno. To bude pro ni asi nejlepší. Pomohou jí tam i s policií, bude asi potřeba podat restní oznámení a žádost o zákaz přibližování.

milada2
16. čer 2011

Já bych taky určitě doporučila Bílý kruh bezpečí nebo Intervenční centrum. Tyhle organizace jsou na opravdu dobré úrovni, v situaci se orientují (i po právní stránce) a pomůžou. Držím pěsti!

crawler
autor
16. čer 2011

@amallie byt je SJM (společné jmění manželů) - vypadnout by mohla jen k rodičům, na nájem nemá peníze...ale být v jednom pokoji s dospělým synem a druhým téměř dospělým..to by taky nebylo dlouhodobé řešení...On jí řekl, že je chce dostat pod most - že klidně naseká dluhy...chorý je zcela evidentně, taky jsme se pokoušeli informovat, zda nejde soudně nařídit vyšetření na psychopatie, apod.
Domluva s ním nepřipadá v úvahu - řekl u soudu , že nic řešit nebude ...kdyby chtěl, tak by šel nakrásně majetek rozdělit a oba by se mohli mít obstojně - ovšem háček je, že on by musel chtít...

crawler
autor
16. čer 2011

@jasekd my jsme jí to taky říkali, ale synové řekli - tohle je náš domov a konec, nebudeme se vzdávat...ono je taky pravda, že nám se to říká, že? vezmi si igelitku jen s tím nejnutnějším a jdi, že?tam mají to své...teda měli...odnáší vše...nejstaršímu synovi tam nechal jen postel a TV (bez TV by se zrovna obešel - no to on dobře ví a vzal to důležitější)...jo a v tomto klimatu se syn učil na maturu...naštěstí ji udělal...

crawler
autor
16. čer 2011

@ria80
@milada2
snad máte pravdu, protože nepotřebuje jen psychickou podporu, ale hlavně jednat a policie zatím ochotná nebyla...:-/

amallie
16. čer 2011

@crawler chtít nemusí! to možná tvrdí on, ale věc se má tak, že soud rozvede manželství i v případě, že to chce jen jeden a stejně tak lze rozdělit SJM! blbý je, že když se dva nedohodnou, jak se má dělit, tak po dlouhých tahanicích nakonec soud rozhodně i tak, že každý bude mít 1/2. To je sice na houby, páč pak se zase musí ti dva dohodnout na prodeji, nebo musí zase jeden z nich podat žalobu na vypořádání (pak soud by měl rozhodnout, kdo si nechá a kdo druhého vyplatí), ale lepší pro sestru je to v tom, že už by nemohl sekat dluhy ze společného a ani na byt, atd..........

chápu, že bydlet v pokoji s dvěma dospělejma dětma ještě u rodičů je určitě na budku, ale podle mě na menší, než mít doma psychopata! takhle nakonec skončí v blázinci sestra........... já bych šla kamkoliv pryč a ihned podala na soud všechno, co je třeba, až bude manželství rozvedené a SJM vypořádané, bude mít sestra nárok na výživné na děti atd........... není to lehké, ale někde se začít musí, bez tohodle jí nikdo nepomůže, policie nemůže dělat nic, jasně, může řešit napadení atd, ale ne, že roztočí plynové kohouty, nebo odnese nádobí, to je šikana a psychické týrání, může na něj podat trestní oznámení, to by udělat měla, ale je to těžké, výslechy, dokazování..................