Stačí 1 právník na otázku majetku i opatrování dítěte?

kadarka
21. srp 2016

S přítelem jsme se rozešli, na můj popud, řekla bych nepřekonatelné rozdíly. Myslela jsem si že se jako dva normální dospělí domluvíme aspoň na otázce majetkové, ohledně syna to bude složitější ,on budu trvat na střídavé péči po 14 dnech, synovi jsou 3 roky.
Dnes mi řekl, že pokud mu nedám určitou částku peněz jako kompenzaci jeho investicí v mém domě, klidně prodá to,co platil jen on (většinu věcí jsme platili napůl). Jako třeba kuchyň, prý ať si půjčím u rodičů nebo v bance, o nějakém splátkovém kalendáři nechce slyšet.
Stačí mi jeden právník na otázku majetku i opatrování dítěte?? A kam jít ohledně péče o syna?? Díky všem .

j.a.n.i
21. srp 2016

@caverina A napadlo tebe někdy, že prostě dokud je žena doma, tak se starat nemusejí, tak to prostě nedělají, pouze si s dětmi pohrají či zablbnou, ale jsou s nimi denně v kontaktu (a pak v tom pokračují mnohdy i po jejím nástupu do práce)... ale při rozchodu jim velmi rychle dojde, že pokud chtějí ty děti vídat častěji než jednou za 14 dní, jak je tu všeobecná norma, tak pro to musí začít něco dělat. A ne opravdu si nemyslím, že normální muž chce pečovat o děti proto aby tím trestal partnerku... a s blbci dítě nemám a asi se s nimi ani nestýkám, co tak mohu pozorovat rozchody v mém okolí. A za druhé už vůbec nechápu, proč by jako chtít se starat o vlastní dítě mělo být trestem pro partnerku, na rozdíl od snahy omezit otci ten styk s dětmi s odkazem na věci typu, že se nikdy nestaral, neumí to či ono...

caverina
22. srp 2016

@j.a.n.i nechame toho...ty si myslis,ze kazdy chlap je super tata a nepripoustis si ze jsou i takovi kteri fakt dobri tatove nejsou a stridavka to z nich neudela....preju ti aby jsi i dale zila ve svete fajn chlapu a nikdy jsi nepoznala i tu druhou,ne prilis hezkou stranu....

kadarka
autor
31. srp 2016

🙂 vypadá to že stačí jedna schopná sociální pracovnice, která vysvětlí jaké možnosti člověk má. Jinak jak vychladl, postupně to probíráme. Střídavku chce furt, jen je ochoten se domluvit na nějaké rozumné délce. S majetkem to bude asi horší. To budem radši řešit až jako druhý bod🙂 takže díky všem za postřehy. Já chvílema myslela, že se mi tu přispivatelky i pohádají. 😉